Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-13, 13:55   #1
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548

Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie


Witam wszystkie podkarpackie mamusie zarówno te obecne jak i przyszłe. Ja narazie należe do tej drugiej grupy mamuś oczekujących. Jestem w 19tc, termin porodu mam na 10 czerwca i fajnie byłoby pogadac z podkarpackimi mamusiami na tematy dotyczące ciąży jak również póżniejszej opieki nad dzieciątkiem. Założyłam ten wątek również po to aby zapytać mamusie mieszkajace w okolicy Krosna , Rzeszowa, Strzyżowa czy Jasła w jakim szpitalu najlepiej rodzić , jakie są ich doświadczenia zwiazane z porodem w któryms z wymienionych miast, gdzie Waszym zdaniem najlepsza opieka, może niektore mamusie moga porównać szpitale jeżeli rodziły dwa razy w różnych Szpitalach. Ja jeszcze nie mam pojecia gdzie bede rodzic i mam nadzieje ze może podkarpackie mamusie pomoga mi podjąć decyzje
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png

Edytowane przez bandziorka007
Czas edycji: 2010-04-09 o 08:06
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 17:34   #2
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Ja jak na razie nie moge Ci nic powiedziec o porodach w podkarpackich szpitalach bo jeszcze nie rodziłam. Ale coraz częsciej myśle o dziecku i bede zaglądać na wątek jeśli sie rozwinie
Wiele moich znajomych rodziło w Krośnie i nie słyszałam jakiś tragicznych historii na ten temat, wszystko sprawnie. Myśle że dużo zależy tu od położnej i lekarza jak Cie traktują i jaki mają akurat dzień...
A skąd jestes? Z okolicy Krosna czy Jasła? Czy rzeszowa?
Pozdrawiam
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 19:29   #3
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

To ja sie dolanaczam do tego watku tez jestem z podkarpacia
Jestem mamusia juz od dwoch miesiecy, jestem z okolic Dębicy i rodzilam tez w Dębicy SN wiec nie podpowiem Ci jaki szpital masz wybrac bo w tamtych okolicach nikt z moich znajomych nie rodzil.

Czekamy na wiecej mamus podkarpackich
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 07:20   #4
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Juz mamy dwie a raczej 3 podkarpackie mamusie i czekamy na wiecej Ja jestem z okolic Krosna,chodze do lekarza do Krosna i zastanawiam sie nad porodem w Krosnie ale nie znam opinii o tym szpitalu.
Wpisujcie sie mamy
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 08:50   #5
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Juz mamy dwie a raczej 3 podkarpackie mamusie i czekamy na wiecej Ja jestem z okolic Krosna,chodze do lekarza do Krosna i zastanawiam sie nad porodem w Krosnie ale nie znam opinii o tym szpitalu.
Wpisujcie sie mamy
Ja również z okolic Krosna A do jakiego lekarza chodzisz? Możesz mi kogoś polecić?
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:10   #6
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Ja chodze prywatnie do dr Marioli Stapińskiej i mysle ze na lepszego lekarza trafic nie moglam. Moge Ci ja polecic z czystym sumieniem.
Masz tu linka do przychodni w której przyjmuje prywatnie:

http://www.lekarz-krosno.pl/trafic.html

Na kase chorych tez przyjmuje ale nie mam pojecia gdzie.
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 12:24   #7
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Ja chodze prywatnie do dr Marioli Stapińskiej i mysle ze na lepszego lekarza trafic nie moglam. Moge Ci ja polecic z czystym sumieniem.
Masz tu linka do przychodni w której przyjmuje prywatnie:

