Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-11, 22:07   #1
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236

Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?


Hej, zauważyłam iż przybyło mi trochę niechcianych kilogramów i centymetrów. Walczyłam z nimi kilka razy, ale bez skutku i doszłam do wniosku, że po prostu mam złą taktykę.
Sprawa wygląda następująco:
Chciałabym schudnąć ok. 5kg. Problem tkwi w tym, że nie mam możliwości na regularne posiłki. Studiuję dziennie dwa kierunki. Zajęcia mam przez cały tydzień od rana (8-8.30) aż do godzin popołudniowych (w dobrym przypadku jest to godzina 16, niestety częściej bywa tak, że jest to godzina 18, a nawet 20). Ciężko przy takim planie utrzymać dobrą dietę, nie wspomnę już o jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ewentualnie w weekend mogłabym poćwiczyć w domu.
Zupełnie nie wiem jak planować posiłki, no bo na uczelni obiadu sobie nie odgrzeję. Zabieram ze sobą przekąski na zajęcia. Chciałabym abyście doradziły mi jak mogę to rozwiązać, żeby wreszcie schudnąć. Zależy mi również na tym, by jedzenie dodawało mi energii, bo wiadomo, że jak wracam wieczorem to myślę tylko o tym, żeby zjeść coś ciepłego na szybko, pouczyć się i pójść spać.
Postanowiłam zrezygnować ze słodyczy. Aczkolwiek, obawiam się, że nie wytrzymam długo, bo jak wracam do akademika, jem obiad i nie zjem czegoś słodkiego to mam wrażenie, że spada mi poziom cukru we krwi i robię się bardzo senna i słaba. Piję również czerwoną herbatę, ale mam możliwość wypicia tylko jednej szklanki wieczorem. Może powinnam zabierać na uczelnie termos?
Co do przekąsek to zabieram ze sobą jakieś pieczywo ciemne, serek topiony, marchewkę w słupkach. Nie wiem co jeszcze mogłoby to być. Czy np. ciastka zbożowe LU Go albo musli z jogurtem też by się nadawały?
Nie wyobrażam sobie również herbaty bez cukru. Ale mam nadzieję, że dzięki silnej woli będę słodzić co raz mniej.
Jeśli chodzi o kwestie obiado-kolacyjne po powrocie do akademika to niestety nie mam dostępu do kuchenki mikrofalowej ani piekarnika.
Chciałabym też pozbyć się tłuszczyku z oponki oraz ud, ale wiem, że bez ćwiczeń to raczej nierealne...
Wiele razy próbowałam już dietować, ale ciągle kończyło się tym, że byłam słaba, śpiąca, nie miałam na nic siły, gdy jadłam mało posiłków, więc ciągle "dopychałam się" czymś bardziej kalorycznym, żeby nie czuć głodu i móc wytrzymać cały dzień na zajęciach, uczyć się po powrocie oraz być w miarę aktywna rano.

Powiedzcie mi, czy mój przypadek jest beznadziejny? Czy ja sama utrudniam sobie schudnięcie? Czy może da się coś z tym zrobić?
Będę niezmiernie wdzięczna za wszystkie rady
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 21:06   #2
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Nikt nie jest mi w stanie pomóc?
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 10:49   #3
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Dosyć kontrowersyjna dieta ale spotkałem kilka osób które mniej więcej jedzą tak i nie z tego powodu że nie mają czasu a tak po prostu podpowiada im organizm.
Sam kiedyś próbowałem jeść 2 posiłki gdzie pierwszy był nawet o godz. 16, dziś zazwyczaj jak mam na ranną zmianę to jem ok 12-13 pierwszy posiłek. Teraz jestem po treningu półtoragodzinnym freestyle surviving* coś jak kravmaga i nadal nie czuję głodu, zjem pewnie jak się wykąpie...
Nie mogę znaleźć oryginalniej strony gdzie to było, tutaj jest coś w tym stylu:

http://www.webmd.com/diet/fasting

Edytowane przez Edo_ergo_sum
Czas edycji: 2011-03-15 o 11:02
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 14:22   #4
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

nie wiem na ile Ci pomogę, ale może podpowiem, co do tych posiłków na uczelni - nie myślałaś o zabieraniu jakichś sałatek? zrobienie niektórych trwa maks 30 minut, a jest to już dość pożywny posiłek, na dłużej starcza, niż jogurt czy marchewka.

