Nowy internet mobilny. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-22, 18:33   #1
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348

Nowy internet mobilny.


Witajcie Piszę do Was ponieważ niebawem kończy mi się umowa na Internet mobilny i szukam nowego operatora, jednak nie mam pojęcia, którego wybrać. Do tej pory miałam w Orange. Z samego Internetu jestem bardzo zadowolona, jednak 2 razy miałam nieprzyjemności związane z błędnymi fakturami dlatego nie chcę przedłużać z nimi umowy. I teraz zastanawiam się jaki wybór będzie dla mnie najkorzystniejszy. Zastanawiam się nad tą ofertą
http://www.t-mobile.pl/internet-mobi...tariprom_35951

Cena jest bardzo korzystna, bo przyznam, iż 50 zł to dla mnie troszkę dużo i zdecydowałabym się na to w ostateczności, ale może uda się znaleźć jakąś tańszą ofertę. Co myślicie o Internecie z T-mobile, macie?

A jeśli nie ten to co możecie mi polecić? Zastanawia mnie też ilość GB... Zakładając, że nie będę ściągać muzyki ani filmów a Internet będzie mi służył głównie do korzystania z portali społecznościowych, oglądania stron z dużą ilością zdjęć, dodawanie zdjęć na blogi, korzystanie z poczty to ile powinnam ich mieć? 8,16?

Będę bardzo wdzięczna za Wasze opinie o różnych ofertach
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 22:05   #2
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Nowy internet mobilny.

Napisz w jakiej miejscowości mieszkasz, jaki masz sprzęt mobilny i ile do tej pory zużywałaś GB miesięcznie w tym orangowym.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-01-24 o 22:09
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 12:43   #3
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Nowy internet mobilny.

Mieszkam w małej miejscowości jakieś 100 km od Warszawy a 60 km od Siedlec. Z zasięgiem w tym Internecie z Orange nie miałam problemu, chodził bardzo dobrze. A jeśli chodzi o GB to niestety nie wiem dokładnie, ale miałam jakiś duży pakiet. Teraz planowałam wziąć właśnie te 16 GB, myślę, że na użytkowanie 2-3 godziny dziennie 4-5 razy w tygodniu by wystarczyło, jeśli tak jak wspomniałam wyżej nie oglądałabym filmów, teledysków, a jedynie korzystała z portali społęcznościowych, poczty i stron ze zdjęciami.
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 20:57   #4
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Nowy internet mobilny.

Pytałem o nazwę miejscowości, bo chciałem sprawdzić czy wszystkie 4 firmy [play, t-mobile, orsnge i plus] maja tam zasięg. Jak nie chcesz tu podawać to napisz na pw.

Co do ilosci gigabajtów, to jestem ciekaw czy planujesz ograniczyć filmy/seriale itp. czy zwykle tego nie potrzebujesz?
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 11:44   #5
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Nowy internet mobilny.

Nie potrzebuję oglądania żadnych filmów itp. Kiedy w weekendy jestem w swoim rodzinnym domu mam tam Internet kablowy i jeśli chcę coś obejrzeć lub ściągnąć to robię to właśnie wtedy.
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 21:41   #6
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Nowy internet mobilny.

Przepraszam, że tyle czasu nie odpowiadałem.

Z tego co widzę to w tej miejscowości zasięg 3G wewnątrz budynków powinni mieć Orange, T-Mobile i Plus.


Czyli korzystasz z netu przez 5 dni w tygodniu to 16GB/miesiąc da ci jakieś 800MB na 1 dzień. Ten modem z T-mobile to Huawei E3372 to modem działający w zasięgu zarówno 3G jak i 4G LTE. Co prawda u siebie masz tylko zasięg 3G, ale to w końcu net mobilny i modem z 3G i LTE to przyszłościowy wybór. Jak czytam na tej stronie T-mobile to rozumiem, że za modem palcisz na wejściu 48,99zł a przy pierwszej fakturze doliczają opłatę aktywacyjną 49,90zł.

Jeszcze sprawdzam mailowo z kolegą, czy masz zasięg darmowego netu mobilnego aero2, mógłby wystarczyć do takich zastosowań, nie ma limitu danych, są tylko ogranicznenie prędkości do 0,5Mbit/s i rozłącza co godzinę. W takim utraoszczednym modelu zapłaciłabys jednorazowo tylko jakieś 80zł-90zł za modem 3G, np. Huawei e3131 na ceneo czy allegro.

Także zasięg Playa pokazuje tylko wewnatrz budynków, Orange sama wykluczasz. Zostaja na placu boju T-Mobile i Plus. Porównując obie dla mnie wygrywa T-Mobile, ale jeszcze czekam na odpowiedź kolegi z innego forum i jak tylko ją dostanę to ci tu wkleję.


p.s. Ale masz chyba jakiś modem mobilny od orange, z tej kończącej się umowy?

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

O mam odpowiedź od kolegi, wklejam:


Cytat:
Rabat 50% w T-Mobile tylko dla klientów tej sieci. Zasięg identyczny jak w Orange. Co do limitu to 16GB niewiele ale trudno doradzać nic nie wiedząc o użytkowniku i jego faktycznych potrzebach. W T-mobile nocki poza limitem kosztują 9,08 zł. Zasięg z BTS-a NetWorks [orange i t-mobile] UMTS900 w miejscowości. Oprócz tego Plus/CP z 3G. zasięg z BTS-a UMTS900 Aero2 w tej miejscowości jest. Z Play najgorzej, zasięg 3G z UMTS900 w Łochowie. Potrzebna mocna antena na 900MHz.