http://www.lekarz-krosno.pl/trafic.html

Na kase chorych tez przyjmuje ale nie mam pojecia gdzie.
I ona jest położą w Krośnieńskim szpitalu? Dużo płacisz?
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 12:58   #8
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
I ona jest położą w Krośnieńskim szpitalu? Dużo płacisz?
Tak ginekolożka jest położną w krośnieńskim szpitalu.
Jeśli chodzi o USG kosztuje od 50zł do 70zł, ie wiem od czego to zależy, raz płace 50zl a innym razem 70zł. Za badanie tez trzeba zapłacic oddzielnie 60zl
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:26   #9
juna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2
GG do juna2
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Witam serdecznie! Jestem tu nowa więc jeszcze nie bardzo wszystko ogarniam. Jestem mamą 6-letniej Wikusi i mieszkam kolo Rzeszowa. Rodziłam w Rzeszowie w szpitalu miejskim na ul. rycerskiej.
juna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 19:46   #10
atinas
Zadomowienie
 
Avatar atinas
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 1 699
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

No to w takim razie i ja się przyłącze jeśli można
Też jestem z podkapackiego, mam 21 lat, od soboty jestem mężatka i jestem już w 23 tc
atinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 20:58   #11
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez atinas Pokaż wiadomość
No to w takim razie i ja się przyłącze jeśli można
Też jestem z podkapackiego, mam 21 lat, od soboty jestem mężatka i jestem już w 23 tc

Gratuluje serdecznie zamążpójścia
I dzidziusia równie serdecznie gratuluje
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 21:06   #12
atinas
Zadomowienie
 
Avatar atinas
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 1 699
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez bandziorka007 Pokaż wiadomość
Gratuluje serdecznie zamążpójścia
I dzidziusia równie serdecznie gratuluje
Dziękuję bardzo

Ja tam dziewczyny czujecie się w ciąży? Jak samopoczucia, humory, zachcianki?
atinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 21:09   #13
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Jestem z Rzeszowa i jestem mamą prawie 7-miesięcznej Pati Rodziłam w szpitalu na Chopina.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania to służę pomocą

Pozdrawiam wszystkie ziomalki z Podkarpacia
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 08:33   #14
atinas
Zadomowienie
 
Avatar atinas
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 1 699
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Seona cześć

Ciekawa jestem czy w końcu pojawi się jakaś mama z mojego miasta
atinas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 11:03   #15
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Podepnę się Rzeszów - Teraz jestem w 27/28tc (Zapłodnienie wypada jakoś tak w okolicach nocy poślubnej ). Ja będę chyba rodzić na Rycerskiej w Rzeszowie. Na razie dzielnie uczęszczam do szkoły rodzenia z tego szpitala ;]
Pozdrawiam
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 15:01   #16
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez atinas Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo

