Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 10:00   #1
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Arrow

Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II


Zapraszam do kolejnej części wątku

Stara część wątku pod linkiem: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=44419419
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 17:52   #2
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Sub
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 14:27   #3
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

sub
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 15:22   #4
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

dziewczyny (i chłopaki jeśli są ). RATUNKU. Prześledziłam, przeczytałam..nie wszystkie kilkadziesiąt stron ale naprawdę wiele... Zrobiłam największy błąd swojego życia.. Miałam fajne dośc długie (48 cm) włosy czarne i do łba strzelił mi durnowaty pomysł trwałej ondulacji Jako że podobały mi się lokowane kudełki i coraz częściej miałam ochotę bawić się lokówką-szkoda mi było 3-4 razy w tyg palic włosy lokówką.
Zrobiłam trwałą, ale albo fryzjer byl debilem, nie posiadającym umiejętności, albo produkty nie teges..nie wiem. Wyszedł bardzo słaby skręt i włosy jak MOP !!! Robiłam to w czwartek i nie chcę tego czegoś a głowie
Wyglądają brzydko (zdjęcia tez nie wstawie bo mam włosy spięte w kitkę i nie widać, wstawię po umyciu). Mam ochote je prostować znou...
Ale to jeszcze bym przeżyła jakoś, ale tego ze wyglądają jak siano/mop to nie..

Puszą się , na czuku głowy sterczą antenki..o dzizes ratujcie!!!!!
Używam od pewneg czasu szamponu przeciw wypadniu włosów Kerastase i odżywki termoochronnej też tej firmy.
Czasem odzywki Toni&Guy oraz Loreala pro keratin (niebieski). Nie używam tanich produktów a teraz nie wiem jak mam swoje włosy uratować.
Nie łamią się, ale są spalone, sianowate, odstają antenki na głowie, w dotyku szorstkie i wrażenie jakby było ich 100% więcej na glowie-gładkości zero.
I teraz tak:
Chciałabym jakos pozbyć się tej nieudanej trwałej ale jednocześnie W MIARĘ nie dopiec bardziej włosom... jak to zrobic, jak je wygładzić, wyprostować i uratować, bo je zapuszczałam kilka lat
zamowiłam też maske Midollo di Bamboo i szampon regeneracyjny tej samej serii.-czekam na kuriera . Szukałam tych ampułek do kauteryzacji ale nie mogę ich nigdzie znaleźć
Ratujcie!!
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 16:13   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Wygładzić trwałej się nie da. W sensie nie będzie skrętu, ale do prostych włosów nie da się wrócić. Skoro włosy są bardzo zniszczone, to pewnie i tak będą do ścięcia za jakiś czas, bo tak to zazwyczaj wygląda. Może dla niektórych to herezje, ale w tej sytuacji, chcąc mieć proste włosy sięgnęłabym po prostownicę.

Jeśli chcesz włosy reanimować, to zaopatrz się w cięższe produkty i nie przesadzaj raczej z kosmetykami z keratyną (co nie znaczy ze masz ich unikać). Moje typy za czasów trwałej to:
-NaturVital z aloesem do nawilżenia
-H-Nutrigin Pharmaceris do ujarzmienia i wygładzenia
-Anti-Age Organique do odżywienia
-jakieś serum silikonowe na końcówki
-mycie metodą OMO

Maskę Middolo też miałam - u mnie nie robiła nic.

Przy okazji wklejam swojej trwałej sprzed 2 lat - tak wyglądają włosy, których nie dało się odratować żadnym sposobem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PC101079.jpg (81,5 KB, 379 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Trwała.jpg (86,4 KB, 420 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-01-13 o 16:14
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:16   #6
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

czytałam gdzieś wypowiedż jakiegoś fryzjera nt prostowania trwałej.. i pisali coś o tym, że tymi samymi preparatami co do trwałej włosy mozna wyprostowac nie nakręcając ich na wałki tylko podczas trzymaniu lotionu przeczesywać je głowa w dół... bajer?

