Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14 - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-10, 06:30   #121
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Mnie plecy juz nie bolą. Przeszło na szczęście.
Od początku cały czas ją normalnie noszę. Pilnowałam się 1 tydz.

My nie jesteśmy na etapie wierszy.

U nas są pobudki B co 3h-4h. I tak jestem nieprzytomna. Jestesmy w trakcie zmiany mleka. Boli go trochę brzuch i steka. Jedyna pozycja która jest ok to na brzuchu. Ale wtedy musze go pilnować. No i śpia oboje a ja siedze od 5 pomiędzy nimi...
Potrzebuje odespac. Ale jak? Pestka nie śpi juz w ogóle w dzień. Jutro pójdzie do żłobka to postaram się spać ile się da.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 10:06   #122
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Mam jakiś kryzys jeśli chodzi o Pestke.ciesze się ze jutro pójdzie do żłobka. Potrzebuje odpocząć od niej.
Dziś dla odmiany nic nie rozumie. Książek tez sobie nie da czytać. Przewraca kartki po 30 sek.
Może faktycznie ma coś z głową przez to ze spadła mi 3 razy. Pytania z elemantarza 2 latka a ona raz coś pokazała , a tak to mówi tylko tak. Porazka.
W pt ją też chyba oddam. Miała być ze mną u mojej mamy bo ortopeda. Najwyżej odbiorę ja tuż przed.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 10:28   #123
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Mnie plecy juz nie bolą. Przeszło na szczęście.
Od początku cały czas ją normalnie noszę. Pilnowałam się 1 tydz.

My nie jesteśmy na etapie wierszy.

U nas są pobudki B co 3h-4h. I tak jestem nieprzytomna. Jestesmy w trakcie zmiany mleka. Boli go trochę brzuch i steka. Jedyna pozycja która jest ok to na brzuchu. Ale wtedy musze go pilnować. No i śpia oboje a ja siedze od 5 pomiędzy nimi...
Potrzebuje odespac. Ale jak? Pestka nie śpi juz w ogóle w dzień. Jutro pójdzie do żłobka to postaram się spać ile się da.
Super, ze tak ładnie Ci spi. J tez chodze zmeczona, ale Ami mam w domu cały dzien. Teraz mysle, ze tylko z nią to był lajt

Odpadł Wam juz pepek?

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
A które meningo? Bo są dwa

Jedne idą w 2 dawkach.

Drugie w 1

Działają na różne szczepy. Daje się wszystkie trzy

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------





U nas tez alergia na koc



Ja B juz zapisałam 3 tyg temu. Czekamy na przyszły rok.

Z Pestką myślę o przedszkolu





500+ przyznane

Jaka różnica w terminach

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------





Ojej zwymiotowal? Może ulewa tak mocno?



Zdrowia dla Ami!



Pestka miała wczoraj temp jeszcze. Dziś juz nie ma. Jutro pójdzie na 1 dzień do żłobka bo w pt ortopeda. W takich godz , że nie ma sensu jej puszczać.

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Ilość pampersów mnie zabila! U nas najwięcej to chyba 40 było.

% jest na dada od 3 w górę. Wychodzą po 12 zł. Mega się opłaca. Tz kupił 2 paczki. Dziś go wyślę po kolejne

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------





Osobno b i c

Ospę można za darmo do 3 r.z jeśli chodzi do żłobka. Dwie dawki

My zaszczepimy jak przejdziemy juz pneumo.





Emmos bardzo przykre wieści (( który to był tydz?

Kochana to były wymioty, bo były pod ciśnieniem i poszły nosem. Mam nadzieje, ze sie nie powtórzą.

Bratowa była w 10tc. Straszna lipa, że to sie tak zbiegło w czasie tez. Oni dopiero od 2 tygodni mieszkają tu w Lodzi, cały czas rozmawialiśmy jak to bedziemy razem spacerować i miec dzieci praktycznie w tym samym wieku... Dodatkowo jest w szpitalu po tabletce i czuje sie fatalnie, nie tylko psychicznie. Wczoraj zemdlała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 10:31   #124
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Super, ze tak ładnie Ci spi. J tez chodze zmeczona, ale Ami mam w domu cały dzien. Teraz mysle, ze tylko z nią to był lajt

Odpadł Wam juz pepek?




Kochana to były wymioty, bo były pod ciśnieniem i poszły nosem. Mam nadzieje, ze sie nie powtórzą.

Bratowa była w 10tc. Straszna lipa, że to sie tak zbiegło w czasie tez. Oni dopiero od 2 tygodni mieszkają tu w Lodzi, cały czas rozmawialiśmy jak to bedziemy razem spacerować i miec dzieci praktycznie w tym samym wieku... Dodatkowo jest w szpitalu po tabletce i czuje sie fatalnie, nie tylko psychicznie. Wczoraj zemdlała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak. 14 dnia

Ciekawe od czego te wymioty.

O matko. Biedna. A wiadomo co było przyczyna?


Czy wasze dzieci też rzucają zabawkami i wszystkim co się da?
Mam już takiego wnerwa na nią. ...
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 11:04   #125
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
2, zazdroszczę. U nas nocy tylko z 2 pobudkami chyba w tym roku nie było


Może coś pokręciłam, ale obiło mi się o uszy, że to tych szczepionkach często jest gorączka i boli miejsce wkłucia.


