Problem z pieprzykami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 19:05   #1
girlfromwonderland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Exclamation

Problem z pieprzykami


Mam 17 lat i mnóstwo pieprzyków na całym ciele, największe na brzuchu, szyi i kilka na twarzy. Wszystkie pojawiły się w ok. 6 roku życia. Od jakiegoś czasu jest ich coraz więcej. Strasznie mnie krępują, szczególnie te w widocznych miejscach. Codzienne nosze apaszki żeby okryć chociaż te na szyi. Zastanawiam się na ich usunięciem, ale jestem niepełnoletnia i nie wiem jak to wygląda, ile lat muszę mieć aby taki zabieg przeprowadzić, jakim sposobem.Problemem jest też dla mnie rozmowa na ten temat z rodzicami. Nie potrafię im wytłumaczyć jak bardzo mnie to krępuje, jak mi na tym zależy i dlaczego. Co zrobić, od czego zacząć? Proszę o pomoc, wiem że tego typu tematy ciągle się tu pojawiają ale nie mogę znaleźć w nich odp na wszystkie moje pytania.
girlfromwonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 19:21   #2
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Problem z pieprzykami

Cytat:
Napisane przez girlfromwonderland Pokaż wiadomość
Mam 17 lat i mnóstwo pieprzyków na całym ciele, największe na brzuchu, szyi i kilka na twarzy. Wszystkie pojawiły się w ok. 6 roku życia. Od jakiegoś czasu jest ich coraz więcej. Strasznie mnie krępują, szczególnie te w widocznych miejscach. Codzienne nosze apaszki żeby okryć chociaż te na szyi. Zastanawiam się na ich usunięciem, ale jestem niepełnoletnia i nie wiem jak to wygląda, ile lat muszę mieć aby taki zabieg przeprowadzić, jakim sposobem.Problemem jest też dla mnie rozmowa na ten temat z rodzicami. Nie potrafię im wytłumaczyć jak bardzo mnie to krępuje, jak mi na tym zależy i dlaczego. Co zrobić, od czego zacząć? Proszę o pomoc, wiem że tego typu tematy ciągle się tu pojawiają ale nie mogę znaleźć w nich odp na wszystkie moje pytania.


Usuwanie pieprzyków to bardzo powszechny zabieg. Poza tym czasem może z tego wyjść nowotwór. Staraj się ich nie wystawiać na słońce.
Co do zabiegu to jedyne co możesz zrobić to rozmowa z rodzicami. Po prostu wyjaśnij im swój punkt widzenia, skoro tak Cię to męczy to powinni chociaż wziąć to pod uwagę.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 20:32   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Problem z pieprzykami

Cytat:
Napisane przez girlfromwonderland Pokaż wiadomość
Mam 17 lat i mnóstwo pieprzyków na całym ciele, największe na brzuchu, szyi i kilka na twarzy. Wszystkie pojawiły się w ok. 6 roku życia. Od jakiegoś czasu jest ich coraz więcej. Strasznie mnie krępują, szczególnie te w widocznych miejscach. Codzienne nosze apaszki żeby okryć chociaż te na szyi. Zastanawiam się na ich usunięciem, ale jestem niepełnoletnia i nie wiem jak to wygląda, ile lat muszę mieć aby taki zabieg przeprowadzić, jakim sposobem.Problemem jest też dla mnie rozmowa na ten temat z rodzicami. Nie potrafię im wytłumaczyć jak bardzo mnie to krępuje, jak mi na tym zależy i dlaczego. Co zrobić, od czego zacząć? Proszę o pomoc, wiem że tego typu tematy ciągle się tu pojawiają ale nie mogę znaleźć w nich odp na wszystkie moje pytania.
Niedługo będziesz pełnoletnia - zacznij oszczędzać na zabieg.
Rozmiawiałaś już z rodzicami? Powiedz im, że martwisz się znamionami i chciałabyś iść do dermatologa. Jest prawdopodobieństwo, że lekarz sam zaleci usunięcie pieprzyków.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.