jaki prezent na ślub cywilny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 19:12   #1
anulcios
Przyczajenie
 
Avatar anulcios
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27

jaki prezent na ślub cywilny?


Kochane Wizażanki, to mój pierwszy post więc za wszelkie błędy z góry przepraszam....
szukałam na forum ale tematu jaki mnie interesuje nie znalazłam dlatego pozwalam sobie go założyć...

Mam do Was pytanko....powiedźcie/ podpowiedzcie co można dac koleżance na ślub cywilny. Na tym ślubie jestem świadkową.... Po ślubie jest przyjęcie dla 16 osób.... i tak zastanawiam się co można dać.... ewentualnie jaką kwotę pieniązków dać...
Wiem, że każdy daje tyle ile uważa....ale....może, któraś z Was była w takiej sytuacji i może mi coś podpowiedzieć.....
__________________
NiE MuSzę Być IdEaLnA. WyStArCzY, Że dLa cIeBIe jEsTeM WyJąTkOwA
anulcios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 08:46   #2
ilouvromance
Raczkowanie
 
Avatar ilouvromance
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Las Vegas
Wiadomości: 370
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Hmm nie byłam w takiej sytuacji, tzn bylam ale na slubie konkordatowym tez bylam swiadkową, z racji ze byłam mloda i niepracujaca dalismy z chlopakiem (tez swiadkiem) 200 zł w koperte, hmm slub cywilny to wg mnie taka skromniejsza okazja, kup kwiaty, z pieniedzmi sama nie wiem... moze lepiej byloby cos kupic
__________________
01.01.2008r. - razem
06.09.2014r. planowany ślub
ilouvromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 08:56   #3
takaya
Zakorzenienie
 
Avatar takaya
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10 636
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Hymmm no ja bym dała przynajmniej tyle by zwróciło się za jedzenie i alkohol. Wszystko zależy od tego czy to duże miasto i czy przyjęcie w restauracji jeśli tak, koszt takiego obiadu zazwyczaj jest prawie taki sam jak wesela (przeliczając na osobę) czyli ok 170zł/os
Jeśli jesteś blisko z młodą i często u nich bywasz na pewno wiesz co maja w mieszkaniu. Wybierz się do Ikei czy innego sklepu z artykułami do domu i kup prezent
takaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 10:54   #4
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez ilouvromance Pokaż wiadomość
Hmm nie byłam w takiej sytuacji, tzn bylam ale na slubie konkordatowym tez bylam swiadkową, z racji ze byłam mloda i niepracujaca dalismy z chlopakiem (tez swiadkiem) 200 zł w koperte, hmm slub cywilny to wg mnie taka skromniejsza okazja, kup kwiaty, z pieniedzmi sama nie wiem... moze lepiej byloby cos kupic
ślub cywilny to tak samo ważna okazja jak kościelny, konkordatowy, dla niekórych jedyny

anulcios daj tyle, ile jesteś w stanie. Jeśli to będzie kwota nie wiem, 50zł i będzie ci głupio tyle dać to kup prezent jak radzi Takaya.
My z TŻem zawsze dawlaliśmy 300zł na tyle nas stać.
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 20:44   #5
anulcios
Przyczajenie
 
Avatar anulcios
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

ilouvromance, takaya, XxXJuSstiii dziękuję za wyrażenie swoich opinii i sugestii troszke rozjaśniło mi to sytuację...ale jeszcze nie podjęłam decyzji czy dam pieniązki czy kupie jakiś prezent..... ślub jest w sylwestra więc mam jeszcze chwilę czasu na zastanowienie....:confuse d:
__________________
NiE MuSzę Być IdEaLnA. WyStArCzY, Że dLa cIeBIe jEsTeM WyJąTkOwA
anulcios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-23, 11:18   #6
ruda1984m
Raczkowanie
 