Pestycyda Ty szczepiłaś?


Aggs nie pocieszasz
Jak się budzi to są dwie drogi: moja prostsza i męża trudniejsza Moja to cyc i zasypia zaraz. Jak mąż kontaktuje to go odnosi do pokoju, jak nie to młody śpi z nami do kolejnej pobudki, ja nie jestem w stanie w nocy wstać. Drugie rozwiązanie to mąż go bierze na ręce i idzie z nim do pokoju.
Te pobudki są krótkie, usypia szybko no ale jest ich dużo, ostatnio nawet co godzinę, dwie.

Jak zdrowie Bartka? Co z Waszym wyjazdem?



A szczepiłaś i na b i na c? To trzeba rozdzielić, tak?


A na ospę ktoś szczepił?

---------- Dopisano o 22:06 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Emmos przykro mi

Zdrówka dla Amelki, oby szybko przeszło!

Ja właśnie na okrągło muszę gadać. Często nawet jak odpowiem na pytanie to pyta znowu. Czasem oczekuje innej odpowiedzi, ale czasem to nie wiem o co mu chodzi.
Na razie tylko B. W przyszłości C i ospa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
A które meningo? Bo są dwa
Jedne idą w 2 dawkach.
Drugie w 1
Działają na różne szczepy. Daje się wszystkie trzy

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------



U nas tez alergia na koc

Ja B juz zapisałam 3 tyg temu. Czekamy na przyszły rok.
Z Pestką myślę o przedszkolu


500+ przyznane
Jaka różnica w terminach

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:44 ----------



Ojej zwymiotowal? Może ulewa tak mocno?

Zdrowia dla Ami!

Pestka miała wczoraj temp jeszcze. Dziś juz nie ma. Jutro pójdzie na 1 dzień do żłobka bo w pt ortopeda. W takich godz , że nie ma sensu jej puszczać.

---------- Dopisano o 06:48 ---------- Poprzedni post napisano o 06:46 ----------

Ilość pampersów mnie zabila! U nas najwięcej to chyba 40 było.

% jest na dada od 3 w górę. Wychodzą po 12 zł. Mega się opłaca. Tz kupił 2 paczki. Dziś go wyślę po kolejne

---------- Dopisano o 06:55 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------



Osobno b i c
Ospę można za darmo do 3 r.z jeśli chodzi do żłobka. Dwie dawki
My zaszczepimy jak przejdziemy juz pneumo.


Emmos bardzo przykre wieści (( który to był tydz?
Na razie było Bexsero. Potem ta na N, nie pamiętam nazwy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 11:55   #126
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Dziewczyny ile chodzi się do przedszkola?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 12:49   #127
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Osobno b i c
Ospę można za darmo do 3 r.z jeśli chodzi do żłobka. Dwie dawki
My zaszczepimy jak przejdziemy juz pneumo.

Ja nie dostałam smsa o tej promocji na dady, a tylko z smsem wchodzi.


Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Calineczka, ja o meningo nic takiego nie słyszałam. Już o pneumo prędzej.
My oprocz meningo i ospy mamy szczepienia u Ami zrobione. No ale zaczynamy wkrótce podobną jazdę z Tymonkiem

Dobrze, że chociaż takie krótkie te pobudki. Tymek też budzi się w nocy 3 razy, ale różnią ich 2 latka

A czy W też ma taką dobrą pamięć? Ja jestem pod wrażeniem pamięci Ami. o
Ostatnio, np. z niebieskiego pudełka ze szpitala wyjęłam książeczkę z wierszami. Wiersz „Dym” przeczytałam 2, może 3 razy, a ona wczoraj 3/4 tego wiersza powiedziała sama Ja musiałam czytać, bo nie, pamiętałam, a Ami leciała z pamięci

Oczywiscie potem poszla mówić ten wiersz Tymonkiwi
Ostatnio wrzuciłam też na insta jak mu śpiewa
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
On jak był młodszy to już lepiej spał, chociaż zawsze 2-3 pobudki to był luksus

Pamięć ma niesamowitą! Tak czasem kojarzy fakty, czy przypomina sobie coś, że my musimy załapać o co mu chodzi. Pamięta w jakiej bluzce był kilka miesięcy temu w zoo I że piosenka, którą teraz słyszy leciała kiedyś u jakiejś cioci czy np. w sklepie.
Jak pierwszy raz się gdzieś spotka z jakimś słowem to potem za każdym razem jak je słyszy o tym przypomina. "Kokarda" np. pierwszy raz usłyszał w Kaczce dziwaczce. Nie zna tej bajki jakoś bardzo, ale jak jedliśmy makaron zapytał jak on się nazywa, jedliśmy akurat kokardki, więc zaraz mu się skojarzyło i jeszcze mówi "mówiła, że to makaron" Ja sobie muszę czasem w głowie jego skojarzenia układać dłuższą chwilę
On jak roku nie miał to znał nazwy wszystkiego chyba co mamy w domu, bo wystarczyło, że raz usłyszał i już zapamiętywał.
Wiem, że dzieci szybko kojarzą i zapamiętują, ale i tak ciągle nas wprawia w osłupienie

Zaczyna mi się to przydawać bo jak idziemy do sklepu mówię mu co mamy kupić i on zawsze pamięta. Wczoraj na pół rossmana było słychać "toaletowy! Gdzie jest toaletowy! Skończył się, musimy kupić"


Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci też rzucają zabawkami i wszystkim co się da?
Mam już takiego wnerwa na nią. ...
W nie rzuca, ale miał fazę na rzucanie jedzeniem. Akurat jak byliśmy na wakacjach to kilka razy zrzucił jedzenie i sztućce. To nie na moje nerwy...

