Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo! - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-12, 15:06   #2821
panipuchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar panipuchatkowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9 076
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez olap93 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Mam 26 lat i nieszczęsne PCOs. Po paru latach brania anty postanowiliśmy starać się o dziecko. Ostatnią tabletkę anty mam wziąć w niedzielę, lecz zaczniemy się starać za dwa miesiące, ponieważ czeka mnie jeszcze druga dawka szczepienia przeciw ospie. Takie były zalecenia lekarza aby dwa cykle dać organizmowi bez tabletek i bez starania. I kazał się po tym czasie starać i przyjść za pół roku do kontroli. A gdy okres nie będzie się pojawiał wtedy zacząć łykać Ovarin. Boję się mocnego trądziku, który miałam przed rozpoczęciem brania anty i zastanawiam się czy nie lepiej od razu zacząć brac ten Ovarin? Na razie łykam tylko Femibion Natal 1 od 3msc oraz euthyrox od miesiąca.
Hej! Jakie masz tsh? Ja pilam miovarian (praktycznie to samo co ovarin) jakies 1.5 roku. A jak Ci lekarz zalecił?
__________________
Najszczęśliwsza Żona na świecie! 20.06.2015!

Najszczęśliwsza Mama na świecie! 22.01.2019!

Czekamy na drugi Skarb!
panipuchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 15:45   #2822
Sylwia00804
Zakorzenienie
 
Avatar Sylwia00804
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 656
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Patryka ja też o Tobie myślałam moja córka zaraz skończy 7 miesięcy jest bardzo grzeczna, wcale nie płacze, no Anioł nie dziecko a siostra urodziła 8 godzin po mnie ja miałam cesarke, a ona naturalnie urodziła.

Majeczka moja Melka miała rotawirusa. Biegunka trwała prawie 14 dni. Nie było wymiotów. Kup od 5 do 8-10 na dobę. Zgodnie z zaleceniem lekarza zawiezlismy kupę do badania i wyszedł rotawirus. Nie byłyśmy w szpitalu, bo prawie codziennie robiliśmy badania m.in czy nie odwadnia się i wyniki były dobre. Wgl moja córka to mega twarda babka. Nigdy nie narzeka teraz ni stąd ni zowąd znalazłam pierwszego zęba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Ale dodam, że śluzowate kupy ma też przy infekcjach/wirusach. A miała już je 3 razy poza tym rota. Wybierz się z Mała do lekarza, będziesz spokojniejsza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sylwia00804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 16:28   #2823
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Patryka super wieści, gratulacje!
Siva, mam nadzieję, że i Ty w najbliższym czasie dolaczysz do grona ciężarówek
Kamila suknia piękna, no i jestem pod wrażeniem, ślub? Zawsze byłaś na nie, skąd zmiana?
Była mowa o przesypianiu nocy przez dzieci, no to nasz śpi od 19/20 do 5/6 rano, jakoś szybko zaczął tak sypiac z tego co kojarzę


Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 18:43   #2824
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Bylismy u lekarza, stwierdzila ze to moze byc bol brzuszka czy cos dała dicoflor, i obserwowac czy sie nasila czy zmniejsza. Ja jeszcze wyeliminuje mleko. Ale ona nie wspomniala nic o alergii tylko mowila zeby tak sprobowac. Odwodnienia nie ma.

---------- Dopisano o 17:43 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Olap witaj

U mnie tez tsh i pcos bylo , ale sie udalo swoją drogą ciekawa jestem jakie mam teraz bo biore letrox zamiast eythyroxu.
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-12, 22:21   #2825
Siva5
Zadomowienie
 
Avatar Siva5
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 870
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Gosiula, bardzo się cieszę że się poukładało Może i dzięki temu, że mniej stresu dla Twojego męża, choroba nie wraca?

Ja już bym tak chciała znać płeć... Mam nadzieję, że na połówkowym lekarka zobaczy co trzeba

Cześć Amparo! Noo, teraz już musi się ułożyć, życie nie może być tylko podłe ciągle

Cześć Sylwia myślałam o Tobie Jak u Ciebie, jak mała? Twoja siostra pewnie też już urodziła, dobrze kojarzę?

Cześć Siva Pozwól, że zapytam... czy u Was in vitro miałoby sens? Czy przy endomendzie główny problem jest z zagnieżdżeniem zarodka?
Poza tym pisałaś, że mąż ma ok badania. A czy robił szczegółowe, z morfologią? Do tego fragmentacja i HBA? Bo czasem ogólne badanie wychodzi bardzo dobrze, a w szczegółach okazuje się, że plemniki w większości niezdolne do zapłodnienia. U nas w pierwszym badaniu było niby ok, a skończyło się na in vitro...

