Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5 - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-22, 10:03   #1651
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Aaaa, to jest niemożliwe, znowu nie ten wątek
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 16:41   #1652
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86263041]Dziewczyny, oglądałyście serial Atypowy? To o nastolatku autystycznym, który chce się umawiać na randki. Jeśli znacie - co myślicie? Obejrzałam pierwszy odcinek, jestem ciekawa, na ile dobrze ten problem i takie zaburzenie jest tam pokazane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jestem w trakcie pierwszego sezonu.
Podobam mi się i tak, wg mnie autyzm jest to dośc dobrze przedstawiony.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-27, 17:54   #1653
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie pierwszego sezonu.
Podobam mi się i tak, wg mnie autyzm jest to dośc dobrze przedstawiony.
Mnie też się podoba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 09:59   #1654
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86255198]Byłyście z dzieciakami na Grinchu w kinie? Jakie wrażenia?

Chciałam iść z A. na Pettsona i Findusa, ale jedyne kino, które to puszcza jest zamknięte przed świętami.[/QUOTE]


Byliście na Grinchu?
Moja K. była ze szkołą, podobało się jej.
A teraz już nie może doczekać się tego filmu- będzie w kinach za kilka dni (macie kotka, więc może? )

https://www.filmweb.pl/film/Sekretny...3w-2018-815536
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 20:46   #1655
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Dziewczyny, kiedy zacząć dawać dziecku kieszonkowe i w jakiej kwocie tygodniowo?
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-30, 21:22   #1656
mistrzIma
Raczkowanie
 
Avatar mistrzIma
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 87
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kiedy zacząć dawać dziecku kieszonkowe i w jakiej kwocie tygodniowo?
Pięciolatkowi dajemy 5 zł raz w tygodniu.
mistrzIma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 10:34   #1657
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

8 lat - 10zł miesięcznie
15 lat 50zł miesięcznie
może niewiele ale i tak przez cały miesiąc jeszcze dostają non-stop jakieś drobne kwoty albo coś tam "wyżebrają" podczas zakupów
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-31, 16:53   #1658
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=95b84f0cb57718c1b68287b 1ccb1b977c909159a_5f79027 3693ad;86300526]Byliście na Grinchu?
Moja K. była ze szkołą, podobało się jej.
A teraz już nie może doczekać się tego filmu- będzie w kinach za kilka dni (macie kotka, więc może? )

https://www.filmweb.pl/film/Sekretny...3w-2018-815536[/QUOTE]
Moje dziewczyny też były ze szkoły na Grinchu - bardzo im się podobał
spodobała im się wtedy zapowiedź Mary Poppins Powraca, byliśmy wczoraj i zachwycone, ciągle wspominają


Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kiedy zacząć dawać dziecku kieszonkowe i w jakiej kwocie tygodniowo?
My zaczęliśmy dawać jakiś rok temu czyli starsza miała 8 lat, młodsza 5. Dostają po 50 zł miesięcznie.



--------------------
Czas prezentów - jak reagujecie kiedy Wasze dzieci wprost skomentują, że prezent im nie odpowiada?
Wczoraj byli u nas znajomi - ich syn jest chrześniakiem mojego męża więc były też poświąteczne prezenty. Moja młodsza córa dostała tunikę z postacią z bajki której już nie lubi i oczywiście na głos to stwierdziła. Widziałam, ze koleżanka miała skwaszoną minę Wytłumaczyłam później córce, że nieładnie na głos tak mówić, bo może komuś sprawić przykrość, że ciocia się starała szukając tego prezentu, że może podziękować i później mi na osobności powiedzieć i żeby się zastanowiła jakby się poczuła gdyby ktoś jej tak powiedział.

Moje dziecko zawsze mówi wszystko wprost i to głośno i już kiedyś rozmawialiśmy, że można czegoś komuś odmawiać, nie zgadzać się z kimś np. z panią w przedszkolu/szkole, ale trzeba to robić w kulturalny sposób, spokojnie, a nie od razu na krzyczeć na całą salę.