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
Na razie tylko B. W przyszłości C i ospa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Na razie było Bexsero. Potem ta na N, nie pamiętam nazwy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile chodzi się do przedszkola?
Chodzi Ci ile lat? Chyba 4, jeśli nie puścisz wcześniej do szkoły (jako 6latka).
Morelle nie dziwię się, że jesteś zmęczona z dwójką w domu. Jesteś krótko po porodzie! Nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia jak puszczasz Pestkę do żłobka.
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 13:27   #128
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość

Ja nie dostałam smsa o tej promocji na dady, a tylko z smsem wchodzi.



On jak był młodszy to już lepiej spał, chociaż zawsze 2-3 pobudki to był luksus

Pamięć ma niesamowitą! Tak czasem kojarzy fakty, czy przypomina sobie coś, że my musimy załapać o co mu chodzi. Pamięta w jakiej bluzce był kilka miesięcy temu w zoo I że piosenka, którą teraz słyszy leciała kiedyś u jakiejś cioci czy np. w sklepie.
Jak pierwszy raz się gdzieś spotka z jakimś słowem to potem za każdym razem jak je słyszy o tym przypomina. "Kokarda" np. pierwszy raz usłyszał w Kaczce dziwaczce. Nie zna tej bajki jakoś bardzo, ale jak jedliśmy makaron zapytał jak on się nazywa, jedliśmy akurat kokardki, więc zaraz mu się skojarzyło i jeszcze mówi "mówiła, że to makaron" Ja sobie muszę czasem w głowie jego skojarzenia układać dłuższą chwilę
On jak roku nie miał to znał nazwy wszystkiego chyba co mamy w domu, bo wystarczyło, że raz usłyszał i już zapamiętywał.
Wiem, że dzieci szybko kojarzą i zapamiętują, ale i tak ciągle nas wprawia w osłupienie

Zaczyna mi się to przydawać bo jak idziemy do sklepu mówię mu co mamy kupić i on zawsze pamięta. Wczoraj na pół rossmana było słychać "toaletowy! Gdzie jest toaletowy! Skończył się, musimy kupić"



W nie rzuca, ale miał fazę na rzucanie jedzeniem. Akurat jak byliśmy na wakacjach to kilka razy zrzucił jedzenie i sztućce. To nie na moje nerwy...





Chodzi Ci ile lat? Chyba 4, jeśli nie puścisz wcześniej do szkoły (jako 6latka).
Morelle nie dziwię się, że jesteś zmęczona z dwójką w domu. Jesteś krótko po porodzie! Nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia jak puszczasz Pestkę do żłobka.
To moze dlatego ma problemy ze snem. Kiedys czytalam ze dzieci takie kumate maja poblem bo przezywaja albo sni im sie wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 13:57   #129
calineczka3
Zadomowienie
 
Avatar calineczka3
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 585
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Anusia też o tym słyszałam. Może emocjonalnie nie ogarniać tego jak szybko się uczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
calineczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 14:35   #130
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość
Anusia też o tym słyszałam. Może emocjonalnie nie ogarniać tego jak szybko się uczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo wlasnie wyjelas mi to z ust. Moja np jakos super nie mowi bo pojedyncze slowa i zdania typu nie ma siusiu nie ma mama ale widac ze jest niesamowicie rozwinieta intelektualnie i chyba to ja meczy w nocy bo czesto slysze przez sen ze czegos nie ma i zaraz placz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 15:14   #131
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość

Ja nie dostałam smsa o tej promocji na dady, a tylko z smsem wchodzi.



On jak był młodszy to już lepiej spał, chociaż zawsze 2-3 pobudki to był luksus

Pamięć ma niesamowitą! Tak czasem kojarzy fakty, czy przypomina sobie coś, że my musimy załapać o co mu chodzi. Pamięta w jakiej bluzce był kilka miesięcy temu w zoo I że piosenka, którą teraz słyszy leciała kiedyś u jakiejś cioci czy np. w sklepie.
Jak pierwszy raz się gdzieś spotka z jakimś słowem to potem za każdym razem jak je słyszy o tym przypomina. "Kokarda" np. pierwszy raz usłyszał w Kaczce dziwaczce. Nie zna tej bajki jakoś bardzo, ale jak jedliśmy makaron zapytał jak on się nazywa, jedliśmy akurat kokardki, więc zaraz mu się skojarzyło i jeszcze mówi "mówiła, że to makaron" Ja sobie muszę czasem w głowie jego skojarzenia układać dłuższą chwilę
On jak roku nie miał to znał nazwy wszystkiego chyba co mamy w domu, bo wystarczyło, że raz usłyszał i już zapamiętywał.
Wiem, że dzieci szybko kojarzą i zapamiętują, ale i tak ciągle nas wprawia w osłupienie

Zaczyna mi się to przydawać bo jak idziemy do sklepu mówię mu co mamy kupić i on zawsze pamięta. Wczoraj na pół rossmana było słychać "toaletowy! Gdzie jest toaletowy! Skończył się, musimy kupić"



W nie rzuca, ale miał fazę na rzucanie jedzeniem. Akurat jak byliśmy na wakacjach to kilka razy zrzucił jedzenie i sztućce. To nie na moje nerwy...





