Małe przyjecie vs. wiejska tradycja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 12:16   #1
martus122
Przyczajenie
 
Avatar martus122
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11

Małe przyjecie vs. wiejska tradycja


Hej Dziewczyny, zakładam wątek by się poradzić. Z moim Chłopakiem jesteśmy 8 lat razem, od 1,5 roku mamy śliczna córeczkę. Kiedyś marzylam o wielkim weselu "z przytupem", jednak dziś po tych wszystkich latach, będąc już mamą bardziej przemawia za mną klasyczna sukienka, ładny ślub, ciche i skromne przyjęcie z obiadem, ciastem i kolacją, które planujemy w nast.roku.. Narzeczony podziela moje zdanie, moi rodzice także. Powinno być więc wszystko jasne, ale tu zaczynają się schody. Rodzina przeciwna, głównie teściowa i siostry domagają się "chociaż dj" bo tańce muszą być, co to za wesele bez tańców, najlepiej zorganizować na sali i wynająć catering, wyjdzie taniej itd. Na tym kończy się każda nasza rozmowa, kompletnie nie liczą się z moim zdaniem, a czy nie ono jest w tej kwestii najwazniejsze? Chcę aby ten dzień był elegancki, kameralny i bardzo prosty.. Ale do nich żadne argumenty nie trafiają Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie i jak odpierac ciągłe ataki?
__________________
martus122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 12:35   #2
201611090905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 483
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Cytat:
Napisane przez martus122 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, zakładam wątek by się poradzić. Z moim Chłopakiem jesteśmy 8 lat razem, od 1,5 roku mamy śliczna córeczkę. Kiedyś marzylam o wielkim weselu "z przytupem", jednak dziś po tych wszystkich latach, będąc już mamą bardziej przemawia za mną klasyczna sukienka, ładny ślub, ciche i skromne przyjęcie z obiadem, ciastem i kolacją, które planujemy w nast.roku.. Narzeczony podziela moje zdanie, moi rodzice także. Powinno być więc wszystko jasne, ale tu zaczynają się schody. Rodzina przeciwna, głównie teściowa i siostry domagają się "chociaż dj" bo tańce muszą być, co to za wesele bez tańców, najlepiej zorganizować na sali i wynająć catering, wyjdzie taniej itd. Na tym kończy się każda nasza rozmowa, kompletnie nie liczą się z moim zdaniem, a czy nie ono jest w tej kwestii najwazniejsze? Chcę aby ten dzień był elegancki, kameralny i bardzo prosty.. Ale do nich żadne argumenty nie trafiają Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie i jak odpierac ciągłe ataki?
Oboje z partnerem macie taką samą wizję idealnego przyjęcia, więc absolutnie nie przejmowałabym się opinią innych osób.
To ma być wasz dzień, idealny dla was,a nie dla innych
Po prostu jasno powiedz,że już podjęliście decyzje i nie chcecie nic zmieniać.
201611090905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 12:51   #3
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 169
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Autorko, jakkolwiek powiesz że nie zgadzasz się na ich wizje przyjęcia - będą gadać i narzekać, ale w końcu im przejdzie. Powiedzcie więc grzecznie z narzeczonym że ustaliliście już jak Wasz dzień ma wyglądać i zdania nie zmienicie. A potem zatkajcie uszy...
d3cf6193653186a4c77432cb2a71eec9d8d01e8d_63b3705ea84bc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 13:07   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Przecież to Twoje wesele, nie ich
Powiedz, że jak Ci zapłacą za wszelkie atrakcje, to zrobisz duże wesele

A tak serio, to między przyjęciem bez tańców, a wiejskim wesele, też jest środek
Ostatnio znajoma robiła wesele na 30 osób i tańce były
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 13:47   #5
waniliowelove
Przyczajenie
 
Avatar waniliowelove
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 7
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Kochana, nie przejmuj się tym gadaniem. Dziwne, gdyby go nie było ;-)
Ja właśnie robię, takie jak wspomniała Dotka, w restauracji z obiadem, kolacją, na 30 osób, do 22 godziny. Może zagra DJ, więc kto będzie chciał, to potańczy. Dla nas to też jest ideał
__________________
Para od: 21.05.2006
Zaręczeni od: 20.05.2013
Będą małżeństwem: 07.09.2014
waniliowelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 14:55   #6
daisy8318
Przyczajenie
 
