Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 23:24   #4501
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

W pewnym wątku natknęłam się na taką wypowiedź:

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Gin mówiła, że dużo wpadek do niech przychodzi właśnie z 5-6-7 dnia odstawienia, jak już nie krwawią więc uprawiają seks. Po prostu czasem owulacja się przesuwa na ten tydzień zamiast w ogóle zniknać. Innego gina pytalam i tez mowil, ze mial wiele wpadek tego typu. Ale więcej Wam nie powiem, bo nie jestem ginem, nie znam się.
Czy możecie mi powiedzieć, że to bzdura? Skąd się biorą takie opinie???

Edytowane przez Rapsody
Czas edycji: 2016-01-10 o 23:31
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 23:48   #4502
Chemical Usagi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Mam jutro egzamin ( który mnie za bardzo nie przeraża)+ dzisiaj miałam trochę stresującą podróż, bo trochę zboczyliśmy z trasy i na koniec samochód się zepsuł :/ co naprawdę mnie zestresowało.

Krwawienia z odstawienia powinnam dostać dzisiaj (zazwyczaj dostawałam do popułudnia), a teraz nadal nic. Sprawdzam co chwilę. Czy powyższe, trochę stresujące doświadczenia mogły się do tego przyczynić ? Dzisiaj biorę 3 tabletkę placebo, jutro biorę ostatnią.
Nie zapomniałam, nie zwymiotowałam itp w tym miesiącu, wszystko brane jak w zegarku, zresztą dodatkowo partner we mnie nie kończy i w tym miesiącu tylko kilka razy się kochaliśmy. Ale i tak siedzę przed kompem i zamiast uczyć się na egzamin to się nakręcam.

Chyba naprawdę powinnam się wybrać do psychologa, bo ta moja panika wybiega już poza horyzonty normy.
Miałam kiedyś podobną sytuacje i czułam się dokładnie jak Ty, ale się pojawiło i luz, zresztą wiesz nawet jak się nie pojawi to i tak nie świadczy o ciąży jeszcze dlatego spokojnie, nie myśl o tym, zajmij się czymś i wszystko się wyjaśni . A podejście to się może z czasem po prostu nabiera.
Chemical Usagi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 23:50   #4503
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
W pewnym wątku natknęłam się na taką wypowiedź:



Czy możecie mi powiedzieć, że to bzdura? Skąd się biorą takie opinie???
Ta osobniczka same pierdoły wypisuje, serio.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 16:52   #4504
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ta osobniczka same pierdoły wypisuje, serio.
Aaa, okej
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 16:55   #4505
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Aaa, okej
Nie ma mowy o jakiejkolwiek owulacji na tabletkach a owa wizażanka nie raz, nie dwa dawała takie rady, że głowa mała Zaprzeczenie wszystkich ulotek i normalnych, kompetentnych lekarzy
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 18:03   #4506
Tutinkopi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 7
Przedłużenie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych o jeden tydzień.

Czy możliwe jest przedłużenie brania tabletek anty o jeden tydzień? Tj. wzięcie całego blistra, dobranie siedmiu tabletek, i dopiero po tym wszystkim zrobienie przerwy? Czy jest to bezpieczne i zapewni ochronę? Oczywiście po tym wszystkim zaczęty byłby nowy blister.

Jest sens bawić się w to, czy lepiej dobrać cały blister?
Tutinkopi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 22:04   #4507
Rapsody
Raczkowanie
 
Avatar Rapsody
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 66
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Skoro nie ma mowy o owulacji to dlaczego tabletki nie dają 100% pewności? Wiadomo, że producent musi się zabezpieczyć pisząc, że jest jakieś tak ryzyko, ale skoro tak...
Rapsody jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-12, 02:10   #4508
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Rapsody Pokaż wiadomość
Skoro nie ma mowy o owulacji to dlaczego tabletki nie dają 100% pewności? Wiadomo, że producent musi się zabezpieczyć pisząc, że jest jakieś tak ryzyko, ale skoro tak...
To zazwyczaj wyniku z błędu w stosowaniu, nie uważania na substancje które mają wpływ na działanie.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 12:45   #4509
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

ja chcialam tylko dac znac, ze oczywiscie dostalam krwawienia, juz wczoraj rano wiec kryzys zazegnany i teraz zaczynam pracowac nad psychika ;p wczoraj czytalam ciekaw artykulz forum ginekollogicznego o tym ze ok 50% Amerykanek i 20% Europejek popelniaja bledy podczas stosowania tej metody antykoncepcji
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-12, 23:23   #4510
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Przedłużenie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych o jeden tydzień.