Chodzi Ci ile lat? Chyba 4, jeśli nie puścisz wcześniej do szkoły (jako 6latka).
Morelle nie dziwię się, że jesteś zmęczona z dwójką w domu. Jesteś krótko po porodzie! Nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia jak puszczasz Pestkę do żłobka.
Chodzi mimo to ile lat dziecko chodzi do przedszkola. 2 czy 3?

Paradoksalnie ja nie jestem zmęczona nim tylko nią.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Ooo wlasnie wyjelas mi to z ust. Moja np jakos super nie mowi bo pojedyncze slowa i zdania typu nie ma siusiu nie ma mama ale widac ze jest niesamowicie rozwinieta intelektualnie i chyba to ja meczy w nocy bo czesto slysze przez sen ze czegos nie ma i zaraz placz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po czym można to stwierdzić jak dziecko nie mówi?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-10, 15:35   #132
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Chodzi mimo to ile lat dziecko chodzi do przedszkola. 2 czy 3?

Paradoksalnie ja nie jestem zmęczona nim tylko nią.

---------- Dopisano o 16:14 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------



Po czym można to stwierdzić jak dziecko nie mówi?
Morelle po zachowaniu Czy uwazasz ze Pestka jest mniej inteligetna bo nie mowi? Nie sadze.

Po czym zauwazam? Np jak potrafi ukladac klocki, jak sie bawi np lalka udaje ze placze bierze ja na raczki tula i mowi cii... nastepnie odklada ja do wozka i jeszcze buja wozkiem. O wszystko co ja zapytam to pokaze. Jak bawi sie kuchnia to wie wszystko do czego sluzy ze w blenderze blenduje sie owoce a jajko smazy sie na patelni ze pod kranem myje sie naczynia. Wie gdzie odklada sie brudne naczynia no to takie z zycia wziete jest tego tyle ze nie sposob wymienic.

Morelle zabardzo skupiasz sie na tej mowie i nie widzisz pozytywow.

Uwierz mi ale sa dwulatki co sa jeszcze na etapie ze wszystko wkladaja do buzi. W sensie widzialam chlopca jedzacego kamienie i kwiatki... rodzice mowia ze u niego etap testow jeszcze nie minal. Nie twierdze ze nie jest on inyelegentny bo jest z pewnoscia cos co robi dobrze ale widze ze moje dziecko sie rozwija bo wie ze tego czy tamtego nie bierze sie do buzi i tak w kazdej sytuacji



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez anusia1990
Czas edycji: 2019-07-10 o 15:38
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 15:57   #133
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez emmos Pokaż wiadomość
Super, ze tak ładnie Ci spi. J tez chodze zmeczona, ale Ami mam w domu cały dzien. Teraz mysle, ze tylko z nią to był lajt

Odpadł Wam juz pepek?




Kochana to były wymioty, bo były pod ciśnieniem i poszły nosem. Mam nadzieje, ze sie nie powtórzą.

Bratowa była w 10tc. Straszna lipa, że to sie tak zbiegło w czasie tez. Oni dopiero od 2 tygodni mieszkają tu w Lodzi, cały czas rozmawialiśmy jak to bedziemy razem spacerować i miec dzieci praktycznie w tym samym wieku... Dodatkowo jest w szpitalu po tabletce i czuje sie fatalnie, nie tylko psychicznie. Wczoraj zemdlała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
przykro mi z powodu bratowej

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Mam jakiś kryzys jeśli chodzi o Pestke.ciesze się ze jutro pójdzie do żłobka. Potrzebuje odpocząć od niej.
Dziś dla odmiany nic nie rozumie. Książek tez sobie nie da czytać. Przewraca kartki po 30 sek.
Może faktycznie ma coś z głową przez to ze spadła mi 3 razy. Pytania z elemantarza 2 latka a ona raz coś pokazała , a tak to mówi tylko tak. Porazka.
W pt ją też chyba oddam. Miała być ze mną u mojej mamy bo ortopeda. Najwyżej odbiorę ja tuż przed.
oddaj Pestke do zlobka, odpoczynek dobrze ci zrobi
ja tez robie sie nerwowa siedzac w domu caly dzien z Klaudią, dlatego dzisiaj pojechalysmy do klubu dzieciecego

na fb pokazala mi sie reklama takiego wykladu odnosnie rozwijania dziecka i pomyslalm o tobie, moze uda mi sie znalezc link
a dzisiaj ide na prezentacje na ktorej bedzie ta dziewczyna mówcą

Cytat:
Napisane przez calineczka3 Pokaż wiadomość


Ja nie dostałam smsa o tej promocji na dady, a tylko z smsem wchodzi.







On jak był młodszy to już lepiej spał, chociaż zawsze 2-3 pobudki to był luksus



Pamięć ma niesamowitą! Tak czasem kojarzy fakty, czy przypomina sobie coś, że my musimy załapać o co mu chodzi. Pamięta w jakiej bluzce był kilka miesięcy temu w zoo I że piosenka, którą teraz słyszy leciała kiedyś u jakiejś cioci czy np. w sklepie.

