Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-27, 09:06   #1021
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
A czy mgiełka posiada składniki aknegenne? Ta informacja jest dla mnie bardzo ważna.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Caffeine, Panthenol, Arginine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Fragrance, Disodium EDTA, Phenoxyethanol

Pogrubiłam składniki potencjalnie sprzyjające powstawaniu wyprysków, mogące powodować jakieś nadreakcje skórne, ale są to substancje typowe w kosmetykach. Najbardziej prawdopodobna jest gliceryna i glikol, są one obecne w prawie wszystkich kosmetykach drogeryjnych.

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Kurcze dotychczas używałam kremów w formule kremowej, bo żelowe wydawały mi się zbyt lekkie

A jest w tym kremie coś co mogłoby wyjątkowo obciążyć skórę? Poleciła mi go kosmetyczka, ale też nie jestem do końca przekonana...

Aqua Purificata*, Triethylhexanoin, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate*, Lactobacillus Ferment Lysate*, Lecithin*, Camellia Sinensis Leaf Powder*, Hydrogenated Starch Hydrolysate*, Maltooligosyl Glucoside*, Trehalose*, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid*, allantoin*, Glycereth-18, Glycereth-18 Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum*, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, CI 19140, CI 42090, Sodium Chloride*.
*składniki pochodzenia naturalnego

Pogrubiłam substancje mogące przyczyniać się do powstawania wyprysków. Skoro kosmetyczka poleciła, to będąc pod jej stałą opieką, robiąc regularne zabiegi na skórze, ten krem może okazać się dobrym rozwiązaniem, kosmetyczki z reguły wiedzą, co polecają, chyba, że namawiają do zakupu kosmetyku u siebie Krem ma całkiem dobry skład, na pewno lepiej kupić ten, niż drogeryjny.

A co do kosmetyków niekremowych, to niestety, nie jest prosta sprawa, bo najpierw skóra odczuwa brak kremu, jako pewnego rodzaju szok i musi upłynąć trochę czasu, zanim się przyzwyczai. Ponadto warto zmienić środki myjące na łagodniejsze, ponieważ skóra, na której znajdą się lekkie nawilżacze, nie potrzebuje mocno czyszczących i odtłuszczających kosmetyków. Po takich zmianach z reguły nawilżenie poprawia się znacznie. Wiadomo, nie wszystkie formuły beztłuszczowe i bezemulgatorowe są dobre, ale warto popróbować, np. żel aloesowy z liposomami Eubiony, serum Ava Aloe Organic też jest fajne i warto mieć właśnie ze dwa takie kosmetyki i je dowolnie łączyć lub nie, na każdy dzień inaczej, polecam spróbować i nie zrażać się do tego typu formuł, bo są naprawdę różne i zwłaszcza latem skóra może się z nimi bardzo polubić.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-27, 15:21   #1022
iza89
Zakorzenienie
 
Avatar iza89
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 7 084
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Caffeine, Panthenol, Arginine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26-Buteth-26, Fragrance, Disodium EDTA, Phenoxyethanol

Pogrubiłam składniki potencjalnie sprzyjające powstawaniu wyprysków, mogące powodować jakieś nadreakcje skórne, ale są to substancje typowe w kosmetykach. Najbardziej prawdopodobna jest gliceryna i glikol, są one obecne w prawie wszystkich kosmetykach drogeryjnych.




Aqua Purificata*, Triethylhexanoin, Glycerin*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Sodium Acrylates Copolymer, Dimethicone, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate*, Lactobacillus Ferment Lysate*, Lecithin*, Camellia Sinensis Leaf Powder*, Hydrogenated Starch Hydrolysate*, Maltooligosyl Glucoside*, Trehalose*, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid*, allantoin*, Glycereth-18, Glycereth-18 Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum*, Tetrasodium EDTA, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum, CI 19140, CI 42090, Sodium Chloride*.
*składniki pochodzenia naturalnego

Pogrubiłam substancje mogące przyczyniać się do powstawania wyprysków. Skoro kosmetyczka poleciła, to będąc pod jej stałą opieką, robiąc regularne zabiegi na skórze, ten krem może okazać się dobrym rozwiązaniem, kosmetyczki z reguły wiedzą, co polecają, chyba, że namawiają do zakupu kosmetyku u siebie Krem ma całkiem dobry skład, na pewno lepiej kupić ten, niż drogeryjny.

A co do kosmetyków niekremowych, to niestety, nie jest prosta sprawa, bo najpierw skóra odczuwa brak kremu, jako pewnego rodzaju szok i musi upłynąć trochę czasu, zanim się przyzwyczai. Ponadto warto zmienić środki myjące na łagodniejsze, ponieważ skóra, na której znajdą się lekkie nawilżacze, nie potrzebuje mocno czyszczących i odtłuszczających kosmetyków. Po takich zmianach z reguły nawilżenie poprawia się znacznie. Wiadomo, nie wszystkie formuły beztłuszczowe i bezemulgatorowe są dobre, ale warto popróbować, np. żel aloesowy z liposomami Eubiony, serum Ava Aloe Organic też jest fajne i warto mieć właśnie ze dwa takie kosmetyki i je dowolnie łączyć lub nie, na każdy dzień inaczej, polecam spróbować i nie zrażać się do tego typu formuł, bo są naprawdę różne i zwłaszcza latem skóra może się z nimi bardzo polubić.
Dziękuję kochana

To prawda, oprócz tego kosmetyczka poleciła mi u siebie krem za 100 zł, ale wolałabym wypróbować czegoś innego i tak szukam po internecie co mogłoby się okazać w miarę dobre dla mojej skóry

Teraz testuję tonik Bentona z aloesem i naprawdę fajne daje efekty
iza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 06:39   #1023
Thorgal1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 661
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziewczyny mam problem z rozszyfrowaniem co mnie uczuliło kupiłam dwa kosmetyki i nałożyłam oba na raz na cały dzień i wieczorem już była kaszka na twarzy pomożecie ustalić winowajcę? wiem że serum ma krótki skład i nie powinien uczulić jednak po jego nałożeniu troszkę skóra była jakby miejscami lekko zaczerwieniona jeszcze przed nałożeniem kremu kolorującego ale pomyślałam ze to od mycia twarzy chwile wcześniej, czy jest możliwe że by w ogóle tak krótki skład mnie uczulił?
pomóżcie plis

