Czerwona cera na twarzy Help!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-07, 18:50   #1
Uriel2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13

Czerwona cera na twarzy Help!!


Witam, moja sytuacja wyglada tak ze mam czerwoną cere twarzy, normalnie wszedzie indziej jest prawidłowo tylko na twarzy a zwłaszcza na policzkach jest taki psikus! Nasila sie to przy niskich temperaturach, jak jest bardzo goraca lub po wyjsciu z ciepłej wody. Jak mam sobie z tym poradzic? Byłem u dermatologa ale mi nie pomógł. Dodam ze czasami oprócz tego ze jest ona czerwona to w niektórych miejscach normalna co wyglada jeszcze gorzej, czerwony w różne żółte paski jak sito....
Uriel2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:36   #2
Nierozumiany15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zachodniopomorskie .
Wiadomości: 367
Dot.: Czerwona cera na twarzy Help!!

Mam podobny problem.

Mi pomaga skinoren a teraz mam złuszczanie naskórka i jest już o wiele lepiej, choć lecze to dobre 3 miesiące, więc sporo czasu

Pozdrawiam..

P.S preparaty te działają po nawet kilku miesiącach..
Nierozumiany15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 10:47   #3
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwona cera na twarzy Help!!

Poprostu masz płytko ukrwiona cere.Nie powinienes brać bardzo goracych kąpieli a przed wyjściem na dwór smarowac cere kremem ochronnym z filtrami! a takze używać kosmetyków przeznaczonych do skór naczynkowych,których jest pełno w sklepach zawieraja one np arnike,kasztanowiec.miłor ząb japoński,wit k,które obkurczaja naczynka.Dobrym rozwiazaniem byłoby codzienne łykanie tabletek z wit.c np.rutinoscorbin i picie odpowiedniej ilości wody a także wystrzeganie sie ostrego lub bardzo słonego jedzenia,unikanie słońca i bardzo niskich albo bardzo wysokich temperatur(nasilaja problem)
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 17:00   #4
Uriel2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 13
Dot.: Czerwona cera na twarzy Help!!

No ale jak byłem młodszy to nie miałem tego problemu, zaczą on występowac dopero jak zaczołem dojrzewac wraz z trądzikiem, z którym sobie jakos zaczynam radzic...
Uriel2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-09, 17:17   #5
xxjustixx
Raczkowanie
 
Avatar xxjustixx
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwona cera na twarzy Help!!

Ja tez nie miałam tego problemu jak byłam młodsza! cera zamienia sie w naczynkową wraz z wiekiem,Składaja sie na to przede wszystkim skłonności genetyczne oraz prowadzony tryb życia i czynniki atmosferyczne.Jeśli za wczasu będziemy dbali o szczególną pielęgnacje takiej cery to możemy przynajmniej w jakimś stopniu zapobiegać jej pogarszaniu.Istnieja jeszcze zabiegi takie jak IPL które maja za cel redukcje zaczerwienienia ale przed takim zabiegiem zastanowiłabym sie dłużej.Przede wszystkim dlatego że to co jednym pomaga,drugim może zaszkodzic i np.poparzyc skóre! pozatym zwykle nie kończy sie na jednym zabiegu a cena też do niskich nie nalezy.Dlatego lepiej zapobiegac pozdrawiam
xxjustixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 08:47   #6
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Czerwona twarz po maseczce z jogurtu, pomocy

Rano zrobiłam sobie maseczkę z jogurtu (2łyżki),miodu(łyżeczka), oliwy z oliwek (kilka kropel)i octu jabłkowego (kilka kropel). Przepis znalazłam na wizażu ... Napisane było,żeby po 15 minutach zmyć i tak tez zrobiłam. I co? Mam całą twarz czerwoną jak burak Czuję na twarzy ciepło, uczucie podobne do tego, po przesadzonym opalaniu.
Dokładnie umyłam twarz i nałożyłam nawilżający krem.
Nie mam w ogóle pomysłu co z tym zrobić? Czy to uczulenie? A może poparzenie?
Może zrobić piling? A może ochłodzić twarz kostkami lodu? Nie mam pojęcia, pomożcie
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 18:32   #7
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
dziwnie czerwona twarz

Witam, postanowiłem poszukać tutaj jakiejś rady. Otóż mój problem polega na tym, że moja skóra na twarzy jest non stop czerwona. Samego trądziku jako takiego juz nie posiadam...leczyłem go ok 6 lat poczynając od differinu, zoracu i antybiotykach doustnych a pozbyłem się go w końcu dzięki retinoidom (izotec) chociaż nie miałem ogromnego trądziku. Niestety od ok 1,5 roku mam problem właśnie z bardzo podrażnioną i czerwoną twarzą. Dziwne jest także to, że nie jest ona wysuszona. Odpada także słońce, ponieważ trwa to od 1,5 roku, problemów na tle psychologicznym raczej jako takich także nie posiadam.