Ja tam dziewczyny czujecie się w ciąży? Jak samopoczucia, humory, zachcianki?
Ja czuje sie ok gdyby nie to że jestem przez połowe tyg. wściekła , płaczliwa i smutna. Szukam ciagle niepotrzebnych problemów i rycze
Mąż juz chyba ma mnie dośc no ale cóż poradzić
Jeśli chodzi o zachcianki to ostatnio zajadam sie słodyczami , kiedy to na początku na wodok batonika robiło mi sie niedobrze. Staram sie te słodycze jakos ograniczyć ale ciężko jest
Fizycznie jest ok, nic mnie bie boli wiec chyba nie ma co narzekać, okres 3 miesięcznych mdłości i wymiotów mam już za soba i chwała Bogu
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 16:59   #17
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cześć, ja jestem w 29 tyg.ciąży, raz już rodziłam - w Strzyżowie. W tym szpitalu rodzi nie tylko cały Strzyżów i okolica, ale i mnóstwo dziewczyn z Krosna, Sanoka, itp. Większość to pacjentki dr Słowika (z Krosna), który jest u nas ordynatorem. W ogóle jest paru fajnych lekarzy, znających się na rzeczy. Ale wiadomo - jeśli poród przebiega ok i nie ma komplikacji, to lekarz jedynie dogląda sytuacji i nie jest jakoś wyjątkowo potrzebny. Ważniejsze są położne i w ogóle opieka w szpitalu. I z tego właśnie słynie Strzyżów - super opieka od początku porodu, fajne podejście do ludzi w trakcie, pomoc po (z sali porodowej zawożą na salę na wózku, proponują pomoc przy wzięciu prysznica, chodzą, pytają, troszczą się). Dzieciaki są w oddzielnej sali, ale przywożone często do mamy (pielęgniarki je kąpią, przewijają, jak trzeba to dokarmią - pytają wcześnej o zgodę), pomagają "nauczyć się" karmić pieresią, przed wyjściem do domu pomagają ubierać, przewijać, itp. Ogólnie rewelacja. Wiadomo - nikt za nikogo nie urodzi i swoje wycierpieć trzeba, ale jak już dziecko jest na świecie to jest super. Aha, w Strzyżowie po urodzeniu, jeśli trzeba było robić nacięcie krocza, pacjentki są na krótko usypiane i naprawdę jest to komfort - nic nie boli, nie czuć jak szyją, itp.....
Ja jestem trochę przerażona na myśl o kolejnym porodzie (każdy rodzi inaczej, ja długo, mam bóle krzyżowe, ...), ale co do opieki w szpitalu to się nie martwię. Pierwsze dziecko rodziłam z mężem, teraz też zamierzam (w szpitalu trzeba mieć jedynie zaświadczenie ze szkoły rodzenia, która u nas jest bezpłatna). Aha, to już bez znaczenia, ale po porodzie dostałam od położnych ogromne pudło różnych rzeczy - gratisów: od pieluch jednorazowych przez sudokrem i inne kosmetyki, grzebyczki, butelki avent, itp. aż do - naturalnie - ulotek na różne tematy.
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 17:51   #18
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez fisch1 Pokaż wiadomość
Cześć, ja jestem w 29 tyg.ciąży, raz już rodziłam - w Strzyżowie. W tym szpitalu rodzi nie tylko cały Strzyżów i okolica, ale i mnóstwo dziewczyn z Krosna, Sanoka, itp. Większość to pacjentki dr Słowika (z Krosna), który jest u nas ordynatorem. W ogóle jest paru fajnych lekarzy, znających się na rzeczy. Ale wiadomo - jeśli poród przebiega ok i nie ma komplikacji, to lekarz jedynie dogląda sytuacji i nie jest jakoś wyjątkowo potrzebny. Ważniejsze są położne i w ogóle opieka w szpitalu. I z tego właśnie słynie Strzyżów - super opieka od początku porodu, fajne podejście do ludzi w trakcie, pomoc po (z sali porodowej zawożą na salę na wózku, proponują pomoc przy wzięciu prysznica, chodzą, pytają, troszczą się). Dzieciaki są w oddzielnej sali, ale przywożone często do mamy (pielęgniarki je kąpią, przewijają, jak trzeba to dokarmią - pytają wcześnej o zgodę), pomagają "nauczyć się" karmić pieresią, przed wyjściem do domu pomagają ubierać, przewijać, itp. Ogólnie rewelacja. Wiadomo - nikt za nikogo nie urodzi i swoje wycierpieć trzeba, ale jak już dziecko jest na świecie to jest super. Aha, w Strzyżowie po urodzeniu, jeśli trzeba było robić nacięcie krocza, pacjentki są na krótko usypiane i naprawdę jest to komfort - nic nie boli, nie czuć jak szyją, itp.....
Ja jestem trochę przerażona na myśl o kolejnym porodzie (każdy rodzi inaczej, ja długo, mam bóle krzyżowe, ...), ale co do opieki w szpitalu to się nie martwię. Pierwsze dziecko rodziłam z mężem, teraz też zamierzam (w szpitalu trzeba mieć jedynie zaświadczenie ze szkoły rodzenia, która u nas jest bezpłatna). Aha, to już bez znaczenia, ale po porodzie dostałam od położnych ogromne pudło różnych rzeczy - gratisów: od pieluch jednorazowych przez sudokrem i inne kosmetyki, grzebyczki, butelki avent, itp. aż do - naturalnie - ulotek na różne tematy.
Właśnie tego mi było trzeba
Jesteś nie pierwsza osoba która w taki sposób opisuje poród w szpitalu w Strzyżowie i ja właściwie po przeczytaniu dodatkowo Twojego postu jestem w 99% zdecydowana gdzie bede rodzić
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 19:52   #19
kasiek146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Witam mamusie przyszłe i obecne