Vichy MINÉRAL 89
Codzienny booster
nawilżająco-wzmacniający


AQUA / WATER - PEG/PPG/POLYBUTYLENE GLYCOL-8/5/3 GLYCERIN - GLYCERIN - BUTYLENE GLYCOL - METHYL GLUCETH-20 - CARBOMER - SODIUM HYALURONATE - PHENOXYETHANOL - CAPRYLYL GLYCOL - CITRIC ACID - BIOSACCHARIDE GUM-1
_________________________ ____

IDÉAL SOLEIL
Krem koloryzujący przeciw przebarwieniom 3 w 1 SPF50+


AQUA / WATER - CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE - HOMOSALATE - SILICA - ETHYLHEXYL SALICYLATE - ETHYLHEXYL TRIAZONE - C12-15 ALKYL BENZOATE - BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE - DROMETRIZOLE TRISILOXANE - BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE - GLYCERIN - ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE - OCTOCRYLENE - PENTYLENE GLYCOL - STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER - CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES - POTASSIUM CETYL PHOSPHATE - PARFUM / FRAGRANCE - CAPRYLYL METHICONE - ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER - ALUMINUM HYDROXIDE - BUTYLENE GLYCOL - CAPRYLYL GLYCOL - CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT - DIMETHICONE - DISODIUM EDTA - INULIN LAURYL CARBAMATE - PEG-8 LAURATE - PHENOXYETHANOL - PHENYLETHYL RESORCINOL - POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT - STEARIC ACID - STEARYL ALCOHOL - TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID - TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE - TOCOPHEROL - TRIETHANOLAMINE - XANTHAN GUM - ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / GINGER ROOT EXTRACT
Thorgal1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 08:37   #1024
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Thorgal1980 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem z rozszyfrowaniem co mnie uczuliło kupiłam dwa kosmetyki i nałożyłam oba na raz na cały dzień i wieczorem już była kaszka na twarzy pomożecie ustalić winowajcę? wiem że serum ma krótki skład i nie powinien uczulić jednak po jego nałożeniu troszkę skóra była jakby miejscami lekko zaczerwieniona jeszcze przed nałożeniem kremu kolorującego ale pomyślałam ze to od mycia twarzy chwile wcześniej, czy jest możliwe że by w ogóle tak krótki skład mnie uczulił?
pomóżcie plis

Vichy MINÉRAL 89
Codzienny booster
nawilżająco-wzmacniający


AQUA / WATER - PEG/PPG/POLYBUTYLENE GLYCOL-8/5/3 GLYCERIN - GLYCERIN - BUTYLENE GLYCOL - METHYL GLUCETH-20 - CARBOMER - SODIUM HYALURONATE - PHENOXYETHANOL - CAPRYLYL GLYCOL - CITRIC ACID - BIOSACCHARIDE GUM-1
_________________________ ____

IDÉAL SOLEIL
Krem koloryzujący przeciw przebarwieniom 3 w 1 SPF50+


AQUA / WATER - CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE - HOMOSALATE - SILICA - ETHYLHEXYL SALICYLATE - ETHYLHEXYL TRIAZONE - C12-15 ALKYL BENZOATE - BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE - DROMETRIZOLE TRISILOXANE - BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE - GLYCERIN - ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE - OCTOCRYLENE - PENTYLENE GLYCOL - STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER - CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES - POTASSIUM CETYL PHOSPHATE - PARFUM / FRAGRANCE - CAPRYLYL METHICONE - ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER - ALUMINUM HYDROXIDE - BUTYLENE GLYCOL - CAPRYLYL GLYCOL - CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT - DIMETHICONE - DISODIUM EDTA - INULIN LAURYL CARBAMATE - PEG-8 LAURATE - PHENOXYETHANOL - PHENYLETHYL RESORCINOL - POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT - STEARIC ACID - STEARYL ALCOHOL - TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID - TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE - TOCOPHEROL - TRIETHANOLAMINE - XANTHAN GUM - ZINGIBER OFFICINALE ROOT EXTRACT / GINGER ROOT EXTRACT
Obydwa składy są koszmarne. Vichy to tragedia, a ten pierwszy, to ja nie wiem, co oni wymyślili, chyba celowo chcieli, żeby uczulał.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-04-28 o 08:40
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-28, 22:08   #1025
Thorgal1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 661
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

O kurcze a który składnik w tym serum może uczulać tak najprawdopodobniej?
Thorgal1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-03, 05:11   #1026
ancymonowa
Przyczajenie
 
Avatar ancymonowa
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: łódka
Wiadomości: 18
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cześć,
cały czas szukam kremu idealnego, który nie zapcha, nawilży i pomoże mi walczyć z objawami starzenia skóry. Czy któryś poniższy się do tego nadaje? Czy one będą się nadawać na lato? Krem z filtrem oczywiście na to? Dziękuję

Aube Regenerujący krem na dzień do skóry cieńkiej i pozbawionej elastyczności
Aqua (Water), Glycerin, Urea, Isoamyl Cocoate, Dimethicone, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate, Squalane, Glyceryl Stearate Citrate, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cera Alba, Camellia Japonica Seed Oil, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Alcohol, Butylene Glycol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, SH-Oligopeptide-1, Hydrogenated Lecithin, Sodium Oleate, Glycine Soja (Soyabean) Oil, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyl Bispalmitamide MEA, Phenoxyethanol, Cyclohexasiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Triethanolamine, Parfum (Fragrance), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, BHA, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

Norel Hyaluron plus
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Lecithin, Dimethicone, Glyceryl Stearate Citrate, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Decyl Cocoate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Fructose, Urea, Maltose, Sodium PCA, Sodium Chloride, Sodium Lactate, Trehalose, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Ceramide 6, Glucose, Panthenol, Sorbitol, Triticum Vulgare Germ Oil, Carnitine, Xanthan Gum, Sodium Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Parfum, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7.