A wyprostowanie keratynowe nic by nie dało?
Moja trwała nie wyglada tak jak twoja-na zdjęciu pierwszym z lewej masz ładne loczki. Moja wyglądaj do jasnej cholery jak MOP ! Jestem przerażona naprawde...

moja trwała wyglada jak ta załączona na zdjęciu z lewej

Mogę podcinaś włosy o 2 cm co miesiąc, ale nie chce drastycznie ciachnąc wszytskich o zgrozo, nic tylko walnac sie w ten durny łep.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg encanto1.jpg (15,1 KB, 308 załadowań)
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2014-01-13 o 17:18
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 17:35   #7
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
dziewczyny (i chłopaki jeśli są ). RATUNKU. Prześledziłam, przeczytałam..nie wszystkie kilkadziesiąt stron ale naprawdę wiele... Zrobiłam największy błąd swojego życia.. Miałam fajne dośc długie (48 cm) włosy czarne i do łba strzelił mi durnowaty pomysł trwałej ondulacji Jako że podobały mi się lokowane kudełki i coraz częściej miałam ochotę bawić się lokówką-szkoda mi było 3-4 razy w tyg palic włosy lokówką.
Zrobiłam trwałą, ale albo fryzjer byl debilem, nie posiadającym umiejętności, albo produkty nie teges..nie wiem. Wyszedł bardzo słaby skręt i włosy jak MOP !!! Robiłam to w czwartek i nie chcę tego czegoś a głowie
Wyglądają brzydko (zdjęcia tez nie wstawie bo mam włosy spięte w kitkę i nie widać, wstawię po umyciu). Mam ochote je prostować znou...
Ale to jeszcze bym przeżyła jakoś, ale tego ze wyglądają jak siano/mop to nie..

Puszą się , na czuku głowy sterczą antenki..o dzizes ratujcie!!!!!
Używam od pewneg czasu szamponu przeciw wypadniu włosów Kerastase i odżywki termoochronnej też tej firmy.
Czasem odzywki Toni&Guy oraz Loreala pro keratin (niebieski). Nie używam tanich produktów a teraz nie wiem jak mam swoje włosy uratować.
Nie łamią się, ale są spalone, sianowate, odstają antenki na głowie, w dotyku szorstkie i wrażenie jakby było ich 100% więcej na glowie-gładkości zero.
I teraz tak:
Chciałabym jakos pozbyć się tej nieudanej trwałej ale jednocześnie W MIARĘ nie dopiec bardziej włosom... jak to zrobic, jak je wygładzić, wyprostować i uratować, bo je zapuszczałam kilka lat
zamowiłam też maske Midollo di Bamboo i szampon regeneracyjny tej samej serii.-czekam na kuriera . Szukałam tych ampułek do kauteryzacji ale nie mogę ich nigdzie znaleźć
Ratujcie!!

odżywki których używasz ci nie pomogą

możesz je wyprostować keratynowo, to jedyne co może je powrócić do poprzedniej faktury
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 23:18   #8
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

może narazie zastosuj olej i mycie odzywka - szampon - odzywka

Ja dzisiaj olejowała, potem mycie odzywka, potem szampon, na koniec maska ( zostawilam ja na jakies 40 minut), potem na konce jedwab i moje włosy są mega miękkie
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-15, 18:25   #9
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Hej. Dzisiaj przyszła mi odżywka i maska Midollo i są rewelacyjne. Na moim włosiu sprawdziły sie super. Tzn zastosowałam maskę i trzymałam ok 30 min , po spłukaniu włosy jak jedwab NIESTETY wciąz też nieszczęsny nieudany skręt "się pokazuje", ale włosy są dużo miększe... miodzio .
Jutro umówiłam się na keratynowe prostowanie i oo zgrozo bylebym nie wyszła łysa, bo to już bedzie kaplica.

Dziękuję za porady i dam znac jak sprawa się rozwija
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 09:26   #10
aneczkaa736
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Uwierz mi że moje włosy zniszczyłam codziennym prostowaniem na najwyższej temp bez termoochrony, rozjaśniałam i wyglądały jak siano, okropnie popalone, w końcu zebrałam się w garść i powiedziałam - nie prostuje. Od ok. miesiąca usiłuje je zregenerować, zaczęłam olejowanie, intensywne maski, odżywki. Zauważyłam delikatną różnicę ale to i tak dla mnie bardzo dużo! Jeszcze niedawno nie wyobrażałam sobie wyjścia z domu bez wyprostowania włosów a teraz zauważyłam że przez olejowanie już się tak nie falują i wyglądają na gładsze. Potrzeba przede wszystkim cierpliwości i systematyczności ale uwierz jak zauważysz pierwsze efekty to będzie łatwiej
aneczkaa736 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 12:59   #11
rihab
Przyczajenie
 
