Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-25, 11:49   #1
ZdecydowanieJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5

Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!


Witam! Mam pytanie nieco krępujące, ale bardzo ważne dla mnie. W tym roku będę pisać maturę i mierzę na studia o kierunku kosmetologia. Moje pytanie skierowane jest głównie do osób, które taki kierunek skończyły lub są w trakcie. Jak wyglądają praktyki? Chodzi mi głownie o depilacje i masaż. Czy będę MUSIAŁA się rozbierać? Mam pewien problem, mianowicie mam hirsutyzmRobię z tym co mogę ale wiadomo, nie jestem w stanie pozbyć się całkowicie zbędnego owłosienia. Chyba umarłabym ze wstydu gdyby koleżanka musiała mnie masować lub depilować.Mam ogromny mętlik w głowie bo nie wyobrażam siebie w innej szkole.Chyba że farmacja, ale tam się niestety nie dostane.Jestem okropnie zła, żeby taki szczegół skreślił moją karierę.
ZdecydowanieJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 17:46   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:18   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Moja kuzynka na kosmetologii na SUMie uczyła się nakładać hennę na brwi, robić różne maseczki, z tego co mówiła - także tipsy. Ogólnie mówiła, że ,,z każdymi zajęciami są piękniejsze" więc przypuszczam, że takich zajęć jest sporo i pewnie jest tak, że się studenci uczą na sobie nawzajem. Poza tego typu zajęciami na kosmetologii mają też podstawy np. biochemii czy dermatologii, więc ,,-logia" jest uzasadniona, bo to nie tylko ćwiczenia praktyczne ale również podstawy teoretyczne. Ale niech o depilacji się wypowiedzą osoby, które na tym kierunku są, bo akurat o tym zabiegu moja kuzynka nie wspominała.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:25   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:33   #5
ZdecydowanieJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Tak, są takie zajęcia. Ja bym powiedziała, że kosmetolog jest to połączenie kosmetyczki i dermatologa. Kosmetolog powinien potrafić robić podstawowe zabiegi, ale ma wiedzę dużo większą, zahaczającą o dermatologię. Kosmetolog może być „kosmetyczką”, ale kosmetyczka kosmetologiem już nie bardzo

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Sprawdzałam i znalazłam tylko informacje o przedmiotach i ilości godzin praktyk, niestety nie było tam nic o tym jakich zabiegów się uczy. Strasznie nie chciałabym się rozbierać przed cała grupą, wiem że kobiety maja różne choroby, ale niestety boję się, że może niektóre nie są tego świadome.


Na pewno pojeżdżę po uczelniach, może załapię się na dni otwarte to oczywiście popytam. O dziwo jakiś szczególnych informacji na forach nie znalazłam, jedynie to że zabieg wykonuje się na koleżance następnie jest zmiana. Wiem, że jakaś dziewczyna studiowała zaocznie i z tego co pisała to zabiegi są wykonywanie cała grupą obecni są też faceci, następnie twoja „praca” jest oceniana, wiem że w końcu zrezygnowała. Jest to logiczne, że gdzieś trzeba się tego nauczyć, ale strasznie chciałabym się wymigać chociażby z depilacji intymnej. Może mogłabym jakieś zaświadczenie o chorobie przynieść od lekarza.

Edytowane przez ZdecydowanieJa
Czas edycji: 2012-11-25 o 19:08
ZdecydowanieJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 18:42   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 21:25   #7
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Cytat:
Napisane przez ZdecydowanieJa Pokaż wiadomość
Sprawdzałam i znalazłam tylko informacje o przedmiotach i ilości godzin praktyk, niestety nie było tam nic o tym jakich zabiegów się uczy. Strasznie nie chciałabym się rozbierać przed cała grupą, wiem że kobiety maja różne choroby, ale niestety boję się, że może niektóre nie są tego świadome.


Na pewno pojeżdżę po uczelniach, może załapię się na dni otwarte to oczywiście popytam. O dziwo jakiś szczególnych informacji na forach nie znalazłam, jedynie to że zabieg wykonuje się na koleżance następnie jest zmiana. Wiem, że jakaś dziewczyna studiowała zaocznie i z tego co pisała to zabiegi są wykonywanie cała grupą obecni są też faceci, następnie twoja „praca” jest oceniana, wiem że w końcu zrezygnowała. Jest to logiczne, że gdzieś trzeba się tego nauczyć, ale strasznie chciałabym się wymigać chociażby z depilacji intymnej. Może mogłabym jakieś zaświadczenie o chorobie przynieść od lekarza.
Na kosmetologii jak najbardziej przerabia się całą gabinetową praktykę, depilację oczywiście też, ale nie stresuj się. Ty musisz się nauczyć wykonywać depilację woskiem, ale nie jest powiedziane, że Ty musisz być depilowana, są różne przeciwwskazania do wosku. Nie powinno być problemu jeśli na ćwiczenia z depilacji (nie ma ich w programie zbyt dużo, szkoda na to czasu) przyprowadzisz modelkę dla swojej partnerki. Chętną na darmową depilację na pewno znajdziesz Podobnie z masażem. Ty masz nauczyć się wykonywać zabiegi, niekoniecznie musisz wszystkiego doświadczać na swojej skórze, jeżeli zapewnisz swojej koleżance z pary osobę, na której ona się będzie uczyć, nie powinno być żadnych problemów.

