17-latek prosi o pomoc. :( nadpotliwość - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 15:13   #1
centaur125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4

17-latek prosi o pomoc. :( nadpotliwość


Witam. Jestem nowy na forum, więc chciałbym się przywitać.
Mam na imię Łukasz i mam 17 lat.

Mam problem z nadmiernym poceniem się pod pachami. Jak jestem w szkole lub gdzieś idę z kolegami albo jestem u któregoś z nich w domu to chwila moment i już mam mokrą koszulkę pod pachami. Męczę się już tym ok. 3 lat. Kąpię się 2 razy dziennie, używam antyperspirantów, używałem nawet Etiaxilu, ale podrażniał moją skórę i też nie był zadowalająco skuteczny. Teraz biorę Perspi Block, też nic. Już mam naprawdę tego dosyć. Myślę, że jest to spowodowane jakimiś emocjami. Zastanawiałem się nad tym czy np. stosunek z dziewczyną by tego w jakiś sposób nie załatwił. Może wtedy moja podświadomość by się jakoś oswoiła w towarzystwie innych. Dodam, że jak niekiedy robię pompki, brzuszki i inne ćwiczenia to pod pachami mam niekiedy zupełnie sucho. A może jakaś dieta?? Piję dużo mleka, ale czy to by było to??

Proszę o jakieś porady bo już nie mam na to siły.
centaur125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 19:11   #2
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: 17-latek prosi o pomoc. :( nadpotliwość

ja nie jestem specjalistą, lepiej jakby ktoś taki się wypowiedział, ja tylko powiem to, co wiem. Przede wszystkim, warto byś wybrał się do endokrynologa i/lub dermatologa. Warto by było zbadać poziom hormonów, one mogą być winowajcami. Piszesz o mleku... Wiem że polecane jest jako super produkt, "Pij mleko, będziesz wielki"... Ale ja mam same złe doświadczenia z tym produktem, u mnie wystarcza że przez jeden dzień wypiję więcej niż pół szklanki mleka a na drugi budzę się z trądzikiem... Może spróbuj odstawić je na jakiś czas? Nie mówię, że jest to przyczyna, ale każdy jest inny, może warto spróbować?(napiałam o trądziku, ale z tego co powszechnie wiadomo krowy są szpikowane hormonami, te przenikają do mleka, a my takie mleczko pijemy i myślę, że może mieć to wpływ na trądzik jak i na nadpotliwość).
Mniejsza o hormony, bo nie jestem na 100% pewna, w jakim stopniu mają wpływ na gruczoły potowe...ale lekarz powinien ci jeszcze zalecić badania ogólne, zwłaszcza w kierunku cukrzycy, tarczycy itd.

W medycynie estetycznej stosuje się toksynę botulinową, jednak wątpię byś się zdecydował

Poza tym szałwia działa przeciw nadmiernej potliwości, może spróbuj kąpieli z naparem z tego zielska? Hm może jeszcze kora dębu, mięta... Herbatkę z szałwi możesz też pić.

Jak piszesz, może być to przez emocje, jednak tu bardziej by sie psycholog przydał

Stosunek z dziewczyna? Wybacz, większej głupoty nie słyszałam Naprawdę, to nic nie zmieni. Lepiej zostawić to na lepszą okazję, jak będziesz gotowy i z kobietą którą kochasz a nie traktować seks jako środek na nadpotliwość, bo na pewno nie pomoże Tak samo jak nie leczy trądziku (taki mit też mi się obił kiedyś o uszy)

Możesz udać się do gabinetu kosmetycznego/kosmetologicznego/dermatologicznego, gdzie specjalista może wykonać zabieg jonoforezy

Na razie tylko to przychodzi mi do głowy Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z tą przykrą dolegliwością

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2012-01-04 o 19:13
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:10   #3
centaur125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4
Dot.: 17-latek prosi o pomoc. :( nadpotliwość

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Z tym stosunkiem to gdzieś tam wyczytałem i nie byłem pewien, więc zapytałem. A, że tak zapytam, czy taka dolegliwość przejdzie z wiekiem? Czy może muszę coś zmienić w dotychczasowym życiu? Gdzieś też czytałem, że może mieć na to wpływ np. wypoczynek czyli dobrze się wysypiać.
Najbardziej się zastanawiam nad tym dlaczego, że tylko jeśli gdzieś jestem i z kimś przebywam to tak mi się dzieje..
centaur125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 22:19   #4
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: 17-latek prosi o pomoc. :( nadpotliwość

Hm czy przejdzie z wiekiem... myślę, że różnie bywa... Ale ja bym na to na Twoim miejscu na to nie liczyła, łatwo się zawieść Jeśli mówisz, że masz tak przy innych to myślę, że chyba główną rolę w tej nadpotliwości odgrywa sfera psychiki, więc poza lekarzem itd jak najbardziej powinieneś odwiedzić psychologa. Może jesteś nieśmiały lub b. wrażliwy? Ale samemu ciężko sobie poradzić, łatwiej z pomocą kogoś, kto pomoże pokierować jakoś radzeniem sobie z ukrytym problemem, o którym możesz nie mieć pojęcia... Wiem co mówię Sama miałam do niedawna problemy z psychiką, trochę inaczej się objawiało (nie nadpotliwość, ale pare innych przykrych rzeczy- u mnie to już zahacza/zachaczało o fobię społeczną)

Wrócę do tej kwestii stosunku- no to jest mit Ale hm... Może źle myślę, ale podejrzewam, że gdybyś miał jakąś kochaną osobę przy sobie, by po prostu była, byś miał kogoś bliskiego kogo byś kochał i czuł się kochany (nie mówię tu wcale o kwestiach seksu! ale o całej tej otoczce bycia razem to myślę, że poczułbyś się przez to bardziej wartościowy, pewniejszy siebie i bardzo możliwe (ale nie pewne) że problem by zniknął, albo chociaż się zmniejszył To takie moje przemyślenia, do których doszłam w jakimś tam ostatnim czasie.

Ale tak czy siak- myślę że u Ciebie dużo może pomóc psycholog.

Pozdrawiam,
Nu

Edytowane przez pannaporanna
Czas edycji: 2012-01-04 o 22:21
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 06:47   #5
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: 17-latek prosi o pomoc. :( nadpotliwość

dziewczyny dobrze radzą
W pierwszej kolejności udałabym się do internisty. Pewnie pomoże Ci rozwiać wątpliwości i coś doradzi. Pocenie może być objawem choroby, dlatego nie można tego lekceważyć. Nie ma jednak co panikować, bo może to być również związane z dojrzewaniem, czy stanem psychicznym (wrażliwość, nerwowość).

Dziewczyny wymieniły też domowe sposoby - polecam pić szałwię.

Pamiętam, że wielu moich kolegów w wieku dojrzewania miało ten problem i minął on z wiekiem. Z kolei mój tata (tak jak i jego ojciec) pocą się od zawsze (ale to raczej efekt chorób).

Zbadaj to! Powodzenia w walce z problemem
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.