Później jednak się zastanawiałam czy to nie jest uczenie już dziecka takiego fałszu - że skoro jej się coś nie podoba to czemu ma udawać itp.

Miałyście takie sytuacje? Jak Waszym zdaniem dziecko powinno się zachować?


I druga sprawa - moja córka właśnie przez to swoje zachowanie często zwraca komuś uwagę, że zachowuje sie niewłaściwie bo np. komuś dokucza, przezywa albo przeklina. Mówi wprost, że ktoś sprawa jej przykrość albo że jest niemiły.
Ale potrafi też powiedzieć, że kogoś nie lubi. Powiedziałam jej, że nie każdego trzeba lubić, nie z każdym musi się bawić, ale szanować trzeba wszystkich i nie wolno tak mówić komuś, bo sprawa mu przykrość. Ona tego nie rozumie - dla niej to jest mówienie wprost o tym co czuje. Kontynuować temat czy odpuścić?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 15:26   #1659
NinaZgor
Raczkowanie
 
Avatar NinaZgor
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 324
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku. Postanowiłam, że napiszę tutaj. Może ze dwie, trzy panie wypowiedzą się w moim temacie mam 32 lata i od dawna wiem, że nie chcę mieć dzieci. Żadnych traumatycznych przeżyć nie doświadczyłam - jest to przemyślana i dojrzała decyzja. Na ostatnim spotkaniu z moim bliskim znajomym luźno zapytał czy chciałabym mieć kiedyś dzieci. Odpowiedziałam, że nie. Mam siostrzenicę, którą kocham całym sercem, bawię się z nią, edukuję i czasem przebywamy razem po kilka godzin same, gdy jest taka potrzeba. Odpowiednie podejście do dzieci zatem mam, ale swojego mieć nie chcę. Po tej wzmiance kolega powiedział, że skoro mam dobre podejście, a dzieci mieć nie chcę to powinnam pójść na terapię miłość do dziecka w rodzinie to przecież nie instynkty macierzyńskie co myślicie o takim podsumowaniu? W zasadzie mnie to nie uraziło, jedynie uśmiechnęłam się pod nosem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaZgor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 15:44   #1660
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

W ogóle nie przejęłabym się takim komentarzem, nie poświęciłabym mu nawet minuty w głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 15:51   #1661
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Moje dziewczyny też były ze szkoły na Grinchu - bardzo im się podobał
spodobała im się wtedy zapowiedź Mary Poppins Powraca, byliśmy wczoraj i zachwycone, ciągle wspominają



My zaczęliśmy dawać jakiś rok temu czyli starsza miała 8 lat, młodsza 5. Dostają po 50 zł miesięcznie.



--------------------
Czas prezentów - jak reagujecie kiedy Wasze dzieci wprost skomentują, że prezent im nie odpowiada?
Wczoraj byli u nas znajomi - ich syn jest chrześniakiem mojego męża więc były też poświąteczne prezenty. Moja młodsza córa dostała tunikę z postacią z bajki której już nie lubi i oczywiście na głos to stwierdziła. Widziałam, ze koleżanka miała skwaszoną minę Wytłumaczyłam później córce, że nieładnie na głos tak mówić, bo może komuś sprawić przykrość, że ciocia się starała szukając tego prezentu, że może podziękować i później mi na osobności powiedzieć i żeby się zastanowiła jakby się poczuła gdyby ktoś jej tak powiedział.

Moje dziecko zawsze mówi wszystko wprost i to głośno i już kiedyś rozmawialiśmy, że można czegoś komuś odmawiać, nie zgadzać się z kimś np. z panią w przedszkolu/szkole, ale trzeba to robić w kulturalny sposób, spokojnie, a nie od razu na krzyczeć na całą salę.


Później jednak się zastanawiałam czy to nie jest uczenie już dziecka takiego fałszu - że skoro jej się coś nie podoba to czemu ma udawać itp.

Miałyście takie sytuacje? Jak Waszym zdaniem dziecko powinno się zachować?