Ja rodziłam dokładnie 9 miesiecy temu w Przeworsku, razem z mężem i jestem bardzo zadowolona z tego szpitala, trafiłam na naprawdę super położną i ogólnie poród wspominam miło
kasiek146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 21:27   #20
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez kasiek146 Pokaż wiadomość
Witam mamusie przyszłe i obecne

Ja rodziłam dokładnie 9 miesiecy temu w Przeworsku, razem z mężem i jestem bardzo zadowolona z tego szpitala, trafiłam na naprawdę super położną i ogólnie poród wspominam miło
Fajnie jest przeczytać że można miło wspominac poród
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 08:47   #21
kasiek146
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 23
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Oczywiście, że można Pod warunkiem, że minie troszkę czasu i zapomni się, że bolało... Ale za to ma się przy sobie najcudowniejszą istotke pod słońcem
kasiek146 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 11:07   #22
wiolek1
Zadomowienie
 
Avatar wiolek1
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 202
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

cześć dziewczyny ja co prawda jestem dopiero w 12 tc ale juz sobie podczytuje opinie na temat szpitali mieszkam ok 30 km od rzeszowa i właśnie raczej w rzeszowie będe rodzić na szopena bo tam pracuje mój gin do którego chodze prywatnie. ale czytając opinie na stronce rodzić po ludzku jestem przerażona. z tego co czytam to żaden rzeszowski szpital nie jest przyjazny mamą a chciałabym być traktowana z szacunkiem i oczekuje pomocy ;/ fisch1 super ten szpital musi być niestety do strzyżowa mam za daleko. wogóle zastanawiam się czy jest sens rodzić w szpitalu w którym pracuje gin prowadzący bo przeciez nie wiadomo czy "trafi" się na jego zmiane. muszę się spytać mojego jak to wygląda bo mimo że chodzę do niego prowatnie, nie wydaje mi się żeby podczas mojego porodu "rzucał" wszystko i przyjezdzał bo ja rodzę dziewczyny z rzeszowa, które już rodziły wstawiajcie swoje opinie
wiolek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:49   #23
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez wiolek1 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny ja co prawda jestem dopiero w 12 tc ale juz sobie podczytuje opinie na temat szpitali mieszkam ok 30 km od rzeszowa i właśnie raczej w rzeszowie będe rodzić na szopena bo tam pracuje mój gin do którego chodze prywatnie. ale czytając opinie na stronce rodzić po ludzku jestem przerażona. z tego co czytam to żaden rzeszowski szpital nie jest przyjazny mamą a chciałabym być traktowana z szacunkiem i oczekuje pomocy ;/ fisch1 super ten szpital musi być niestety do strzyżowa mam za daleko. wogóle zastanawiam się czy jest sens rodzić w szpitalu w którym pracuje gin prowadzący bo przeciez nie wiadomo czy "trafi" się na jego zmiane. muszę się spytać mojego jak to wygląda bo mimo że chodzę do niego prowatnie, nie wydaje mi się żeby podczas mojego porodu "rzucał" wszystko i przyjezdzał bo ja rodzę dziewczyny z rzeszowa, które już rodziły wstawiajcie swoje opinie
Ja również nie bede rodzic w szpitalu gdzie położną jest lekarka prowadząca moją ciąże. Tak jak Ty uważam że jeśli nie będzie jej na zmianie jeśli ja akurat bedę rodzić to nie rzuci wszystkiego i do mnie nie przybiegnie J Jakos bardzo pozytywnie jestem nastawiona do porodu - przynajmniej narazie i oby takdo końca
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png