Kamila, mi się wydaje, że przy KP dzieci czasem mniej przybierają, a składników odżywczych na pewno dostaje tyle ile trzeba. Najwięcej przybierają na butelce. Mała jak widać dba o linię od najmłodszych lat Mam nadzieję, że na kontroli wyjdzie wszystko ok.
In vitro niby mialo by sens,nie raz rozmawialiśmy z lekarzem o takiej ewentualnośi, choć twierdził że po oczyszczeniu zrostow znowu powinno się udać. Jedynie koszty nas przerażają niestety, ale czego się nie zrobi...
nie wiem jak teraz, kurcze jestem w kropce.. Nie wiem co już robić
A o badanie nasienia (morfologia też była) jeszcze popytamy, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
pierwsza ważna data 27.06.2009r

Aniołek[*] 7tc, 07.2016
Siva5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 08:46   #2826
olap93
Zakorzenienie
 
Avatar olap93
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 625
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez panipuchatkowa Pokaż wiadomość
Hej! Jakie masz tsh? Ja pilam miovarian (praktycznie to samo co ovarin) jakies 1.5 roku. A jak Ci lekarz zalecił?
Przed rozpoczęciem brania euthyroxu TSH miałam coś lekko ponad 3. Lekarz zalecił branie ovarinu jak nie będę miała długo okresu. Tylko zastanawiam się czy nie lepiej było by zacząć brać od razu po odstawieniu tabletek. Nie spytałam go o to bo w sumie w trakcie wizyty nie wiedziałam co to za lek ten ovarin.
olap93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 10:08   #2827
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Dzień dobry

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Kamila, rok No, i w międzyczasie wątek prawie się opróżnił ze staraczek, co więcej większość już rozpakowana Może to faktycznie magia?
A jak u Ciebie, jak to jest z dwoma maluchami? Da się ogarnąć?

Bardzo za Wami tęskniłam i chętnie zostanę

Aidil, a ja pamiętam Twoje perypetie, krwawienie i ten stres... Sama też miałam krwawienie w 9tc, byłam z jednej strony przerażona, że może być po wszystkim, a z drugiej strony pamiętałam, że u Ciebie przy silnym krwawieniu okazało się, że jest ok mimo wszystko. No i może już będzie dobrze? Zaczynam w to nieśmiało wierzyć.
A jak u Ciebie w nowej roli? Jak mała, daje się we znaki mamusi?


Cześć Puchatku
Ten rok jest dla mnie strasznie dziwny. Najpierw sprawiliśmy sobie kotka, który okazał się bardzo chory i musieliśmy go uśpić 3 dni po tym, jak okazało się, że jestem w ciaży... Bałam się, że nieszczęścia chodzą parami, a jednak życia nie da się przewidzieć. Odkąd tylko transfer się powiódł, chciałam Wam o tym napisać. Tylko tak bardzo się bałam... Do tej pory dziwnie mi mówić, że jestem w ciąży, jakby to miał być sen, który zaraz się skończy.

A jak u Ciebie w roli mamy? Twoja mała to tutaj jedna ze starszych, nie?


Gosiula, kurczę, ja też skonsultowałabym się z innym lekarzem. Niestety ale czasem trzeba samemu nie do końca wierzyć specjalistom i sprawdzać na własną rękę, by czegoś nie przeoczyć. A Twój spokój też jest bezcenny przecież.
Nie jest źle chociaż wszyscy mnie straszyli że noworodek to płacze całymi dniami i nocami wcale nie płacze, głównie śpi Chociaż ostatnio pojawiły nam się brzuszkowe problemy więc mała ma okresy że drze się jak opętana

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez panipuchatkowa Pokaż wiadomość
Hej!

Patryka oj juz myslimy nad urodzinami bo w mieszkaniu chyba wszystkich nie pomiescimy.. U Sylwii jak najvardziej wszystko w porządku.

Aga moja w tym okresie miala chyba dwie pobudki.nie przespala calej bocy bez pobudki na cyca. Dzisiaj praktycznie bon stop cyc w buzi więc ja sobie nie pospalam.