Pozdrawiam
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-03, 18:49   #8
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez afti6 Pokaż wiadomość
Witam, postanowiłem poszukać tutaj jakiejś rady. Otóż mój problem polega na tym, że moja skóra na twarzy jest non stop czerwona. Samego trądziku jako takiego juz nie posiadam...leczyłem go ok 6 lat poczynając od differinu, zoracu i antybiotykach doustnych a pozbyłem się go w końcu dzięki retinoidom (izotec) chociaż nie miałem ogromnego trądziku. Niestety od ok 1,5 roku mam problem właśnie z bardzo podrażnioną i czerwoną twarzą. Dziwne jest także to, że nie jest ona wysuszona. Odpada także słońce, ponieważ trwa to od 1,5 roku, problemów na tle psychologicznym raczej jako takich także nie posiadam.

Pozdrawiam
mozesz miec poczatki tradziku rozowatego - nie musisz miec zaskornikow, wystarczy ze miales tradzik w przeszlosci i masz teraz objawy jakie masz...

Radze Ci szybko zareagowac. Udaj sie najlepiej do dobrego dermatologa, on przepisze ci odpowiednia kuracje. Mozesz dodatkowo chodzic na zabiegi do salonu kosmet. (tylko zapytaj czy maja zabiegi na tradzik rozowaty), one tez pomoga
nie myj buzi mydlem!!! to najgorsze co mozesz robic. Kup lagodna pianke do mycia cery naczyniowej badz wrazliwej. Na dzien stosuj kremy lagodzace z filtrem - idz do apteki, na pewno cos doradza.
Na noc mozesz (o ile chcesz! ja tylko radze) kupic w aptece krem z serii Ziaja MED co cery z tradzikiem rozowatym badz do naczyniowej, kosztuje nieduzo, ok.11-13zl a sa dobre

Aha!! nie opalaj sie czasem!! jesli wychodzisz na dluzej na duze slonce stosuj filtry na twarz!

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:43   #9
lejdi
Raczkowanie
 
Avatar lejdi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: .
Wiadomości: 108
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Mam ten sam problem.! i jest dość kłopotliwy.
koniecznie muszę wybrać się do dermatologa... warto zauważyć ,że leczyłam się na zwykły trądzik bardzo długo i perspektywa ponownych problemów z cerą nieco mnie przeraża.
lejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-03, 19:48   #10
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: dziwnie czerwona twarz

hmm...ja własnie 2 miesiące temu zakończyłem kuracje izotekiem i chodzę do dermatologa na kontrolne wizyty. ponoć ma już nie być nawrotów, ale co do tego rumienia na twarzy nie potrafiła nic doradzić o.O może spróbuje pójść do jakiegoś innego dzięki za rady
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 15:16   #11
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez afti6 Pokaż wiadomość
hmm...ja własnie 2 miesiące temu zakończyłem kuracje izotekiem i chodzę do dermatologa na kontrolne wizyty. ponoć ma już nie być nawrotów, ale co do tego rumienia na twarzy nie potrafiła nic doradzić o.O może spróbuje pójść do jakiegoś innego dzięki za rady
To nie musi być koniecznie od razu początek trądziku różowatego... Miałam ten sam problem... Zaczęłam buszować na forach i doczytałam, że to może być wina problemów z cerą, ale nie chodzi tu o żadną tendencję do wyprysków Najprawdopodobniej masz (tak jak ja) cerę naczynkową... Ten nieznośny rumień, pieczenie policzków i podrażnienie skóry, to właśnie jej sprawka Proponuję rozejrzeć się za kosmetykami do tego typu cery, nie zrażaj się jeśli początkowo nic nie będzie działać... I zdecydowanie poleciłabym Ci suplement diety z rutyną (np. rutinacea complete - tania i bardzo skuteczna), bo musisz sobie wzmocnić naczynka
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 16:06   #12
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
To nie musi być koniecznie od razu początek trądziku różowatego... Miałam ten sam problem... Zaczęłam buszować na forach i doczytałam, że to może być wina problemów z cerą, ale nie chodzi tu o żadną tendencję do wyprysków Najprawdopodobniej masz (tak jak ja) cerę naczynkową... Ten nieznośny rumień, pieczenie policzków i podrażnienie skóry, to właśnie jej sprawka Proponuję rozejrzeć się za kosmetykami do tego typu cery, nie zrażaj się jeśli początkowo nic nie będzie działać... I zdecydowanie poleciłabym Ci suplement diety z rutyną (np. rutinacea complete - tania i bardzo skuteczna), bo musisz sobie wzmocnić naczynka
no to spróbuję jak mówisz ...a może poradzisz jakieś kosmetyki z własnego doświadczenia na taką cerę ^^?
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:28   #13
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: dziwnie czerwona twarz

