Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-06, 18:38   #4351
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
Czyli mam skobczyc brac tabletki pomimo krwawienia i kolejne opakowanie normalnie?
tak
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 11:52   #4352
Ldn_H
Przyczajenie
 
Avatar Ldn_H
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Pytanie w sumie z ciekawości...

Czy przy zmianie tabletek z silniejszych na słabsze (Yasmin na LesiPlus) bez robienia przerwy (środa - ostatnia tabletka Yasminu, czwartek - pierwsza tabletka Lesi) wystąpi krwawienie?
Ldn_H jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-07, 12:09   #4353
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ldn_H Pokaż wiadomość
Pytanie w sumie z ciekawości...

Czy przy zmianie tabletek z silniejszych na słabsze (Yasmin na LesiPlus) bez robienia przerwy (środa - ostatnia tabletka Yasminu, czwartek - pierwsza tabletka Lesi) wystąpi krwawienie?
Być może albo jakieś plamienie, nie ma reguły.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 06:27   #4354
ToTyLkoJa2
Zadomowienie
 
Avatar ToTyLkoJa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 509
GG do ToTyLkoJa2
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A czy przy pierwszym opakowaniu może boleć brzuch jak przed okresem? i piersi mogą być powiększone? Dodam, ze tydzien przed rozpoczeciem opakowania wzielam tabletke po, w miedzyczasie udalam sie do ginekologa, ktory wykryl torbiel i przepisal mi femoden. Wzielam w pierwszym dniu cyklu, krwawienie a raczej plamienie ustalo, a teraz ten brzuch? czy moga to byc zle dobrane tabletki?
__________________
fight
ToTyLkoJa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-08, 11:42   #4355
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez ToTyLkoJa2 Pokaż wiadomość
A czy przy pierwszym opakowaniu może boleć brzuch jak przed okresem? i piersi mogą być powiększone? Dodam, ze tydzien przed rozpoczeciem opakowania wzielam tabletke po, w miedzyczasie udalam sie do ginekologa, ktory wykryl torbiel i przepisal mi femoden. Wzielam w pierwszym dniu cyklu, krwawienie a raczej plamienie ustalo, a teraz ten brzuch? czy moga to byc zle dobrane tabletki?
Może boleć, nie oceniaj od razu że są źle dobrane, zobacz jak będzie przy kolejnym opakowaniu.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-10, 22:22   #4356
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jeśli dostałam okres w 19-20 tabletce i trwa on już czwarty dzień i jest średnio obfity mam się czym martwić? Teoretycznie powinnam dostać go dopiero dzisiaj, ale wystąpił niestety wcześniej. Zastanawiam się, czy mogło być to powodowane stresem w ostatnim czasie?
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-11, 05:43   #4357
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
Jeśli dostałam okres w 19-20 tabletce i trwa on już czwarty dzień i jest średnio obfity mam się czym martwić? Teoretycznie powinnam dostać go dopiero dzisiaj, ale wystąpił niestety wcześniej. Zastanawiam się, czy mogło być to powodowane stresem w ostatnim czasie?
Nie, jednorazowe krwawienie śródcykliczne nie jest powodem do niepokoju.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-11, 07:11   #4358
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Nie, jednorazowe krwawienie śródcykliczne nie jest powodem do niepokoju.
chodzi mi bardziej o ilość krwawienia. Piąty dzień a jest nadal dość obfite w szczególności rano. Moje krwawienia trwały zawsze 4-5 dni a to nie zapowiada się żeby miało w ogóle przejść
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 09:13   #4359
letnieprzygody
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 14
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czy wzięcie kilku tabletek pod rząd z dość dużym opóźnieniem (ale mieszczącym się w granicach 12 godzin) może obniżyć skuteczność antykoncepcji?
letnieprzygody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 09:21   #4360
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez letnieprzygody Pokaż wiadomość
Czy wzięcie kilku tabletek pod rząd z dość dużym opóźnieniem (ale mieszczącym się w granicach 12 godzin) może obniżyć skuteczność antykoncepcji?
Skoro było zachowane 12h to nie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-12, 10:37   #4361
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
chodzi mi bardziej o ilość krwawienia. Piąty dzień a jest nadal dość obfite w szczególności rano. Moje krwawienia trwały zawsze 4-5 dni a to nie zapowiada się żeby miało w ogóle przejść
Na razie obserwuj. Czasami tak jest, że coś się rozreguluje. Gdyby krwawienie trwało dłużej niż 2 tygodnie, szoruj szybciutko do ginekologa.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-14, 19:05   #4362
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, nie chciałam zakładać nowego wątku zwracam się do Was z pytaniem, otóż niedługo wybieram się do gina, pełna wizyta + chciałabym zacząć stosować tabletki anty, zwlekałam sporo, bo odstraszały mnie skutki uboczne.
Chciałabym, żeby tabletki dobrane byly na podstawie badań, które zleci ginekolog. Nie chce żeby przepisane mi zostały ot tak, metodą prób i blędów. Niestety nie znam nikogo, komu ginekolog zlecił wcześniej jakiekolwiek badania... Z tego co słyszałam to zazwyczaj mówią, że nie mogą każdej pacjentki wysyłać, bo są kosztowne itd. Czy więc zostaje tylko zrobienie tych badań prywatnie na własną rękę?
Jak znaleźć dobrego ginekologa , który faktycznie się tym zainteresuje?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-14, 20:21   #4363
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie chciałam zakładać nowego wątku zwracam się do Was z pytaniem, otóż niedługo wybieram się do gina, pełna wizyta + chciałabym zacząć stosować tabletki anty, zwlekałam sporo, bo odstraszały mnie skutki uboczne.
Chciałabym, żeby tabletki dobrane byly na podstawie badań, które zleci ginekolog. Nie chce żeby przepisane mi zostały ot tak, metodą prób i blędów. Niestety nie znam nikogo, komu ginekolog zlecił wcześniej jakiekolwiek badania... Z tego co słyszałam to zazwyczaj mówią, że nie mogą każdej pacjentki wysyłać, bo są kosztowne itd. Czy więc zostaje tylko zrobienie tych badań prywatnie na własną rękę?
Jak znaleźć dobrego ginekologa , który faktycznie się tym zainteresuje?
Badania krwi zazwyczaj pokazują tylko tyle, czy w ogóle możesz je brać. Tabletki zazwyczaj dobierane są właśnie tą metodą. Nie ma co się zrażać, obecnie składy tabletek mają malutką zawartość hormonów i krzywd nie wyrządzają, a jak się coś zaczyna dziać to nie ma problemu z ich zmianą, to nic strasznego
Sama przechodziłam chyba przez 3 różne, nim znalazłam ideał I właściwie każde były znośne, ale nie miałam zamiaru się użerać z choćby jednym skutkiem ubocznym Raz wahania nastroju, raz nieplanowane plamienia etc.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 10:18   #4364
szalona_ja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 16
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny

Można dołączyć?

Po okropnej fazie schizów z prezerwatywami, niekończenia we mnie i wkręcania sobie ciąży przed każdym okresem zdecydowałam się na tabletki. Myślę, że będzie to też dobrym wyjściem w kwestii bolesnych miesiączek, które nie dawały mi normalnie funkcjonować do tej pory.

Ginekolog przepisał mi tabletki Belara. Macie może jakieś doświadczenia z nimi? Czytałam już trochę w internecie jednak opamiętałam się ponieważ każdy może inaczej odczuwać skutki uboczne, ja zapewne też.

Dodatkowo mam pytanie w kwestii upewnienia się, jeśli pierwszą tabletkę mam zażyć pierwszego dnia miesiączki a lekarz zalecił mi przyjmowanie ich na wieczór to powinnam ją zażyć np. tak jak sobie ustalę o 20? Czy może krwawienie o 9 rano- tabletka też?

No i tuż po zakończeniu krwawienia nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Działanie jest zapewnione od 1 tabletki zażytej w pierwszym dniu krwawienia?
szalona_ja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 10:22   #4365
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez szalona_ja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Można dołączyć?

Po okropnej fazie schizów z prezerwatywami, niekończenia we mnie i wkręcania sobie ciąży przed każdym okresem zdecydowałam się na tabletki. Myślę, że będzie to też dobrym wyjściem w kwestii bolesnych miesiączek, które nie dawały mi normalnie funkcjonować do tej pory.

Ginekolog przepisał mi tabletki Belara. Macie może jakieś doświadczenia z nimi? Czytałam już trochę w internecie jednak opamiętałam się ponieważ każdy może inaczej odczuwać skutki uboczne, ja zapewne też.

Dodatkowo mam pytanie w kwestii upewnienia się, jeśli pierwszą tabletkę mam zażyć pierwszego dnia miesiączki a lekarz zalecił mi przyjmowanie ich na wieczór to powinnam ją zażyć np. tak jak sobie ustalę o 20? Czy może krwawienie o 9 rano- tabletka też?