La Roche-Posay Substiane [+], odbudowujący krem przeciwstarzeniowy
Aqua/Water, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter, Cyclohexasiloxane, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Pentaeryhrityl Tetraethylhexanoate, Isohexadecane, Zea Mays Starch / Corn Starch, Silica, Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol, Cera Alba / Beeswax, Stearic Acid, Dimethicone, Palmitic Acid, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, PEG-20 Stearate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Stearyl Alcohol, Dimethiconol, Arginine PCA, Serine, Disodium EDTA, Hydrolyzed Linseed Extract, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Polysorbate 80, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Parfum/Fragrance
ancymonowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-04, 18:05   #1027
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Skład kremu intensywnie nawilżającego na noc. Jest dobry czy nie?
Cytat:
Skład INCI:
Aqua, Vitis Vinifera Leaf Floral Water (odwar z liści winogron), Organic Prunus Amygdalus Oil (organiczny olej ze słodkich migdałów), Argan Oil (olej arganowy), Olus Oil ( z masła shea), Organic Morus Alba Root Extract (organiczny ekstrakt z morwy), Glycerin, Hyaluronic Acid (kwas hialuronowy), Hydroxyethyl Acrylate (and) Sodium Acryloyl Dimethyl Taurate Copolymer, , Perfume, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 21:41   #1028
aganymc
Raczkowanie
 
Avatar aganymc
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Serdeczna prośba o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu Mincer Pharma - Vita C Infusion (intensywnie nawilżający krem na dzień nr 601):

Aqua/Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Ricinus Communis Seed Oil, Hydrogenated Castor Oil, Copernicia Cerifera Cera, Isopropyl Myristate, Cyclopentasioxane, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Mangifera Indica Seed Butter, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Triethyl Citrate, Caprylyl Glycol, Benzoic Acid, Hippophae Rhamnoides Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Propanediol, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Propylene Glycol, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Urea, Benzophenone-3, Pentaerythrityl Distearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, Citrus Limon Peel Oil, Citral, Limonene, Linalool, Parfum, Benzyl Salicylate.

Dziękuję <3


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aganymc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-01, 23:43   #1029
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Skład kremu intensywnie nawilżającego na noc. Jest dobry czy nie?
Skład jest ok
Cytat:
Napisane przez aganymc Pokaż wiadomość
Serdeczna prośba o pomoc w rozszyfrowaniu składu kremu Mincer Pharma - Vita C Infusion (intensywnie nawilżający krem na dzień nr 601):

Aqua/Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Isostearate, Cetearyl Alcohol, Ricinus Communis Seed Oil, Hydrogenated Castor Oil, Copernicia Cerifera Cera, Isopropyl Myristate, Cyclopentasioxane, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Mangifera Indica Seed Butter, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Triethyl Citrate, Caprylyl Glycol, Benzoic Acid, Hippophae Rhamnoides Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Propanediol, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Propylene Glycol, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Urea, Benzophenone-3, Pentaerythrityl Distearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tocopherol (mixed), Beta-Sitosterol, Squalene, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Disodium EDTA, Allantoin, Citrus Limon Peel Oil, Citral, Limonene, Linalool, Parfum, Benzyl Salicylate.

Dziękuję <3
Wg. mnie skład kiepski i zdecydowanie za długi, przewaga silikonów (Cyclopentasiloxane, Dimethicone) nad innymi- dobrymi składnikami. Wszystko, co jest w składzie Inci za konserwantem (Benzoic Acid) jest w stężeniu poniżej 0.5%, czyli trochę mało. Poza tym nie podoba mi się tutaj glikol oraz Disodium EDTA. Osobiście bym go nie kupiła.
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 13:58   #1030
Lolka_L
Zakorzenienie
 
Avatar Lolka_L
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 453
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

co sądzicie o tym skladzie. Firma reklamuje sie jako "bez konserwantów"


Alterna Ten:


Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide MEA, Silicone Quaternium-8, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Panthenol, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Caviar Extract, Silicone Quaternium-16, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phospholipids, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Superoxide Dismutase, Acrylates Copolymer, Ascorbic Acid, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Wheat Amino Acids, Polysilicone-15, Polyquaternium-7, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Polyquaternium-67, PEG-150 Disterate, PEG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Arnica Montana Flower Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Sodium Hyaluronate, Quillaja Saponaria Bark Extract, Boswelia Carterii Oil, Tuber Magnatum Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Aminomethyl Propanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum) (30-13-2888


Alterna Caviar

Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropylamine Oxide, Acrylates Copolymer, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, Glycereth-26, Algae Extract, Amodimethicone, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Phospholipids, Soy Amino Acids, Sodium Phytate, Polysilicone-15Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Glycerin, Laureth-9, Caviar Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ascorbic Acid, Superoxide Dismutase, Polyquaternium-10, Trideceth-12, Tocopheryl Acetate, C12-13 Pareth-3, C12-13 Pareth-23, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Lauryl Alcohol, C11-15 Pareth-7, Butylene Glycol, Polyquaternium-7, Decyl Glucoside, Dihydroxypropyl PEG-5 Linoleammonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Isopropyl Alcohol, Tetrasodium EDTA, Alcohol, Potassium Sorbate, Polyaminopropyl Biguanide, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum). (10-13-26952)
Lolka_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 23:33   #1031
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lolka_L Pokaż wiadomość
co sądzicie o tym skladzie. Firma reklamuje sie jako "bez konserwantów"


Alterna Ten:


Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide MEA, Silicone Quaternium-8, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Panthenol, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Caviar Extract, Silicone Quaternium-16, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phospholipids, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Superoxide Dismutase, Acrylates Copolymer, Ascorbic Acid, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Wheat Amino Acids, Polysilicone-15, Polyquaternium-7, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Polyquaternium-67, PEG-150 Disterate, PEG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Arnica Montana Flower Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Sodium Hyaluronate, Quillaja Saponaria Bark Extract, Boswelia Carterii Oil, Tuber Magnatum Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Aminomethyl Propanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum) (30-13-2888