mam podobne obajwy tylko nie permanetne. czasem mam rumien na policzkach - emocje, temp. moj dziadek mial rozowaty, ale w poznym etapie zycia. czy to znaczy ze u mnie to juz pewniak ?
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 19:30   #14
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez pete86 Pokaż wiadomość
mam podobne obajwy tylko nie permanetne. czasem mam rumien na policzkach - emocje, temp. moj dziadek mial rozowaty, ale w poznym etapie zycia. czy to znaczy ze u mnie to juz pewniak ?
Z tego co wiem to jest różnie na pewno nie na 100%, może się okazać że w ogóle nie będziesz miał. Nie żyj w przekonaniu, że Ciebie to z pewnością spotka )

Edytowane przez afti6
Czas edycji: 2009-06-04 o 19:34
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 14:05   #15
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez afti6 Pokaż wiadomość
Witam, postanowiłem poszukać tutaj jakiejś rady. Otóż mój problem polega na tym, że moja skóra na twarzy jest non stop czerwona. Samego trądziku jako takiego juz nie posiadam...leczyłem go ok 6 lat poczynając od differinu, zoracu i antybiotykach doustnych a pozbyłem się go w końcu dzięki retinoidom (izotec) chociaż nie miałem ogromnego trądziku. Niestety od ok 1,5 roku mam problem właśnie z bardzo podrażnioną i czerwoną twarzą. Dziwne jest także to, że nie jest ona wysuszona. Odpada także słońce, ponieważ trwa to od 1,5 roku, problemów na tle psychologicznym raczej jako takich także nie posiadam.

Pozdrawiam
też miałam trądzik przez 10 lat !!! a teraz czerwone poliki !!! zastanawiam się czy to nie po prostu podrażnienie buzi leczeniem bo derma raz mi mówi że trądzik różowaty raz naczynka raz że taka moja uroda więc naprawdę ciężko powiedzieć trzeba poszukać dobrego dermatologa a ja już nie mam $$$ bo na leczenie tylu letnie wydałam mnóstwo pieniędzy a nie było wcale skuteczne bo trądzik sam zniknął
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 08:55   #16
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Cytat:
Napisane przez afti6 Pokaż wiadomość
no to spróbuję jak mówisz ...a może poradzisz jakieś kosmetyki z własnego doświadczenia na taką cerę ^^?
Ojj powiem Ci, że musisz wypróbować sam na sobie

Tu masz rady z Internetu

Pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji skóry jest rozpoznanie jej potrzeb, w przypadku skóry naczynkowej bardzo ważne jest wyeliminowanie substancji, które mogłyby ją dodatkowo podrażniać. Bardzo ważny jest zatem dobór odpowiednich kosmetyków oraz unikanie kontaktu ze zbyt ciepłą wodą. Preparaty do pielęgnacji tego typu skóry powinny zawierać substancje uszczelniające i wzmacniające naczynka. Zadbać należy również o to, aby kosmetyki chroniły skórę przed działaniem promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych.

Substancjami korzystanie wpływającymi na cerę naczynkową są m.in. : zmniejszająca kruchość naczyń rutyna, wyciąg z arniki górskiej, który redukuje zaczerwieniania oraz wspomaga krążenie krwi, ekstrakt z miłorzębu japońskiego, do którego właściwości należy uelastycznianie ścian naczyń. Nie mniej ważne są witaminy takie jak : chroniąca przed pękaniem naczynek witamina PP, oraz uszczelniająca naczynka witamina C.