Kamila o jejkuuu. Trzymam kciuki za przyrost wagi Daguni.
Puchatku szok że to już zaraz rok będzie

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
To dużo od dziecka zależy. Moja ma 14 tygodni i na początku budziła się 2 razy na karmienie teraz zazwyczaj sama ja budzę nad ranem żeby zjadła. Ale noce u nas zazwyczaj wyglądają tak że mała zasypia 20-21 i śpi do 5 wtedy na spiocha dostaje cyca i śpi dalej do 7-8.

Cześć dziewczyny, my dziś po szczepieniu. Płacz oczywiście był. Teraz to ja siedzę płacze i panikuje bo młoda przez miesiąc przybrała tylko 300g i musimy za 2 tygodnie iść skontrolować wagę, jak będzie nadal mało to będziemy szukać przyczyny..
A ja już w głowie mam ciągle tylko myśl że albo coś jej jest albo ja mam za mało mleka
Zdecydowanie dziś nie jest mój dzień

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kamila A to nie jest tak że dzieci ktore są tylko kp przybierają skokowo może nie przybierać przez jakiś czas a potem to nadrabia

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez majeczka0123 Pokaż wiadomość
Hej.

Patryka w takim razie czekam na info kto u Ciebie mieszka



Dziewczyny mam problem, mloda od kilku dni ma sluz w kazdej kupie, ciągnie się. Dodatkowo czesciej wymiotuje, jest bardziej rozdrazniona no i wczoraj zrobiła zieloną kupe. Oczywiście przejrzałam internety i na kazdej stronie ze to może byc biegunka rotawirusowa. Oczywiście jutro dzwonie do lekarza sie zapisac aby sam ocenil, ale mi to pasuje do objawow.

Czy Wasze dzieci to miały? Szybko przechodzi no i czy to cos groźnego? Cholernie sie martwie no i jeszcze pisali ze czesto moze to byc przez alergie na białko mleka krowiego i laktoze, przyznam ze duzo ostatnio spożywałam tego alergenu i troche orzechów.

Ogólnie wczoraj byłamz nią na wazeniu i jest 4600 gram s 23.08 ważyła 3650 g wiec chyba dobrze przybiera.
Majeczka ale wymiotuje czy ulewa? Bo to są dwie różne rzeczy. Ulewanie jest normalne u maluchów i nie ma się czym przejmować jeśli przybiera na wadze. Moja potrafi z 5 razy dziennie ulać szczególnie jeśli nią za bardzo "macham"


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 10:23   #2828
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez aidil1982 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:58 ----------


Nie jest źle chociaż wszyscy mnie straszyli że noworodek to płacze całymi dniami i nocami wcale nie płacze, głównie śpi Chociaż ostatnio pojawiły nam się brzuszkowe problemy więc mała ma okresy że drze się jak opętana

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Puchatku szok że to już zaraz rok będzie

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Kamila A to nie jest tak że dzieci ktore są tylko kp przybierają skokowo może nie przybierać przez jakiś czas a potem to nadrabia

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Majeczka ale wymiotuje czy ulewa? Bo to są dwie różne rzeczy. Ulewanie jest normalne u maluchów i nie ma się czym przejmować jeśli przybiera na wadze. Moja potrafi z 5 razy dziennie ulać szczególnie jeśli nią za bardzo "macham"


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Wiem wiem, może przybierać skokowo ale jednak jak na miesiąc przybrała bardzo mało bo minimum (według lekarzy i who) to 450g (np w Afryce) no a w Polsce to minimum to 600g.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 11:13   #2829
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87157875]Jak na razie to chyba tylko ja ale jestem

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez Anaranjada Pokaż wiadomość
Hejka!

Dziewczyny gratuluję tym już w dwupaku i przesyłam dużo ciepła dla tych, które wciąż jak ja się starają

A czy któraś z Was jest na etapie starań o drugiego bobasa? U mnie już 6 latek i teraz staramy się o kolejne.

Są lepsze, są gorsze dni, grunt to iść do celu
Ja chociaż ciężko to nazwać staraniami chwilowo musimy pogadać z genetykiem i zobaczymy co dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 11:28   #2830
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Ja chociaż ciężko to nazwać staraniami chwilowo musimy pogadać z genetykiem i zobaczymy co dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A dlaczego z genetykiem? Coś się dzieje?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 14:27   #2831
ko_91
Zadomowienie
 
Avatar ko_91
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 380
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Kamila moja przybrała w miesiąc 500g i jest na mm. Mi się widzi że mało ale Pani dr mówi że jest w normie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ko_91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 14:31   #2832
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Dziewczyny dajcie na luz z tą wagą - przecież każdy inaczej wygląda, ma inną przemianę materii, inną wagę, nie jesteśmy wszyscy wycięci z jednej foremki. I dzieci tak samo - jedne będą jadły tyle co nic i będą większe, bo wolniejsza przemiana materii a inne będą jadły na potęgę i szczypiorki.