Alterna Caviar

Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropylamine Oxide, Acrylates Copolymer, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, Glycereth-26, Algae Extract, Amodimethicone, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Phospholipids, Soy Amino Acids, Sodium Phytate, Polysilicone-15Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Glycerin, Laureth-9, Caviar Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ascorbic Acid, Superoxide Dismutase, Polyquaternium-10, Trideceth-12, Tocopheryl Acetate, C12-13 Pareth-3, C12-13 Pareth-23, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Lauryl Alcohol, C11-15 Pareth-7, Butylene Glycol, Polyquaternium-7, Decyl Glucoside, Dihydroxypropyl PEG-5 Linoleammonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Isopropyl Alcohol, Tetrasodium EDTA, Alcohol, Potassium Sorbate, Polyaminopropyl Biguanide, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum). (10-13-26952)
Mnie te składy kompletnie się nie podobają, duży misz masz niekoniecznie fajnych składników. Cena szamponu z kosmosu (biorąc pod uwagę, że skład szamponu to w zdecydowanej większości woda).
Konserwanty oczywiście są (pogrubione), ale nie rozumiem potrzeby dowalania aż tylu konserwantów w jednym produkcie (poza tym MIT jako konserwant jest częstym alergenem).
Jeśli chodzi o szampon to w tej cenie można kupić kilka innych o znacznie lepszym składzie
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-05, 23:34   #1032
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lolka_L Pokaż wiadomość
co sądzicie o tym skladzie. Firma reklamuje sie jako "bez konserwantów"


Alterna Ten:


Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide MEA, Silicone Quaternium-8, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Panthenol, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Caviar Extract, Silicone Quaternium-16, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phospholipids, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Superoxide Dismutase, Acrylates Copolymer, Ascorbic Acid, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Wheat Amino Acids, Polysilicone-15, Polyquaternium-7, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Polyquaternium-67, PEG-150 Disterate, PEG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Arnica Montana Flower Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Sodium Hyaluronate, Quillaja Saponaria Bark Extract, Boswelia Carterii Oil, Tuber Magnatum Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Aminomethyl Propanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum) (30-13-2888


Alterna Caviar

Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropylamine Oxide, Acrylates Copolymer, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, Glycereth-26, Algae Extract, Amodimethicone, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Phospholipids, Soy Amino Acids, Sodium Phytate, Polysilicone-15Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Glycerin, Laureth-9, Caviar Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ascorbic Acid, Superoxide Dismutase, Polyquaternium-10, Trideceth-12, Tocopheryl Acetate, C12-13 Pareth-3, C12-13 Pareth-23, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Lauryl Alcohol, C11-15 Pareth-7, Butylene Glycol, Polyquaternium-7, Decyl Glucoside, Dihydroxypropyl PEG-5 Linoleammonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Isopropyl Alcohol, Tetrasodium EDTA, Alcohol, Potassium Sorbate, Polyaminopropyl Biguanide, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum). (10-13-26952)
Mnie te składy kompletnie się nie podobają, duży misz masz niekoniecznie fajnych składników. Cena szamponu z kosmosu (biorąc pod uwagę, że skład szamponu to w zdecydowanej większości woda).
Konserwanty oczywiście są (pogrubione), ale nie rozumiem potrzeby dowalania aż tylu konserwantów w jednym produkcie (poza tym MIT jako konserwant jest częstym alergenem).
Jeśli chodzi o szampon to w tej cenie można kupić kilka innych o znacznie lepszym składzie
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 23:34   #1033
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lolka_L Pokaż wiadomość
co sądzicie o tym skladzie. Firma reklamuje sie jako "bez konserwantów"


Alterna Ten:


Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide MEA, Silicone Quaternium-8, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Panthenol, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Caviar Extract, Silicone Quaternium-16, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phospholipids, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Superoxide Dismutase, Acrylates Copolymer, Ascorbic Acid, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Wheat Amino Acids, Polysilicone-15, Polyquaternium-7, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Polyquaternium-67, PEG-150 Disterate, PEG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Arnica Montana Flower Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Sodium Hyaluronate, Quillaja Saponaria Bark Extract, Boswelia Carterii Oil, Tuber Magnatum Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Aminomethyl Propanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum) (30-13-2888


Alterna Caviar

Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropylamine Oxide, Acrylates Copolymer, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, Glycereth-26, Algae Extract, Amodimethicone, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Phospholipids, Soy Amino Acids, Sodium Phytate, Polysilicone-15Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Glycerin, Laureth-9, Caviar Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ascorbic Acid, Superoxide Dismutase, Polyquaternium-10, Trideceth-12, Tocopheryl Acetate, C12-13 Pareth-3, C12-13 Pareth-23, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Lauryl Alcohol, C11-15 Pareth-7, Butylene Glycol, Polyquaternium-7, Decyl Glucoside, Dihydroxypropyl PEG-5 Linoleammonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Isopropyl Alcohol, Tetrasodium EDTA, Alcohol, Potassium Sorbate, Polyaminopropyl Biguanide, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum). (10-13-26952)
Mnie te składy kompletnie się nie podobają, duży misz masz niekoniecznie fajnych składników. Cena szamponu z kosmosu (biorąc pod uwagę, że skład szamponu to w zdecydowanej większości woda).
Konserwanty oczywiście są (pogrubione), ale nie rozumiem potrzeby dowalania aż tylu konserwantów w jednym produkcie (poza tym MIT jako konserwant jest częstym alergenem).
Jeśli chodzi o szampon to w tej cenie można kupić kilka innych o znacznie lepszym składzie
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-05, 23:36   #1034
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Lolka_L Pokaż wiadomość
co sądzicie o tym skladzie. Firma reklamuje sie jako "bez konserwantów"


Alterna Ten:


Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamide MEA, Silicone Quaternium-8, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Panthenol, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Caviar Extract, Silicone Quaternium-16, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Phospholipids, Undeceth-11, Butyloctanol, Undeceth-5, Superoxide Dismutase, Acrylates Copolymer, Ascorbic Acid, VP/DMAPA Acrylates Copolymer, Wheat Amino Acids, Polysilicone-15, Polyquaternium-7, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Polyquaternium-67, PEG-150 Disterate, PEG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Arnica Montana Flower Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Sodium Hyaluronate, Quillaja Saponaria Bark Extract, Boswelia Carterii Oil, Tuber Magnatum Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Glycerin, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Aminomethyl Propanol, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum) (30-13-2888


