nadpotliwość męska - POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 12:48   #1
dawidosz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2

nadpotliwość męska - POMOCY


witam wszystkich, mam na imię Dawid i zarejestrowałem się na forum raczej kobiecym ponieważ mam bardzo duży problem. Tak jak w temacie chodzi o zwiększoną nadpotliwosć, przybliżając w skrócie moją historię, mam obecnie 24 lata, pociłem się w sumie zawsze, także w wieku dojrzewania, ale chodziło zazwyczaj o pocenie się klasyczne, czyli pod pachami, po większym wysiłku pot pojawiał się też oczywiście na twarzy. Jakieś 3 lata temu zacząłem stosować antidral i powiem szczerze że bardzo mi pomógł, przestałem się pocić pod pachami, miałem większą swobodę w wyborze koszulek, ogólnie wszystko zaczęło być w porządku. Jednak taki stan nie trwał długo, gdzieś od dwóch lat zauważyłem u siebie wzmożoną potliwość w innych częściach ciała, niestety ale również dosć wstydliwych. Pocą się mi nogi (palce u nóg w szczególności), doć mocno ręce, ale najgorszą rzeczą jest nadpotliwość pośladków, a pisząc dokładniej tzw. "rowka". Problem jest tym większy że potem przesiąka wtedy moja bielizna, a to niekiedy prowadzi do tego że nawet i na spodniach pojawia mi się plama od potu, co może być różnie odbierane W szczególności problem pojawia się gdy mam miękkie materiałowe spodnie. Najgorszą rzeczą jest to, że za niedługo mam wesele, i boję się że przy całym tym stresie związanym z tą uroczystością, jeszcze w dodatku kiedy dojdzie do tego wzmożony ruch fizyczny (kto by nie chciał zatańczyć z panem młodym na weselu) moje spodnie będą całe mokre na pośladkach i w okolicach zgięcia pośladków. Wiecie może jak można się pozbyc takiego problemu? wiem że można pić herbaty z szałwii ale jakoś nie za bardzo wierzę w ten sposób. Czasami wkładam sobie do majtek tzw. męska podpaskę, czyli po prostu chusteczkę higieniczną, ale boję się że w trakcie tańca może ona wlecieć, co też było by obciachem. Ma ktoś jakoąś radę na tego typu dolegliwość?
dawidosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 12:05   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nadpotliwość męska - POMOCY

Byłeś z tym u lekarza? Może masz problemy z tarczycą.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 14:50   #3
izabela51194
Przyczajenie
 
Avatar izabela51194
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 8
Dot.: nadpotliwość męska - POMOCY

Najlepiej idz do lekarza. Poza tym mozna w aptece kupic tabletki na nadpotliwosc, nie pamietam teraz nazwy ale napewno farmaceutka bedzie wiedziec o co chodzi ; )
izabela51194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 18:15   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: nadpotliwość męska - POMOCY

Perspiblok czy jakoś tak.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 17:57   #5
dawidosz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2
Dot.: nadpotliwość męska - POMOCY

no do lekarza pewnie będe się musiał udać, zastanawiam się nad użyciem antidralu w tym miejscu, pod pachami działa to może i w tej części ciała zadziała, chociaż boję się że to po prostu jakas choroba może być, bo pocenie się w tym miejscu nie jest normalną rzeczą. Perspiblok jakoś mi się nie chce wierzyć żeby zadziałał. Inne rozwiązania to może jakiś puder do pośladków czy coś...
dawidosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.