No i tuż po zakończeniu krwawienia nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Działanie jest zapewnione od 1 tabletki zażytej w pierwszym dniu krwawienia?
Jesli wezmiesz pierwsza tabletke pierwszego dnia (moze byc o 20) to jestes zabezpieczona od razu. ;-)
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 12:34   #4366
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Badania krwi zazwyczaj pokazują tylko tyle, czy w ogóle możesz je brać. Tabletki zazwyczaj dobierane są właśnie tą metodą. Nie ma co się zrażać, obecnie składy tabletek mają malutką zawartość hormonów i krzywd nie wyrządzają, a jak się coś zaczyna dziać to nie ma problemu z ich zmianą, to nic strasznego
Sama przechodziłam chyba przez 3 różne, nim znalazłam ideał I właściwie każde były znośne, ale nie miałam zamiaru się użerać z choćby jednym skutkiem ubocznym Raz wahania nastroju, raz nieplanowane plamienia etc.
A jakie to dokładnie badania krwi? Chodzi o krzepliwość krwi, czy takie ogólne?

Kurczę boję się bardzo skutkow ubocznych i nie chodzi mi o rzeczy typu zatrzymanie się wody w organizmie, tylko o uboczne skutki psychiczne Boje się tych wahań nastroju, obnizenia libida.
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 13:12   #4367
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez szalona_ja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

Można dołączyć?

Po okropnej fazie schizów z prezerwatywami, niekończenia we mnie i wkręcania sobie ciąży przed każdym okresem zdecydowałam się na tabletki. Myślę, że będzie to też dobrym wyjściem w kwestii bolesnych miesiączek, które nie dawały mi normalnie funkcjonować do tej pory.

Ginekolog przepisał mi tabletki Belara. Macie może jakieś doświadczenia z nimi? Czytałam już trochę w internecie jednak opamiętałam się ponieważ każdy może inaczej odczuwać skutki uboczne, ja zapewne też.

Dodatkowo mam pytanie w kwestii upewnienia się, jeśli pierwszą tabletkę mam zażyć pierwszego dnia miesiączki a lekarz zalecił mi przyjmowanie ich na wieczór to powinnam ją zażyć np. tak jak sobie ustalę o 20? Czy może krwawienie o 9 rano- tabletka też?

No i tuż po zakończeniu krwawienia nie trzeba się dodatkowo zabezpieczać? Działanie jest zapewnione od 1 tabletki zażytej w pierwszym dniu krwawienia?
I bardzo dobrze, że się opamiętałaś, bo tak to właśnie działa
Tak jak poprzedniczka napisała, nawet jeśli krwawienie pojawi się o 9, to tabletkę weź o tej 20 i wszystko będzie ok. Bezpieczeństwo zapewnione od razu. Nastaw sobie w telefonie budzik na cały tydzień, na tą godzinę i na pewno nie będziesz zapominała. W trakcie 7-dniowej przerwy antykoncepcja również jest zachowana.

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
A jakie to dokładnie badania krwi? Chodzi o krzepliwość krwi, czy takie ogólne?

Kurczę boję się bardzo skutkow ubocznych i nie chodzi mi o rzeczy typu zatrzymanie się wody w organizmie, tylko o uboczne skutki psychiczne Boje się tych wahań nastroju, obnizenia libida.
Krzepliwość i próby wątrobowe, czasami robi się profil hormonalny. Tabletki wody już raczej nie zatrzymują. Wahania nawet jeśli jakieś na samym początku się pojawią, to organizm musi się przyzwyczaić i zazwyczaj mijają
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 16:48   #4368
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ok, potrzebuje odschizowania ;D

Biorę tabletki Diane 35, teraz już 5 miesiąc. Brałam je na problemy z cerą, nie myślałam nawet o ich działaniu antykoncepcyjnym. Staram się je brać w miarę regularnie, jednak zdarzało mi się je zażyć jednego dnia o 13 a następnego o 16. W ostatnią sobotę o 13 wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. W nocy doszło do stosunku z chłopakiem, nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo, jednak nie skończył we mnie. Rano złapała mnie totalna panika (może dlatego, że był to mój pierwszy raz) i poszedł do apteki po tabletke po, Ellaone. Zażyłam ją, krwawienie z odstawienia przyszło we wtorek, po 4 dniach tak jak zawsze. Zanim jednak się to stało współżyliśmy znowu, z prezerwatywą, która pękła....... No i w czwartek rano znowu zażyłam tabletke po, ok. 30 godzin po seksie. I teraz mam schize, że skoro Ellaone blokuje progesteron a Diane go posiada to mogłam sobie zaszkodzić. Wiem, że to było idiotyczne.... Trzy dni temu wzięłam Diane z nowego opakowania, skracając 7 dniową przerwę do 5, ale z tego co czytałam nic złego w tym nie ma.
Teraz nie mogę jeść, spać i czekam tylko do czwartku żeby iść na badanie krwi.
Błagam niech mnie ktoś uspokoi

A no i chciałam się spytać - moje piersi zawsze maleją po krwawieniu z odstawienia a potem wracają do normalnego rozmiaru, tak jak przy okresie. Czy to jest normalne?