Alterna Caviar

Water (Aqua), Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropylamine Oxide, Acrylates Copolymer, Methyl Gluceth-20, Glycol Distearate, Glycereth-26, Algae Extract, Amodimethicone, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Silicon Ferment, Saccharomyces/Zinc Ferment, Phospholipids, Soy Amino Acids, Sodium Phytate, Polysilicone-15Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Glycerin, Laureth-9, Caviar Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ascorbic Acid, Superoxide Dismutase, Polyquaternium-10, Trideceth-12, Tocopheryl Acetate, C12-13 Pareth-3, C12-13 Pareth-23, Divinyldimethicone/Dimethicone Copolymer, Lauryl Alcohol, C11-15 Pareth-7, Butylene Glycol, Polyquaternium-7, Decyl Glucoside, Dihydroxypropyl PEG-5 Linoleammonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Citric Acid, Disodium EDTA, Aminomethyl Propanol, Isopropyl Alcohol, Tetrasodium EDTA, Alcohol, Potassium Sorbate, Polyaminopropyl Biguanide, Benzoic Acid, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Fragrance (Parfum). (10-13-26952)
Mnie te składy kompletnie się nie podobają, duży misz masz niekoniecznie fajnych składników. Cena szamponu z kosmosu (biorąc pod uwagę, że skład szamponu to w zdecydowanej większości woda).
Konserwanty oczywiście są (pogrubione), ale nie rozumiem potrzeby dowalania aż tylu konserwantów w jednym produkcie (poza tym MIT jako konserwant jest częstym alergenem).
Jeśli chodzi o szampon to w tej cenie można kupić kilka innych o znacznie lepszym składzie
__________________
ChemicznieKosmetycznie.pl
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 07:44   #1035
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Ja to ostatnio dochodze do wniosku ze firmy chca klientow powalic na kolana przebogatymi w ilosc skladami. Moj szanpon jest zrobiony z wyciagow z szesciu ziol do tego jedwab dwa nawilzacze dpanthenol. Podstawa to potasiak z 6 cennych olei I wlosy -blysk bez odzywki.
I tak samo jest z kremami. Sklad liczony na metry. I zamiast substancji aktywnych nawilzajacych czy odzywiajacych setki skladnikow sztucznego pochodzenia....

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

A wracajac do powyzszego szamponu-na poczatku kilka detergentow jest. Tez nie wiem czemu az kilka.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-06, 11:42   #1036
Lolka_L
Zakorzenienie
 
Avatar Lolka_L
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 453
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Mnie te składy kompletnie się nie podobają, duży misz masz niekoniecznie fajnych składników. Cena szamponu z kosmosu (biorąc pod uwagę, że skład szamponu to w zdecydowanej większości woda).
Konserwanty oczywiście są (pogrubione), ale nie rozumiem potrzeby dowalania aż tylu konserwantów w jednym produkcie (poza tym MIT jako konserwant jest częstym alergenem).
Jeśli chodzi o szampon to w tej cenie można kupić kilka innych o znacznie lepszym składzie

Tak też myslałam. Dzięki Powinnam sie juz nauczyć, ze nie ma korelacji, jakość-cena. Ciagle sie łapie na firmę
Lolka_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-12, 20:38   #1037
aganymc
Raczkowanie
 
Avatar aganymc
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez For3verYoung Pokaż wiadomość
Skład jest ok



Wg. mnie skład kiepski i zdecydowanie za długi, przewaga silikonów (Cyclopentasiloxane, Dimethicone) nad innymi- dobrymi składnikami. Wszystko, co jest w składzie Inci za konserwantem (Benzoic Acid) jest w stężeniu poniżej 0.5%, czyli trochę mało. Poza tym nie podoba mi się tutaj glikol oraz Disodium EDTA. Osobiście bym go nie kupiła.

Szkoda, bo go lubię i zdaje się fajnie u mnie działać, ale mimo wszystko staram się ograniczyć wszelką chemię... Dzięki za odpowiedź!

Ok, no to szukam potencjalnego zamiennika. Co powiecie na ten?

ROSADIA Krem rozświetlający na dzień

Składniki/INCI: Aqua, Vitis Vinifera Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annus Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Rosa Canina (Fruit) Oil, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Sorbitol, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Tocopheryl Acetate, Rosa Damascena Flower Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Citrus Aurantium Flower Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Mica, Aluminum Oxide, Titanium Dioxide, CI 77492, Citronellol, Geraniol, Linalool.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aganymc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 17:39   #1038
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Jak Waszym zdaniem wygląda skład serum Vianek do cery naczynkowej?

Aqua, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Potassium Azelaoyl Diglycinate, Ribes Nigrum Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Coco-caprylate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Stearic Acid, Panthenol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Vaccinium Vitis-Idaea Fruit Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Xanthan Gum, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Mandelic Acid, Tocopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Parfum.


Z góry dziękuję za opinię
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-14, 21:42   #1039
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Rosadia sklad jest wg mnie ok. I Vianek tez fajny

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-15, 09:54   #1040
aganymc
Raczkowanie
 
Avatar aganymc
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

A ta Rosadia nie będzie mocno zapychająca? Widzę kilka składników komodogennych, ale nie wiem czy trzeba się ich bać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aganymc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-15, 11:33   #1041
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Jako ze ja nie mam problemow z zapychaniem nie analizowalam skladu pod katem komedogennosci.