Edytowane przez bandziorka007
Czas edycji: 2010-01-20 o 16:51
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 09:08   #24
juna2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 2
GG do juna2
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Witajcie! Jak już pisałam wcześniej jestem mamą 6 letniej niuni. Rodziłam w Rzeszowie na Rycerskiej w szpitalu miejskim. Nie jestem zadowolona , ponieważ zostałam potraktowana bardzo protekcjonalnie i jakież było zdziwienie personelu iż ja nie potrafię rodzić!!Mój poród okazał się trudniejszy ale to ja zostałam obarczona winą , nie znalazłam zrozumienia i wsparcia , bałam się ale nikt nie dodał mi otuchy. Ale z drugiej strony nie można wszystkiego tak generalizować ponieważ uważam że ile kobiet tam rodziło tyle będzie też opinii , bardzo różnych od siebie. Każdy poród jest inny , każda kobieta odczuwa ból inaczej dlatego według mnie najważniejsze jest nastawienie . Dlatego drogie przyszłe mamusie głowy do góry i wszystko będzie dobrze . Życzę Wam cudownych porodów , bo wieżę, że takie też są i pozdrawiam Was serdecznie. !!!!
juna2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 11:50   #25
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Do wiolek 1 i bandziorka007:

Dziewczyny, macie w pełni rację, żaden lekarz nie przybiegnie do waszego porodu, jeśli akurat nie będzie miał dyżuru!!!!! W Strzyżowie też nie!!!!! Mój lekarz prowadzący pierwszą ciążę (wspomniany wcześniej dr Słowik) był na początku porodu, a o 16:00 skończył dyżur, przyszedł się pożegnać, przyprowadził do mnie lekarza, który po nim zaczynał dyżur i powiedział, że od tej pory to on się mną zajmie. I faktycznie - miałam wrażenie, że to do niego chodziłam przez calą ciążę - wiedział o mnie wszystko od mojego lekarza i wykazywał zainteresowanie, jakiego się nie spodziewałam! Zaznaczam tylko, że żaden z nich w żadnym momencie nie dostał ode mnie jakiegokolwiek "dowodu wdzięczności" za opiekę, itp. Ja nadal podtrzymuję swoją opinię o naszym szpitalu. Mi zostało jeszcze trochę czasu (termin koniec marca), sam fakt porodu mnie trochę przeraża, ale wątpliwości co do wyboru szpitala nie mam - Strzyżów .
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 15:05   #26
bandziorka007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 548
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

[QUOTE=fisch1;16610603]Do wiolek 1 i bandziorka007:

Dziewczyny, macie w pełni rację, żaden lekarz nie przybiegnie do waszego porodu, jeśli akurat nie będzie miał dyżuru!!!!! W Strzyżowie też nie!!!!! Mój lekarz prowadzący pierwszą ciążę (wspomniany wcześniej dr Słowik) był na początku porodu, a o 16:00 skończył dyżur, przyszedł się pożegnać, przyprowadził do mnie lekarza, który po nim zaczynał dyżur i powiedział, że od tej pory to on się mną zajmie. I faktycznie - miałam wrażenie, że to do niego chodziłam przez calą ciążę - wiedział o mnie wszystko od mojego lekarza i wykazywał zainteresowanie, jakiego się nie spodziewałam! Zaznaczam tylko, że żaden z nich w żadnym momencie nie dostał ode mnie jakiegokolwiek "dowodu wdzięczności" za opiekę, itp. Ja nadal podtrzymuję swoją opinię o naszym szpitalu. Mi zostało jeszcze trochę czasu (termin koniec marca), sam fakt porodu mnie trochę przeraża, ale wątpliwości co do wyboru szpitala nie mam - Strzyżów .[/
QUOTE]