Edytowane przez Alena_
Czas edycji: 2015-11-15 o 17:03
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 17:14   #4369
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Alena_ Pokaż wiadomość
Ok, potrzebuje odschizowania ;D

Biorę tabletki Diane 35, teraz już 5 miesiąc. Brałam je na problemy z cerą, nie myślałam nawet o ich działaniu antykoncepcyjnym. Staram się je brać w miarę regularnie, jednak zdarzało mi się je zażyć jednego dnia o 13 a następnego o 16. W ostatnią sobotę o 13 wzięłam ostatnią tabletkę z opakowania. W nocy doszło do stosunku z chłopakiem, nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo, jednak nie skończył we mnie. Rano złapała mnie totalna panika (może dlatego, że był to mój pierwszy raz) i poszedł do apteki po tabletke po, Ellaone. Zażyłam ją, krwawienie z odstawienia przyszło we wtorek, po 4 dniach tak jak zawsze. Zanim jednak się to stało współżyliśmy znowu, z prezerwatywą, która pękła....... No i w czwartek rano znowu zażyłam tabletke po, ok. 30 godzin po seksie. I teraz mam schize, że skoro Ellaone blokuje progesteron a Diane go posiada to mogłam sobie zaszkodzić. Wiem, że to było idiotyczne.... Trzy dni temu wzięłam Diane z nowego opakowania, skracając 7 dniową przerwę do 5, ale z tego co czytałam nic złego w tym nie ma.
Teraz nie mogę jeść, spać i czekam tylko do czwartku żeby iść na badanie krwi.
Błagam niech mnie ktoś uspokoi

A no i chciałam się spytać - moje piersi zawsze maleją po krwawieniu z odstawienia a potem wracają do normalnego rozmiaru, tak jak przy okresie. Czy to jest normalne?

Czekaj, muszę najpierw to przetrawić, prześmiać i uwierzyć. SERIO?
1. Skoro bierzesz tabletki, to nie potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia. Nie ważne czy bierzesz tabletkę raz o 13, a raz o 16. Bylebyś mieściła się w widełkach 12h. Czytałaś w ogóle ulotkę?
2. Nie musicie się dodatkowo zabezpieczać, a chłopak może kończyć 10x dziennie (o ile da radę).
3. PO KIEGO ELLAONE? Dlaczego bezpodstawnie faszerujesz się taką dawką hormonów? Zupełnie niepotrzebnie. Szkoda zdrowia przede wszystkim i pieniędzy.
4. Po co współżyliście z prezerwatywą? I co z tego że pękła? Skoro bierzesz tabletki
5. ZNOWU TA ELLA. PO CO?
6. Owszem, przerwę można skracać, nigdy wydłużać.
7. Po co Ci badanie krwi, skoro wynik będzie jasny? Zjedz, śpij, uspokój się. Nie wiesz skąd się biorą dzieci, jak działa antykoncepcja i jak dochodzi do zapłodnienia?
8. Masz 13 lat? Przepraszam, ale osoba w wieku powyżej 13 takie rzeczy wie Dlatego pytam z ciekawości.
__________________

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2015-11-15 o 17:16
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-15, 17:26   #4370
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wiem wiem, jestem głupia, dziecinna a w dodatku paranoiczka :P
Ale wyczytałam że Ella zawiera jakby ANTYprogesteron, a skoro Diane zawiera progesteron to mogło się to jakoś zakłócić?? Z drugiej strony do owulacji nie dochodzi raczej tak O... A test muszę zrobić bo inaczej zwariuje, a ten z krwi można wykonać szybciej.