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Alkohol cetylowy ponic jest komedogenny. Ale nigdy nie stosuje sie go duzo w kosmetyku. I ja zawsze go uzywam w swoich kremach. Nadaje kremom poslizg. A daje sie go naprawde malo. Bez cetylu krem jes tępy

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-16, 11:05   #1042
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Przychodzę z prośbą o zaopiniowanie czy skład balsamu z Isany będzie odpowiedni aby wymieszać go z liposomami. Chciałabym wzbogacić jakiś balsam liposomami antycellulitowymi ale wiem, że liposomy są kapryśne i nie można ich z pewnymi składnikami łączyć. Na stronie ZSK jest napisane, że ekstrakt liposomowy jest niezgodny z wyrobami spirytusowymi oraz detergentowymi. Co do składników detergentowych jestem spokojna, ale jakiś alkohol zawsze może się zawieruszyć, na moje oko laika wydaje mi się, że w składzie tego balsamu nie ma tych "złych" alkoholi - jest alkohol cetylowy ale wydaje mi się, że produkt z jego dodatkiem nie zalicza się do "wyrobów spirytusowych" (ponoć liposomy i alkohole tłuszczowe razem są ok). Chciałabym się po prostu upewnić czy nie zmarnuję liposomów, dlatego proszę o pomoc Do rzeczy:
(a i jeszcze ps. szukałam na liście zanalizowanych kosmetyków ale tego balsamu na niej nie było dlatego pozwoliłam sobie napisać posta, do tego skorzystałam z wyszukiwarki w wątku i został zanalizowany tylko jeden produkt z isany. Mam nadzieję, że wyszukiwarka dobrze działa i z nikim sie nie powtarzam)

Isana, krem do ciała z masłem kakaowym i masłem shea, skóra sucha
SKŁADNIKI
Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Ethylhexyl Stearate, Cocos Nucifera Oil, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol, Copernicia Cerifera Cera, Theobroma Cacao Butter, Sodium Cetearyl Sulfate, Parfum, Isopropyl Palmitate, Carbomer, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Coumarin.

z góry dziękuję
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2018-07-16 o 11:29
minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-17, 00:18   #1043
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez aganymc Pokaż wiadomość
A ta Rosadia nie będzie mocno zapychająca? Widzę kilka składników komodogennych, ale nie wiem czy trzeba się ich bać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wszystko zależy od preferencji skóry, u mnie niestety, cała linia Rosadia jest skreślona ze względu na wysoką zawartość oleju słonecznikowego, którego moja skóra nienawidzi. Poza tym to stajnia Sylveco, a ja od nich niczego nie znalazłam do pielęgnacji twarzy, co byłoby co najmniej dobre, oprócz eliksiru Vianka. Za to może się skuszę na coś z linii Duetus i Aloesove, ale raczej z tych żelowych i płynnych formuł, bo kremy odpadają. Rosadię przekreślam całkowicie i raczej widać po składach, że jest to linia dedykowana cerom suchym i wrażliwym, naczynkowym, niestety, nie wiem czemu większość firm nie rozumie, że cera naczynkowa może być też tłusta i trądzikowa lub po prostu skłonna do zapychania, co jest stosunkowo często spotykane, bo przecież to krótka droga do trądziku różowatego, moim zdaniem po prostu nie potrafią stworzyć kosmetyków do takiej cery, one powinny być bardzo lekkie, a tu wszystko na masłach, olejach (lub parafinie i glikolach w przypadku znanych firm aptecznych i drogeryjnych) robione.

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Przychodzę z prośbą o zaopiniowanie czy skład balsamu z Isany będzie odpowiedni aby wymieszać go z liposomami. Chciałabym wzbogacić jakiś balsam liposomami antycellulitowymi ale wiem, że liposomy są kapryśne i nie można ich z pewnymi składnikami łączyć. Na stronie ZSK jest napisane, że ekstrakt liposomowy jest niezgodny z wyrobami spirytusowymi oraz detergentowymi. Co do składników detergentowych jestem spokojna, ale jakiś alkohol zawsze może się zawieruszyć, na moje oko laika wydaje mi się, że w składzie tego balsamu nie ma tych "złych" alkoholi - jest alkohol cetylowy ale wydaje mi się, że produkt z jego dodatkiem nie zalicza się do "wyrobów spirytusowych" (ponoć liposomy i alkohole tłuszczowe razem są ok). Chciałabym się po prostu upewnić czy nie zmarnuję liposomów, dlatego proszę o pomoc Do rzeczy:
(a i jeszcze ps. szukałam na liście zanalizowanych kosmetyków ale tego balsamu na niej nie było dlatego pozwoliłam sobie napisać posta, do tego skorzystałam z wyszukiwarki w wątku i został zanalizowany tylko jeden produkt z isany. Mam nadzieję, że wyszukiwarka dobrze działa i z nikim sie nie powtarzam)

Isana, krem do ciała z masłem kakaowym i masłem shea, skóra sucha
SKŁADNIKI
Aqua, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Ethylhexyl Stearate, Cocos Nucifera Oil, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol, Copernicia Cerifera Cera, Theobroma Cacao Butter, Sodium Cetearyl Sulfate, Parfum, Isopropyl Palmitate, Carbomer, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Coumarin.

z góry dziękuję

Niestety, zawiera cetylosiarczan sodu (Sodium cetearyl sulfate) czyli detergent, a także rozpuszczalnik butylene glicol, oraz konserwant benzyl alcohol, w przypadku dwóch ostatnich nie mam pewności, ale warto byłoby sprawdzić to jeszcze, bo wydaje mi się, że liposomy mogą ulec rozpadowi w ich obecności. Liposomy najlepiej czują się w tłuszczach i glicerynie.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2018-07-17 o 00:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 13:14   #1044
aganymc
Raczkowanie
 
Avatar aganymc
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Niestety, im dłużej szukam, tym bardziej dostrzegam ten problem, chociaż nie siedzę w składach i nie jestem w tym zbyt biegła

Ok, ostatnia próba. Opinie ma dobre, skład chyba też nienajgorszy - pytanie czy nie zapcha...?