Jak pierwszy raz się gdzieś spotka z jakimś słowem to potem za każdym razem jak je słyszy o tym przypomina. "Kokarda" np. pierwszy raz usłyszał w Kaczce dziwaczce. Nie zna tej bajki jakoś bardzo, ale jak jedliśmy makaron zapytał jak on się nazywa, jedliśmy akurat kokardki, więc zaraz mu się skojarzyło i jeszcze mówi "mówiła, że to makaron" Ja sobie muszę czasem w głowie jego skojarzenia układać dłuższą chwilę

On jak roku nie miał to znał nazwy wszystkiego chyba co mamy w domu, bo wystarczyło, że raz usłyszał i już zapamiętywał.

Wiem, że dzieci szybko kojarzą i zapamiętują, ale i tak ciągle nas wprawia w osłupienie



Zaczyna mi się to przydawać bo jak idziemy do sklepu mówię mu co mamy kupić i on zawsze pamięta. Wczoraj na pół rossmana było słychać "toaletowy! Gdzie jest toaletowy! Skończył się, musimy kupić"







W nie rzuca, ale miał fazę na rzucanie jedzeniem. Akurat jak byliśmy na wakacjach to kilka razy zrzucił jedzenie i sztućce. To nie na moje nerwy...











Chodzi Ci ile lat? Chyba 4, jeśli nie puścisz wcześniej do szkoły (jako 6latka).

Morelle nie dziwię się, że jesteś zmęczona z dwójką w domu. Jesteś krótko po porodzie! Nie powinnaś mieć wyrzutów sumienia jak puszczasz Pestkę do żłobka.

niezly mozg z synka



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Morelle - link dla ciebie:
https://dorotafilipiuk.pl/rodzice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 16:50   #134
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Calineczka, nie szczeilam na meningo, ledwo podstawowymi jest zaszczepiony przez te choroby. Ostatnio po pnrumokokach to był taki słaby że już że odpuszczam meningo. To zależy chyba która szczepionka. Podobno bexero gorzej znoszą ale też ten tym meningokoków szczepu B jest najbardziej popularny.

Emmos, bardzo mi przykro z powodu bratowej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 20:53   #135
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Morelle po zachowaniu Czy uwazasz ze Pestka jest mniej inteligetna bo nie mowi? Nie sadze.

Po czym zauwazam? Np jak potrafi ukladac klocki, jak sie bawi np lalka udaje ze placze bierze ja na raczki tula i mowi cii... nastepnie odklada ja do wozka i jeszcze buja wozkiem. O wszystko co ja zapytam to pokaze. Jak bawi sie kuchnia to wie wszystko do czego sluzy ze w blenderze blenduje sie owoce a jajko smazy sie na patelni ze pod kranem myje sie naczynia. Wie gdzie odklada sie brudne naczynia no to takie z zycia wziete jest tego tyle ze nie sposob wymienic.

Morelle zabardzo skupiasz sie na tej mowie i nie widzisz pozytywow.

Uwierz mi ale sa dwulatki co sa jeszcze na etapie ze wszystko wkladaja do buzi. W sensie widzialam chlopca jedzacego kamienie i kwiatki... rodzice mowia ze u niego etap testow jeszcze nie minal. Nie twierdze ze nie jest on inyelegentny bo jest z pewnoscia cos co robi dobrze ale widze ze moje dziecko sie rozwija bo wie ze tego czy tamtego nie bierze sie do buzi i tak w kazdej sytuacji



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że na tym etapie to normalne zachowania 2-latka o czym piszesz. Moja córka też to wszystko wie. Gorzej jakby nie kumaly tego. Miałam to na szkoleniu, wtedy podejrzenia padaly by na różne choroby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 21:02   #136
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

calineczka, przepraszam pocieszę Cię, że w końcu to się skończy... może za miesiąc może za trzy lata to kiedy rodzeństwo?

Bartek już ok, tzn gardło delikatnie czerwone, ale nie kaszle i się nie dusi. Gorączki brak. Lecimy w niedzielę na Kretę Rodos zostało przegłosowane

Emmos, bardzo współczuję, to na pewno dla nich bardzo ciężki okres
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-10, 21:26   #137
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
Myślę, że na tym etapie to normalne zachowania 2-latka o czym piszesz. Moja córka też to wszystko wie. Gorzej jakby nie kumaly tego. Miałam to na szkoleniu, wtedy podejrzenia padaly by na różne choroby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jak u Was z mowa?


Musze ja umowic na bilans, jestem pewna ze Amelia narobi krzyku nic nie pokaze a ja dostane milion skierowan do innych lekarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 05:29   #138
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Morelle po zachowaniu Czy uwazasz ze Pestka jest mniej inteligetna bo nie mowi? Nie sadze.

Po czym zauwazam? Np jak potrafi ukladac klocki, jak sie bawi np lalka udaje ze placze bierze ja na raczki tula i mowi cii... nastepnie odklada ja do wozka i jeszcze buja wozkiem. O wszystko co ja zapytam to pokaze. Jak bawi sie kuchnia to wie wszystko do czego sluzy ze w blenderze blenduje sie owoce a jajko smazy sie na patelni ze pod kranem myje sie naczynia. Wie gdzie odklada sie brudne naczynia no to takie z zycia wziete jest tego tyle ze nie sposob wymienic.

