Matura z polskiego i angielskiego na 80% ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-18, 15:55   #1
japnas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5

Matura z polskiego i angielskiego na 80% ?


Hej, w przyszłym roku będę pisała maturę i chciałabym wziąć rozszerzenie z polskiego i angielskiego. Niestety, nie mam ich w szkole rozszerzonych i dotychczas je sobie ignorowałam, a żeby dostać się tam, gdzie chcę trzeba je zdać na bardzo dobrym poziomie. Od teraz mam zamiar być systematyczną i pytanie: jakie polecacie książki, strony czy ogólnie sposoby do nauki? Będę wdzięczna za każdą pomoc
japnas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 19:36   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Matura z polskiego i angielskiego na 80% ?

Zajrzyj do wątku maturzystek 2016 i zobacz z czego one się przygotowują: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795790
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 13:27   #3
IIIPLO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Matura z polskiego i angielskiego na 80% ?

Przede wszystkim postaraj się nadrobić wszystkie dotychczasowe zaległości. To znaczy spróbuj określić i wypisać jaką dodatkową wiedzę posiadają osoby, które podjęły naukę w klasie z rozszerzonym językiem polskim i angielskim (np. uzupełnij przerabiane do tej pory lektury). Systematyczność jest niezwykle ważna, zatem wyznacz sobie cele, które chcesz osiągnąć w danym czasie (np. w tym miesiącu nauczę się konkretnego działu gramatyki z angielskiego). Bardzo dobrze, że masz wysoką motywację, czyli dostanie się na wymarzone studia. Pomocą może być podjęcie dodatkowych kursów przygotowujących do matury, zwłaszcza stacjonarne kursy maturalne w Twoim mieście. Przykładowo, nasza placówka oferuje pomoc maturzystom, w małych grupach lub indywidualnie, przez co bardzo szybko można nadrobić braki w wiedzy. Dodatkowo, w cenie takiego kursu u nas jest pakiet wszystkich potrzebnych materiałów. Życzę powodzenia i nieprzerwanej motywacji do działania!
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
IIIPLO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 14:24   #4
Turlaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 12
Dot.: Matura z polskiego i angielskiego na 80% ?

Jeżeli chodzi o Angielski to bardzo polecam "Wielką Gramatykę Angielską". Wszystko wytłumaczone od poziomu podstawowego do rozszerzonego i powyżej. Cena w empiku do 39,90zł.
Turlaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 18:58   #5
mgras76
Przyczajenie
 
Avatar mgras76
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 24
Dot.: Matura z polskiego i angielskiego na 80% ?

Cześć, zdaję maturę po 23 latach, z języka polskiego tematem prezentacji będzie:
"Bohaterki w greckim dramacie antycznym, Przedstawiając analizę funkcjonalnych przykładów, wskaż ich uniwersalność"

proszę o inspirację.. na pewno omówię osobę Antygony, chciałam też mówić o Penelopie, ale czy mogę? Odyseja nie jest dramatem antycznym..?
Dzieła Sofoklesa chyba mi są najbliższe.. może Elekta ? ale jej funkcjonalność do dzisiaj ciężko będzie przedstawić.
mgras76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-08 19:58:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:05.