Stan skóry naczynkowej poprawić mogą też zabiegi kosmetyczne, dobre efekty przynosi wykonywanie maseczek łagodzących, relaksujących ora wzmacniających naczynia krwionośne.

W walce z pękającymi naczynkami wykorzystuje się też laser, który powoduje obkurczanie naczyń. Zabiegiem wykonywanym w celu zamknięcia popękanych naczyń jest elektroliza. Ważne jest, aby zabiegi zamykania naczynek przeprowadzać jesienią.

Profilaktyka

Poza doborem kosmetyków oraz ewentualnych zabiegów, należy również zwróci uwagę na dietę. Osoby, których cera ma tendencję do czerwienienia się powinny ograniczyć ilość alkoholu. Cerze naczynkowej należy dostarczyć witaminę C, którą znajdziemy m.in. w owocach cytrusowych oraz flawonoidy, których źródłem jest np. zielona herbata lub winogrona.

Od siebie powiem tyle, żadnego alkoholu (po nim cera aż płonie), na zimę warto stosować krem ochronny (po nim rumień występuje, ale jest zdecydowanie dużo mniejszy), kąpiel w temperaturze umiarkowanej Możesz nawet odczuwać, że woda jest dla Ciebie letnia lub chłodna... Jeśli koniecznie chcesz się kąpać w ciepłej wodzie, to musisz kąpiel skrócić do niezbędnego minimum
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 22:58   #17
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Tradzik rozowaty pojawia sie najczesciej w wieku pozniejszym, ok.30-40 roku zycia. Jego poczatki mozemy zaobserwowac wczesniej. Moze to byc wlasnie opisane przez was rumienie, mocne zaczerwienienia, swedzenia i pieczenia, uderzenia goraca na skutek gwaltownych zmian temperatur, stresu i picia alkoholu (!!!).
Teraz uwazacie ze to nie tr.rozowaty, jednak lepiej jest zapobiegac teraz, nizby sie za 10 lat mialo okazac ze ktos mial racje.

Afti6: podalam ci kilka kosmetykow ktore mozesz sobie kupic i stosowac w domu, nie wydasz na nie fortuny.
Jestem kosmetologiem, wiec wiem co mowie

Robaczywka: no ok, niech bedzie ta wit.C, ale ona tak naprawde niewiele da... nawet przyjmowana doustnie. Moze poprawic stan skory, ale nieznacznie - oczywiscie lepiej ja zazywac niz nie brac wogole ta wit.jest baaardzo niestabilna i w wiekszosci jest wydalana z moczem a wkosmetykach przestaje dzialac po kilkunastu min od nalozenia kosmetyku na skore - chyba ze zawiera substancje stabilizujace, albo zamknieta jest w nanosomach.
Zdecydowanie lepiej jest stosowac kosmetyki z kilkoma aktywnymi substancjami na ten problem - te kosmetyki z Ziaji MED maja ich kilka w swoim skladzie, ale tylko w aptekach do kupienia.


Jezeli macie mozliwosc i znajdziecie fajny salon, to zrobicie sobie (raz na miesiac np.) zabieg do cery naczyniowej/z tr.rozowatym. Powinien zawirac (zabieg) kwasy azelainowy, laktobionowy i glukonolaton - to kwasy z grupy PHA. Delikatnie zluszczaja skore nie powodujac podraznienia a wrecz uspokajajac skore i wyciszaja ja.
Sama mialam kilka zabiegow z tymi kwasami i musze powiedziec ze buzia jest super
ja nie mam ani cery naczyniowej ani z tr.rozowatym, ale mam sucha i b.wrazliwa, czesto mi sie nagle czerwieni np.pod wplywem stresu. Te zabiegi naprawde duzo daja

pozdrawiam

Edytowane przez Maripossa
Czas edycji: 2009-06-08 o 23:04 Powód: dopisek
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 17:39   #18
afti6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: dziwnie czerwona twarz

Dziękuje wam za pomoc, aż miło że ktoś się zainteresował moim problemem spróbuję waszych porad
afti6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 16:54   #19
ryszbier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Question Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Witam serdecznie. Lekarka przepisała mi krem Metronidazol, ponieważ mam bardzo czerwoną twarz, a konkretnie policzki.
Jest ona dosyć czerwona non-stop, ale pod wpływem różnych czynników np. emocje, kawa, zimno, czy gorąco twarz jest czerwona jak burak.