Avatar rihab
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Angry Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Ja zrobiłam podobną głupotę i na swoje dość krótkie włosy (mam zamiar zachodować) zrobiłam tymczasową trwałą Artego Parameter T. Fryzjerka wytłumaczyła że będą włosy falowane i po około 4-6 tygodniach to zejdzie. Nie zniszczy mi włosów i w ogóle będzie super. Głupia dałam się namówić. I teraz mam siano. Włosy może i nie są zniszczone ale to nie są fale, tylko prostujące się na końcach a przy skórze baranki. Wyglądam tragicznie. Stosując różne odżywki i olejki włosy są gładkie i miękkie, ale strasznie się puszą na końcach. Od zabiegu minęło 10 dni. Czekam z nadzieją że wrócą do swojego stanu.

Minęło już 3 miesiące od tego nieszczęsnego zabiegu. Włosy niestety są nadal pofalowane i sianowate. W międzyczasie zostały podcięte (wyrównane) końcówki i farbowane. Nie liczę już na to że dojdą do stanu poprzedniego, ale znalazłam sposób aby wyglądały dobrze. Oprócz wszelkiego rodzaju maseczek olejków i odżywek pozwalam im schnąć w sposób naturalny. Następnego dnia stosuję spray do prostowania włosów i prostuję. Tak wytrzymują dwa dni. Wcześniej nigdy w życiu nie stosowałam prostownicy bo włosy były proste.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Snapshot_20140116_4.jpg (38,6 KB, 269 załadowań)

Edytowane przez rihab
Czas edycji: 2014-04-17 o 09:41 Powód: zmiana
rihab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 14:16   #12
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez rihab Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam podobną głupotę i na swoje dość krótkie włosy (mam zamiar zachodować) zrobiłam tymczasową trwałą Artego Parameter T. Fryzjerka wytłumaczyła że będą włosy falowane i po około 4-6 tygodniach to zejdzie. Nie zniszczy mi włosów i w ogóle będzie super. Głupia dałam się namówić. I teraz mam siano. Włosy może i nie są zniszczone ale to nie są fale, tylko prostujące się na końcach a przy skórze baranki. Wyglądam tragicznie. Stosując różne odżywki i olejki włosy są gładkie i miękkie, ale strasznie się puszą na końcach. Od zabiegu minęło 10 dni. Czekam z nadzieją że wrócą do swojego stanu.

ja bym poszła do tej fryzjerki z reklamacja
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 12:58   #13
rihab
Przyczajenie
 
Avatar rihab
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ja bym poszła do tej fryzjerki z reklamacja
pani stwierdziła, że nie może przewidzieć jak się zachowają włosy poddane takiemu zabiegowi, szkoda gadać.
Inna fryzjerka poleciła mi obciążanie włosów maskami i olejkami wtedy szybciej powrócą do dawnej struktury tzn. będą mniej się kręcić. Suszenie suszarką z dyfuzorem. Podcięłam więc końcówki i czekam.
rihab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 22:50   #14
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

a może wyprostuj tak jak ja?
Keratyną ?

Jestem po prostowaniu keratynowym ENCANTO. Efekt- REWELACJA!
są proste jak drut O niebo lepsze niż były nawet przed trwałą.
Miękkie, jedwabiste. Myłam już dwa razy i po umyciu i wysuszeniu bez prostownicy się obejdzie i sa proste
__________________

Edytowane przez mandarynkka86
Czas edycji: 2014-01-17 o 22:53
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 23:03   #15
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez rihab Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam podobną głupotę i na swoje dość krótkie włosy (mam zamiar zachodować) zrobiłam tymczasową trwałą Artego Parameter T. Fryzjerka wytłumaczyła że będą włosy falowane i po około 4-6 tygodniach to zejdzie. Nie zniszczy mi włosów i w ogóle będzie super. Głupia dałam się namówić. I teraz mam siano. Włosy może i nie są zniszczone ale to nie są fale, tylko prostujące się na końcach a przy skórze baranki. Wyglądam tragicznie. Stosując różne odżywki i olejki włosy są gładkie i miękkie, ale strasznie się puszą na końcach. Od zabiegu minęło 10 dni. Czekam z nadzieją że wrócą do swojego stanu.
wiesz, jeśli fryzjerka nie robi tego co robi z powołania- liczy się zysk.
przede wszystkim nawilżaj. może ciut gliceryny do masek i olejowanie pomoże?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 18:43   #16
Kornelii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Ogromny problem z ułożeniem włosów !