Morelle zabardzo skupiasz sie na tej mowie i nie widzisz pozytywow.

Uwierz mi ale sa dwulatki co sa jeszcze na etapie ze wszystko wkladaja do buzi. W sensie widzialam chlopca jedzacego kamienie i kwiatki... rodzice mowia ze u niego etap testow jeszcze nie minal. Nie twierdze ze nie jest on inyelegentny bo jest z pewnoscia cos co robi dobrze ale widze ze moje dziecko sie rozwija bo wie ze tego czy tamtego nie bierze sie do buzi i tak w kazdej sytuacji



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba tak jest. Ale jak czytam co inne dzieci robią to mam wrażenie, że my jesteśmy cofniete o rok.

Moja tez to robi. Ale jakoś dobija mnie brak mowy bo jako coś nie umie powiedzieć to zaczyna jojczyc. Co już mnie irytuje do potęgi. A jest to częste.

Pojechała do żłobka. Strasznie mi było jej szkoda. Mina w podkowke.
Może się trochę zdystansuje

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
przykro mi z powodu bratowej



oddaj Pestke do zlobka, odpoczynek dobrze ci zrobi
ja tez robie sie nerwowa siedzac w domu caly dzien z Klaudią, dlatego dzisiaj pojechalysmy do klubu dzieciecego

na fb pokazala mi sie reklama takiego wykladu odnosnie rozwijania dziecka i pomyslalm o tobie, moze uda mi sie znalezc link
a dzisiaj ide na prezentacje na ktorej bedzie ta dziewczyna mówcą




niezly mozg z synka



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Morelle - link dla ciebie:
https://dorotafilipiuk.pl/rodzice


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dziękuję

Później poczytam bo chce się jeszcze przespać.
Pestka przyszła o 23. O 2 i 5 wstał B.

---------- Dopisano o 06:28 ---------- Poprzedni post napisano o 06:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Agg_s Pokaż wiadomość
calineczka, przepraszam pocieszę Cię, że w końcu to się skończy... może za miesiąc może za trzy lata to kiedy rodzeństwo?

Bartek już ok, tzn gardło delikatnie czerwone, ale nie kaszle i się nie dusi. Gorączki brak. Lecimy w niedzielę na Kretę Rodos zostało przegłosowane

Emmos, bardzo współczuję, to na pewno dla nich bardzo ciężki okres
Ale wam fajnie! Udanego wypoczynku.
Ja póki co kupiłam wczoraj duże walizki bo mamy tylko małe. Ale to dopiero na przyszły rok. W tym nie da rady.

---------- Dopisano o 06:29 ---------- Poprzedni post napisano o 06:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
A jak u Was z mowa?


Musze ja umowic na bilans, jestem pewna ze Amelia narobi krzyku nic nie pokaze a ja dostane milion skierowan do innych lekarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ten bilans to był pic na wodę. Ale pierwsze pytanie było ile masz lat i jak masz na imię.
Drugiego bilansu juz nie musze robić na NFZ.
Na kartce ma tylko jeden minus zaznaczony, że nie sygnalizuje na nocnik
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 07:39   #139
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Anusia, a może kup Kicia Kocia jest chora + zabawkowy stetoskop i oswajaj. Nasze pierwsze wizyty u lekarza też było tylko darcie. Wolałabym nie chodzić tak często że się przyzwyczaił i piątki przy ija eszystkim-.-

Aggs, Kreta byliśmy w podróży poślubnej. A w tym roku miało być jezioro a wyszło polskie morze.

Morele, ja Ci cały czas tłukę że za dużo wymagasz od dziecka chyba Ci się muszę zwalić na chatę z Wojtkiem a teraz mamy duuuzo czasu. Jest połowa miesiąca a ja nie wiem czy wytrwam do końca aż się żłobek zacznie. Też jestem zmęczona a nie mam dwójki dzieci. Mnie najbardziej wieczory dobijają. Wojtek ewidentnie w dzień potrze uje drzemie. Potrafi spać i 3h jak się go nie obudzi w związku z tym chodzi spać po godzinnej przeprawie wieczorem. Dziś go albo nie kładę wcale albo go budzimy po godzinie bo mam dość. Całe życie go K. usypiał na noc a teraz tylko mama, mama, mama.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-11, 08:50   #140
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

A bo wy macie zamknięty żłobek? Przyjedz przyjedz. Ja juz setki razy Cię zapraszalam.

Pestki nie ma , a ja zamiast odpoczywać sprzątam. Pranie. Itd. Tz wczoraj posprzątal wszystkie jej zabawki i kuchnie ale rzeczy nie są. Dokładnie na tym miejscu co ja chcę. Wiec musze poprzestawiac

Kupiłam kolejny zestaw lego duplo i ładnie się bawili razem. Pan dorzucił mi inne klocki i zestaw z hot weels, a taki duży garaż chce kupić B na rok. Pestce się podobał w każdym razie klocki są super. Jeszcze dostałam 3 opakowania ala lego małych. Pasują do nich. Tz tworzył juz takie oonstrukcje ze ja w życiu bez instrukcji bym tego nie ułożyła..widać że w dzieciństwie miałam same lalki. Zero wyobraźni przestrzennej
W kartonie był też mały słonik , które nie świeci. Baterie pewnie. No i oczywiście pestce najbardziej się podoba. Dziś do auta.jego zabrała zamiast lalki.