Fish1 mam nadzieje ze po porodzie zdasz mi, nam cała relacje z porodu ze Szpitala w Strzyżowie bo ja jestem zdecydowana już na 100% że właśnie tam bedę rodzić. Dowiedziałam sie też ze do szpitala nie trzeba zabierac zadnych rzeczy dzieciątka, pieluszek, jedynie na wybranie dziecka do domu trzeba oczywiście miec swoje ubranka. Ja ogólnie do porodu jestem barzo dobrze nastawiona i staram sie myśleć pozytywnie ale z drugiej strony wiadomo że obawy mam. Zastanawia mnie np. jak to jest kiedy rodzą np. 3 kobiety w tym samym czasie ?

Życze Ci szczęśliwego rozwiązania

A spodziewasz sie synusia czy córeczki?
__________________
NASZ SKARBEK JEST JUZ Z NAMI

24 maja o godz.3:05 z wagą 2900g 54cm długości przyszedł na świat NASZ Mikołajek


http://www.suwaczek.pl/cache/efafe35056.png



http://www.suwaczek.pl/cache/f9ccc64e9c.png
bandziorka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 16:37   #27
wiolek1
Zadomowienie
 
Avatar wiolek1
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 202
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez fisch1 Pokaż wiadomość
Do wiolek 1 i bandziorka007:

Dziewczyny, macie w pełni rację, żaden lekarz nie przybiegnie do waszego porodu, jeśli akurat nie będzie miał dyżuru!!!!! W Strzyżowie też nie!!!!! Mój lekarz prowadzący pierwszą ciążę (wspomniany wcześniej dr Słowik) był na początku porodu, a o 16:00 skończył dyżur, przyszedł się pożegnać, przyprowadził do mnie lekarza, który po nim zaczynał dyżur i powiedział, że od tej pory to on się mną zajmie. I faktycznie - miałam wrażenie, że to do niego chodziłam przez calą ciążę - wiedział o mnie wszystko od mojego lekarza i wykazywał zainteresowanie, jakiego się nie spodziewałam! Zaznaczam tylko, że żaden z nich w żadnym momencie nie dostał ode mnie jakiegokolwiek "dowodu wdzięczności" za opiekę, itp. Ja nadal podtrzymuję swoją opinię o naszym szpitalu. Mi zostało jeszcze trochę czasu (termin koniec marca), sam fakt porodu mnie trochę przeraża, ale wątpliwości co do wyboru szpitala nie mam - Strzyżów .
ale widać to wynika też z zaangazowania lekarzy super że Ci się przytrafili tacy bo niektórzy to jak nie dostaną "w łape" to mają cię gdzieś i wiem że tak było właśnie na szopena w grudniu rodziła znajoma i zainteresowali się nią dopiero wtedy gdy teściowa "pomogła" tak to leżała i płakała bo panie położne były zajęte rozmową i piciem kawy po odwiedzinach teściowej od razu lekarze i położne przybiegli i zaczeli ją badac i interesować się ;/
wiolek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-21, 20:41   #28
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Witam dziewczyny. Powiedzcie coś wiecej o szpitalu w Strzyżowie. Co trzeba zabrać ze sobą do szpitala dla siebie i dziecka? Czy dziecko po porodzie jest na sali z mamą? Napiszcie coś bo chciala bym sie dowiedzieć jak naj wiecej o tym szpitalu. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 07:37   #29
fisch1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 32
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Cytat:
Napisane przez mariczui Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Powiedzcie coś wiecej o szpitalu w Strzyżowie. Co trzeba zabrać ze sobą do szpitala dla siebie i dziecka? Czy dziecko po porodzie jest na sali z mamą? Napiszcie coś bo chciala bym sie dowiedzieć jak naj wiecej o tym szpitalu. Z góry dziekuje i pozdrawiam.
Tak jak już ktoś wyżej napisał w Strzyżowie zapewniają dzieciaczkom wszystko na czas pobytu w szpitalu - dzieciaczki przewijane są w "ich" pieluchy, leżą w szpitalnych, kolorowych rożkach, jeśli dziecko trzeba na początku dokarmić to pielęgniarki się same o to troszczą (ale pytają wcześniej mamy o zgodę). Rzeczy dla dziecka potrzebne są tylko do wybrania ze szpitala. Dzieci leżą w oddzielnej sali, ale pielęgniarki przywożą je w ich łóżeczkach na każde żądanie, przynoszą oczywiście do karmienia, zostawiają, po jakimś czasie wracają i zabierają dzieci na ich salę. Na salę z maluszkami mamy mogą zaglądać w każdej niemal chwili, z tym, że mamy dzieci w szpitalu nie kąpią, nie przewijają, itp. Może to nie zabrzmi jak słowa kochającej mamy o swoim nowonarodzonym dzieciątku, ale moim zdaniem taki układ jest naprawdę wygodny dla mamy. Ja urodziłam wieczorem, kiedy już byłam w swojej sali natychmiast zasnęłam ze zmęczenia ze świadomością, że moje dziecko ma dobrą opiekę. Rano przynieśli mi synka do karmienia, nie musiałam go przewijać, ubierać, itp. za co też byłam wdzięczna, bo po nacięciu ani nie mogłam usiąść, ani normalnie chodzić i byłam strasznie słaba. Potem przynosili go jeszcze kilkakrotnie, jak przyszedł mąż to sam po niego poszedł i pielęgniarki bez problemu zgodziły się, żeby po południu już był z nami w sali, na noc znowu trafił na salę dla maluszków. Na drugi dzień czułam się o niebo lepiej, więc wtedy już synek był ze mną dłużej (poza czasem gdy robiono mu badania, przewijano, ...).
Co zabrać dla siebie do szpitala? Pewnie to, co wszędzie - dokumenty, 2 koszule, wygodne do karmienia, (rodzi się w szpitalnej, mało ekskluzywnej, ale to przecież bez znaczenia) pantofle, szlafrok, ręcznik, ......, poza tym naturalnie jakieś podkłady poporodowe albo coś w tym stylu - tutaj wszycsy polecali mi zakup pieluch jednorazowych bella (tak, tak, pieluch - wyglądają jak ogromne podpaski!!!) i takie właśnie kupiłam, miałam dwa opakowania, sprawdziły się super!!! W szpitalu moźna dostać ligninę lub coś takiego, ale to bez sensu biegać cały czas i prosić. Najlepsze na po porodzie są te pieluchy! Każdy ich to używa! Na wszelki wypadek można wziąć biustonosz do karmienia i parę wkładek laktacyjnych - niektóre mamy mają od razu po porodzie taki nawał pokarmu, że wszystko im "przecieka"... Ja przeżyłam to dopiero trzeciego dnia, kiedy byłam już w domu. Co jeszcze? Nic mi się nie przypomina, w poniedziałek idę do szkoły rodzenia, żeby trochę odświeżyć swoją wiedzę, więc jak dowiem się czegoś nowego to dam znać.
Aha, zabrzmi śmiesznie, ale to prawda - radzę wziąć do szpitala kubek i sztućce, bo te szpitalne przypominają bardzo odległe czasy.... Ale może to lepiej, że szpital inwestuje w sprzęt, a nie w widelce... Buziaki
fisch1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 09:33   #30
mariczui
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 38
Dot.: Podkarpackie przyszłe i obecne mamusie

Dzięki za odpowiedź. Przynajmniej idąc do szpitala nie bede sie tak bać. A jak jest ze znieczuleniem podczas porodu naturalnego? Ewentualnie jakie dają znieczulenie podczas cesarki?
mariczui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 09:17:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:24.