Fitomed, Mój krem nr 11
Aqua, Hamamelis Virginiana Bark Extract, Mentha Arvensis Extract, Cetearyl Alcohol, Potentilla Erecta Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Vitis Vinifera Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Cera Alba, Arachidylglucoside, Cocoa Butter, Hydroxyethylacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ethylhexylglycerin

ewentualnie ten:

Fitomed, Mój krem nr 12
Aqua, Herbal Extract: Bidens Tripartita, Glycyrrhiza Glabra Root, Viola Tricolor, Calendula Officinalis Flower, Cetearyl alcohol, Cetyl palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Ceteareth-20, Vitis Vinifera Seed Oil, Nigella Sativa Seed Oil, Panthenol, Cocoa butter, Cera alba, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citric Acid


...albo ten
Fitomed, Mój krem nr 9
Aqua, Aloe Barbadensis Leaf Water, Hamamelis Virginiana Flower Water, Seed Butter, Daucus Carota (Carrot Tissue) Oil, 5% Helianthus Annuus, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Theobroma Cacao, Calendula Officinalis Flower Extract, Hydroxyethyl Acrylate, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, D-Panthenol, Trilaureth-4-Phosphate Caprylic/Capric Triglyceride, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyetha-Nol, Ethylhexylglycerine

Ten ostatni podoba mi się najbardziej, ze względu na to, że ma mieć (niby) działanie odżywczo-rozświetlające, a ja lubię takie kremy i chciałabym dodać swojej skórze trochę blasku - ale takiego zdrowego, a nie od łojotoku

No ale jeśli mi je wszystkie odradzicie to chyba kupuję Vianek Normalizujący, bo nie mam już siły dalej szukać

Edytowane przez aganymc
Czas edycji: 2018-07-18 o 13:30 Powód: Niepotrzebne znaki w składzie
aganymc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-13, 19:21   #1045
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Czy mogę prosić o ocenę następujących produktów?

Vianek, wzmacniająca maseczka:
Aqua,Sesamum Indicum Seed Oil,Prunus Amygdalus Dulcis Oil,Kaolin,Glycerin,Sorbi tan Stearate,Sucrose Cocoate,Squalane,Glyceryl Stearate,Panthenol,Cetear yl Alcohol,Stearic Acid,Allantoin,Tocopheryl Acetate,Xanthan Gum,Benzyl Alcohol,Dehydroacetic Acid,Parfum

Vianek, wzmacniający krem do twarzy:
Aqua,Prunus Amygdalus Dulcis Oil,Sorbitan Stearate,Sucrose Cocoate,Potassium Azelaoyl Diglycinate,Glycerin,Squa lane,Aesculus Hippocastanum Seed Extract,Glyceryl Stearate,Ribes Nigrum Seed Oil,Coco-Caprylate,Panthenol,Stear ic Acid,Cetearyl Alcohol,Allantoin,Tocophe ryl Acetate,Xanthan Gum,Phytic Acid,Benzyl Alcohol,Dehydroacetic Acid,Parfum

Tołpa, krem Urban Garden 30+:
Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Peat Extract, Hydroxyethyl Urea, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Salvia Sclarea Extract, Ceteareth-20, Potassium Phosphate, Tetrasodium EDTA, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sodium Polyacrylate, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Parfum, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Mica, Titanium Dioxide

Tołpa, krem Rosacal na noc:
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Isohexadecane, Peat Extract, Propylene Glycol, Ceteareth-20, Parfum, Sea Aqua, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Extract, Hibiscus Esculentus Seed Extract, Sophora Japonica Flower Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Arnica Montana Flower Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Hypericum Perforatum Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Leaf Extract, Argania Spinosa Kernel Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Tetrasodium EDTA, Potassium Phosphate, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 80, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 05:20   #1046
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Mnie sie sklady Viankow wydaja bardzo fajne.
Co Do Tolpy juz az takie piekne nie sa te sklady

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 12:45   #1047
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez mar_jolka Pokaż wiadomość
Mnie sie sklady Viankow wydaja bardzo fajne.
Co Do Tolpy juz az takie piekne nie sa te sklady

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
A co jest z nimi nie tak? Za dużo konserwantów i zapychaczy?

A jeszcze te dwie Biodermy, jakbyś mogła rzucić okiem (lub inna Wizażanka):

Bioderma Hydrabio serum:
Water (Aqua),Glycerin,Xylitol,S odium Polyacrylate,Mannitol,Rha mnose,Fructooligosacchari des,Laminaria Ochroleuca Extract,Niacinamide,Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract,
Dimethicone,Cyclopentasil oxane,Trideceth-6 PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate,Hexyldecanol, Caprylic/Capric Triglyceride,Disodium EDTA,Chlorphenesin,Phenox yethanol,Fragrance (Parfum)

Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF 30:
Aqua,Glycerin,Octocrylene ,Ethylhexyl Salicylate,Cyclopentasilo xane,Dimethicone,Dipropyl ene Glycol,Butyl Methoxydibenzoylmethane,C etyl Alcohol,Polymethylsilsesq uioxane,Niacinamide,Pheny lbenzimidazole Sulfonic Acid,Styrene/Acrylates Copolymer,Arachidyl Alcohol,HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer,
Arginine,Cyclohexasiloxan e,Behenyl Alcohol,C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer,
Mica,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,Pentylene Glycol,Tocopheryl Acetate,Arachidyl Glucoside,Titanium Dioxide,Disodium EDTA,PEG-8 Laurate,Salicylic Acid,Mannitol,Xylitol,Hex yldecanol,Sodium Hydroxide,Rhamnose,Polyso rbate 60,Sorbitan Isostearate,Pyrus Malus (Apple) Seed Extract,Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols,Red 33,Tocopherol,Parfum

Edytowane przez d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Czas edycji: 2018-09-14 o 13:00
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 09:50   #1048
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[1=d7fba8122b22c594085f089 b68451cf83595ae2d_5dcc990 2596ab;85865091]A co jest z nimi nie tak? Za dużo konserwantów i zapychaczy?[/QUOTE]


Podstawowe pytanie to jest czego od tych kremów oczekujesz. Składy można interpretować z różnych punktów widzenia. Jak ktoś jest pro bio eko, to określi składy Vianka jako lepsze niż Tołpy. Jak ktoś nie lubi olejów w pielęgnacji, to przekreśli Vianka. Jak ktoś oczekuje wielu substancji aktywnych, to Tołpa ma przewagę nad Viankiem, który ma dość proste składy (co nie musi być zaletą).