Emmos miałam Ci pisać że B dziś mi też zwymiotowal. Ale.to przez to ze go nie odbiłam.
Jak Ty sobie Radzisz ? Bo Ty chyba jesteś cały czas sama z 2? Ami bawi się sama czy idziesz do niej z Tymkiem?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 09:13   #141
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
A bo wy macie zamknięty żłobek? Przyjedz przyjedz. Ja juz setki razy Cię zapraszalam.

Pestki nie ma , a ja zamiast odpoczywać sprzątam. Pranie. Itd. Tz wczoraj posprzątal wszystkie jej zabawki i kuchnie ale rzeczy nie są. Dokładnie na tym miejscu co ja chcę. Wiec musze poprzestawiac

Kupiłam kolejny zestaw lego duplo i ładnie się bawili razem. Pan dorzucił mi inne klocki i zestaw z hot weels, a taki duży garaż chce kupić B na rok. Pestce się podobał w każdym razie klocki są super. Jeszcze dostałam 3 opakowania ala lego małych. Pasują do nich. Tz tworzył juz takie oonstrukcje ze ja w życiu bez instrukcji bym tego nie ułożyła..widać że w dzieciństwie miałam same lalki. Zero wyobraźni przestrzennej
W kartonie był też mały słonik , które nie świeci. Baterie pewnie. No i oczywiście pestce najbardziej się podoba. Dziś do auta.jego zabrała zamiast lalki.


Emmos miałam Ci pisać że B dziś mi też zwymiotowal. Ale.to przez to ze go nie odbiłam.
Jak Ty sobie Radzisz ? Bo Ty chyba jesteś cały czas sama z 2? Ami bawi się sama czy idziesz do niej z Tymkiem?
A ja zgapilam od Was kotka interaktywnego. Dostanie mala na urodziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
A bo wy macie zamknięty żłobek? Przyjedz przyjedz. Ja juz setki razy Cię zapraszalam.

Pestki nie ma , a ja zamiast odpoczywać sprzątam. Pranie. Itd. Tz wczoraj posprzątal wszystkie jej zabawki i kuchnie ale rzeczy nie są. Dokładnie na tym miejscu co ja chcę. Wiec musze poprzestawiac

Kupiłam kolejny zestaw lego duplo i ładnie się bawili razem. Pan dorzucił mi inne klocki i zestaw z hot weels, a taki duży garaż chce kupić B na rok. Pestce się podobał w każdym razie klocki są super. Jeszcze dostałam 3 opakowania ala lego małych. Pasują do nich. Tz tworzył juz takie oonstrukcje ze ja w życiu bez instrukcji bym tego nie ułożyła..widać że w dzieciństwie miałam same lalki. Zero wyobraźni przestrzennej
W kartonie był też mały słonik , które nie świeci. Baterie pewnie. No i oczywiście pestce najbardziej się podoba. Dziś do auta.jego zabrała zamiast lalki.


Emmos miałam Ci pisać że B dziś mi też zwymiotowal. Ale.to przez to ze go nie odbiłam.
Jak Ty sobie Radzisz ? Bo Ty chyba jesteś cały czas sama z 2? Ami bawi się sama czy idziesz do niej z Tymkiem?
Z tych malych lego moja uwielbia przyjecie urodzinowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 09:20   #142
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

No tak teraz u nas na wątku 2 latka. Robisz tort czy zamawiasz?

My mamy tort z duplo, ale Pestka woli auta, pociągi, ludziki. Coś co się rusza.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

No i zwierzątka oczywiście. Nosi w torebce
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:10   #143
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Obejrzałam ten film. Straszny marketing.
Takie mapowanie i zapamietywanie miałam na studiach. To pierwsze nie dla mnie. Drugie tak. Uczyłam się w podobny sposób jak byłam mała.
W każdym razie dzięki za link.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:20   #144
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
No tak teraz u nas na wątku 2 latka. Robisz tort czy zamawiasz?

My mamy tort z duplo, ale Pestka woli auta, pociągi, ludziki. Coś co się rusza.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

No i zwierzątka oczywiście. Nosi w torebce
Robie dwa torty sama :-/ dlaczego dwa? Bo w sobote swietujemy z moja rodzina a w niedziele z meza. Taka sytuacja....niestety tesciowe nie moga sie dogadac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:25   #145
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

O matko, naprawdę!? Z reguły jest wojna z synową, ale miedzy teściami. Chociaż coś poważnego czy pierdoły? Może im przejdzie.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:35   #146
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Chyba tak jest. Ale jak czytam co inne dzieci robią to mam wrażenie, że my jesteśmy cofniete o rok.



Moja tez to robi. Ale jakoś dobija mnie brak mowy bo jako coś nie umie powiedzieć to zaczyna jojczyc. Co już mnie irytuje do potęgi. A jest to częste.



Pojechała do żłobka. Strasznie mi było jej szkoda. Mina w podkowke.

Może się trochę zdystansuje

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:25 ----------





Dziękuję



Później poczytam bo chce się jeszcze przespać.

Pestka przyszła o 23. O 2 i 5 wstał B.