Cytat:
Napisane przez Tutinkopi Pokaż wiadomość
Czy możliwe jest przedłużenie brania tabletek anty o jeden tydzień? Tj. wzięcie całego blistra, dobranie siedmiu tabletek, i dopiero po tym wszystkim zrobienie przerwy? Czy jest to bezpieczne i zapewni ochronę? Oczywiście po tym wszystkim zaczęty byłby nowy blister.

Jest sens bawić się w to, czy lepiej dobrać cały blister?
Można i jest to bezpieczne
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-13, 21:05   #4511
YaggaYo
Raczkowanie
 
Avatar YaggaYo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 298
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mam pytanie
Ostatni raz kochałam się z chłopakiem 03.01 dzień później jakieś 15-20 min po wzieciu tabletki zjadlam dwie tabletki rutimaxu. Aktualnie jestem w trakcie 7 dniowej przerwy i moje pytanie: czy możemy się bezpiecznie kochać czy lepiej się dodatkowo zabezpieczyć?
YaggaYo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 22:12   #4512
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witajcie nie widziałam w jakim wątku zapytać więc pytam tutaj
Biorę Rigevidon od pięciu lat. Ze skutków ubocznych tylko raz miałam plamienie. W zeszłym tygodniu zaczęły mnie boleć piersi. Nie jest to jakiś wielki ból, mogę normalnie dotykać, tylko w momencie jak nacisnę mocniej albo np. biegam to bolą. Oczywiście zaczęłam schizować że jestem w ciąży Czy to normalne że po takim długim czasie brania jednych tabletek nagle wystąpią skutki uboczne? Dodam że tabletki biorę praktycznie z zegarkiem w ręku, ani razu się nie spóźniłam, nie zwymiotowałam, nie miałam biegunki, nie piłam ziół. Antybiotyk brałam jeszcze przy poprzednim opakowaniu, ale akurat ten antybiotyk nie obniżał skuteczności. Czy ktoś może mnie trochę uspokoić?
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-13, 22:41   #4513
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Witajcie nie widziałam w jakim wątku zapytać więc pytam tutaj
Biorę Rigevidon od pięciu lat. Ze skutków ubocznych tylko raz miałam plamienie. W zeszłym tygodniu zaczęły mnie boleć piersi. Nie jest to jakiś wielki ból, mogę normalnie dotykać, tylko w momencie jak nacisnę mocniej albo np. biegam to bolą. Oczywiście zaczęłam schizować że jestem w ciąży Czy to normalne że po takim długim czasie brania jednych tabletek nagle wystąpią skutki uboczne? Dodam że tabletki biorę praktycznie z zegarkiem w ręku, ani razu się nie spóźniłam, nie zwymiotowałam, nie miałam biegunki, nie piłam ziół. Antybiotyk brałam jeszcze przy poprzednim opakowaniu, ale akurat ten antybiotyk nie obniżał skuteczności. Czy ktoś może mnie trochę uspokoić?
Tak, jest to możliwe.
W ciąży nie jesteś
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-13, 23:08   #4514
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;54126453]Tak, jest to możliwe.
W ciąży nie jesteś [/QUOTE]

Dzięki
Mam nadzieję że te objawy przejdą, bo jestem ogólnie bardzo zadowolona z tych tabletek i ich ceny... Mam śliczną cerę bez jednej krostki, a wcześniej różnie to bywało

I w tym miejscu chciałabym też podzielić się swoim bulwersem sprzed dwóch miesięcy. Miałam ostrą anginę, i byłam u lekarza. Poinformowałam go że biorę tabletki a on próbował przepisać mi Augumentin. Jako że już wcześniej wiedziałam że ten antybiotyk wpływa na tabletki, powiedziałam mu o tym, a on zaczął się ze mną kłócić I powiedział że nie, na pewno nie wpływa. W końcu wyjęłam telefon, weszłam na stronę gdzie się sprawdza interakcje leków, i dopiero wtedy przepisał mi coś innego.

