ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-22, 14:46   #1
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964

ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!


Witajcie

Edytowane przez elf27
Czas edycji: 2012-04-25 o 09:02
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 15:27   #2
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Zależy jakie rodzina ogólnie ma standardy, ale myślę że 1000zł jeśli was bardzo nie uszczupli czy nie przymrzecie głodem to będzie ok. Zwłaszcza że dajecie też obraz
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:09   #3
iwoncia8
Raczkowanie
 
Avatar iwoncia8
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 387
GG do iwoncia8
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Ja myśle że 500 - 1000 zł Wiem że bratu może i wypadałoby dac więcej, ale kredyt, dziecko... Wam też pieniądze się przydadzą.
__________________


Edytowane przez iwoncia8
Czas edycji: 2011-10-22 o 20:11
iwoncia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 20:28   #4
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

siostrze dałabym 1000zł w takiej sytuacji jak wy
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-22, 21:00   #5
agatak87
Raczkowanie
 
Avatar agatak87
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 111
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Też myślę, że 1000zł jest jak najbardziej ok
__________________
A dziś Cię kocham o całe wczoraj mocniej!
K.
agatak87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 09:37   #6
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez skimos Pokaż wiadomość
Zależy jakie rodzina ogólnie ma standardy, ale myślę że 1000zł jeśli was bardzo nie uszczupli czy nie przymrzecie głodem to będzie ok. Zwłaszcza że dajecie też obraz
właściwie standardów jako takich nie ma, każdy daje ile może... no i nie są to jakieś niebotyczne sumy, bo pochodzimy z przeciętnej polskiej rodziny

1,5 roku temu my się pobieraliśmy i dostaliśmy różnie - od rodzeństwa męża po 300zł (single z os.tow., 1 z nich było świadkiem) a mojego brata 500zł (z os.tow., świadek) i dla nas to było dużo

dziękuję za wszelkie rady
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 12:22   #7
sammi24
Zadomowienie
 
Avatar sammi24
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 677
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Ja też bym celowała między 500, a 1000 zł. My od brata, który był z narzeczoną, w dniu naszego ślubu dostaliśmy 500 zł i byłam zła, że tyle dał, mimo że powodzi mu się dobrze. Tyle samo dostaliśmy od brata męża, który już jest żonaty, a też nie nie narzeka na swoją sytuację finansową. Grunt to nie wariować a Wy macie jeszcze fajny prezent dla Młodych
sammi24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 15:17   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Dziecko w drodze, kredyt, Ty stracisz pracę...
A ja na miejscu brata nie wzięłabym od was żadnych pieniędzy.

Daj jakieś 500 zł.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 19:43   #9
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
właściwie standardów jako takich nie ma, każdy daje ile może... no i nie są to jakieś niebotyczne sumy, bo pochodzimy z przeciętnej polskiej rodziny

1,5 roku temu my się pobieraliśmy i dostaliśmy różnie - od rodzeństwa męża po 300zł (single z os.tow., 1 z nich było świadkiem) a mojego brata 500zł (z os.tow., świadek) i dla nas to było dużo

dziękuję za wszelkie rady
Ano to to troszkę zmienia to spokojnie 500zł jak dacie będzie ok.
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 14:34   #10
betterw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 352
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
1,5 roku temu my się pobieraliśmy i dostaliśmy różnie - od rodzeństwa męża po 300zł (single z os.tow., 1 z nich było świadkiem) a mojego brata 500zł (z os.tow., świadek) i dla nas to było dużo
Zasugerowałabym się sumą, jaką dał ten brat, którego teraz jest wesele i skoro niecałe 2 lata temu dał Wam 500 zł, to teraz dałabym 600, jeśli w porę poinformowaliście go o tym, że Was nie będzie. Jeśli nie i już za Was zapłacił, to dorzuciałabym troszkę więcej.
P.S. Ja nie uważam, że 300 zł od 2 osób to dużo, bo to nie jest nawet koszt "talerzyka" w przeciętnej sali, nie licząc dodatkowych wydatków związanych z samym piciem i jedzeniem. Ja bym się źle czuła tyle dając, bo o weslu byłam zawsze informowana dużo wcześniej, więc dałam radę odłożyć. Wolę iść w pożyczonej sukience i uczesać się sama niż dać za mało, ale to już kwestia podejśćia i każdy ma inne.
betterw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 16:04   #11
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Dajcie tyle ile możecie, po prostu! Brat zna Waszą sytuację i na pewno nie obrazi się....
Jeśli możecie dać 500zł to tyle dajcie, jeśli 1000zł - super!
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 17:34   #12
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Jeśli możecie sobie na to pozwolić to dajcie 1000 zł, ale jeśli nie, to nie obrazi się przecież za 600, zrozumie
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 19:17   #13
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