Witam ! Jestem tutaj nowa i jest to moj pierwszy wątek . Będzie się on tyczył moich włosów. Otóż od ok. roku nie mogę sobie z nimi poradzić! Więc w 2012 miałam ładnee długie włosy z grzywka na bok. Jednak na początku 2013 były tak długie że zaczęły mi przeszkadzać i coś mnie podkusiło żeby je troche skrócić i lekko pocieniować. Pojechałam do fryzjera gdzie zawsze jeżdzę ale nie zastałam mojej fryzjerki i niestety dałam się pociachać jakiejś innej i do tej pory tego baardzo żałuję ! Obcięła mi strasznie ! Pocieniowałą taak mocno że no poprostu masakra ! I obiecałam sobie że więcej razy do fryzjera nie pojde ! I tak przez ok. poł roku do niego nie poszłam . Fryzura jednak jaka była taka była no oczywiście lepsza ale nadal było widać to okroopne pocieniowanie jedynie grzywka sporo podrosła więc postanowiłam tylko ją skrócic i to u innego fryzjera i było ok. Ale wracając do tej reszty włosów to juz od wrzesnia na poczatku roku szkolnego musiałam sie z nimi potwornie męczyc. Wgl sie nie układały, musiałam je codziennie rano przed wyjsciem zwilzac woda i suszyc i robiąc to codzennie, noo zrobiło mi sie lekkie siano. Pojechała do fryzjera (innego oczywiscie) i pani poradziła mi je podciąc i lekko pocieniowac. Zgodziłam sie niechetnie ii zrobiła too duzo lepiej niz poprzednia fryzjerka ale do tej pory źle sie czuje z ta fryzura i tak sie nie chce wgl układac ! Włosy sa baardzo suche , sztywne i brzydkie. Jak rano je ładnie wymodeluję to po paru godzinach grzywka jakoś dziwnie sie skreca robi sie jeszcze bardziej sucha i włosy tez. Tak potwornie brzywko stercza i wygladam jak stara baba ! Nie potrafie sobie z nimi poradzic . Uzywam odzywek, szamponów nawilzających ale too praktycznie mało co mi pomaga. Jestem na skraju załamania i te głupie włosy odebrały mi chęć chodzenia do szkoły boo ciągle myśle o nich i wiem że strasznie wyglądam; ciągle chowam sie po kątach nie chcce chodzic po korytarzach i spuszczam głowe bo to jest straszna masakra dla mnie! Marzę już żeby taa głupia grzywka i włosy odrosły mi jak najszybciej ale zanim to sie stanie to moze upłynąć rok ! Proszę , pomóżcie mi ...

Edytowane przez Kornelii
Czas edycji: 2014-02-03 o 18:46 Powód: błędy w pisowni
Kornelii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 19:47   #17
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Ogromny problem z ułożeniem włosów !