Avatar ruda1984m
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Z-cie
Wiadomości: 383
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ślub cywilny to tak samo ważna okazja jak kościelny, konkordatowy, dla niekórych jedyny
Dokładnie co ma wybór prezentu do tego jaki to ślub?? To są jakieś podziały na prezenty dla młodych w zależności czy to kościelny czy cywilny o których nie wiem czy jak? Dajesz to co jest potrzebne młodym ew. kasa w kopertę - tak jakby to był kościelny eh..
__________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej !!
ruda1984m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 10:39   #7
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
ślub cywilny to tak samo ważna okazja jak kościelny, konkordatowy, dla niekórych jedyny

anulcios daj tyle, ile jesteś w stanie. Jeśli to będzie kwota nie wiem, 50zł i będzie ci głupio tyle dać to kup prezent jak radzi Takaya.
My z TŻem zawsze dawlaliśmy 300zł na tyle nas stać.


ja dałabym kasę, jeśli jednak nie możesz przeznaczyć większej kwoty i źle Ci dać np. 50 zł to najlepiej zapytaj co PM potrzebowaliby lepiej tak niż kupić byle co byleby bylo, a PM nie będą mieli potem co z tym zrobić
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 08:15   #8
mon147
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

reklama

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2011-01-02 o 19:30
mon147 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 09:56   #9
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

co za beznadziejna reklama

pościel to coś czego nigdy nie kupiłabym w prezencie ślubnym
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 15:25   #10
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez ilouvromance Pokaż wiadomość
Hmm nie byłam w takiej sytuacji, tzn bylam ale na slubie konkordatowym tez bylam swiadkową, z racji ze byłam mloda i niepracujaca dalismy z chlopakiem (tez swiadkiem) 200 zł w koperte, hmm slub cywilny to wg mnie taka skromniejsza okazja, kup kwiaty, z pieniedzmi sama nie wiem... moze lepiej byloby cos kupic

a jak jest cywilny a potem wesele na 100 osob to tez jest skromniejsza okazja?
jak takie myslenie sie nie zmieni, to jeszcze dlugo cywilny bedzie traktowany jako gorszy.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 20:28   #11
anulcios
Przyczajenie
 
Avatar anulcios
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

i juz po ślubie.... dałam pieniądze....dałam tyle ile sie daje u mnie w rodzinie na ślub (kościelny) i wesele...
doszłam do wniosku że nie ma znaczenia czy to kościelny czy cywilny...ślub to ślub.... i w jednym i w drugim młodzi sobie przysięgają....no i tworzy się nowa rodzina
Myślę że dobrze zrobiłam......
__________________
NiE MuSzę Być IdEaLnA. WyStArCzY, Że dLa cIeBIe jEsTeM WyJąTkOwA
anulcios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 16:35   #12
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

może kiedyś doczekamy się czasów kiedy ślub będzie ślubem bez rozgraniczania kościelny/cywilny lepszy/gorszy..
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 17:31   #13
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez anulcios Pokaż wiadomość
i juz po ślubie.... dałam pieniądze....dałam tyle ile sie daje u mnie w rodzinie na ślub (kościelny) i wesele...
doszłam do wniosku że nie ma znaczenia czy to kościelny czy cywilny...ślub to ślub.... i w jednym i w drugim młodzi sobie przysięgają....no i tworzy się nowa rodzina
Myślę że dobrze zrobiłam......
dobrze

Pott dokładnie
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 19:30   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez anulcios Pokaż wiadomość
i juz po ślubie.... dałam pieniądze....dałam tyle ile sie daje u mnie w rodzinie na ślub (kościelny) i wesele...
doszłam do wniosku że nie ma znaczenia czy to kościelny czy cywilny...ślub to ślub.... i w jednym i w drugim młodzi sobie przysięgają....no i tworzy się nowa rodzina
Myślę że dobrze zrobiłam......
Myślę, że bardzo dobrze zrobiłaś - ślub to ślub, nieważne czy kościelny czy cywilny
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 20:51   #15
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez anulcios Pokaż wiadomość
i juz po ślubie.... dałam pieniądze....dałam tyle ile sie daje u mnie w rodzinie na ślub (kościelny) i wesele...
doszłam do wniosku że nie ma znaczenia czy to kościelny czy cywilny...ślub to ślub.... i w jednym i w drugim młodzi sobie przysięgają....no i tworzy się nowa rodzina
Myślę że dobrze zrobiłam......
nic dodac, nic ująć
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 06:33   #16
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Dziewczyny ja to szalu dostanę.. ledwo moi najlepsi przyjaciele się zaręczyli, to nagle słyszę, że za 2 tyg (albo jak da radę to szybciej) będą brać ślub cywilny. Ale oni sami mówią, że biorą go tylko ze względu na kredyt, bo już mają umowę przedwstępną na zakup mieszkania podpisaną. Dla nich ten ślub to tylko czysta formalność, dla papierka dla banku. Nie planują robić przyjęcia i nie planują zapraszać gości poza rodzicami i świadkami. Dla nich będzie się liczył ślub kościelny tylko. No i jak ich potraktować?? Skoro uważają jak uważają?? Jaki dać prezent.. Koperta i później na kościelnym znów koperta?? Pomyślałam, że może lepiej jakiś prezent materialny zamiast pieniążków i kwiaty, a dopiero przy kościelnym pieniążki?? Co myślicie?
dzoan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 10:01   #17
ruda1984m
Raczkowanie
 