[1=d7fba8122b22c594085f089 b68451cf83595ae2d_5dcc990 2596ab;85865091]A jeszcze te dwie Biodermy, jakbyś mogła rzucić okiem (lub inna Wizażanka):

Bioderma Hydrabio serum:
Water (Aqua),Glycerin,Xylitol,Sodium Polyacrylate,Mannitol,Rhamnose,Fructooligosaccharides,L aminaria Ochroleuca Extract,Niacinamide,Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract,
Dimethicone,Cyclopentasil oxane,Trideceth-6 PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Sodium Hyaluronate,Hexyldecanol,Caprylic/Capric Triglyceride,Disodium EDTA,Chlorphenesin,Phenox yethanol,Fragrance (Parfum)[/QUOTE]



Nawilżacze, potencjalne działanie anti-age, niacynamid o wielostronnym działaniu KLIK, , to co ma w składzie "extract" to są wyciągi roślinne. Reszta to składniki konsystencjotwórcze, konserwanty. Niewiele składników filmotwórczych, zwłaszcza na początku składu, więc można przypuszczać, że konsystencja będzie lżejsza od kremów.


[1=d7fba8122b22c594085f089 b68451cf83595ae2d_5dcc990 2596ab;85865091]Bioderma Hydrabio Perfecteur SPF 30:
Aqua,Glycerin,Octocrylene,Ethylhexyl Salicylate,Cyclopentasiloxane,Dimeth icone,Dipropylene Glycol,Butyl Methoxydibenzoylmethane,Cetyl Alcohol,Polymethylsilsesquioxane,Niacinamide,Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid,Styrene/Acrylates Copolymer,Arachidyl Alcohol,HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer,
Arginine,Cyclohexasiloxane,Behenyl Alcohol,C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer,
Mica,Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer,Pentylene Glycol,Tocopheryl Acetate,Arachidyl Glucoside,Titanium Dioxide,Disodium EDTA,PEG-8 Laurate,Salicylic Acid,Mannitol,Xylitol,Hex yldecanol,Sodium Hydroxide,Rhamnose,Polysorbate 60,Sorbitan Isostearate,Pyrus Malus (Apple) Seed Extract,Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols,Red 33,Tocopherol,Parfum[/QUOTE]




Chemiczne filtry
chroniące przed promieniowaniem UVB i UVA, filtr mineralny, poza tym powtarzają się inne składniki aktywne znane z pierwszego kremu, do tego arginina, emolienty i substancje filmotwórcze i emulgatory, zagęstniki, barwnik, regulator pH, konserwant - witamina E

Ten kosmetyk to przede wszystkim krem ochronny i tak go należy oceniać, czyli najpierw pod kątem tego, jakie zawiera filtry. Jego inne właściwości i składniki są raczej drugorzędne. Jest to krem oparty przede wszystkim na filtrach chemicznych, więc jak powyżej - nie dla opcji eko.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-09-15 o 09:53
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 16:37   #1049
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 332
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podstawowe pytanie to jest czego od tych kremów oczekujesz. Składy można interpretować z różnych punktów widzenia. Jak ktoś jest pro bio eko, to określi składy Vianka jako lepsze niż Tołpy. Jak ktoś nie lubi olejów w pielęgnacji, to przekreśli Vianka. Jak ktoś oczekuje wielu substancji aktywnych, to Tołpa ma przewagę nad Viankiem, który ma dość proste składy (co nie musi być zaletą).






Nawilżacze, potencjalne działanie anti-age, niacynamid o wielostronnym działaniu KLIK, , to co ma w składzie "extract" to są wyciągi roślinne. Reszta to składniki konsystencjotwórcze, konserwanty. Niewiele składników filmotwórczych, zwłaszcza na początku składu, więc można przypuszczać, że konsystencja będzie lżejsza od kremów.







Chemiczne filtry
chroniące przed promieniowaniem UVB i UVA, filtr mineralny, poza tym powtarzają się inne składniki aktywne znane z pierwszego kremu, do tego arginina, emolienty i substancje filmotwórcze i emulgatory, zagęstniki, barwnik, regulator pH, konserwant - witamina E

Ten kosmetyk to przede wszystkim krem ochronny i tak go należy oceniać, czyli najpierw pod kątem tego, jakie zawiera filtry. Jego inne właściwości i składniki są raczej drugorzędne. Jest to krem oparty przede wszystkim na filtrach chemicznych, więc jak powyżej - nie dla opcji eko.
Dziękuję Ci bardzo za dokładną analizę i jednocześnie zazdroszczę obeznania w temacie

Od kremu oczekuję jak najmniejszej liczby konserwantów (chociaż zdaję sobie sprawę, że jakieś muszą w składzie się znaleźć) i sztuczności (ale tu też z kolei - nie wszystko co sztuczne, to złe, nie chcę demonizować). Tołpa kojarzy mi się z wyciągami pochodzenia roślinnego i zdziwiły mnie takie długie składy.
Co zatem sugerujesz? Czy Biodermy są warte swojej ceny, a dłuższy skład można Tołpie wybaczyć? Chcę rozprawić się w końcu z rumieńcami i czy uzyskam to drogą eko, czy nieco inną, nie jest tak bardzo istotne, jak skuteczność.
d7fba8122b22c594085f089b68451cf83595ae2d_5dcc9902596ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-15, 18:33   #1050
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

[1=d7fba8122b22c594085f089 b68451cf83595ae2d_5dcc990 2596ab;85868869]Dziękuję Ci bardzo za dokładną analizę i jednocześnie zazdroszczę obeznania w temacie

Od kremu oczekuję jak najmniejszej liczby konserwantów (chociaż zdaję sobie sprawę, że jakieś muszą w składzie się znaleźć) i sztuczności (ale tu też z kolei - nie wszystko co sztuczne, to złe, nie chcę demonizować). Tołpa kojarzy mi się z wyciągami pochodzenia roślinnego i zdziwiły mnie takie długie składy. [/QUOTE]

Ten długi skład drugiego kremu Tołpy to przecież właśnie głownie wyciągi. A ten pierwszy wcale nie ma dłuższego składu od Vianka nad nim.

[1=d7fba8122b22c594085f089 b68451cf83595ae2d_5dcc990 2596ab;85868869]Co zatem sugerujesz? Czy Biodermy są warte swojej ceny, a dłuższy skład można Tołpie wybaczyć? Chcę rozprawić się w końcu z rumieńcami i czy uzyskam to drogą eko, czy nieco inną, nie jest tak bardzo istotne, jak skuteczność.[/QUOTE]

Co jest właściwie problemem? Masz już zdiagnozowany trądzik różowaty, czy tylko nadwrażliwość, przemijający rumień?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:09.