ja bym dała 500-600 zł. Nie ma się co oszukiwać, pieniążki przy dziecku są bardzo potrzebne i myślę, że brat to zrozumie. Tym bardziej, że dajecie jeszcze prezent.
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 14:24   #14
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Ja od mojej spodziewającej się dziecka i mającej stracić pracę siostry grosza bym nie wzięła. Ale to ja. Autorka niech da tyle, ile da radę i tyle.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 14:27   #15
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja od mojej spodziewającej się dziecka i mającej stracić pracę siostry grosza bym nie wzięła. Ale to ja. Autorka niech da tyle, ile da radę i tyle.
ja myślę podobnie. Cieszyłabym się, gdybym dostała jakiś prezent na pamiątkę, po prostu, żeby coś było od siostry, której na weselu nie będzie. Autorka wątku planuje dać prezent - mi by to wystarczyło w 100% w takiej sytuacji, jak ta wyżej opisana
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-25, 18:33   #16
Dancing_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Dancing_Lady
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 486
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Gdyby mnie było stać, to pewnie 1000 zł i więcej dałabym lekką ręką. Biorąc jednak pod uwagę Waszą sytuację myślę, że 500 zł - 600 zł wcale nie będzie małą kwotą.
__________________
28.07.2012 r.


I think I wanna marry you...

Dancing_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 11:12   #17
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

my dostaliśmy od rodzeństwa po 400 zł, wszyscy byli z osobami towarzyszącymi, jak najbardziej byłam z takiej sumy zadowolona bo każdy daje ile może
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 12:34   #18
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

dziękuję

co do niedawania pieniędzy, wiem że brat ich ode mnie oczekuje i kręcił nosem na zbyt małe kwoty od gości także jednak wolimy coś ofiarować, pewnie będzie to coś 600-700zł...
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 13:50   #19
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
dziękuję

co do niedawania pieniędzy, wiem że brat ich ode mnie oczekuje i kręcił nosem na zbyt małe kwoty od gości także jednak wolimy coś ofiarować, pewnie będzie to coś 600-700zł...
strasznie to przykre dla mnie wrecz chamskie
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-26, 13:54   #20
asienka_1005
Raczkowanie
 
Avatar asienka_1005
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 406
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja od mojej spodziewającej się dziecka i mającej stracić pracę siostry grosza bym nie wzięła. Ale to ja. Autorka niech da tyle, ile da radę i tyle.


---------- Dopisano o 14:54 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
dziękuję

co do niedawania pieniędzy, wiem że brat ich ode mnie oczekuje i kręcił nosem na zbyt małe kwoty od gości także jednak wolimy coś ofiarować, pewnie będzie to coś 600-700zł...
__________________
"Bezapelacyjnie... do samego końca- mojego lub jej..."


http://s7.suwaczek.com/20120609290113.png
asienka_1005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 17:30   #21
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
dziękuję

co do niedawania pieniędzy, wiem że brat ich ode mnie oczekuje i kręcił nosem na zbyt małe kwoty od gości także jednak wolimy coś ofiarować, pewnie będzie to coś 600-700zł...
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 18:28   #22
claudiablue
Przyczajenie
 
Avatar claudiablue
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
dziękuję

co do niedawania pieniędzy, wiem że brat ich ode mnie oczekuje i kręcił nosem na zbyt małe kwoty od gości także jednak wolimy coś ofiarować, pewnie będzie to coś 600-700zł...
Padłam jak to przeczytałam...
ja myślałam że w tym dniu liczy się radość z faktu bycia małżeństwem, a nie kasa dawana przez gości... to miłe jak ktoś da więcej, ale to nie każdego stać, dla mnie optymalnie by było 300-400 zł za parę. No nie wyobrażam sobie sytuacji niezadowolenia, że dam komuś tyle i zacznie kręcić nosem... raczej już by mnie w swoim życiu nie zobaczył...bo po co skoro zamiast mnie widziałby tylko kopertę i to najlepiej wypchaną euro...
__________________
Czekam na tą jedną chwilę całe życie...
claudiablue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 19:51   #23
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
co do niedawania pieniędzy, wiem że brat ich ode mnie oczekuje i kręcił nosem na zbyt małe kwoty od gości także jednak wolimy coś ofiarować, pewnie będzie to coś 600-700zł...
Bratu z takim podejściem dałabym w prezencie figę z makiem i tyle.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 06:52   #24
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!