Avatar daisy8318
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
GG do daisy8318
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

postawcie na swoim,a dziwi mnie przekonanie ze huczne wesele to na wśi sie robi,znam wiele par z dużych miast to dopiero szalenstwo było jak organizowali,czego tam nie było
daisy8318 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 18:45   #7
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Robcie tak, zeby dla Was bylo dobrze- bo to Wasz wazny dzien;-)

a swoja droga, to ze impreza nie jest kameralna i sa tance;-) nie znaczy wcale, ze jest to wiejska tradycja;-)
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 19:58   #8
Buczorek
Raczkowanie
 
Avatar Buczorek
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 379
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Rób tak aby Wam było najlepiej
__________________
"Miłością trzeba się opiekować - tak jak swoim dzieckiem, żeby się nie zaziębiło, nie zwariowało, nie zgubiło się, nie rozchorowało, nie zobojętniało."
Buczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 08:24   #9
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Jeslu mieszkacie na swoim to rodzina nie na prawa decydowac o waszym ślubie. Wytłumaczcie ze to wasza wizja tego dnia
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 10:25   #10
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Nie mówcie. Zorganizujcie wszystko sami, bez wielogodzinnych konsultacji i pytania o zdanie. Rodzinie daj zaproszenie i bądź asertywna: tak postanowiliśmy, tak zdecydowaliśmy, taka jest nasza decyzja. Absolutnie się nie tłumacz, bo jak tylko zaczniesz, to będą Cię próbowali przekonać, żebyś zmieniła zdanie A ZAWSZE komuś się coś będzie nie podobać, a Ty masz po prostu pecha do tego, że akurat najbliższe osoby mają zupełnie inną wizję niż Ty.

Teściowa miała już swój ślub, siostry będą się mogły wyżyć na własnym, a Ty nie masz żadnego interesu w tym, żeby fundować im wielką imprezę, na której się będziesz źle czuła. Trzymaj się
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 10:53   #11
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

dokladnie nie sluchajcie nikogo zrobicie tak jak Wam pasuje to Wasz dzien
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 10:59   #12
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Podzielam zdanie rodziny TŻ co do muzyki - na różnych przyjęciach od urodzin, sylwestera, komunie, chrzciny na wszystkich tańczyliśmy - ani do kwestia miejsca, ani kosztów nie było problemu, bo w wersji minimalnej można wziąć własny sprzęt i własna muzykę, a jeśli lokal jest dla was choćby na kilka godzin to żaden menedżer nie powinien robić Wam problemu.

Fajnie jest zatańczyć z mężem w tym dniu

Ostateczna decyzja jest wasza i każdy gość powinien to uszanować.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 13:09   #13
martus122
Przyczajenie
 
Avatar martus122
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Dziękuję wszystkim za rady i wsparcie Macie rację cokolwiek się nie zrobi - będą gadać, zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie spodoba niestety nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzic może rzeczywiście uda nam się samym zorganizować i "zatkac uszy" na zdanie innych.
Co do "wiejskiej tradycji", źle mnie zrozumialyscie nie chodzi o to, że uważam duże, huczne wesele za "wiejskie" ani broń Boże nie ublizam wsi bo sama jestem z małego miasteczka. Chodzi tylko o to, że przyszli teście pochodzą że wsi i stosują argumenty typu: co ludzie powiedzą, a bo na wiosce to jest tak i trzeba tak..
__________________
martus122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:16   #14
S1lc1a
Raczkowanie
 
Avatar S1lc1a
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 454
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Ja za niecałe 3 tygodnie biorę ślub i robimy małe przyjęcie (zaprosiliśmy 40 osób, przyjdą 32), tak to sobie zaplanowaliśmy z narzeczonym, rodzice może nie do końca zachwyceni byli na początku ale my sami finansujemy więc nikt nam się nie wtrąca.
Mam kilka pomysłów innych niż te tradycyjne i wszystkie wcielam w życie mimo różnych opinii jakie słyszałam od rodziny czy znajomych - będzie tak jak my chcemy nic na siłę.

Byłam kiedyś na weselu które zrobione było właśnie bo rodzice chcieli, młoda para mało się bawiła bo nie lubili tego typu imprez przez co wesele było słabe bo goście albo siedzieli, albo wychodzili na dwór albo już koło 23 zaczęli się zwijać do domu.