Cytat:
Napisane przez Kornelii Pokaż wiadomość
Witam ! Jestem tutaj nowa i jest to moj pierwszy wątek . Będzie się on tyczył moich włosów. Otóż od ok. roku nie mogę sobie z nimi poradzić! Więc w 2012 miałam ładnee długie włosy z grzywka na bok. Jednak na początku 2013 były tak długie że zaczęły mi przeszkadzać i coś mnie podkusiło żeby je troche skrócić i lekko pocieniować. Pojechałam do fryzjera gdzie zawsze jeżdzę ale nie zastałam mojej fryzjerki i niestety dałam się pociachać jakiejś innej i do tej pory tego baardzo żałuję ! Obcięła mi strasznie ! Pocieniowałą taak mocno że no poprostu masakra ! I obiecałam sobie że więcej razy do fryzjera nie pojde ! I tak przez ok. poł roku do niego nie poszłam . Fryzura jednak jaka była taka była no oczywiście lepsza ale nadal było widać to okroopne pocieniowanie jedynie grzywka sporo podrosła więc postanowiłam tylko ją skrócic i to u innego fryzjera i było ok. Ale wracając do tej reszty włosów to juz od wrzesnia na poczatku roku szkolnego musiałam sie z nimi potwornie męczyc. Wgl sie nie układały, musiałam je codziennie rano przed wyjsciem zwilzac woda i suszyc i robiąc to codzennie, noo zrobiło mi sie lekkie siano. Pojechała do fryzjera (innego oczywiscie) i pani poradziła mi je podciąc i lekko pocieniowac. Zgodziłam sie niechetnie ii zrobiła too duzo lepiej niz poprzednia fryzjerka ale do tej pory źle sie czuje z ta fryzura i tak sie nie chce wgl układac ! Włosy sa baardzo suche , sztywne i brzydkie. Jak rano je ładnie wymodeluję to po paru godzinach grzywka jakoś dziwnie sie skreca robi sie jeszcze bardziej sucha i włosy tez. Tak potwornie brzywko stercza i wygladam jak stara baba ! Nie potrafie sobie z nimi poradzic . Uzywam odzywek, szamponów nawilzających ale too praktycznie mało co mi pomaga. Jestem na skraju załamania i te głupie włosy odebrały mi chęć chodzenia do szkoły boo ciągle myśle o nich i wiem że strasznie wyglądam; ciągle chowam sie po kątach nie chcce chodzic po korytarzach i spuszczam głowe bo to jest straszna masakra dla mnie! Marzę już żeby taa głupia grzywka i włosy odrosły mi jak najszybciej ale zanim to sie stanie to moze upłynąć rok ! Proszę , pomóżcie mi ...
ile masz lat?
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:26   #18
Kornelii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 6
Dot.: Ogromny problem z ułożeniem włosów !

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
ile masz lat?
Mam 17 lat.
Kornelii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 20:47   #19
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

no wlasnie dlatego pytałam

czasem w okresie dojrzewania włosy sie zmieniaja

może twoje po prostu stają się falowane/kręcone

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737787

poczytaj artykuły z pierwszej wiadomosc tego watku
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-04, 10:58   #20
Madgusia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Witajcie.
Poszukałam, poczytałam, ale nie znajduję odpowiedzi więc neistety muszę was podręczyć

Mam włosy do łopatek. Naturalne są proste jak drut i czarne. No i jakaś zła siła lub brak mózgu (to bardziej prawdopodobne) kazała mi zmienić kolor włosów na złotobrązowy - co zakończyło się dekoloryzacją.
Wyszło potwornie, włosy były suche, ale nie było dramatu. Mam naturalnie mocno odporne włosy, mimo że cienkie, ale za to ich baaardzo dużo.
Jakoś sobie z tą suchością poradziłam, potem po 6 tygodniach wróciłam do ciemniejszego koloru, muszę siwe maskować więc farbuję tak czy siak.
I znów brak mózgu nakazał mi kupić szampon wcześniej niestosowany: Ultra Doux cytryna z glinką. Pożal się boże.
No i od miesiąca nie mogę tego zmyć z głowy. Po zmoczeniu włosów robi mi się skorupa przy skórze, nie mogę palcami się dobić do skóry nawet. zmieniłam szampon of kors, po kilku myciach było lepiej, ale nadal są totalnie suche przy skórze - końcówki są dość miękkie, nie rozdwajają się, nie puszą, wyglądają dobrze. Za to podstawa włosów - jakiś totalny dramat.