Avatar ruda1984m
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Z-cie
Wiadomości: 383
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Może po prostu ich zapytaj czy chcą jakąś kasę czy prezent np. do nowego mieszkania. Poza tym rozumiem że Ciebie nie zaprosili? Więc dawanie kasy wydaje mi się bezsensu. Proponuje więc prezent
__________________
Kochaj i szalej i nie pytaj co dalej !!
ruda1984m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 10:40   #18
dzoan
Zakorzenienie
 
Avatar dzoan
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 852
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez ruda1984m Pokaż wiadomość
Może po prostu ich zapytaj czy chcą jakąś kasę czy prezent np. do nowego mieszkania. Poza tym rozumiem że Ciebie nie zaprosili? Więc dawanie kasy wydaje mi się bezsensu. Proponuje więc prezent
Przyjaźnimy się, więc nawet jeśli świadkiem nie będę, to i tak na pewno będę uczestniczyć w ślubie Ale chodzi o to, ze skoro tak bardzo podkreślają, ze to dla nich tylko formalność (nie zamierzają nawet spać w jednym łóżku, tylko nadal każde u swoich rodziców), to jak tu traktować ich ślub jakoś wyniośle
dzoan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 12:45   #19
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez ilouvromance Pokaż wiadomość
slub cywilny to wg mnie taka skromniejsza okazja
A niby czemu? Każdy ślub jest ważną uroczystością, nieważne czy to cywilny dla 10 gości czy kościelny dla 210. Nie wiem, kiedy ślub cywilny przestanie być traktowany jako gorszy i "skromniejszy" od kościelnego.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-25, 14:36   #20
anulcios
Przyczajenie
 
Avatar anulcios
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 27
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

invisible_01 myślę, że jeszcze bardzo długo ślub cywilny będzie uważany za gorszy.... nieraz sie słyszy ...że przecież to TYLKO ślub cywilny.... dla jednych TYLKO a dla drugich AŻ, do niedawna sama uważałam cywilny za hmm..."gorszy" teraz już tak nie uważam teraz ślub to ślub i każdy jest tak samo ważny

dzoan czyli będziesz zaproszona na ślub? jeśli tak to myślę że należy kupić jakiś prezencik.... skoro są to Twoi przyjaciele to albo ich zapytaj wprost co by chcieli otrzymać, albo sama pomyśl co mogłoby się im przydać....
Ja zakładając w grudniu ten wątek dot. prezentu też zastanawiałam się co zrobić.....tyle że ja byłam świadkową....wiec troszke inaczej do tego podchodziłam.... Miałam kupić prezent..i wiele rzeczy przychodziło mi do głowy..ale zawsze w otatniej chwili rozmyślałam się......w końcu porozmawiałam z Młodymi i doszłam do wniosku że dam im pieniądze plus drobny upominek. Byli zadowoleni