IMO nie jest istotne ile przybiera, ale że przybiera i w jakim się mieści centylu. Kamila pamiętaj, że dla dzieci kp są inne siatki centylowe niż dla mm i tak samo inne minimum przybierania (120g/tydzień = 4 tygodnie 480g, więc znowu tak dużo mniej Daga nie przybrała ). Moim zdaniem lekarz się czepia.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 15:04   #2833
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Aidil są to duże pod cisnieniem, takie chluśniecia, to juz nie wiem, chyba wymioty? Wczoraj jak zakropilam jej do nosa sol na gile to tez wlasnie zwrcila duza ilosc takim chlusnieciem a nie byla od razu po jedzeniu

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Ulewac tez ulewa.
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 15:10   #2834
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87168081]Dziewczyny dajcie na luz z tą wagą - przecież każdy inaczej wygląda, ma inną przemianę materii, inną wagę, nie jesteśmy wszyscy wycięci z jednej foremki. I dzieci tak samo - jedne będą jadły tyle co nic i będą większe, bo wolniejsza przemiana materii a inne będą jadły na potęgę i szczypiorki.

IMO nie jest istotne ile przybiera, ale że przybiera i w jakim się mieści centylu. Kamila pamiętaj, że dla dzieci kp są inne siatki centylowe niż dla mm i tak samo inne minimum przybierania (120g/tydzień = 4 tygodnie 480g, więc znowu tak dużo mniej Daga nie przybrała ). Moim zdaniem lekarz się czepia.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]480 a 300 to jak dla mnie jednak spora różnica.. Tym bardziej że w ostatnim czasie widzę że ciężko u nas z tym karmieniem. Młoda potrafi nie zjeść nawet wieczorem przed spaniem bo zmęczona i dopiero jak zaśnie to na spiocha ją karmie bo tak by kolejne kilka godzin przespala, ominela karmienia.. W dzień też jest podobnie, ona się o jedzenie nie upomina je najczęściej dopiero jak śpi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 15:20   #2835
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
480 a 300 to jak dla mnie jednak spora różnica.. Tym bardziej że w ostatnim czasie widzę że ciężko u nas z tym karmieniem. Młoda potrafi nie zjeść nawet wieczorem przed spaniem bo zmęczona i dopiero jak zaśnie to na spiocha ją karmie bo tak by kolejne kilka godzin przespala, ominela karmienia.. W dzień też jest podobnie, ona się o jedzenie nie upomina je najczęściej dopiero jak śpi.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
No niby tak, ale ona raczej nie wygląda na drobną a ogólnie ile przybrała od urodzenia? Może na początku było ponad normę a teraz zwolniła po prostu... Mimo wszystko ja bym się na razie aż tak nie martwiła.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 15:31   #2836
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87168171]No niby tak, ale ona raczej nie wygląda na drobną a ogólnie ile przybrała od urodzenia? Może na początku było ponad normę a teraz zwolniła po prostu... Mimo wszystko ja bym się na razie aż tak nie martwiła.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Licząc od wagi urodzenia 1580 a od spadkowej po porodzie 1830.
Ona w sumie jest drobna, nie ma ani takich pyzatych policzków ani faldek na raczkach czy nóżkach jak niektóre dzieciaki w jej wieku. Teraz ma już 64cm czyli od urodzenia urosła 8cm więc tu rośnie dobrze.
Najgorsze jest to że ja porównuję ja głównie do młodego i skoro widzę że on na 3msc miał 6600 a ona tylko 5100 to mnie to podlamuje..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 16:27   #2837
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Licząc od wagi urodzenia 1580 a od spadkowej po porodzie 1830.
Ona w sumie jest drobna, nie ma ani takich pyzatych policzków ani faldek na raczkach czy nóżkach jak niektóre dzieciaki w jej wieku. Teraz ma już 64cm czyli od urodzenia urosła 8cm więc tu rośnie dobrze.
Najgorsze jest to że ja porównuję ja głównie do młodego i skoro widzę że on na 3msc miał 6600 a ona tylko 5100 to mnie to podlamuje..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
No właśnie najgorsze co możesz robić to porównywać ich ze sobą. Pamiętaj, że to dziewczynka, zawsze będzie drobniejsza od chłopca. I że mm to przecież też żadna tragedia. Poza tym Daga ma już 3mce, za kolejne 2-3 zaczniesz pewnie rozszerzać dietę i też będzie inaczej. Spokojnie, nie robisz jej żadnej krzywdy na pół roku waga urodzeniowa x2, na rok x3 i tego się trzymaj!