Za stara jestem na zmiany charakteru włosa chyba, co to się mogło stać i jak z tego wyjść?
Zrobię wszystko, tylko napiszcie, co

Magda
Madgusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:57   #21
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Madgusia82 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Poszukałam, poczytałam, ale nie znajduję odpowiedzi więc neistety muszę was podręczyć

Mam włosy do łopatek. Naturalne są proste jak drut i czarne. No i jakaś zła siła lub brak mózgu (to bardziej prawdopodobne) kazała mi zmienić kolor włosów na złotobrązowy - co zakończyło się dekoloryzacją.
Wyszło potwornie, włosy były suche, ale nie było dramatu. Mam naturalnie mocno odporne włosy, mimo że cienkie, ale za to ich baaardzo dużo.
Jakoś sobie z tą suchością poradziłam, potem po 6 tygodniach wróciłam do ciemniejszego koloru, muszę siwe maskować więc farbuję tak czy siak.
I znów brak mózgu nakazał mi kupić szampon wcześniej niestosowany: Ultra Doux cytryna z glinką. Pożal się boże.
No i od miesiąca nie mogę tego zmyć z głowy. Po zmoczeniu włosów robi mi się skorupa przy skórze, nie mogę palcami się dobić do skóry nawet. zmieniłam szampon of kors, po kilku myciach było lepiej, ale nadal są totalnie suche przy skórze - końcówki są dość miękkie, nie rozdwajają się, nie puszą, wyglądają dobrze. Za to podstawa włosów - jakiś totalny dramat.

Za stara jestem na zmiany charakteru włosa chyba, co to się mogło stać i jak z tego wyjść?
Zrobię wszystko, tylko napiszcie, co

Magda
Zrób sobie maskę z siemienia lnianego (ziaren). Zalej łyżkę siemienia szklanką wody, pogotuj na małym ogniu kilka minut, odcedź ziarenka, ostudź, nałóż glutka na włosy i skórę głowy. Siemię nawilża i łagodzi, przyda się w tej sytuacji. Możesz też kupić jakąś lekką maskę, którą można nakładać też na skórę głowy np nawilżającą NaturVital z aloesem z drogerii Natura.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:07   #22
Madgusia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dzięki. Zrobiłam gluta. Fajnie zmiękczył. Potem umyłam odżywką, szamponem i znów odżywką, ale nadal są takie biedne szorstkie przy skórze i przetłuszczają się w godzinę
Madgusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 18:15   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez Madgusia82 Pokaż wiadomość
Dzięki. Zrobiłam gluta. Fajnie zmiękczył. Potem umyłam odżywką, szamponem i znów odżywką, ale nadal są takie biedne szorstkie przy skórze i przetłuszczają się w godzinę
A jakiej dokładnie odżywki używasz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 01:14   #24
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Jakies porady na wlosy suche z blond pasemkami?

Wysłane z mojego GT-S5301
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 14:03   #25
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Jakies porady na wlosy suche z blond pasemkami?

Wysłane z mojego GT-S5301

wszystko wyżej napisane i I część wątku
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 14:06   #26
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Dzieki. Cofne sie.

Wysłane z mojego GT-S5301
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 16:47   #27
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Mi ostatnio pomaga jedwab z biedronki taki maly w przezroczystej buteleczce
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 05:49   #28
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Mi ostatnio pomaga jedwab z biedronki taki maly w przezroczystej buteleczce
A na jaką to przypadłość jest on dla Ciebie pomocny ?
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:49   #29
CzekoladowyMus
Zadomowienie
 
Avatar CzekoladowyMus
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska, PN
Wiadomości: 1 117
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Zauwazylam ze po ok. 2 tyg regularnego stosowania wlosy przestaly sie puszyc na potege jak susze suszarka i jak schna same. Mialam dotad bardzo sianowate wlosy ale jest lepiej powoli. On sie nazywa bodaj..biosilk
__________________
25 październik 2o1or - AVONujemy
1o maj 2o12r - jeździmy
22 grudzień 2o12r -kochamy
_____________

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php KLIK! chcesz się poradzić? FORUM O PAPUGACH

KOTY TO MIĘSOŻERCY!!!
-czytaj skład karmy
CzekoladowyMus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:54   #30
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Włosy zniszczone , suche , szorstkie , spalone - PORADY - część II

Cytat:
Napisane przez CzekoladowyMus Pokaż wiadomość
Zauwazylam ze po ok. 2 tyg regularnego stosowania wlosy przestaly sie puszyc na potege jak susze suszarka i jak schna same. Mialam dotad bardzo sianowate wlosy ale jest lepiej powoli. On sie nazywa bodaj..biosilk

silikon z olejku nadbudował się na włosie, już pomijając fakt, że biosilk ma w składzie alkohol
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-05 21:26:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:44.