A i dodam że moi młodzi nie robili dużego przyjęcia (my-świadkowie, rodzeństwo, rodzice, dziadkowie i rodzice ch.), na ślub natomiast zaprosili więcej osób....i od nich otrzymywali również jakieś niedrogie prezenty.
Dlatego kochana przemyśl......wszystko i sama napewno podejmiesz dobrą decyzję....co kupić i co dać;D
__________________
NiE MuSzę Być IdEaLnA. WyStArCzY, Że dLa cIeBIe jEsTeM WyJąTkOwA
anulcios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 14:38   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

jeśli idziesz tylko na przysięgę, bez wesela, to potraktuj to symbolicznie - kwiatki + kartka + mały drobiazg od serca (skoro jesteś przyjaciółką)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:44   #22
feles
Przyczajenie
 
Avatar feles
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Ja znalazłam ciekawy (chyba) pomysł na prezent na ślub cywilny mojej przyjaciółki. Kupiłam świnkę skarbonkę i wrzuciłam tam: 20zł 10zł 5 zł 2zł 1 zł 50gr 20gr 10gr 5gr 2gr 1gr - a na kartce napisałam że w prezencie pieniążki od 20zł do jednego grodsza, "by w życiu nie zabrakło Wam zarówno tych większych, jak i małych szczęść". Na ślubie siostry zresztą nie byłam oryginalniejsza - pomysł ten sam tylko zamiast od 20 zaczełam od 200zł banknotu.
Tyle że kiedy ja byłam na takim ślubie cywilnym zakończonym obiadem dla 20 osób, to w zasadzie byłam jedyną osobą z prezentem - reszta przyszła tylko z kwiatami. Kiedy rok później ta sama para brała ślub kościelny (również zakończony obiadem, bo panna młoda była w 5 m-cu ciąży), ja przyszłam już tylko z pluszakiem, a wszyscy mieli koperty :/ trochę głupio było, ale co zrobisz.... czasem ciężko się dopasować
feles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 19:57   #23
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez futur Pokaż wiadomość
Masakra z tymi prezentami, ciężko coś fajnego wybrać. Ja nigdy nie wiem co kupić, ale wydaje mi się, że fajnym prezentem byłoby coś takiego http://wiano.eu/view/619 co myślicie?? Z tego co wiem to folk jest teraz dość trendy
w ogóle nie pasowałoby mi do wystroju mieszkania
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 09:23   #24
potterka
Zakorzenienie
 
Avatar potterka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 833
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

eeee gdybym dostała coś takiego, wyglądałabym tak ->
potterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 11:15   #25
Chmu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Ja widziałam w necie super pomysł na prezent ślubny lub pod choinkę: talon na tani projekt wnętrz, z tego co pamiętam są za 100zł i 300zł, no i więcej ale to za dużo na pewno.
Może jeszcze są, poszukaj to oryginalny pomysł
Chmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:55   #26
sweet__chocolate
Raczkowanie
 
Avatar sweet__chocolate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 388
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