Ale...nie pamiętam (lub ona zapomniała mi powiedzieć) jak mam ją stosować, a na ulotce nie jest napisane:/
Nie pamiętam również przez jaki okres mam stosować tą maść:/
Wiem za to, że do kontroli mam przyjść za 3 miesiące.

Bardzo proszę o rady:
- ile razy dziennie stosować tą maść i o jakich porach,
- przez jak długi okres

P.S. chciałbym również zaznaczyć, że mam brać kremy na naczynka, więc tym bardziej nie wiem, jak powiązać to z Metronidazolem.



BARDZO dziękuję za wszelkie odpowiedzi...
Pozdrawiam
ryszbier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-15, 17:02   #20
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Mój drogi nie szukaj odpowiedzi na swoje pytanie na forum. To lek, którego dawkowanie ustalane jest ściśle przez lekarza w zależności od konkretnego przypadku. Więc każdy może mieć zalecone inne dawkowanie. Zadzwoń do lekarza albo podejdź do niego bez rejestracji, może uda Ci się wejść na chwilę, albo poproś pielęgniarkę lub panią z recepcji (w karcie powinno być zapisane dawkowanie).
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:36   #21
ryszbier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Znalazłem w internecie, że zwykle stosuje się ten preparat (krem) 2 razy dziennie rano i wieczorem...

...zapytałem, bo sporo jest informacji typu:
"...posmarowałam sobie Metronidazolem, bo wyskoczył mi rumień, trądzik itp."...
Czyli chyba raczej nie jest to jakiś super mocny lek (mam oczywiście dystans do tego).

Niestety pani dermatolog przyjmuje tylko raz w tygodniu, a ja nie mam fizycznej możliwości, żeby spytać (jestem za granicą). Będę miał taką możliwość dopiero za miesiąc.

O ile wiem nie jest to jakiś bardzo mocny środek o negatywnych skutkach ubocznych, więc chyba nic by się nie stało gdybym brał ten środek przez 1 miesiąc rano i wieczorem. Potem miałbym już fizyczną możliwość, żeby podejść do lekarki.

Myślę, że zaryzykuję w powyższy sposób.

Bardzo proszę o jakieś sugestie, czy 1 miesiąc 2 razy dziennie rano i wieczorem będzie ok w mojej sytuacji (tzn. brak możliwości kontaktu)


Dziękuję bardzo...

Edytowane przez ryszbier
Czas edycji: 2010-02-15 o 18:38
ryszbier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 18:58   #22
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

To ja Ci pomogłam jak potrafiłam . Nie stosowałam nigdy, toteż nawet Ci nie powiem jak to w moim przypadku wyglądało.
Ja wychodzę z założenia, że lek to lek. Szkoda, że nie masz kontaktu z lekarzem. Może poczekaj ten miesiąc?

Zrobisz jak uważasz tylko biedy sobie nie napytaj. Pozdrawiam i powodzenia.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 23:48   #23
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

ja używałam metronidazol żel 1 % dwa razy dziennie nie jest to silny lek a mnie zwyczajnie nic nie dał powodzenia w terapii
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 14:54   #24
ryszbier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Cytat:
Napisane przez diabolic Pokaż wiadomość
ja używałam metronidazol żel 1 % dwa razy dziennie nie jest to silny lek a mnie zwyczajnie nic nie dał powodzenia w terapii
W moim przypadku chodzi raczej o ten rumieniec. O ile mi wiadomo, to popękanych naczynek nie da się usunąć żadnym kremem, żelem, czy innymi specyfikami i pozostaje tylko laser i inne zabiegi.

1)A czego oczekiwałaś od tego leku?
Zniknięcia popękanych naczynek, czy czerwieni z twarzy (rumienia)?



2) Proszę jeszcze o odpowiedź jak stosować Metronidazol w połączeniu z innymi kremami?
Przed innym kremem? Jeśli tak to po jakim czasie mogę nałożyć 'zwykły krem' na ten metronidazol.

Proszę o odpowiedź...
Kompletnie się na tym nie znam

Edytowane przez ryszbier
Czas edycji: 2010-02-16 o 15:03
ryszbier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 21:44   #25
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Rybiszer udzielilam Ci już kilku odpowiedzi w innym wątku przez Ciebie założonym

Nie bój się, nic Ci nie będzie Ja stosowałam prawie 3 miechy( z niewielkimi przerwami) i było ok, żadnych skutków ubocznych jedynie poprawa stanu skóry.

