Styl unisex - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-26, 16:32   #1
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29

Styl unisex


Co uważacie u facetach ubierajacych sie w stylu unisex? Chodzi mi o dopasowane ubrania które moglbybyc noszone zarówno przez kobiety i mężczyzn.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 17:39   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Styl unisex

Unisex to glownie styl sportowy. Mysle, ze jak kobieta i facet ubiora takie same trampki i tshirt to nikogo to dziwic nie bedzie. Ale juz przy klasyce, podzial na damski i meski jest duzo bardziej widoczny.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-26, 17:51   #3
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl unisex

Ja wlasnie ubieram sie klasycznie. Lubię dopasowane rzeczy. Mam kilka ubrań które sa damskie, jednak czuje sie w nich dobrze.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 16:02   #4
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Styl unisex

Według mnie unisex to nie tylko styl sportowy. Mi się osobiście bardzo podobna takie zacieranie granicy między tym co damskie i męskie. Podział garderoby jest tylko wymysłem ludzi, więc dlaczegoby trochę nie eksperymentować. Sama jako kobieta również chętnie korzystam z męskich stref w sklepach i uważam, że nie ma w tym nic złego (a mój styl przeważnie się podoba)
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 21:24   #5
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl unisex

Mam podobne podejście. Też uważam że podział na ciuchy damskie i męskie to tylko wymysł ludzi, przecież człowiek rodzi się nagi.

Mnie jako faceta do damskich ubrań przekonała straszna monotonia w męskiej odzieży. Ile czasu można umierać się praktycznie tak samo? Od lat te same fasony, kolory, różnią się praktycznie jedynie szczegółami.
Idę na damski dział i mam pole do popisu. Wiadomo nie wszystko mi jako facetowi pasuje. Dlatego przymierzam i dokładnie analizuję każdą rzecz, nie kupuję ciuchów przez internet bo kilka razy okazało się że coś co fajnie wygląda na modelce to na mnie już niekoniecznie.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 18:07   #6
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Styl unisex

Super, wspieram mentalnie każdego faceta, który korzysta z damskich ciuchów (co nie jest jednoznaczne, że ubiera się niemęsko!).

To co napisał Tales_z_Miletu, że moda męska w sieciówkach to NUDA jest 100% prawdą. Sama zachęcam znajomych żeby korzystali z damskich stref albo jeszcze lepiej z second hendów, gdzie te granica między male/female jest jeszcze bardziej zatarta (i chwała za to).

Btw to zdanie, że człowiek rodzi się nagi baaardzo nasunęło mi na myśl We're all born naked. And the rest is drag.
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 23:42   #7
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Styl unisex

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Według mnie unisex to nie tylko styl sportowy. Mi się osobiście bardzo podobna takie zacieranie granicy między tym co damskie i męskie. Podział garderoby jest tylko wymysłem ludzi, więc dlaczegoby trochę nie eksperymentować. Sama jako kobieta również chętnie korzystam z męskich stref w sklepach i uważam, że nie ma w tym nic złego (a mój styl przeważnie się podoba)
Mysle podobnie jak Ty. Nosze czasami szaliki mojego meza, a on uzywa moich czapek. Ostatnio tez nosze jego kurtke, bo nie dosc, ze wyglada na unisex, to oversize tez jest obecnie modne
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-17, 09:13   #8
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Styl unisex

Akurat co do czapek, szalików i rękawiczek uważam, że męskie działy np. w H&M są znacznie lepsze i oferują fajne minimalistyczne akcesoria. Dosłownie z miesiąc temu kupiłam w męskiej części świetny beżowy szalik - prosty bez żadnych ozdóbek, taki jaki chciałam.

Mam też kilka prostych t-shirtów z męskiego działu, które noszę latem wpuszczone w krótkie spodenki. Fajnie się układają, bo lubię jak w takich koszulkach rękawki są trochę większe i odstają, a nie przylegają do ciała.

Polecam również męskie buty sportowe. Na siłownie od 2 lat mam te same męskie z decatlonu i doskonale się trzymają - po takim długim czasie wygladają wciąż na nowe.

Z męskich działów polecam również wszystkie kapcie, bokserki, bluzy (można obciąć i nosić jako croptopy), kurtki również jeansowe czy skórzane, skarpety, a także biżuterię czy okulary. Probmemem mogą być chyba tylko spodnie bo jednak mężczyźni mają nieco inne budowy ciał, ale znam dziewczyny, które się wymianiają właśnie spodniami ze swoimi chłopakami
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 21:29   #9
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl unisex

Mam podobnie tylko że w drugą strone. Jestem dość drobnej postury i wszystkie meskie rzeczy na mnie wiszą, sa za szerokie po prostu. Wolę np damskie spodnie czy damską kurtkę bo lepiej na mnie leży. Poza tym wśród damskiej odziezy jest wiekszy wybor co do fasonów, wzorow, kolorów.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 14:11   #10
mazurka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 29
Dot.: Styl unisex

Też wychodzę z założenia, ze każdy powinien nosić to w czym się dobrze czuje, a nie za wszelką cenę w chodzić w ubrania przypisane przez społeczne stereotypy.
mazurka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 14:15   #11
Azarzelka
Raczkowanie
 
Avatar Azarzelka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 172
Dot.: Styl unisex

Jest mi skrajnie obojętne kto w co sie ubiera. Sama lubie zarzucic na siebie czasem typowo męską bluzę albo koszulę i nie wiedż problemu żeby jakis chlopak wolał delikatniejsze ubrania.
Azarzelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-28, 11:33   #12
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl unisex

Od niedawna coraz częściej zakladam damskie rzeczy i co to mnie zdziwiło to pozytywna reakcja ludzi. Widać że mam na sobie damskie ciuchy a mimo to zbieram pozytywne opinie. Żałuję że wczesniej bałem się tak ubierać.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-30, 20:10   #13
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Styl unisex

Cytat:
Napisane przez Tales_z_Miletu Pokaż wiadomość
Od niedawna coraz częściej zakladam damskie rzeczy i co to mnie zdziwiło to pozytywna reakcja ludzi. Widać że mam na sobie damskie ciuchy a mimo to zbieram pozytywne opinie. Żałuję że wczesniej bałem się tak ubierać.
To jakie to ubrania, że widać że damskie?
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 16:40   #14
Tales_z_Miletu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 29
Dot.: Styl unisex

Spodnie, koszule, swetry, kurtki, bluzki, buty. Ogólnie mój styl nie odbiega od codziennego stylu większości kobiet.
Tales_z_Miletu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 17:40:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.