witam

ja idę na ślub cywilny za 2 tygodnie i powiem tak, z prezentami ciężko, mimo że znajomi mieszkają już razem i wiem co mają a czego nie to ciężko mi wybrać prezent bo może czegoś nie mają bo uważają, że to nie jest im jakoś super potrzebne. uważam, że lepiej dać kasę i kupią sobie sami.
a teraz coś odnośnie kasy, jak czytam Wasze odpowiedzi to włosy mi dęba stają... dlaczego?????????? już Wam mówię, wiem że każdy daje tyle ile może, jest jedno aleeeeeeeeeeeeeee. jak czytam, żeby dać do koperty 50zł to padam na ziemię, nigdy przenigdy nie dałabym tylko 50zł do koeprty, byłoby mi wstyd po prostu. i powiem szczerze, że gdybym miała dać tyle wolałabym nie iść wcale. Uważam, że powinno się dać tyle żeby młodym przynajmniej się zwróciło to co musieli na mnie wydać czyli jak ide z mężem a menu weselne kosztuje około 150 -200 zł + alkohol i napoje, powiedzmy, że te menu 150zł to daje 200zł za osobę,czyli jak idę z mężem to dajemy 400zł, a to i tak tylko kwota, która jest zwrotem a zawsze chemy, żeby mieli coś na plusie. ostatnio byliśmy u znajomych i daliśmy 600zł, gdzie menu kosztowało 180zł za osobę. nie rozumie kiedy ktoś mówi, że tylko na tyle go stać Bo o zaproszeniu na ślub nie wie się 2 dni tylko kilka miesięcy. więc jeśli mnie nie stać wyłożyć z jednej wypłaty calego prezentu, to odkładam przez kilka miesięcy po 50zł lub więcej jeśli mnie stać. i potem nie muszę się zastanawiać skad wziąć na prezent i wkładać do koperty 50zł. mnie byłoby wstyd i bym nie poszła, mówcie co chcecie, ale gdybym zrobiła wesele, które będzie mnie kosztowało za menu i alkohol napoje ciasta i tort dla około 80 osób 20 000 a dostałabym w kopertach po 50zł to padłabym chyba. wiem, że teraz niektórzy powiedzą, że ważne jest to żeby znajomi byli ze mną w tym dniu a nie pchali mi pieniadze do kieszeni. i owszem, jest to dla mnie ważne, ale tak jak mówię jeśłi wiem o tym kilka miesięcy wcześniej to nikt mi nie powie, że nie stać go na więcej niż 50zł. ja bym umarła ze wstydu. pewnie myślicie, że jestem okropną materialistką nie, wcale nie, razem z mężem uważamy, że pieniądz to nie wszystko i nie składamy grosza do grosza, mimo, że nie mamy dużo bo razem zarabiamy około 3,500zł, ale nie zamierzam sobie odmawiać wszystkiego, ani też żałować dla kogoś bliskiego, kto oprocz tego, że chce mnie mieć blisko na swoim własnym ślubie często wypruwa sobie flaki, żeby mnie do tego wszystkiego ładnie ugościć, żebyśmy się mogli razem w tym właśnie jego najważniejszym dniu wsyscy razem świetnie bawić. a ja mu dam 50zł???? o nie... przeciez nie wiem o tym 2 dni. pieniądz to rzecz nabyta dzisiaj są jutro ich nie ma...!!!!!!!
__________________
166cm

Start: 03.12.2012r.
Cel: -10,1kg

71,1 ---> 66,7 ---> 60

Za mną już: -4,4kg

Edytowane przez sweet__chocolate
Czas edycji: 2012-03-20 o 09:04
sweet__chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 09:31   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Cytat:
Napisane przez sweet__chocolate Pokaż wiadomość
witam

ja idę na ślub cywilny za 2 tygodnie i powiem tak, z prezentami ciężko, mimo że znajomi mieszkają już razem i wiem co mają a czego nie to ciężko mi wybrać prezent bo może czegoś nie mają bo uważają, że to nie jest im jakoś super potrzebne. uważam, że lepiej dać kasę i kupią sobie sami.
a teraz coś odnośnie kasy, jak czytam Wasze odpowiedzi to włosy mi dęba stają... dlaczego?????????? już Wam mówię, wiem że każdy daje tyle ile może, jest jedno aleeeeeeeeeeeeeee. jak czytam, żeby dać do koperty 50zł to padam na ziemię, nigdy przenigdy nie dałabym tylko 50zł do koeprty, byłoby mi wstyd po prostu. i powiem szczerze, że gdybym miała dać tyle wolałabym nie iść wcale. Uważam, że powinno się dać tyle żeby młodym przynajmniej się zwróciło to co musieli na mnie wydać czyli jak ide z mężem a menu weselne kosztuje około 150 -200 zł + alkohol i napoje, powiedzmy, że te menu 150zł to daje 200zł za osobę,czyli jak idę z mężem to dajemy 400zł, a to i tak tylko kwota, która jest zwrotem a zawsze chemy, żeby mieli coś na plusie. ostatnio byliśmy u znajomych i daliśmy 600zł, gdzie menu kosztowało 180zł za osobę. nie rozumie kiedy ktoś mówi, że tylko na tyle go stać Bo o zaproszeniu na ślub nie wie się 2 dni tylko kilka miesięcy. więc jeśli mnie nie stać wyłożyć z jednej wypłaty calego prezentu, to odkładam przez kilka miesięcy po 50zł lub więcej jeśli mnie stać. i potem nie muszę się zastanawiać skad wziąć na prezent i wkładać do koperty 50zł. mnie byłoby wstyd i bym nie poszła, mówcie co chcecie, ale gdybym zrobiła wesele, które będzie mnie kosztowało za menu i alkohol napoje ciasta i tort dla około 80 osób 20 000 a dostałabym w kopertach po 50zł to padłabym chyba. wiem, że teraz niektórzy powiedzą, że ważne jest to żeby znajomi byli ze mną w tym dniu a nie pchali mi pieniadze do kieszeni. i owszem, jest to dla mnie ważne, ale tak jak mówię jeśłi wiem o tym kilka miesięcy wcześniej to nikt mi nie powie, że nie stać go na więcej niż 50zł. ja bym umarła ze wstydu. pewnie myślicie, że jestem okropną materialistką nie, wcale nie, razem z mężem uważamy, że pieniądz to nie wszystko i nie składamy grosza do grosza, mimo, że nie mamy dużo bo razem zarabiamy około 3,500zł, ale nie zamierzam sobie odmawiać wszystkiego, ani też żałować dla kogoś bliskiego, kto oprocz tego, że chce mnie mieć blisko na swoim własnym ślubie często wypruwa sobie flaki, żeby mnie do tego wszystkiego ładnie ugościć, żebyśmy się mogli razem w tym właśnie jego najważniejszym dniu wsyscy razem świetnie bawić. a ja mu dam 50zł???? o nie... przeciez nie wiem o tym 2 dni. pieniądz to rzecz nabyta dzisiaj są jutro ich nie ma...!!!!!!!
Na fioletowo - na podstawie pogrubionego właśnie widać...