Także uczulam wszystkich, sprawdzajcie te rzeczy i nie ufajcie ślepo lekarzom i uważajcie na ten Augumentin, bo lekarze często go dają przy infekcjach gardła i migdałów. Wolę nawet nie myśleć co mogłoby się stać gdybym jednak wzięła ten antybiotyk.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 08:58   #4515
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez YaggaYo Pokaż wiadomość
Mam pytanie
Ostatni raz kochałam się z chłopakiem 03.01 dzień później jakieś 15-20 min po wzieciu tabletki zjadlam dwie tabletki rutimaxu. Aktualnie jestem w trakcie 7 dniowej przerwy i moje pytanie: czy możemy się bezpiecznie kochać czy lepiej się dodatkowo zabezpieczyć?
Możesz się normalnie kochać. To nie antybiotyk. Dziewczyny, naprawdę nie schizujcie tak z witaminą C.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 09:41   #4516
marshmallow5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 9
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej, Gwiazdeczko, miałam ten sam problem jakiś czas temu, nieźle zeschizowałam, więc udałam się do lekarza, wizyta była prywatnie, ale uważam, że to bardzo dobrze wydane pieniądze. Pani doktor bardzo skrupulatnie wyjaśniła mi dlaczego piersi bolą, że nie ma znaczenia jak długo je przyjmujesz. Zła dieta, zbyt dużo soli przede wszystkim, niedobór magnezu i wit. B6 oraz stres mogą powodować taki właśnie ból. Dlatego nie przejmuj się i może zwróć uwagę na dietę Pozdrawiam cieplutko
marshmallow5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 13:30   #4517
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez marshmallow5 Pokaż wiadomość
Hej, Gwiazdeczko, miałam ten sam problem jakiś czas temu, nieźle zeschizowałam, więc udałam się do lekarza, wizyta była prywatnie, ale uważam, że to bardzo dobrze wydane pieniądze. Pani doktor bardzo skrupulatnie wyjaśniła mi dlaczego piersi bolą, że nie ma znaczenia jak długo je przyjmujesz. Zła dieta, zbyt dużo soli przede wszystkim, niedobór magnezu i wit. B6 oraz stres mogą powodować taki właśnie ból. Dlatego nie przejmuj się i może zwróć uwagę na dietę Pozdrawiam cieplutko
Hm, jeśli chodzi o to, to mam również zajady w kącikach ust od kilku dni, a to jest chyba też objaw niedoboru wit B. Może coś w tym faktycznie jest. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź W sumie, one nie bolą aż tak bardzo, mogę ze spokojem spać na brzuchu, codziennie też wcieram w nie krem i przy tym wykonuję masaż i wtedy też nie bolą. Bolą w momencie jak nacisnę od przodu na sutek. W ciąży chyba piersi są dużo bardziej tkliwe. Ale oczywiście jak to ja, każdy taki objaw traktuję jako objaw ciąży. Dzisiaj mnie mdli od rana, prawdopodobnie ze stresu a ja oczywiście sama nakręcam się dalej. Eh.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 14:23   #4518
zdravo
Raczkowanie
 
Avatar zdravo
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wisła
Wiadomości: 126
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam w grudniu wzięłam tylko 13 tabletek anty i na uczelni stracił mi się listek z pozostałymi tabletkami. Jak się później okazało ginekolodzy w moim mieście z funduszu już nie przyjmowali a w aptece nie chcieli mi sprzedać bo trzeba mieć receptę (tak, okazało się że jest to ostatni listek z paczki, przez początki sesji nawet nie zauważyłam). Jednak po trzech dniach jako że był weekend i nawet prywatnego nie umiałam znaleźć, dostałam normalnie krwawienia z odstawienia i stwierdziłam, że zrobię 7 dni przerwy. Po tym fatalnym opakowaniu, zaczęłam przyjmować normalnie następny listek (w jednej aptece w końcu u zaprzyjaźnionej aptekarki kupiłam) i właśnie dzisiaj biorę ostatnią tabletkę. Przed fatalnym listkiem brałam regularnie antykoncepcje przez dwa miesiące i takie o to moje pytanie z tą całą historią.. Kochałam się z swoim facetem bez zabezpieczenia (pod koniec 3 tygodnia tabletek) ale nie doszedł we mnie.. Czy to opakowanie, które przyjęłam regularnie 21 tabletek będzie działać, gdy wcześniej tylko przyjęłam 13 tabletek? Czy to teraz opakowanie nie będzie działać z ryzykiem jako że pierwszy listek tak jak jest w przypadku dopiero zaczęcia przyjmowania tabsów? Nie wiem czy robić przerwę w tabsach czy lepiej zacząć następne opakowanie gdyby coś było nie tak? Jak myślicie? Proszę o jakąś radę!
zdravo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:01   #4519
konfitura_
Rozeznanie
 
Avatar konfitura_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 957
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jejku, schizuję. Rano zjadłam dość sporą dawkę owoców i jakąś godzinę po przyjęciu tabletki oddałam dość luźny stolec. Potem 6h po przyjęciu tabletki ponownie. I martwię się, bo ulotka mówi o "ciężkiej biegunce i wymiotach"
konfitura_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-14, 21:07   #4520
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez konfitura_ Pokaż wiadomość
Jejku, schizuję. Rano zjadłam dość sporą dawkę owoców i jakąś godzinę po przyjęciu tabletki oddałam dość luźny stolec. Potem 6h po przyjęciu tabletki ponownie. I martwię się, bo ulotka mówi o "ciężkiej biegunce i wymiotach"
To po jaką ch. się martwisz? Sama temu zaprzeczyłaś
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:09   #4521
konfitura_
Rozeznanie
 