wiecie dziewczyny myślę, że wiele osób niestety tak podchodzi to kwestii podarunków pieniężnych, nie spotykam się z tym po raz pierwszy...

uprzedzałam, że wesela nie robi się dla kasy od gości, ważne by byli zwłaszcza, że teraz są naprawdę ciężkie czasy i mając kilka wesel w roku żyjąca na przeciętnym poziomie rodzina nie jest w stanie sypnąć kokosów...

staram się nie oceniać, bo jednak nie było mnie przy nich w tym ważnym dniu i czuję się winna nie myślcie, ze chcę wynagrodzić mu moją nieobecność gotówką, bo nie da się wynagrodzić czegoś takiego, ale nie chciałabym by jakoś to zostało skomentowane a bądź co bądź to mój brat i nie powinnam mu żałować... pewnie gdyby nas było stać dalibyśmy więcej jednak teraz na wszystko patrzymy przez pryzmat dziecka co jest zrozumiałe...

w każdym razie bardzo Wam dziękuję za rady, troszkę mi się rozjaśniło
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 13:41   #25
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
wiecie dziewczyny myślę, że wiele osób niestety tak podchodzi to kwestii podarunków pieniężnych, nie spotykam się z tym po raz pierwszy...
To, że są osoby, które robią wesele dla kasy to nie znaczy, że tolerowałabym takie zachowanie u mojej rodziny i to zwłaszcza tak bliskiej! W takiej sytuacji jak Twoja sama zadzwoniłabym do brata i powiedziała, że niestety finansowo jest kiepsko i dać możecie jedynie skromny prezent. Moja siostra nawet nie chciałaby rozmawiać o żadnych pieniądzach, ja zresztą też grosza bym od niej nie wzięła. Z podejściem Twojego brata to obawiam się, że ile nie dasz, to będzie za mało
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:10   #26
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Masz rację no ale nie będę strofować dorosłego faceta, który jest prawie w moim wieku... On zresztą twierdzi, że nie jest materialistą.

Zresztą u mnie sytuacja rodzinna jest nieco zamotana. Mnie rodzice wyrzucili na głębokie wody i na studiach musiałam sama na siebie pracować, potem pomagał mi TŻ i razem ciągnęliśmy ten wózek. Znaleźliśmy po studiach przeciętną pracę, wzięliśmy kredyt, mieszkanie wykańczyliśmy z pomoca rodziny TŻ (budowlańcy) więc zaoszczędziliśmy na robociznie no i jakoś sobie radzimy. Mój brat żyje na koszt rodziców (oni narzekają ale to tolerują) mimo iż oboje z bratową mają pracę i zarobki równe naszym. Brat wypomina mi, że ja miałam niby lepszy start, bo się wyprowadziłam z domu (???) a on ma ciężkie życie. Generalnie przez brata i rodziców jesteśmy postrzegani jako osoby zamożne, bo skoro nas było stać na kredyt to jak może być inaczej. Nie da się zmienić ich sposobu myślenia, nawet nie próbuję. Wiem, że muszę liczyć na siebie i męża.
Także coś w tym jest, że pewnie ile nie dam może się okazać zbyt mało
A co do pieniążków danych nam przez brata na ślub to były pieniądze od rodziców, bo brat powiedział, że nie ma. Ja powiedziałam, zę wystarczy jak będzie, jego pomoc i zaangażowanie wystarczą, no ale rodzice postanowili inaczej. Doceniamy to choć było to niepotrzebne skoro brata nie było stać.

Edytowane przez elf27
Czas edycji: 2011-10-27 o 14:12
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:27   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez elf27 Pokaż wiadomość
Masz rację no ale nie będę strofować dorosłego faceta, który jest prawie w moim wieku... On zresztą twierdzi, że nie jest materialistą.