A pomyślałaś kiedyś o tym, że są osoby/rodziny żyjące dosłownie od 1-go do 1-go, dla których 50 zł to bardzo duża suma? Wierz mi, że jest takich osób niemało. Ale nie, Ty od razu masz w głowie, że co za chamstwo i wstyd, wiedzieli wcześniej, a dali 50 zł! Ja nie robię wesela, ale gdybym robiła, to nie liczyłabym, że mi się zwróci. Nie o to w tym chodzi! Dla mnie goście mogliby przyjść z pustymi rękami, najważniejsze żeby wszyscy byli i dobrze się bawili. Skoro robi się wesele, to znaczy, że kogoś na nie stać i nie musi się ślinić na koperty wypełnione kasą, a jak będzie 50 zł, to padnie trupem jak to Ty byś zrobiła.

Takiego gościa na swoim ślubie jak Ty w życiu nie chciałabym mieć. Dawno nie widziałam tak pazernej osoby.

A, no i rozumiem, że gdybyś wyprawiała wesele, a przed nim przyszłaby do Ciebie koleżanka i powiedziała, że nie ma pieniędzy, żeby Ci coś dać i może włożyć do koperty tylko 50 zł, to byś odpowiedziała: "Wiesz co kochana, to Ty może lepiej zostań tego dnia w domu"?

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2012-03-20 o 09:33
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 14:51   #28
sweet__chocolate
Raczkowanie
 
Avatar sweet__chocolate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 388
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

oj kochanie nic nie rozumiesz...

ślub nie zwróci Ci się nigdy nawet na to bym nie liczyła,
i nie waż się mnie obrażać bo ja też nikogo moim postem nie obraziłam, wyraziłam swoje zdanie
jestem po ślubie dostałam od znajomych pościel, którą uwielbiam, od mojego najlepszego przyjaciela dostałam słonia na szczęście i kwiaty, uwielbiam słonia zajmuje czołowo miejsce na meblach. jak już mówiłam razem z mężem zarabiamy razem 3500zł on ma miesięcznie 260h ja 240h pracy, nie sram pieniędzmi, nie mamy mieszkania, mieszkamy z teściową nie mamy nic na boku, bo i z czego tutaj odkładać, do tego pomagamy przyjaciółce, której urodziło się strasznie chore dziecko i potrzebuje ogromne pieniądze na operację i wolę sobie odmówić wszystkiego byle co miesiąc dać jej parę groszy więc nie nazywaj mnie pazerą!!!!!!!!!