I druga sprawa - moja córka właśnie przez to swoje zachowanie często zwraca komuś uwagę, że zachowuje sie niewłaściwie bo np. komuś dokucza, przezywa albo przeklina. Mówi wprost, że ktoś sprawa jej przykrość albo że jest niemiły.
Ale potrafi też powiedzieć, że kogoś nie lubi. Powiedziałam jej, że nie każdego trzeba lubić, nie z każdym musi się bawić, ale szanować trzeba wszystkich i nie wolno tak mówić komuś, bo sprawa mu przykrość. Ona tego nie rozumie - dla niej to jest mówienie wprost o tym co czuje. Kontynuować temat czy odpuścić?
U nas zasada jest taka: możesz wyrazić wszystko, ale w kulturalny sposób. Jeśli chodzi prezent to nie widzę fałszu w tym, że się za prezent podziękuje i tyle. Inna sytuacja, gdy ktoś zapyta wprost czy prezent się podoba.

Co do bycia bezpośrednim. Moje dzieci są bepośrednie, jedno nie ma właściwie filtra. I od lat pracujemy nad tym, że nie w każdej sytuacji można powiedzieć to co się myśli, że słowa mogą ranić, że to co powiedziane nie da się odsłyszeć i to w jaki sposób wyrażać swoje opinie.
Mieliśmy też wiele sytuacji, gdy komentowane jest zachowanie innych osób tj. zachowanie negatywne czy też nie zgodne z ogólnymi zasadami.
Tu rzerobiliśmy kwestię tego, że ludzie decydują o tym jak się zachowują, i że to zachowanie nie zawsze jest pozytywne czy zgodne z zasadami, które akurat wyznajemy, i do których się stosujemy.

Jeśli chodzi o powiedzenie komuś wprost, że się go nie lubi to też uczę tego, że właściwie nie ma potrzeby by kogoś o tym informować.



Cytat:
Napisane przez NinaZgor Pokaż wiadomość
Cześć, nie chcę zakładać nowego wątku. Postanowiłam, że napiszę tutaj. Może ze dwie, trzy panie wypowiedzą się w moim temacie mam 32 lata i od dawna wiem, że nie chcę mieć dzieci. Żadnych traumatycznych przeżyć nie doświadczyłam - jest to przemyślana i dojrzała decyzja. Na ostatnim spotkaniu z moim bliskim znajomym luźno zapytał czy chciałabym mieć kiedyś dzieci. Odpowiedziałam, że nie. Mam siostrzenicę, którą kocham całym sercem, bawię się z nią, edukuję i czasem przebywamy razem po kilka godzin same, gdy jest taka potrzeba. Odpowiednie podejście do dzieci zatem mam, ale swojego mieć nie chcę. Po tej wzmiance kolega powiedział, że skoro mam dobre podejście, a dzieci mieć nie chcę to powinnam pójść na terapię miłość do dziecka w rodzinie to przecież nie instynkty macierzyńskie co myślicie o takim podsumowaniu? W zasadzie mnie to nie uraziło, jedynie uśmiechnęłam się pod nosem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że kolega zwyczajnie pewnych rzeczy nie rozumie tj. kwestii macierzyństwa i terapii.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-01, 15:53   #1662
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Ajah, jak skończysz Atypowego, napisz co myślisz. Ja skończyłam, bardzo bardzo mi się podobał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 15:56   #1663
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86309862]Ajah, jak skończysz Atypowego, napisz co myślisz. Ja skończyłam, bardzo bardzo mi się podobał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Skończyłam.
Jest świetny.
Atypowy i Big Bang Theory to historia mojego życia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 16:00   #1664
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Skończyłam.
Jest świetny.
Atypowy i Big Bang Theory to historia mojego życia.
Jak siedzieli przed tymi pingwinami i Elsa im powiedziała, jaka jest z nich dumna, to się popłakałam. Czekam na kolejny sezon, oby nie zawiódł.
Z BBT chodzi Ci o Sheldona?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 18:54   #1665
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kiedy zacząć dawać dziecku kieszonkowe i w jakiej kwocie tygodniowo?
My zaczęliśmy dawać 5zł tygodniowo. Jest w 1 klasie. Nie dajemy osobno innych pieniędzy, ale ustaliliśmy co dokładnie kupuje z kieszonkowego a co my płacimy.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 19:42   #1666
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
U nas zasada jest taka: możesz wyrazić wszystko, ale w kulturalny sposób. Jeśli chodzi prezent to nie widzę fałszu w tym, że się za prezent podziękuje i tyle. Inna sytuacja, gdy ktoś zapyta wprost czy prezent się podoba.