Jest dość łagodny tzn. nie powoduje raczej podrażnien jak inne tego typu leki, ale nie znaczy to że nieskuteczny. W mojej opinii skutecznie łagodził wszelkie zmiany skórne. Mi pomógl w walce z trądzikiem- cierpliwości i systematyczności.
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 10:01   #26
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 902
GG do Margot45
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Witaj, Metronidazol jest przepisywany w przypadkach tradziku różowatego - a z tego co piszesz, to objawy się zgadzaja. Jeśli nie masz mozliwosci skonsultowania się z lekarzem choćby telefonicznie, stosuj go tak, jak jest napisane na ulotce - dwa razy dziennie. Metronidazol bardzo wysusza, stad wskazane jest stosowanie innego kremu na wierzch - kilka minut po wchłonięciu. na dzień byłoby dobrze, zeby był to krem z wysokim filtrem, skóra po stosowaniu preparatow z metronidazolem jest bardzo wrazliwa na promienie UV ( i to nieistotne, ze na dworze jest pochmurno).

Swoja droga zastanawia mnie zawsze, czemu lekarze przepisujac pewne środki - zwłaszcza te na receptę, nie raczą poinformować pacjenta o interakcjach z innymi lekami, efektach ubocznych itp. mnie napisanie tego posta zajęło może dwie minuty, więc chyba nie z braku czasu...

Pozdrawiam i życzę powodzenia w kuracji, niestety, rumień to nie jest coś, co zniknie po jednym posmarowaniu.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 23:34   #27
diabolic
Raczkowanie
 
Avatar diabolic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 215
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

ja leczyłam się nim wiele miesięcy i zero poprawy ani mniejszy rumień nie była ani mniej krostek więc na nic nie pomógł
faktycznie wysusza więc sam zauważysz że buzie musisz czymś nawilżającym pomyziać i filtr tak jak wyżej napisała już osoba koniecznie

rumień zmniejszam teraz seriami ipla
__________________
- Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie dobro czyni.
diabolic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 00:04   #28
ryszbier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 20
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

...mam jeszcze takie pytanie odnośnie Metronidazolu:
- Czy mam Metronidazol mam stosować na całą twarz, czy tylko miejsca, które oblane są rumieniem (tzn. policzki i trochę koło nosa).
...bo jak rozumiem wszelkiego rodzaju wypryski smarować na 100%.


Margot45
P.S. stosując się do Twoich wskazówek po nałożeniu Metronidazolu czekam zwykle ok 30 min. (trochę więcej niż pisałaś) i nakładam na niego krem, ale... krem jakby nawilża Metronidazol - który jest w skórze - i na twarzy robi mi się białą maź:/
Co zrobić z tym fantem?


Dzięki za odpowiedź...
ryszbier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 12:51   #29
sevesnake
Przyczajenie
 
Avatar sevesnake
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Murowana Goślina k.Poznania
Wiadomości: 14
GG do sevesnake Send a message via Skype™ to sevesnake
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

Cześć, jako ze jest to watek o leku metronidazol, mam pytanie zwiazane z tym lekiem.
W ulotce jest napisane ze powinno sie unikac promieni slonecznych i solarium w trakcie leczenia.
Czyli ile od uzycia mozna korzystac z solarium?
Tydzien przerwy?
Czy moze chodzi o to aby nie korzystac z solarium majac na sobie ten krem?
prosze o pomoc gdyz nie widze w necie nigdzie odpowiedzi na to pytanie, na forum tez chyba tego nie ma.
pozdrawiam
__________________
Kobieta patrzy na jednego mężczyznę,rozmawia z drugim,mysli o trzecim.

"Dbanie o cere to moja mala obsesja <bezradny> "
sevesnake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 12:37   #30
enlevé
Rozeznanie
 
Avatar enlevé
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ww
Wiadomości: 613
Dot.: Metronidazol - twarz czerwona jak burak

sevesnake jeśli ktoś ma problem z rumieniem, trądzikiem różowatym to w ogóle nie powinien korzystać z solarium, nie wiem jak to jest w Twoim przypadku
__________________
life is brutal and full of zasadzkas



enlevé jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:53.