ja wyraziłam swoje zdanie, że ja bym tak nie zrobiła!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!! wolę odmówić sobie i uzbierać coś fajnego i pomóc innym bo pięniadzę z wesela to pomoc dla młodych na start, na remont na cokolwiek a jeśli uważasz, że stać mnie za 3500zł miesięcznie zrobić wesele za jakąś kolosalną sumę to chyba zatrzymałaś się w czasach kiedy 3500zł to było coś, bo teraz zapłacę za szkołę, za telefon, teściowej połowę za rachunki, zatankuję żebym mogła dostać się kawał drogi do pracy bo autobus w tych godzinach nie jeździ i nie mam pieniędzy, ale mam to gdzieś, bo to nie one dają szczęście, szczęściem dla mnie jest zdrowie mojej rodziny, miłość mojego męża i meine katze. każdy robi jak chce, ja bym nie dała i już, pościel i słonia uwielbiam, ale gdy pójdę do nich na ślub na pewno zrobię więcej, bo może im te pieniadze pomogą, a ja nie przywiązuje do nich uwagi

aha jeszcze coś ... ..., wspominałam już wyżej o chorym dziecku mojej koleżani, na naszym ślubie do zaproszeń dolączliśmy małe koperty z karteczkami, na których było zdjęcie tego dzieciątka i napisane, że nam nie potrzebne kwiaty ani prezenty i bo kwiaty zwiędną prezenty mogą się powtórzyć a dzieciątku możę uratować życie każdy grosz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!


No ale dla Ciebie jestem pazerą bo napisałam, że mnie by było wstyd. I żebym padła. tak padłabym, a teraz hojność moich gości ratuje komuś życie...
__________________
166cm

Start: 03.12.2012r.
Cel: -10,1kg

71,1 ---> 66,7 ---> 60

Za mną już: -4,4kg

Edytowane przez sweet__chocolate
Czas edycji: 2012-03-20 o 15:24
sweet__chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 09:26   #29
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

Dla mnie jest oczywiste - nie stać mnie na wesele, więc go nie robię. Wesele to nie jest żaden obowiązek. I gdzie napisałam, że masz zrobić wesele na kolosalną sumę?! Bo chyba się nie zrozumiałyśmy.

Uważam, że bardzo fajnie postąpiliście z tym zdjęciem dziecka koleżanki, godne pochwały.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 06:09   #30
sweet__chocolate
Raczkowanie
 
Avatar sweet__chocolate
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 388
Dot.: jaki prezent na ślub cywilny?

nigdzie nie jest napisane, że trzeba robić ślub

ale właśnie w tym sensie również pisałam o tym, że dla nas pieniądz to rzecz nabyta i jeśli mogę uczynić dla mnie i dla moich gości najwspanialszy dzień w życiu jeszcze lepszym i zapewnić wszystkim nam dobrą zabawę to nie zamierzam się szczypać bo to jest raz w życiu, dlaczego mam sobie żałować, mimo że nie mam dużo? a co mi tam, zostaną piękne wspomnienia, a po kasie czy wydam je na wesele czy nie to i tak w końcu ich nie będzie

a wracając do tych gości, wiem że nie każdego stać i ok rozumie to. ale miałam tutaj na myśli raczej bardziej absurdalne sytuacje typu: dają do koperty 50 lub 100zł za 2 osoby za 2 dni wesela, a na siebie wydają 1500zl no bo przecież pani musi mieć ładną sukienkę, nowe buciki, fryzurę, tipsy a nawet makijażu na tę okazję sama sobie nie robi no bo musi jakoś wyglądać, na poprawiny też by wypadało jakąś sukieniunię mieć nową, no bo przecież w tych 20, które wiszą w szafie już mnie widzieli.

Rozumie, że mój pierwszy post mógł Cię ruszyć, ale czasem po prostu ciężko się zrozumieć wystukując literki na klawiaturze. jak go czytam rzeczywiście nie brzmi dobrze, bo nie do końca ujęłam to tak jak miało być. nie jestem potworem, który wyrzuca gości bo dali za mało. myślę, że to co napisałam powyżej rozjaśnia sprawę.
__________________
166cm

Start: 03.12.2012r.
Cel: -10,1kg

71,1 ---> 66,7 ---> 60

Za mną już: -4,4kg
sweet__chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-02 20:02:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.