Czy zdawać fizykę na maturze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-22, 20:47   #1
Syl666
Przyczajenie
 
Avatar Syl666
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Question

Czy zdawać fizykę na maturze?


Witam. : )
Chodzę do 1kl LO o profilu biol-chem-mat. Zdecydowałam się na ten profil, bo w gimnazjum nudziła mnie fizyka i nie lubiłam jej, matmę kochałam i kocham,a chemia i biologia wydawały się ok, tak było po gimnazjum. :v Profilu mat-fiz wgl nie brałam pod uwagę. Do półrocza było w porządku, później zaczęłam coraz częściej rozmyślać nad maturę, myślę, że to nie za wcześnie. Również od półrocza zaczęłam chodzić na korki z fizy, chodzę, bo moja Pani nie bierze ode mnie kasy, uczyła mojego brata itd. Siedzę u niej 2 godziny tygodniowo. Od półrocza(znowu) zaczęliśmy rozszerzone podręczniki z biologii i chemii, ponieważ mamy 2 godz. tygodniowo te przedmioty i uwinęliśmy się z podstawą. Zorientowałam się, ze w fizyka zaczyna mnie wciągać i sama siadam i robię zad tak po prostu, z przyjemnoscią (byl to dla mnie lekki szok). O ile chemia na początku była zrozumiała (budowa atomu-to samo na fizyce) teraz jest gorzej. Biologia już całkiem mnie załamuje, to sama pamięciówa. I tu zaczyna się problem, nie planuję zadawać matury z biologii, z chemii też raczej nie, wgl nie przykładam się do tych przedmiotów, poświęcałam im minimum czasu. Mój plan był taki, aby zdawać maturę R z matmy i P z fizyki, dowiedziałam się ostatnio, że nie istnieje już coś takiego jak przedmioty dodatkowe na podstawie. Trochę szkoda mi w 2 kl 5 godz bio i chemii tygodniowo, fizyki wgl nie będę miała, a przepisanie sie na mat-fiz nie wchodzi w grę, nie ma miejsc. I tu moje pytanie czy jest zdawać maturę z fizyki?
Syl666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 09:11   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Cytat:
Napisane przez Syl666 Pokaż wiadomość
I tu moje pytanie czy jest zdawać maturę z fizyki?
Na pewno nie będziesz zdawać biologii i chemii?

Jeśli tak, to zdawałabym tę fizykę. Nauka do rozszerzonej matmy nie zabierze Ci całego czasu. A jeśli dobrze kojarzę, to ewentualne niepowodzenie z fizyki nie przekreśli Twojej matury, więc nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać. Oczywiście też warto sprawdzić, czy kierunki, które Cię interesują wymagają tej fizyki, bo jak zamierasz iść np. na filologię angielską, to w sumie...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 09:14   #3
Piorun_mnie_trzasnal
Rozeznanie
 
Avatar Piorun_mnie_trzasnal
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 943
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Pisz z tego czego chcesz, jeśli jednak tej chemii i biologii nie czujesz to nic na siłę .
Na moim przykładzie - poszłam na profil pol-hist-wos, ale w trakcie mi się odwidziało i zdawałam chemię i biologię
Piorun_mnie_trzasnal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 11:52   #4
Syl666
Przyczajenie
 
Avatar Syl666
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Na pewno nie będziesz zdawać biologii i chemii?
Biologii na pewno nie, co do chemii to nie wiem na 100%.
Jeśli chodzi o studia to myślę o Politechnice Wrocławskiej, nie wiem jeszcze jaki kierunek.
Myślę, że do końca tego roku szkolnego uzupełnię braki z gimnazjum (z fizyki), w gim. miałam dobre oceny, jak ze wszystkiego, ale do fizy się za bardzo nie przykładałam.
Syl666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 13:58   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Mojemu koledze z klasy hiszp-hist fizyka i matematyka "uwidzialy się" pod koniec 2 klasy. Obie rozszerzone. Z tego co wiem, wyniki miał na poziomie 80-90%.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 17:25   #6
VeroV
Raczkowanie
 
Avatar VeroV
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 166
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Skoro jesteś dopiero w 1 klasie to może warto pomyśleć o zmianie profilu od września? Sporo osób tak robi, a nadrobienie tej jednej godziny rozszerzenia z 1 klasy nie powinno być problemem, skoro masz dobrą korepetytorkę. Znam osoby, które indywidualnie przygotowują się do matury z przedmiotu, którego nie rozszerzają w szkole i dają radę, ale zdecydowanie łatwiej by Ci było, jeśli nie musiałabyś się uczyć biologii i chemii żeby zdać.
VeroV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 18:35   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Cytat:
Napisane przez Syl666 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o studia to myślę o Politechnice Wrocławskiej, nie wiem jeszcze jaki kierunek.
To zdawaj fizykę, tam Ci się bardzo przyda na większość, jak nie na wszystkie kierunki
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-23, 18:54   #8
Syl666
Przyczajenie
 
Avatar Syl666
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Cytat:
Napisane przez VeroV Pokaż wiadomość
Skoro jesteś dopiero w 1 klasie to może warto pomyśleć o zmianie profilu od września?
W klasie mat-fiz nie ma miejsc, a przepisywanie się na bio-chem-fiz mija sie z celem.
Zdaję sobie z tego sprawę, że biologia i chemia w tym wypadku będą trochę kulą u nogi. :/

Edytowane przez Syl666
Czas edycji: 2016-04-23 o 18:58
Syl666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 12:10   #9
VeroV
Raczkowanie
 
Avatar VeroV
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: WWL
Wiadomości: 166
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Cytat:
Napisane przez Syl666 Pokaż wiadomość
W klasie mat-fiz nie ma miejsc, a przepisywanie się na bio-chem-fiz mija sie z celem.
Zdaję sobie z tego sprawę, że biologia i chemia w tym wypadku będą trochę kulą u nogi. :/
No to mogę Cię tylko pocieszyć, że w 3 klasie nauczyciele często dzielą klasę na osoby zdające maturę z danego przedmiotu i nie zdające. Ci drudzy są traktowani ulgowo i np. historyk, który mnie uczy, robi im sprawdziany "paraolimpijskie" . Ale to też pewnie zależy od szkoły i nauczyciela... W każdym razie życzę Ci powodzenia i podziwiam za rozumienie fizyki .
VeroV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-24, 18:35   #10
Syl666
Przyczajenie
 
Avatar Syl666
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 18
Dot.: Czy zdawać fizykę na maturze?

Mam nadzieję, że w 3kl trochę mi odpuszczą.
Fizyka nie jest wcale taka trudna, jeśli chodzi o mój stosunek do niej to zmienił się o 180 stopni, moja korepetytorka to złota kobieta. :v
Syl666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-24 19:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:32.