Ja bym wypowiedział pisemnie umowę w Orange i negocjował warunki z DUK [Dział Utrzymania Klienta]. Do uzyskania rabat 50% plus 40% większy limit , umowa na 2 lata bez sprzętu. Ze sprzętem rabat 30% plus 30% większy limit do tego MF283+.
Jak wypowiadasz umowę to Dział Utrzymania Klienta operatora oddzwania z ofertami mającymi na celu zatrzymanie klienta. Ten dział daje korzystne oferty tylko po pisemnym złożeniu wypowiedzenia. Działa tak w większości dużych przedsiębiorstw, część ludzi zawsze na koniec umowy wysyła wypowiedzenia tylko po to by tamten dział do nich zadzwonił. Klienci tacy wiedzą z internetu co można aktualnie wynegocjować. W Twoim przypadku pogrubiłem to co możesz wynegocjować, jak wyślesz im wypowiedzenie umowy.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-02-01 o 21:51
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 16:47   #7
ewelina1995
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Województwo mazowieckie
Wiadomości: 348
Dot.: Nowy internet mobilny.

Bardzo dziękuję za tak dużą pomoc! Hmm czyli Play raczej nie powinnam rozważać a właśnie w ostatnich dniach znajoma niesamowicie go zachwalała, jednak ona jest z innego rejonu...
ewelina1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-02, 23:35   #8
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Nowy internet mobilny.

Zasięg 3G Play masz na zewnątrz budynku, czyli aby mieć taki sam poziom sygnału wewnątrz domu musiałabyś zainstalowac antenę.

1. Jak wystarczy ci predkosc 0,5Mbit/s i nie przeszkadza rozłączanie co godzinę to zamów kartę aero2 net za darmo. Jakiś modem tearz masz ze starej umowy Orange pytanie jaki? bo musi obsługiwać częstotliwośc umts900Mhz do aero2. Jak musiałabyc kupic nowy to Huawei E3131 za 90zł z allegro lub ceneo. I to jedyny wydatek jednorazowy, bo net aero2 jest darmowy i bez limitu danych.

lub

2. Wysyłasz wypowiedzenie umowy na koniec umowy w Orange, oni oddzawaniają i da się aktualnie wynegocjować
Wariant bez sprzętu rabat 50% plus 40% większy limit GB, umowa na 2 lata.
lub
Wariant ze sprzętem router LTE MF283+ i rabat 30% plus 30% większy limit GB do tego.

Jak nie chcesz routera LTE to ten MF283+ można sprzedać na allegro teraz za okolo 410zł.

Modem 3G i LTE [huawei e3276 lub huawei e3372] jest do kupienia na allegro za okolo 180zł, a modem 3G Huawei E3131 za okolo 80-90zł. Najlepiej kupować te z dystrybucji polskich operatorów.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-02-03 o 00:01
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-01, 05:45   #9
pustolek76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Nowy internet mobilny.

Najlepiej to zamów od czterech operatorów internet online (nie w salonie - tak żeby móc go zwrócić w ciągu 14 dni). Przetestuj który internet symetryczny będzie najbardziej - zwróć uwagę na upload, testując np. na speedteście
pustolek76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 21:16   #10
me_lena
Przyczajenie
 
Avatar me_lena
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 15
Dot.: Nowy internet mobilny.

Netia ma fajny internet mobilny - daje radę
me_lena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:59   #11
kasiatarnowska
kasiatarnowska
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowy internet mobilny.

Witajcie Kochani, niedługo wyjeżdżam na upragnione wakacje po Europie, szukam internetu mobilnego aby nie płacić wysokich rachunków za roaming...
Szukałam po internecie różnych informacji na ten temat i wpadłam na stronę, która nazywa się Intelglob.com, wygląda na to że oferują oni internet mobilny za granicą po dużo tańszych kosztach. Czy ktoś z Was miał okazję korzystać już z ich usług?
Pozdrawiam serdecznie
kasiatarnowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-17, 07:26   #12
salsaole
Przyczajenie
 
Avatar salsaole
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Nowy internet mobilny.

Jeśli chcesz swobodnie korzystać z internetu to jednak nie polecam Aero - czasem używam ale szlag mnie trafia jak szybko potrzebuję coś znaleźć ;-). To już lepiej kupić jakiś starter za 5 zł i poszukać najtańszej opcji, np t-mobile kosztuje internetu 10 zł. Jakość LTE, ostatnio jak używam mam około 4 mb/s. Jeśli chodzi o przeglądanie internetu to myślę, że więcej niż kilka GB nie wykorzystasz, kwestia jeszcze czy korzystasz z youtuba bo on trochę ciągnie.
salsaole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 08:36   #13
kasiatarnowska
kasiatarnowska
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Nowy internet mobilny.

Cześć, dziekuje za odpowiedź Ale chodziło mi o internet który mogę zabrać ze sobą za granice i nie naliczy mi kolosalnych kosztów..
Pozdrawiam ciepło
kasiatarnowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-19 09:36:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:02.