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 16:29   #2838
aidil1982
Wtajemniczenie
 
Avatar aidil1982
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 2 507
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez majeczka0123 Pokaż wiadomość
Aidil są to duże pod cisnieniem, takie chluśniecia, to juz nie wiem, chyba wymioty? Wczoraj jak zakropilam jej do nosa sol na gile to tez wlasnie zwrcila duza ilosc takim chlusnieciem a nie byla od razu po jedzeniu

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Ulewac tez ulewa.
Jak chluśnięcia pod ciśnieniem to myślę że wymioty I lekarz dał ci tylko dicoflor na wymioty ? Ja dicoflor to dostałam na kolki

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
aidil1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 16:45   #2839
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Aidil ogolnie dal dicoflor bo mowi ze na razie zle nie jest przybiera dobrze i nie jest odwodniona, czesciej mam przystawiac zeby piła i dawac te krople na brzuszek. I obesrwowac czy sie zmniejszaja objawy jak bedzie gorzej to sie zglaszac
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-13, 17:49   #2840
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87167534]A dlaczego z genetykiem? Coś się dzieje?

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Pierwsza córka jest chora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-13, 18:43   #2841
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
Pierwsza córka jest chora.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem, przykro mi

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:08   #2842
aga019
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 708
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Dzień dobry
Hmm, widzę że dicoflor jest na wszystko, ja dostałam jak mały brał antybiotyk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:26   #2843
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Witam nowe twarze.
życzę owocnych starań.


Dicoflor tez wrzucilam do aptecznej wyprawki,zeby w razie co był w domu. Nam bardzo pomógł, on poprawia perystaltyke jelit i ogólnie fajnie oslonowo super dziala zwlaszcza przy mm. Zawsze lepiej najpierw spróbować probiotykiem niz od razu lekiem.


Wczoraj weszlam w 7my miesiąc także robi sie powaznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:49   #2844
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Pati jak to juz 7 ? 😳

Zauwazylam ze odkąd jej podaje ten dicoflor to puszcza wiecej bąków i jej sie w jelitach przelewa. To tak ma byc?
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 10:56   #2845
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Hmmm nie mam pojęcia :O moze to nie od niego? Nam bąki po nim przestały dokuczac i kupy zrobily sie z zielonych żółte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 11:00   #2846
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

U młodej kupa tylko raz byla zielona na szczęście. I samo przeszlo na żółte.
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-14, 22:54   #2847
Mrmrs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Hej dziewczyby
Moze ktoras mi pomoze bo troche panikuje.. ostatni okres zaczelam 08.08 od tamtej pory brak okresu, testy wychodza od 2 tygonii pozytywne. Jednak od tygodnia jakby ustapily mi wszytskie "dolegliwosci" typu bol piersi/podbrzusza, czuje sie bardzo dobrze. Niestety mieszkam uk i do 12 tyg tutaj nie robia ani usg ani bety, nic..generalnie 1sza wizyta jest kolo 10 tyg i wtedy jest tylko prowadzoby wywiad. Mnie jrdnak troche martwi mnie brak jakichkolwiek dolegliwosci, moze powiecie jak to bylo u Was na poczatku?
Mrmrs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 01:10   #2848
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Witam.

Dziecko po karmieniu śpi od godziny a ja usnąć nie moge 🙈



Mrmrs

Generalnie to u mnie pierwszym objawem był brak objawów później były i znowu mijały, również sie denerwowałam ale wszystko było w porządku
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 01:17   #2849
majeczka0123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3 695
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

No i w piątek Liluś skończyła 1 miesiąc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6FAC76CD-D408-4DBC-96D0-2D09A9D82686.jpg (106,7 KB, 57 załadowań)
majeczka0123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-15, 07:21   #2850
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Planowanie ciąży część 16! Niech magia wątku trwa a II sypią się grupowo!

Majeczka, poleciało co?
Mi się wierzyć nie chce, że moją ma już 2,5 tygodnia. Patrzyłam wczoraj na swoje ostatnie zdjęcie z brzuchem i dziwnie było mi uwierzyć, że ten mały czlowieczek tam sobie mieszkał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-02 08:48:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.