jeśli chodzi o uczucie senności po zjedzeniu - jest to normalny stan fizjologiczny organizmu. organizm zajmuje się wtedy trawieniem.
jeśli nie masz oprócz tego innych objawów, nie powinnaś się martwić. możesz pomyśleć o zmierzeniu poziomu cukru we krwi.

a jeśli chodzi o bardziej konkretne rady, to poczekaj, na pewno ktoś Ci doradzi
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 23:26   #5
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
nie wiem na ile Ci pomogę, ale może podpowiem, co do tych posiłków na uczelni - nie myślałaś o zabieraniu jakichś sałatek? zrobienie niektórych trwa maks 30 minut, a jest to już dość pożywny posiłek, na dłużej starcza, niż jogurt czy marchewka.

jeśli chodzi o uczucie senności po zjedzeniu - jest to normalny stan fizjologiczny organizmu. organizm zajmuje się wtedy trawieniem.
jeśli nie masz oprócz tego innych objawów, nie powinnaś się martwić. możesz pomyśleć o zmierzeniu poziomu cukru we krwi.

a jeśli chodzi o bardziej konkretne rady, to poczekaj, na pewno ktoś Ci doradzi
Sałatka dobry pomysł. Na razie wspieram się kanapkami, musli, owocami itp.
Czy jak zjem np. banana po obiedzie, żeby ten cukier podwyższyć to będzie ok?
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 08:46   #6
jahania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 20
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Serek topiony, jak się odchudzasz jest fe;-). Jedz dużo jabłek, sycą, dają energię z cukrów prostych a poza tym dosyć długo się takie jabłko je i masz wrażenie że zjadłaś więcej niż w rzeczywistości. A jak dalej głodna to zjedz dwa na raz, trzeciego już raczej nie zjesz ;-). Jak lubisz serki to polecam twarożek wiejski light. No a przede wszystkim musisz mieć zawsze ze sobą łyżeczkę. Wiem to z doświadczenia. Jak nie mam to sobie głupio tłumaczę że nie mogłam sobie kupić jogurciku czy serka light itp bo nie miałabym czym zjeść. no i kończy się na kanapce...
No i pieczywo chrupkie różnego rodzaju- maca,wafle ryżowe, ryavita itp. wybór jest wielki. Powodzenia
__________________
Myślisz że nie istnieje skuteczna dieta ? Zmienisz zdanie...
http://www.wagaprecz.pl/
jahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 13:29   #7
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

na uczelnie polecam zabierać owoce, zwłaszcza te którymi można zaspokoić głód np banany.
Ze słodyczami sama miałam problem, pomagało mi w tym kakao zmieszane z bananami-taka gęsta papka rozmiażdżone banany + kakao, jest słodkie i przypomina smak czekolady. polecam również suszone owoce-kalorii mają sporo, ale są zdecydowanie zdrowsze od słodyczy. Bardzo lubię też koktajle np z mango (ja je blenduję razem z mlekiem sojowym, ale podejrzewam że np z jogurtem też byłoby smaczne) zrobienie koktaili trwa minutę, najsłodsze są te z bananem, mango, arbuzem.

jeżeli chcesz schudnąć to ogranicz pieczywo, produkty z mąki, makarony.
tak jak dziewczyny radziły rób sobie sałatki i surówki

ja również nie jadam regularnie (uwielbiam wieczorne obżarstwo), ale jem zdrowo i dzięki temu jestem szczupła.

jako gimnazjalista ważyłam 12kg więcej, zrzuciłam te kilogramy szybko, wystarczyło że wyeliminowałam z diety niezdrowe rzeczy takie jak frytki, czipsy, białe pieczywo i tym podobne przekąski.

powodzenia
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-17, 15:17   #8
b_blue
Raczkowanie
 