Przy hirsutyzmie lepiej nie bawić się w woskowanie jeżeli planuje się kiedyś usunąć owłosienie laserowo (efekty mogą być przez to słabsze)

Zobaczysz, nie będzie tak źle. Nie Ty jedna masz jakieś niedoskonałości i kompleksy, zaufaj mi. A faceci na kosmetologii zazwyczaj jeśli są, to baaardzo zniewieściali

Głowa do góry
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-30, 17:58   #8
ZdecydowanieJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Dziękuje Ci bardzo za ten post, podniosłaś mnie na duchu! Wiem, że dla kogoś może wydawać się to drobnostką, ale dla mnie to było ważne. Jeszcze nie jestem na tym etapie żeby w pełni zaakceptować swoje ciało. Ale myślę ,że jestem na dobrej drodze, a i wiedza zdobyta na studiach mi pomoże Teraz nie zostaje mi nic innego jak wziąć się do nauki , zdać dobrze maturę i cieszyć się z studiowania upragnionego kierunku )) I może pomogę niejednej osobie z podobnym problemem.
ZdecydowanieJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 20:32   #9
onaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 43
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

ja studiuje kosmetologie i zabiegi robimy w parach na zmianę, nie przyprowadzamy żadnych osób z zewnatrz, nie słyszałam nic o czymś takim, że można przyprowadzać własną modelke, bo niby jak? ludzie często nie mają czasu w tygodniu....jakos u mnie w grupie nie było problemów z rozbieraniem się, na początku może lekka krępacja ale potem dziewcyzny chodziły juz po sali topless...wiec pewnie osoba z Twojej pary będzie zawiedziona że nie bedzie mogła cwiczyc na Tobie masażu czy depialcji
onaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 20:59   #10
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Cytat:
Napisane przez onaa20 Pokaż wiadomość
ja studiuje kosmetologie i zabiegi robimy w parach na zmianę, nie przyprowadzamy żadnych osób z zewnatrz, nie słyszałam nic o czymś takim, że można przyprowadzać własną modelke, bo niby jak? ludzie często nie mają czasu w tygodniu....jakos u mnie w grupie nie było problemów z rozbieraniem się, na początku może lekka krępacja ale potem dziewcyzny chodziły juz po sali topless...wiec pewnie osoba z Twojej pary będzie zawiedziona że nie bedzie mogła cwiczyc na Tobie masażu czy depialcji
To jak dziewczyna z pary ma przeciwwskazania do danego zabiegu (nawet tymczasowo np. jest przeziębiona albo jest po wyrwaniu zęba) to mimo wszystko będziesz jej robić? Jeżeli prowadzący pozwalają na takie coś to masakra. Zawsze można przyprowadzić koleżankę z innej grupy, roku, może będzie miała "okienko".
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 21:09   #11
onaa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 43
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
To jak dziewczyna z pary ma przeciwwskazania do danego zabiegu (nawet tymczasowo np. jest przeziębiona albo jest po wyrwaniu zęba) to mimo wszystko będziesz jej robić? Jeżeli prowadzący pozwalają na takie coś to masakra. Zawsze można przyprowadzić koleżankę z innej grupy, roku, może będzie miała "okienko".

ale jej przypadłość nie jest przeciwskazaniem do masażu...jeśli ktoś jest przeziębiony albo z jakichś powodów nie może mieć wykonywanego zabiegu to możliwość nauczenia się przez tą drugą osobę przepada...bo każdy ma swoją pare
onaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 21:24   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Cytat:
Napisane przez onaa20 Pokaż wiadomość
ale jej przypadłość nie jest przeciwskazaniem do masażu...jeśli ktoś jest przeziębiony albo z jakichś powodów nie może mieć wykonywanego zabiegu to możliwość nauczenia się przez tą drugą osobę przepada...bo każdy ma swoją pare
To co? Dziewczyna, która może być doskonałym kosmetologiem, ma na wstępie zrezygnować ze studiów, bo nie chce się narażać na głupie komentarze koleżanek na temat włosów na jej ciele? Hirsutyzm to przypadłość, która nieźle podkopuje poczucie własnej wartości, szczególnie u młodej dziewczyny. Lekarze potrafią takiej osobie palnąć głupawy komentarz na temat "małpiego" owłosienia, a co dopiero niezbyt ogarnięte 19-latki, od których kosmetologia nie jest wolna.

Moim zdaniem, jak autorka trafi na fajną grupę, normalne dziewczyny, które podchodzą do tematu jak dorosłe osoby, to sama się przełamie i będzie ją delikatnie mówiąc waliło, czy ktoś widzi te włosy czy nie. A jeśli jej towarzyszki będą się zachowywało gówniarsko (a różne grupy się trafiają na kosmetologii), to zamiast się stresować, niech na te zabiegi na ciele przyprowadzi koleżankę (i tak większość odbywa się na twarzy, dłoniach, stopach)
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 23:13   #13
bety88
Raczkowanie
 
Avatar bety88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 112
Dot.: Kosmetologia- praktyki, ważne pytanie!!!

Reklama na wizażu jest płatna.
__________________
"... i keidy przyjdą dni deszczowe naucz sie przechodzić między kroplami"

http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠pl/index.php?new=4895d82f0617a

Edytowane przez porzeczka2602
Czas edycji: 2012-12-10 o 10:39
bety88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:33.