---------- Dopisano o 06:28 ---------- Poprzedni post napisano o 06:26 ----------





Ale wam fajnie! Udanego wypoczynku.

Ja póki co kupiłam wczoraj duże walizki bo mamy tylko małe. Ale to dopiero na przyszły rok. W tym nie da rady.

---------- Dopisano o 06:29 ---------- Poprzedni post napisano o 06:28 ----------





U nas ten bilans to był pic na wodę. Ale pierwsze pytanie było ile masz lat i jak masz na imię.

Drugiego bilansu juz nie musze robić na NFZ.

Na kartce ma tylko jeden minus zaznaczony, że nie sygnalizuje na nocnik


Morelle - popracuj nad swoim podejsciem, bo to, ze brak mowy dobija cie u Pestki jest przez nią wyczuwalny i moze odbic sie tym, ze bedzie miala powazne problemy z mową na skutek stresu, ze nie spelnia twoich oczekiwan.
Pestka jest cudowną dziewczynką. Ma wiele pozytywnych cech, jest wspaniałą starszą siostrą. z mowieniem juz teraz moze miec blokade przez to ze czuje niecieprliwosc kiedy jest niezrozumiana. Staraj sie jej pomoc w tej komunikacji. Pamietam ze w ksiazce Jak mowic zeby maluchy nas sluchaly bylo to fajnie opisane.

ja sie bardzo ciesze z kazdego slowa Klaudii, u nas mowa tez z opoznieniem, ale najwazniejsze ze powoli do przodu i bez stesu, bo wlasnie stres moze caly proces najbardziej przystopowac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:42   #147
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Morelle - popracuj nad swoim podejsciem, bo to, ze brak mowy dobija cie u Pestki jest przez nią wyczuwalny i moze odbic sie tym, ze bedzie miala powazne problemy z mową na skutek stresu, ze nie spelnia twoich oczekiwan.
Pestka jest cudowną dziewczynką. Ma wiele pozytywnych cech, jest wspaniałą starszą siostrą. z mowieniem juz teraz moze miec blokade przez to ze czuje niecieprliwosc kiedy jest niezrozumiana. Staraj sie jej pomoc w tej komunikacji. Pamietam ze w ksiazce Jak mowic zeby maluchy nas sluchaly bylo to fajnie opisane.

ja sie bardzo ciesze z kazdego slowa Klaudii, u nas mowa tez z opoznieniem, ale najwazniejsze ze powoli do przodu i bez stesu, bo wlasnie stres moze caly proces najbardziej przystopowac.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czytam tą książkę. niektóre rzeczy są spoko, ale niektóre to takie bzdury... W każdym razie jest przydatna.

Myślę, że ja jej nie daje tego odczuć bo ja ją rozumiem co ona chce. Zawsze trafiam. Także tutaj nie ma problemu, ale na pewno daje jej odczuć swoje zniecierpliwienie jak 5 razy muszę pytać czy zje np zupę. Widzę, że słyszy a nie słucha. Jak ogląda bajki to staje przed tv. Ale jak już robi inne rzeczy to ciężko mi się przebić. Więc z reguły zaczynam podnosić głos już za 3 razem bo doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Co drugie pytanie tak jest. W efekcie słyszę "nie!" z krzykiem. Dlatego muszę od niej odpocząć.

Odnośnie jedzenia - 3 tydz nic nie chce jeść. Na cały dzień zjada tylko owoce i paluszki. Wczoraj udało mi się wcisnąć słoik. Odechciało mi się dawno gotować. Ileż można... Podziubie i zostawia. Widać, że zeszczuplała.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:45   #148
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cos tam kiedys moja mama powiedziala na tenat tesciowej to do niej jakos dotarlo a ze jest mega pamietliwa to raczej kicha...




Od kilku dni zbieram sie z pewnyn tematem i dzis Wam oficjalnie pisze ze mam II kreseczki na tescie ciazowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 12:48   #149
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
Cos tam kiedys moja mama powiedziala na tenat tesciowej to do niej jakos dotarlo a ze jest mega pamietliwa to raczej kicha...




Od kilku dni zbieram sie z pewnyn tematem i dzis Wam oficjalnie pisze ze mam II kreseczki na tescie ciazowym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa!!!!!!!!!11 klask i: Moje gratulacje!!!
Super wieści Kiedy idziesz potwierdzić?

ps. eh no ciężko, ale cóż. Może kiedyś sobie wyjaśnią. Kiedyś będą musiały się spotkać.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 13:05   #150
anusia1990
Zakorzenienie
 
Avatar anusia1990
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 6 244
Dot.: Lipcówki 2017 ❤️ cz. 14

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
AAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaa!!!!!!!!!11 klask i: Moje gratulacje!!!
Super wieści Kiedy idziesz potwierdzić?

ps. eh no ciężko, ale cóż. Może kiedyś sobie wyjaśnią. Kiedyś będą musiały się spotkać.
Nie spiesze sie tak serio szukam lekarza bo jak kiedys wspomnialam moja gin sie przeniosla i 60km w jedna strone na ten moment to dla mnie wyzwanie. Jutro zadzwonie w jedno miejsce bo musze ustalic jeszcze kwestie ubezpieczenia bo wzielam jakies dodatkowe wiec bede miec darmowe leczenie tylko musze znalezc placowke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anusia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-27 17:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.