Co do bycia bezpośrednim. Moje dzieci są bepośrednie, jedno nie ma właściwie filtra. I od lat pracujemy nad tym, że nie w każdej sytuacji można powiedzieć to co się myśli, że słowa mogą ranić, że to co powiedziane nie da się odsłyszeć i to w jaki sposób wyrażać swoje opinie.
Mieliśmy też wiele sytuacji, gdy komentowane jest zachowanie innych osób tj. zachowanie negatywne czy też nie zgodne z ogólnymi zasadami.
Tu rzerobiliśmy kwestię tego, że ludzie decydują o tym jak się zachowują, i że to zachowanie nie zawsze jest pozytywne czy zgodne z zasadami, które akurat wyznajemy, i do których się stosujemy.

Jeśli chodzi o powiedzenie komuś wprost, że się go nie lubi to też uczę tego, że właściwie nie ma potrzeby by kogoś o tym informować.
Dzięki Ajah.
Starsza jest bardzo powściągliwa w wyrażaniu swoich opinii, natomiast młodsza to totalne przeciwieństwo Ale widzę, że mimo tej swojej bezpośredniości jest też bardzo empatyczna, więc w trakcie rozmów z nami potrafi wyciągnąć wnioski i dużo z tych rozmów w główce zostaje. Przy kolejnej nowej sytuacji - przerabiamy temat i już wie jak zachować się następnym razem
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 20:17   #1667
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Czas prezentów - jak reagujecie kiedy Wasze dzieci wprost skomentują, że prezent im nie odpowiada?
Wczoraj byli u nas znajomi - ich syn jest chrześniakiem mojego męża więc były też poświąteczne prezenty. Moja młodsza córa dostała tunikę z postacią z bajki której już nie lubi i oczywiście na głos to stwierdziła. Widziałam, ze koleżanka miała skwaszoną minę Wytłumaczyłam później córce, że nieładnie na głos tak mówić, bo może komuś sprawić przykrość, że ciocia się starała szukając tego prezentu, że może podziękować i później mi na osobności powiedzieć i żeby się zastanowiła jakby się poczuła gdyby ktoś jej tak powiedział.

Moje dziecko zawsze mówi wszystko wprost i to głośno i już kiedyś rozmawialiśmy, że można czegoś komuś odmawiać, nie zgadzać się z kimś np. z panią w przedszkolu/szkole, ale trzeba to robić w kulturalny sposób, spokojnie, a nie od razu na krzyczeć na całą salę.


Później jednak się zastanawiałam czy to nie jest uczenie już dziecka takiego fałszu - że skoro jej się coś nie podoba to czemu ma udawać itp.

Miałyście takie sytuacje? Jak Waszym zdaniem dziecko powinno się zachować?