Avatar b_blue
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 134
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Ja się nie odchudzam, ale moge się podzielić fajnym pomysłem, o którym przeczytałam gdzieś kiedyś
Biorę zwykłą grahamkę, nie przecinam jej, ale robię kilkucentymetrowy otwór. Wydrążam wszystko ze środka i wkładam tam różne rzeczy. W moim przypadku jest to akurat pokruszkone tofu sałatkowe, różne warzywa. Taką mieszankę robie najpierw w jakimś osobnym naczynku, skrapiam jakimś dobrym sosem i dopiero potem wkładam do buły. Ty oczywiście możesz sobie tam włożyć to co lubisz, oczywiście coś dietetycznego jeśli się odchudzasz.
Ja jak wiem, że caly dzień mnie w domu nie będzie, biorę sobię takie dwie buły, jakieś owoce i to mi wystarcza
b_blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 16:32   #9
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Cytat:
Napisane przez BlackSwann Pokaż wiadomość
Sałatka dobry pomysł. Na razie wspieram się kanapkami, musli, owocami itp.
Czy jak zjem np. banana po obiedzie, żeby ten cukier podwyższyć to będzie ok?
widzisz, nie wiem jak to u Ciebie jest, nie czuję się na siłach, by odpowiedzieć na to pytanie z punktu dietetycznego, ale sam fakt zmęczenia po posiłku jest raczej czymś, czego się nie uniknie, ewentualnie - mniejsza porcja, czy wtedy też jesteś zmęczona?
poza tym wspominasz, że to tak jakby wtedy, gdy nie zjesz czegoś słodkiego po obiedzie - cukier prosty w słodyczach owszem, doda energii, ale ona zaraz zniknie, bo cukier za chwilę opadnie. może spróbuj po prostu chwilę odpocząć po większym posiłku?

myślę, że potrzebna jest bardziej kompetentna odpowiedź.

ach, chciałam jeszcze wspomnieć, że u wielu ludzi zmiana nawyków, wyeliminowanie słodyczy, fast foodów, zastąpienie białego pieczywa ciemnym, białego ryżu brązowym wystarczy dla zrzucenia zbędnych kg i wysmuklenia ciała.

co do ćwiczeń, ćwiczenie w weekend jak najbardziej. robi się teraz ciepło, może rolki, rower? samemu trudniej jest się zmobilizować, szczególnie do czegoś, czego się nie lubi. warto znaleźć coś, co nas interesuje i mieć jakiegoś kompana.

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2011-03-17 o 16:35
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:25   #10
anma993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Witam. Jeszcze 3 tygodnie temu też tak jak Ty byłam w beznadziejnej sytuacji ciągle słaba bez energii i wciąż głodna. Po ciąży chciałam schudnąć z 8 kilo, stosowałam różnych diet ale nic nie dawało skutku. Jestem na diecie która nie wymaga dużo wisiłku przy przygotowaniu i nie trzeba duzo ćwiczyć. Dziś mineło 2 tygodnie mej diety i ubyło mi 2 kg. i w sumie 17 cm w obwodach a co najważniejsze ze jest godz. 18 a ja mam nadal siłe i czuje sie wspaniale.
anma993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:13   #11
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Znalazłem w końcu to o co mi chodziło:



http://www.fast-5.com/
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 11:06   #12
BlackSwann
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 236
Dot.: Jaka dieta dla osoby nie mającej zbyt wiele czasu?

Cytat:
Napisane przez anma993 Pokaż wiadomość
Witam. Jeszcze 3 tygodnie temu też tak jak Ty byłam w beznadziejnej sytuacji ciągle słaba bez energii i wciąż głodna. Po ciąży chciałam schudnąć z 8 kilo, stosowałam różnych diet ale nic nie dawało skutku. Jestem na diecie która nie wymaga dużo wisiłku przy przygotowaniu i nie trzeba duzo ćwiczyć. Dziś mineło 2 tygodnie mej diety i ubyło mi 2 kg. i w sumie 17 cm w obwodach a co najważniejsze ze jest godz. 18 a ja mam nadal siłe i czuje sie wspaniale.
Wspaniale A czy mogłabyś podzielić się tą dietą?
BlackSwann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.