Edytowane przez S1lc1a
Czas edycji: 2014-05-20 o 13:17
S1lc1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 13:26   #15
jenefer1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 126
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Cytat:
Napisane przez martus122 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, zakładam wątek by się poradzić. Z moim Chłopakiem jesteśmy 8 lat razem, od 1,5 roku mamy śliczna córeczkę. Kiedyś marzylam o wielkim weselu "z przytupem", jednak dziś po tych wszystkich latach, będąc już mamą bardziej przemawia za mną klasyczna sukienka, ładny ślub, ciche i skromne przyjęcie z obiadem, ciastem i kolacją, które planujemy w nast.roku.. Narzeczony podziela moje zdanie, moi rodzice także. Powinno być więc wszystko jasne, ale tu zaczynają się schody. Rodzina przeciwna, głównie teściowa i siostry domagają się "chociaż dj" bo tańce muszą być, co to za wesele bez tańców, najlepiej zorganizować na sali i wynająć catering, wyjdzie taniej itd. Na tym kończy się każda nasza rozmowa, kompletnie nie liczą się z moim zdaniem, a czy nie ono jest w tej kwestii najwazniejsze? Chcę aby ten dzień był elegancki, kameralny i bardzo prosty.. Ale do nich żadne argumenty nie trafiają Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie i jak odpierac ciągłe ataki?
Doskonale Cię rozumiem. U mnie też przyjęcie troche nietypowe i wzbudza wiele kontrowersji - zwłaszcza w najbliższej rodzinie i generalnie widzę, ze od jednej kontrowersji przechodzimy do drugiej Najpierw był szok, ze nie będzie DJ-a czy czegoś w takim stylu, tylko kwartet smyczkowy, teraz moja mama kręci nosem, ze będą okrągłe stoły, a ja nie będę mieć welonu bo to mi się poprostu nie podoba.... Jeśli nie możesz dogodzić wszystkim dookoła to skup się na sobie i Ty przynajmniej z mężem bądź w tym dniu zadowolona, bo to się już nie powtórzy...
jenefer1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 17:37   #16
waniliowelove
Przyczajenie
 
Avatar waniliowelove
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 7
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Silcia, i jak organizujecie przyjęcie? Do której godziny?
Podziel się radami i pomysłami
__________________
Para od: 21.05.2006
Zaręczeni od: 20.05.2013
Będą małżeństwem: 07.09.2014
waniliowelove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 19:15   #17
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

My mielismy duze obawy rezygnujac z wesela na 100 osob - bo rodzina sie obrazi. bo znajomi beda narzekac, ze to nie taka impreza- jakiej oczekiwali
a wiecie co sie stalo?= kazdemu kogo informujemy o ostatecznym planie- to sie bardzo podoba i w dodatku jeszcze bardzo nas w tym wszystkim wspieraja;-)))))))
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 21:53   #18
S1lc1a
Raczkowanie
 
Avatar S1lc1a
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 454
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Cytat:
Napisane przez waniliowelove Pokaż wiadomość
Silcia, i jak organizujecie przyjęcie? Do której godziny?
Podziel się radami i pomysłami
Przyjęcie będzie w małej kameralnej restauracji, powitanie przez rodziców chlebem i solą plus kieliszek szampana - tata lub świadek zaproponują toast na początku, później obiad, jakąś godzinę później tort a około 22 drugie gorące danie. Koniec o północy, choć niektórzy goście (ci z dziećmi) mówią że wyjdą już około 21-22. Na przyjęcie zaprosiliśmy 43 osoby, będą 32.
Nie będzie DJa tylko muzyka z głośników, mamy umówione z menadżerem że muzyka tzw. do kotleta ale jeśli wyczujemy że goście mają ochotę potańczyć to zmieniamy na coś tanecznego.
S1lc1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 06:41   #19
martus122
Przyczajenie
 
Avatar martus122
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 11
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

No i jak dla mnie, bardzo fajne i niestandartowe pomysły teraz niedawno bodajże w DDtvn oglądałam relację na temat, iż teraz młodzi coraz częściej decydują się na małe przyjęcia ślubne. Ja osobiście uważam, że nie wesele jest dla mnie najwazniejsze, wolę by sam ślub był pięknym doświadczeniem. Widzę też jak mój brat organizuje wielkie wesele za 2 miesiące i jakie kwoty na to przeznacza.. Czy jest sens się zadłużac? Czy sprawi to, że małżeństwo będzie trwalsze albo jakieś lepsze?
__________________
martus122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-21, 08:56   #20
PannaAgnieszka
Rozeznanie
 
Avatar PannaAgnieszka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Kraków/ Krzeszowice
Wiadomości: 641
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Cytat:
Napisane przez martus122 Pokaż wiadomość
No i jak dla mnie, bardzo fajne i niestandartowe pomysły teraz niedawno bodajże w DDtvn oglądałam relację na temat, iż teraz młodzi coraz częściej decydują się na małe przyjęcia ślubne. Ja osobiście uważam, że nie wesele jest dla mnie najwazniejsze, wolę by sam ślub był pięknym doświadczeniem. Widzę też jak mój brat organizuje wielkie wesele za 2 miesiące i jakie kwoty na to przeznacza.. Czy jest sens się zadłużac? Czy sprawi to, że małżeństwo będzie trwalsze albo jakieś lepsze?