Zresztą u mnie sytuacja rodzinna jest nieco zamotana. Mnie rodzice wyrzucili na głębokie wody i na studiach musiałam sama na siebie pracować, potem pomagał mi TŻ i razem ciągnęliśmy ten wózek. Znaleźliśmy po studiach przeciętną pracę, wzięliśmy kredyt, mieszkanie wykańczyliśmy z pomoca rodziny TŻ (budowlańcy) więc zaoszczędziliśmy na robociznie no i jakoś sobie radzimy. Mój brat żyje na koszt rodziców (oni narzekają ale to tolerują) mimo iż oboje z bratową mają pracę i zarobki równe naszym. Brat wypomina mi, że ja miałam niby lepszy start, bo się wyprowadziłam z domu (???) a on ma ciężkie życie. Generalnie przez brata i rodziców jesteśmy postrzegani jako osoby zamożne, bo skoro nas było stać na kredyt to jak może być inaczej. Nie da się zmienić ich sposobu myślenia, nawet nie próbuję. Wiem, że muszę liczyć na siebie i męża.
Także coś w tym jest, że pewnie ile nie dam może się okazać zbyt mało
A co do pieniążków danych nam przez brata na ślub to były pieniądze od rodziców, bo brat powiedział, że nie ma. Ja powiedziałam, zę wystarczy jak będzie, jego pomoc i zaangażowanie wystarczą, no ale rodzice postanowili inaczej. Doceniamy to choć było to niepotrzebne skoro brata nie było stać.
Straszne jest to, co opisujesz. Jestem pewna, że ile nie dacie, to i tak zostaniecie przez brata obgadani i uznani za skąpców. Człowiek o takiej mentalności i takiej sytuacji raczej nie zrozumie, że nawet, jeśli ktoś zarabia dużo, to nie są to pieniądze uzbierane na ulicy, tylko ciężko zapracowane. U mojego TŻ-ta w rodzinie jedna ciocia ma własną firmę. Pracuje całe dnie, długo zajęło, zanim odniosła jakiś tam sukces, ale teraz naprawdę dobrze zarabia. I niektórzy w rodzinie oczywiście ją ocenili, ile dała komuś tam na weselicho, że za mało, a przecież się jej powodzi Nikt nie pomyśli, że ciężko na to zapracowała i że wcale nie ma obowiązku dawać dwa razy więcej niż inni.

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2011-10-27 o 14:28
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-27, 14:43   #28
elf27
Zadomowienie
 
Avatar elf27
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 964
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Straszne jest to, co opisujesz. Jestem pewna, że ile nie dacie, to i tak zostaniecie przez brata obgadani i uznani za skąpców. Człowiek o takiej mentalności i takiej sytuacji raczej nie zrozumie, że nawet, jeśli ktoś zarabia dużo, to nie są to pieniądze uzbierane na ulicy, tylko ciężko zapracowane. U mojego TŻ-ta w rodzinie jedna ciocia ma własną firmę. Pracuje całe dnie, długo zajęło, zanim odniosła jakiś tam sukces, ale teraz naprawdę dobrze zarabia. I niektórzy w rodzinie oczywiście ją ocenili, ile dała komuś tam na weselicho, że za mało, a przecież się jej powodzi Nikt nie pomyśli, że ciężko na to zapracowała i że wcale nie ma obowiązku dawać dwa razy więcej niż inni.
no właśnie
ale niestety wiele osób nie widzi nic poza czubkiem własnego nosa i łatwo ocenić drugą osobę... a prawda jest taka, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

Edytowane przez elf27
Czas edycji: 2011-10-27 o 16:19
elf27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:14   #29
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Ja dałam mojejs siostrze bliźniaczce , której byłam Świadkiem 500 zł, to było już dużo dla nas, mi sie wydaje ze 1000 zł to juz przegięcie - chyba że masz kasy jak lodu, z doświadczenia wiem ze kasa od gości starcza na opłaty wesela i jeszcze zostaje sporo, brat , który tak mówi jak opisałaś to bym się nie szczypała i dała tyle ile z mężem uznamy za stosowne -tym bardziej że nie bawisz się na weselu.
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 20:53   #30
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: ślub brata -nietypowa sytuacja - pomocy!

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
Ja dałam mojejs siostrze bliźniaczce , której byłam Świadkiem 500 zł, to było już dużo dla nas, mi sie wydaje ze 1000 zł to juz przegięcie - chyba że masz kasy jak lodu, z doświadczenia wiem ze kasa od gości starcza na opłaty wesela i jeszcze zostaje sporo, brat , który tak mówi jak opisałaś to bym się nie szczypała i dała tyle ile z mężem uznamy za stosowne -tym bardziej że nie bawisz się na weselu.
co?
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.