Rozjaśnianie włosów kręconych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 00:26   #1
czarna0709
Raczkowanie
 
Avatar czarna0709
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 80

Rozjaśnianie włosów kręconych


Witam Was moje Drogie Oczywiście jak każda kobieta, zapragnełam zmian. Mam włosy natoralnie kręcone, i z tym jest problem bo nieźle się puszą Postanowiłam , że chce mieć jaśnieszy (o wiele) kolor włosów. Z natury jestem szatynką... prawie czarną niestety od (chyba, o ile dobrze pamiętam) 17 roku życia (mam teraz 24)zaczełam farbować włosy na czarny kolor... to były różne odcienie czarnego, jagodowa czerń, malinowa czerń, krucza czerń itp. Ale od jakoś paru lat (może 3) postanowiłam powracać do swojego naturalnego, farbowałam włosy ciemną czekoladą, raz się zdażył jakiś odcień rudego (wyglądałam koszmarnie). Kilka miesięcy temu (4 miesiace) postanowiłam sobie zrobić ombre, no to zrobiła mi fryzjerka, wyszłam z salony zadowolona, wróciwszy do domu zobaczyłam na swoje końcówki były doszczętnie spalone!!! Troche pochodziłam w tym spalonym ombre 4 miesiace i poszłam na ściecię go ( ubyło mi z głowy jakies 5 cm włosów a miałam je do łopatek). Potem nałożyłam farbe na nie (Garnier 43 Złoty szatyn capucinno- obecnie teraz mam ten kolor - widoczny na zdęciach). REASUMUJĄC : Pytanie do Was co powinnam zrobić ze swoimi kręconymi włosami rozjaśnić je czy poddać dekoloryzacji?? Nie orientuje się za bardzo w tym temacie bo nigdy tego nie robiłam, a też nie chce wydać aż tyle pieniędzy na fryzjera bo nawet u mnie w mieście nie ma dobrych fryzjerów, i mam obawy co do nich po moim ostatnim ombre. Chcę ogólnie przejść do koloru carmelowego, widoczny na ostatnim zdjęciu. Co o tym sądzicie? Poradźcie mi jak mam to zrobić żeby nie zrobić katastrofy na moich włosach, żeby ich nie spalić. Zapuszczam włosy, i ich utrata byłaby dla mnie koszmarem ponieważ za rok latem biorę ślub więc chce mieć je jak najdłuższe, ale poprostu już rzygam tą czernią i chce sobie rozjaśnić je, tak aby moja twarz wyglądała na zdrową, promienną, a nie jak jakiś wiedźmin;/ PROSZĘ POMOCY !!!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1060025.jpg (48,0 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060031.jpg (38,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060035.jpg (36,3 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1060037.jpg (38,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1145.jpg (40,9 KB, 41 załadowań)
czarna0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 15:29   #2
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Rozjaśnianie włosów kręconych

A może naturalne metody? Cytryna, miód, rumianek itd.? Na pewno szału nie ma z efektem, ale ja mam włosy nieco ciemniejsze od Twoich i systematyczne płukanki z sokiem cytryny i po miesiącu są nieco jaśniejsze (tylko, że moje włosy nie były farbowane przez 5 lat, zaledwie raz zahennowane ciemnym brązem Khadi).
Ombre robiłam rozjaśniaczem, pogłębiałam je "ziołowym rozjaśniaczem Joanna 'słoneczne refleksy" czy jakoś tak. Oczywiście nazwa, nazwą, utleniacz też w składzie ma (więc nie dajmy się nabrać na "ziołowy" w nazwie, bo pielęgnować to to włosów nie pielęgnuje, ale zniszczenia mniejsze niż po tradycyjnym) ale u mnie po 2 użyciach na noc krzywdy końcówką nie zrobiło (dwa tygodnie wcześniej było rozjaśniane tradycyjnym rozjaśniaczem), a mam włosy cienkie. Więc może zainteresuj się tym rozjaśniaczem i naturalnymi sposobami, bo skoro chcesz mieć włosy jak najdłuższe to lepiej uchronić je przez kolejnym spaleniem, tym bardziej jak wiesz, co rozjaśniacz zrobił na końcówkach.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 15:48   #3
czarna0709
Raczkowanie
 
Avatar czarna0709
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 80
Dot.: Rozjaśnianie włosów kręconych

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
A może naturalne metody? Cytryna, miód, rumianek itd.? Na pewno szału nie ma z efektem, ale ja mam włosy nieco ciemniejsze od Twoich i systematyczne płukanki z sokiem cytryny i po miesiącu są nieco jaśniejsze (tylko, że moje włosy nie były farbowane przez 5 lat, zaledwie raz zahennowane ciemnym brązem Khadi).
Ombre robiłam rozjaśniaczem, pogłębiałam je "ziołowym rozjaśniaczem Joanna 'słoneczne refleksy" czy jakoś tak. Oczywiście nazwa, nazwą, utleniacz też w składzie ma (więc nie dajmy się nabrać na "ziołowy" w nazwie, bo pielęgnować to to włosów nie pielęgnuje, ale zniszczenia mniejsze niż po tradycyjnym) ale u mnie po 2 użyciach na noc krzywdy końcówką nie zrobiło (dwa tygodnie wcześniej było rozjaśniane tradycyjnym rozjaśniaczem), a mam włosy cienkie. Więc może zainteresuj się tym rozjaśniaczem i naturalnymi sposobami, bo skoro chcesz mieć włosy jak najdłuższe to lepiej uchronić je przez kolejnym spaleniem, tym bardziej jak wiesz, co rozjaśniacz zrobił na końcówkach.


Wydaje mi się że po prostu wtedy fryzjerka mi źle zrobiła to ombre i dlatego się tak spaliły, ponieważ łeb z rozjaśniaczem wsadziła mi pod ten parowar trzymała tak aby niby się szybciej rozjaśniło, pytałam innej fryzjerki czy to dlatego mi się włosy tak zniszczyły to odpowiedziała że tak, że pod żadnym pozorem włosy z rozjaśniaczem nie wolno wsadzać pod parowar, to służy tylko do zwykłej farby żeby miała szybsze działanie albo do pielęgnacji z maskami, nawilżanie itp. Ja o tym oczywiście nie wiedziałam, gdybym wiedziała to bym jej nie pozwoliła na to, tylko już bym wolała normalnie posiedzieć z tym na głowie 30 minut i poczytać gazetkę... ale cóż metoda prób i błedów, teraz już wiem żeby na to nie pozwalać...
czarna0709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:38   #4
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Rozjaśnianie włosów kręconych

polecam kąpiel rozjaśniającą, więcej w tym wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=243662&page=24
mniej niszczy włosy, możesz wykonać w domu albo u fryzjerki i powoli schodzić do jaśniejszego koloru
metody naturalne na pewno nie dadzą efektów na włosach farbowanych od lat

ja też mam kręcone włosy i jeśli mogę ci coś doradzić - jeśli rozjaśnisz je bardzo, to skręt może być gorszy, moje naturalnie ciemny blond/jasny brąz po rozjaśnieniu na jasny blond na poziomie 9-10 prawie się nie kręciły, fryzjerka powiedziała że to często się zdarza, ale tylko przy rozjaśnieniu o kilka tonów
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 11:38:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:23.