Zgadzam sie w calej rozciaglosci-staram sie tylko nie zapominac, ze dla wielu z nas takie wielkie wesela jest jednym z najwiekszych marzen w zyciu. Moja przyjaciolka ma teorie, ze kazda kobieta kiedys chce byc ten jeden raz "białą bezą". Jak dla mnie najwazniejsze jest to, zeby robic wszystko zgodnie z wlasnymi przekonaniami
__________________
01.12.2012
31.12.2013
YES YES YES 29.08.2015
PannaAgnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 20:34   #21
valaquenta
Zadomowienie
 
Avatar valaquenta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 153
Dot.: Małe przyjecie vs. wiejska tradycja

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
Fajnie jest zatańczyć z mężem w tym dniu
Komu fajnie, temu fajnie Dla mnie to jest jeden z koszmarów sennych: taniec w parze i wszyscy się gapią...
Jedynym "must have" na ślubie jest przysięga i młodzi. Cała reszta elementów dyktowanych przez najróżniejsze tradycje - mało kto wie, jakie źródła ma to, co uznajemy za "rdzennie polskie" - jest opcjonalna. I tego się trzymajmy

Cytat:
Napisane przez martus122 Pokaż wiadomość
Co do "wiejskiej tradycji", źle mnie zrozumialyscie nie chodzi o to, że uważam duże, huczne wesele za "wiejskie" ani broń Boże nie ublizam wsi bo sama jestem z małego miasteczka. Chodzi tylko o to, że przyszli teście pochodzą że wsi i stosują argumenty typu: co ludzie powiedzą, a bo na wiosce to jest tak i trzeba tak..
A ślub bierzesz w ich wsi czy u siebie?

Cytat:
Napisane przez S1lc1a Pokaż wiadomość
Byłam kiedyś na weselu które zrobione było właśnie bo rodzice chcieli, młoda para mało się bawiła bo nie lubili tego typu imprez przez co wesele było słabe bo goście albo siedzieli, albo wychodzili na dwór albo już koło 23 zaczęli się zwijać do domu.
Tak by wyglądało moje wesele - a w dodatku nawet rodzice i teściowie by siedzieli, bo oni tak samo jak my nie są tańczący. No i ja chodzę spać z kurami, już koło 22 byłabym senna. Tak że tego... nie robimy wesela. Jeśli dalsza rodzina sobie chce potańczyć, niech idą na dansing

Cytat:
Napisane przez martus122 Pokaż wiadomość
Ja osobiście uważam, że nie wesele jest dla mnie najwazniejsze, wolę by sam ślub był pięknym doświadczeniem. Widzę też jak mój brat organizuje wielkie wesele za 2 miesiące i jakie kwoty na to przeznacza.. Czy jest sens się zadłużac? Czy sprawi to, że małżeństwo będzie trwalsze albo jakieś lepsze?
Bardzo słuszne podejście, popieram!

Cytat:
Napisane przez PannaAgnieszka Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w calej rozciaglosci-staram sie tylko nie zapominac, ze dla wielu z nas takie wielkie wesela jest jednym z najwiekszych marzen w zyciu. Moja przyjaciolka ma teorie, ze kazda kobieta kiedys chce byc ten jeden raz "białą bezą". Jak dla mnie najwazniejsze jest to, zeby robic wszystko zgodnie z wlasnymi przekonaniami
Statystyka kłamie. Teorie też Zjeść bezę - to bym zjadła. Ale być bezą? Wielkie dzięki, postoję
Szanuję oczywiście to, że ktoś może mieć takie marzenie... Jednak będę głośno protestować, jeśli zacznie mi się wmawiać, że ja też na pewno takie mam.
__________________
Czytając moje posty, ćwicz mięśnie Kegla. Kiedyś mi za to podziękujesz...

Relacja z mojego ślubu - przeczytaj!

Edytowane przez valaquenta
Czas edycji: 2014-05-23 o 20:35
valaquenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-23 21:34:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.