Avatar konfitura_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 957
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Bo jestem głupia i sama się nakręcam
konfitura_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-14, 21:25   #4522
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez konfitura_ Pokaż wiadomość
Bo jestem głupia i sama się nakręcam
Sama bym tego lepiej nie ujęła! Luźno, nic nie będzie Naprawdę musiała by z Ciebie lecieć aż woda, albo solidna grypa jelitowa
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 13:38   #4523
Aga334
Raczkowanie
 
Avatar Aga334
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wszędzie tam gdzie ty
Wiadomości: 188
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

hej. Dziewczyny doradzcie mi co ma zrobic, od ponad trzech lat brałam tabletki, a teraz juz nie jestem ze swoim facetem (poszedł do innej) i nie wiem czy mam brac dalej czy juz sobie odpuscic i zrobic przerwe? Ale mam jeszcze dwa opakowania wykupione.
Aga334 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 14:13   #4524
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Aga334 Pokaż wiadomość
hej. Dziewczyny doradzcie mi co ma zrobic, od ponad trzech lat brałam tabletki, a teraz juz nie jestem ze swoim facetem (poszedł do innej) i nie wiem czy mam brac dalej czy juz sobie odpuscic i zrobic przerwe? Ale mam jeszcze dwa opakowania wykupione.
Zrób jak uważasz Możesz odpuścić, możesz wziąć do końca żeby się nie zmarnowały. Chyba że masz jakąś koleżankę, która bierze takie same i jej odstąpisz. Jest kilka wyjść
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 18:22   #4525
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

hej, zaczelam znowu po pół roku przerwy brac tabletki, pierwszą wzięłam w drugi dzień okresu tj 11.01, czy jestem bezpieczna? wiem że jeśli weźmie się tabletkę w 1 dzień działa ona od razu. Słyszałam też, że przy pierwszym opakowaniu należy się dodatkowo zabezpieczać. Czy to prawda?
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 19:18   #4526
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez miyavi666 Pokaż wiadomość
hej, zaczelam znowu po pół roku przerwy brac tabletki, pierwszą wzięłam w drugi dzień okresu tj 11.01, czy jestem bezpieczna? wiem że jeśli weźmie się tabletkę w 1 dzień działa ona od razu. Słyszałam też, że przy pierwszym opakowaniu należy się dodatkowo zabezpieczać. Czy to prawda?
Dlaczego nie przeczytałaś ulotki, tylko zgadujesz?
Wzięcie tabletki w 2-5 dni okresu->trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez pierwszy tydzień brania. Później ochrona już obowiązuje.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 19:20   #4527
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

czytałam ale wolałam się upewnić dzięki
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-15, 22:51   #4528
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A ja mam pytanie z innej beczki. Czy ktoras z Was wykryla u siebie kiedykolwiek guzka w piersi?
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-16, 11:25   #4529
xxizax_x
Raczkowanie
 
Avatar xxizax_x
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 52
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ostatnio zmieniłam godzinę brania tabletek z 21 na 22:15 oczywiście zaczynając nowe opakowanie o nowej godzinie. Czy to moglo jakos wpłynąć na pojawienie się owulacji czy obniżenie skuteczności? W 7 dzień przerwy kochałam się bez dodatkowych zabezpieczeń. Moje pytanie bierze się stąd, że ostatnio pobolewa mnie jajnik i nie wiem co może być przyczyną zaczęło sie podczas stosunku. (dziś biorę 7 tabletkę)
I jeszcze jedno pytanie czy szklanka soku z grejpfrutów wpływa na skuteczność, nie wiem po prostu w jakiej ilości jest to "szkodliwe" a przez przypadek ją wczoraj wypiłam.
xxizax_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-16, 11:48   #4530
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xxizax_x Pokaż wiadomość
Ostatnio zmieniłam godzinę brania tabletek z 21 na 22:15 oczywiście zaczynając nowe opakowanie o nowej godzinie. Czy to moglo jakos wpłynąć na pojawienie się owulacji czy obniżenie skuteczności? W 7 dzień przerwy kochałam się bez dodatkowych zabezpieczeń. Moje pytanie bierze się stąd, że ostatnio pobolewa mnie jajnik i nie wiem co może być przyczyną zaczęło sie podczas stosunku. (dziś biorę 7 tabletkę)
I jeszcze jedno pytanie czy szklanka soku z grejpfrutów wpływa na skuteczność, nie wiem po prostu w jakiej ilości jest to "szkodliwe" a przez przypadek ją wczoraj wypiłam.
Ech kobity, czemu wy nie czytacie tych ulotek ze zrozumieniem
Nie, dopiero powyżej 12h można się martwić, poniżej nie ma mowy. A tym bardziej jakaś godzinka w tą czy w drugą.
Grejpfruty po prostu działają niekorzystnie na wchłanianie się każdych tabletek, nie tylko anty. No ale nie w takiej ilości
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.