A, i lat mam 19, troszkę więcej

Edytowane przez Alena_
Czas edycji: 2015-11-15 o 17:27
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 17:29   #4371
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Pozwól, że zamilknę, bo nie mam siły i boję się, że powiem za dużo, a mi nie przystoi Może ktoś inny będzie miał nerwy
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 17:36   #4372
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jestem gotowa na wszystko bo wiem że zachowałam się jak kretynka
Chce tylko usłyszeć że owulacja jest niemożliwa w tej sytuacji bo zwariuje xd
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 18:27   #4373
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Alena_ Pokaż wiadomość
Jestem gotowa na wszystko bo wiem że zachowałam się jak kretynka
Chce tylko usłyszeć że owulacja jest niemożliwa w tej sytuacji bo zwariuje xd
Koleżanki już Cię doskonale uświadomiły uspokoj się dziewczyno
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-15, 21:34   #4374
wibovit
Raczkowanie
 
Avatar wibovit
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 347
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, biorę drugie opakowanie tabletek i jest coś co wydaje mi się bardzo dziwne. Zrobiłam 7 dniową przerwę, 3 dnia wieczorem wystąpiło krwawienie, na początku słabsze, na drugi dzień już wyglądało jak normalny okres. 5 dnia kilkukrotnie współżyłam z chłopakiem, podczas seksu było trochę krwi. Jednak później, po wszystkim wzięłam prysznic, założyłam podpaskę.....a tu krwawienie jakby zniknęło Ani kropli więcej już nie było.. Czyli trwało w sumie niecałe 3 dni... zawsze na koniec miałam jakieś plamienia większe lub mniejsze, ale były, nawet miesiąc temu w przerwie. A tutaj automatycznie po seksie się zatrzymało. Czy to jest normalne i czy współżycie mogło je "zahamować"? Trochę mnie to zaniepokoiło, zaczynam już sobie wkręcać, że to może nie było normalne krwawienie i coś jest nie tak...
wibovit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 16:43   #4375
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Zauważyłam jeszcze coś niepokojącego... krwawienie z odstawienia trwa już 6 dzień, kiedy normalnie trwało ok. 4-5. Wczoraj wieczorem ustąpiło, rano nie było już po nim śladu na podpasce, a dzisiaj koło 11 znowu dostałam krwawienia (wydzielina czerwona, krew ze śluzem i znalazłam taką jakby brązową nitkę). Do tego strasznie boli mnie prawy jajnik... Czy to jest wszystko normalne?
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 17:07   #4376
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Rozregulowałaś sobie idiotycznym postępowaniem gospodarkę hormonalną. Biorąc pod uwagę co zrobiłaś swojemu organizmowi - to "normalne" (w calej nienormalności tej sprawy). Jeszcze sporo czasu będziesz przywracać organizm do normy.

P.S serio w głowie mi się nie mieści, że ten wpis to nie troll, ze cos takiego mozna zrobic.
__________________
W skrócie Brołdi

Edytowane przez broadwaydream
Czas edycji: 2015-11-16 o 17:08
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 17:18   #4377
Alena_
Przyczajenie
 
Avatar Alena_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 19
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Może to głupie i idiotyczne, ale jedyne co się dla mnie liczy to to żebym nie była teraz w ciąży.
Alena_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 17:29   #4378
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Alena_ Pokaż wiadomość
Może to głupie i idiotyczne, ale jedyne co się dla mnie liczy to to żebym nie była teraz w ciąży.
Normalnie w takich przypadkach na wątku prawdopodobieństwa ciąży zaleca się iść do lekarza po tabletki anty, ale Ty je bierzesz i nie wiadomo co tu zalecić Rzeczywiście ciężko uwierzyć, że w jednym czasie biorąc prawidłowo tabletki można przyjąć dwie Elle.
Jak napisała poprzedniczka, za dużo namieszałaś i te bombardowanie hormonalne pewnie przez jakiś czas będzie zbierało swoje żniwa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-16, 19:30   #4379
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Alena_ Pokaż wiadomość
Może to głupie i idiotyczne, ale jedyne co się dla mnie liczy to to żebym nie była teraz w ciąży.
Dziewczyno, uspokój się. Nie ma możliwości ciąży, nie ma.
I naprawdę - przeczytaj ulotkę od Diane-35.

Wibovit, wszystko okej. Pamiętaj, że krwawienie z odstawienia to nie miesiączka i może wyglądać nietypowo (czyli inaczej niż fizjologiczne krwawienie). Może nagle przyjść i nagle przejść, może przyjść, siąpać przez parę dni i tyle, możesz krwawić, później przez dzień nie i znowu zacząć itd. Wszystko jest normalne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-17, 11:14   #4380
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ..

Mam pytanie, może głupie, ale wolę się dowiedzieć. Jak to jest z lekami, które wpłwają na działanie tabletek, w ogóle ich nie można brać czy tylko w ciagu 4 h po wzięciu tabletki ( aby miała czas się wchłonąć), a później już można wziąć np po 6h ?
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.