I druga sprawa - moja córka właśnie przez to swoje zachowanie często zwraca komuś uwagę, że zachowuje sie niewłaściwie bo np. komuś dokucza, przezywa albo przeklina. Mówi wprost, że ktoś sprawa jej przykrość albo że jest niemiły.
Ale potrafi też powiedzieć, że kogoś nie lubi. Powiedziałam jej, że nie każdego trzeba lubić, nie z każdym musi się bawić, ale szanować trzeba wszystkich i nie wolno tak mówić komuś, bo sprawa mu przykrość. Ona tego nie rozumie - dla niej to jest mówienie wprost o tym co czuje. Kontynuować temat czy odpuścić?
Co do pierwszego za prezent syn ma podziękować bez względu czy mu się podoba czy nie, potem na osbnosci możemy o tym oczywiście porozmawiać. Zawsze tłumaczyłam ze każda rzecz jaką dostaje kosztuje wiec komentarz jest zbędny. Nie uwazam ze to fałsz - dla mnie jest to podstawa dobrego wychowania. Co więcej uważam ze nie ma to nic wspólnego z umiejętnością odmawiania czy wymiany odmiennych opini. Jako dorosła osoba nie mam problemu z asertywnością ale to nie znaczy ze mowie wszystkim to co myślę.
Jeśli chodzi o komentarz do zachowania innych ludzi to zazwyczaj przychodzi albo do mnie albo do męża pytając o rzeczy które go dziwią (to zazwyczaj dotyczy ludzi doroslych). Jeśli dotyczy to zachowania dziecka to z tego co zauważyłam zgłasza takie zachowanie opiekunowi ( nauczyciele lub rodzicowi).
Osobiście sama nie rozkręcałam takich rozmów. Reagowalismy na bieżąco. Przed urodzinami, spotkaniami, świętami powtarzamy tylko ze za prezent ma podziękować
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 11:46   #1668
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Myślę, że będę próbowała nauczyć córkę, że jak dostaje prezent to może podziękować i nie musi komentować, czy jej się podoba czy nie.

Czy ktoś tu używał śpiewających/grających nocników? Jestem już zdesperowana.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 12:03   #1669
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Myślę, że będę próbowała nauczyć córkę, że jak dostaje prezent to może podziękować i nie musi komentować, czy jej się podoba czy nie.

Czy ktoś tu używał śpiewających/grających nocników? Jestem już zdesperowana.
Ja nie używałam za to koleżanka tak i jak sama stwierdziła kasa wywalona w błoto. Jej syn się tak wystraszył że potem przez długi czas nie było mowy o jakimkolwiek nocniku. Odpieluchowała go od razu na toaletę
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-02, 12:18   #1670
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Myślę, że będę próbowała nauczyć córkę, że jak dostaje prezent to może podziękować i nie musi komentować, czy jej się podoba czy nie.

Czy ktoś tu używał śpiewających/grających nocników? Jestem już zdesperowana.
U nas grający nocnik przekonał córkę do jego używania, ale my mieliśmy taki najprostszy za kilkanaście złotych, bez żadnych dodatkowych bajerów.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 12:26   #1671
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Ja nie używałam za to koleżanka tak i jak sama stwierdziła kasa wywalona w błoto. Jej syn się tak wystraszył że potem przez długi czas nie było mowy o jakimkolwiek nocniku. Odpieluchowała go od razu na toaletę
A w jakim był wieku?
Bo moja córka ma 3 lata i 3 miesiące i ma normalny nocnik i nakładkę i umie siadać, ale nie zgłasza potrzeby więc dalej się bujamy z pieluchami co mnie mega wkurza.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 12:45   #1672
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A w jakim był wieku?
Bo moja córka ma 3 lata i 3 miesiące i ma normalny nocnik i nakładkę i umie siadać, ale nie zgłasza potrzeby więc dalej się bujamy z pieluchami co mnie mega wkurza.
W momencie tego niewypału z nocnikiem coś ponad 2 lata. Awersja trwała kilka miesięcy, ale na nocnik już nie usiadł, zgłaszał że zrobił siku ale po fakcie więc wiedział o co z tych chodzi. Odpieluchowali go przed 3 urodzinami i z tego co wiem to sikali przy nim na zasadzie "mama robi siku do toalety", "tata robi siku do toalety". Młodemu podobało się że jak się spuszcza wodę to leci kolorowa woda - kupowali coś co się wrzuca do rezerwuaru.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 13:33   #1673
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Czy znacie może dobrego okulistę w Warszawie ?
Bo właśnie zapisałam córkę na marzec 2020 r do jej stałej okulistki
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 16:07   #1674
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Co do pierwszego za prezent syn ma podziękować bez względu czy mu się podoba czy nie, potem na osbnosci możemy o tym oczywiście porozmawiać. Zawsze tłumaczyłam ze każda rzecz jaką dostaje kosztuje wiec komentarz jest zbędny. Nie uwazam ze to fałsz - dla mnie jest to podstawa dobrego wychowania. Co więcej uważam ze nie ma to nic wspólnego z umiejętnością odmawiania czy wymiany odmiennych opini. Jako dorosła osoba nie mam problemu z asertywnością ale to nie znaczy ze mowie wszystkim to co myślę.
Jeśli chodzi o komentarz do zachowania innych ludzi to zazwyczaj przychodzi albo do mnie albo do męża pytając o rzeczy które go dziwią (to zazwyczaj dotyczy ludzi doroslych). Jeśli dotyczy to zachowania dziecka to z tego co zauważyłam zgłasza takie zachowanie opiekunowi ( nauczyciele lub rodzicowi).
Osobiście sama nie rozkręcałam takich rozmów. Reagowalismy na bieżąco. Przed urodzinami, spotkaniami, świętami powtarzamy tylko ze za prezent ma podziękować
My też reagujemy na bieżąco - żeby na świeżo mogła sobie uświadomić czego następnym razem nie robić


Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Myślę, że będę próbowała nauczyć córkę, że jak dostaje prezent to może podziękować i nie musi komentować, czy jej się podoba czy nie.

Czy ktoś tu używał śpiewających/grających nocników? Jestem już zdesperowana.
My mieliśmy grający nocnik Fischer Price - dziewczyny odpieluchowały się na 2 latka. Plusem tego nocnika było to, że melodyjkę można wyłączyć, stanowił jednocześnie podnóżek przy umywalce, a siedzisko wykorzystywaliśmy później jako nakładkę na ubikację.


Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Czy znacie może dobrego okulistę w Warszawie ?
Bo właśnie zapisałam córkę na marzec 2020 r do jej stałej okulistki
O matko, jakie terminy! Myślałam, że my długo czekamy 3-4 m-ce. Teraz zmieniliśmy okulistę i wizytę mamy raz w miesiącu bez problemu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 11:18   #1675
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

dziewczyny co do picia dla 3latki?! mloda ma ospe wietrzna i nie chce pic. woda nie, sok nie, ewentualnie mleko jeszcze pije ale tez duzo mniej niz zwykle. boje sie sie odwodni, zdesperowana zaczelam jej dawac na probe jakies male, obrzydliwie slodkie napoje dla dzieci i troche pomoglo ale bez przesady. z jedzeniem tez jest spory problem ale gdyby pila to byloby to do przezycia... dobrze ze juz chociaz nie ma goraczki.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 11:29   #1676
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Moja przy ospie żyła głównie na lodach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 15:57   #1677
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Dawaj po kilka łyżeczek picia i tyle. Kakałko? może kawa inka? niektóre dzieci lubią. Woda z cytryną?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 21:15   #1678
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
A w jakim był wieku?
Bo moja córka ma 3 lata i 3 miesiące i ma normalny nocnik i nakładkę i umie siadać, ale nie zgłasza potrzeby więc dalej się bujamy z pieluchami co mnie mega wkurza.

Mój się odpieluchował w tym wieku, to strasznie niewychowawcze, ale może spróbuj jakiejś drobnej nagrody.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Aż zaraz zerknę na Atypowego, zachęciłyście mnie, chociaż nie powinnam zabierać się za żaden serial teraz.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 21:19   #1679
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Mój się odpieluchował w tym wieku, to strasznie niewychowawcze, ale może spróbuj jakiejś drobnej nagrody.

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Aż zaraz zerknę na Atypowego, zachęciłyście mnie, chociaż nie powinnam zabierać się za żaden serial teraz.
Nie pożałujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 22:21   #1680
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko co chciałybyśmy wiedzieć ... cz. 5

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86326802]Nie pożałujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


I jest na netflixie.

---------- Dopisano o 23:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Boski serial, popłakałam się na pierwszym odcinku, ale w innym niż Perse momencie.


Identyfikuję się z mamą, moje dziecko jest maksymalnie wrażliwe, często reaguje kompletnie inaczej niż rówieśnicy.


Świetny serial.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-14 10:59:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.