Mieszkanie po ślubie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-21, 09:59   #1
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736

Mieszkanie po ślubie


Witam. Prosiłabym o radę osób postronnych, aby ktoś ocenił naszą sytuację, którą obecnie jest bez wyjścia.

Mój narzeczony ma gospodarstwo, które prowadzi wraz z tatą i bratem. Cześć ziemi jest przepisane na niego, ale nie czerpie on z tego korzyści, dostaje tylko tzw wypłatę za pracę.

Obecnie mieszkamy kilkanaście km od gospodarstwa, narzrczony dojeżdża, jest na każde zawołanie. Wynajmujemy mieszkanie, ale rodzice narzeczonego ciągle nalegają aby mieszkać u nich na górze, bo dom jest duży. Albo żeby kupić mieszkanie gdzieś blisko gospodarstwa, ale tych mieszkań nie ma, są tylko w starych blokach po PGR.

Moi rodzice postanowili że pomogą i kupią nam mieszkanie w mieście gdzie teraz wynajmujemy. Narzeczony jednak nie zgadza się na to, mówi że nie będzie całe życie dojezdzal, że co z domem jego rodziców. Nie możemy się dogadać w kwestii mieszkania, ja nie chce mieszkać z teściami, on nie chce dojeżdżać do pracy.
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:21   #2
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Prawda jest taka, ze albo któreś z Was ustąpi albo się rozstaniecie.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:25   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze albo któreś z Was ustąpi albo się rozstaniecie.
Jak wyżej.

Autorko, miłość miłością, ale ludziom musi być w ważnych kwestiach ze sobą po drodze. Jeżeli nie jest, to miłość i tak się w końcu z tego powodu skończy. I nie, nie dziwię Ci się, że nie chcesz mieszkać u teściów na pięterku. W życiu bym się na coś takiego nie zgodziła. Na początku, jak się związaliście, nie było mowy o tej opcji?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:25   #4
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Związek to jest sztuka kompromisu, a jeśli nie potraficie się w tej sytuacji dogadać, to wyjściem z sytuacji jest rozstanie. Nie patrzycie w tym samym kierunku, i prawdopodobnie ktokolwiek się ugnie z decyzją, będzie niezadowolony. Bo, jak rozumiem, to mieszkanie to nie ma być opcja tymczasowa. On będzie sfrustrowany dojeżdżaniem, a Ty (pewnie jeszcze bardziej) mając na głowie teściów...


Dziwi mnie, że dorosły facet nadal chce mieszkać razem z rodzicami - nieważne jak duży to dom jest, nieważne jak wspaniali są jego rodzice. Nie chcesz z nimi mieszkać, i słusznie. Nie znam pary, która "dobrze wyszła" na mieszkaniu z rodzicami/teściami.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:26   #5
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Mieszkanie po ślubie

czyli facet nie chce dojeżdżać do pracy kilkanaście kilometrów, ale Ty już byś musiała? Czy w jego wizji Ty tak samo pracujesz na gospodarce, opiekujesz się dziećmi i w przyszłości rodzicami?
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:28   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
Witam. Prosiłabym o radę osób postronnych, aby ktoś ocenił naszą sytuację, którą obecnie jest bez wyjścia.

Mój narzeczony ma gospodarstwo, które prowadzi wraz z tatą i bratem. Cześć ziemi jest przepisane na niego, ale nie czerpie on z tego korzyści, dostaje tylko tzw wypłatę za pracę.

Obecnie mieszkamy kilkanaście km od gospodarstwa, narzrczony dojeżdża, jest na każde zawołanie. Wynajmujemy mieszkanie, ale rodzice narzeczonego ciągle nalegają aby mieszkać u nich na górze, bo dom jest duży. Albo żeby kupić mieszkanie gdzieś blisko gospodarstwa, ale tych mieszkań nie ma, są tylko w starych blokach po PGR.

Moi rodzice postanowili że pomogą i kupią nam mieszkanie w mieście gdzie teraz wynajmujemy. Narzeczony jednak nie zgadza się na to, mówi że nie będzie całe życie dojezdzal, że co z domem jego rodziców. Nie możemy się dogadać w kwestii mieszkania, ja nie chce mieszkać z teściami, on nie chce dojeżdżać do pracy.



Czyli on nie będzie do pracy dojeżdżał całe życie, a Ty masz dojeżdżać całe zycie? A potem może jeszcze z dziećmi do przedszkola, szkoły, na zajęcia dodatkowe, do lekarza też masz dojezzdac całe życie?

czy planuje że nie będziesz pracować tylko będziesz robić za kucharko-sprzątaczkę dla całego tego domu?


Weź się lepiej zastanów.


Kilkanaście km dojazdu do pracy to jest mało i każdy się cieszy jak ma tylko tyle. Ja codziennie dojeżdżam kilkanaście km i żyję w przekonaniu, ze wygrałam los na loterii, że mam tak blisko i wygodnie. Gospodarstwo rolne, czy każde inne przedsiębiorstwo z którego ma się pensję, to jest praca jak każda inna.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:29   #7
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Prawda jest taka, ze albo któreś z Was ustąpi albo się rozstaniecie.
Nawet jak jedno ustąpi to za pewien czas (mogą to być lata) zapewne się rozstaną, bo to będzie męka a nie szczęśliwe życie dla jednego z nich.

Trochę mnie zastanawia dlaczego takim problemem jest dojazd kilkanaście kilometrów? Przecież to tyle co nic, wsiadasz w auto i po kilkunastu minutach jesteś. To tylko wymówka żeby nie opuszczać domu rodzinnego, widocznie jest przywiązany i nic z tym nie zrobisz (nawet jak Tobie ulegnie to będzie tam co chwilę zjeżdżał, bo blisko).
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 11:33   #8
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Mieszkanie po ślubie

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86622440]Nawet jak jedno ustąpi to za pewien czas (mogą to być lata) zapewne się rozstaną, bo to będzie męka a nie szczęśliwe życie dla jednego z nich.[/QUOTE]

Też prawda.
Osobiscie uwazam, że takie tematy to się omawia od razu, gdy zaczyna się między ludźmi robić poważnie, a więc duuużo wcześniej niż zaręczyny. Potem nie ma takich kwiatków.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:37   #9
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Też prawda.
Osobiscie uwazam, że takie tematy to się omawia od razu, gdy zaczyna się między ludźmi robić poważnie, a więc duuużo wcześniej niż zaręczyny. Potem nie ma takich kwiatków.
Tak, pełna zgoda, ale może być i tak, że jemu się z czasem, z wiekiem i przez naciski rodziców zaczęło "przestawiać" na tą opcję. Nie wszystko wie się z góry, nawet jeżeli się rozmawiało.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:39   #10
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Nigdy nie było mowy o tym że mamy zamieszkać z tesciami. Po za tym oni mają jeszcze dwójkę dzieci. Syn też mieszka w mieście i dojeżdża a córka jest na studiach.

Ja mam pracę mobilna więc z tego względu obojętne jest to gdzie mieszkam.

Od początku mówiliśmy o tym że kupimy mieszkanie, pomieszkamy kilka lat o będziemy budować dom. Ale jak przyszlo co do czego to nagle zaczęły się robić problemy, co z domem rodziców TZ, bo jest duży a oni zostają tam sami.
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:44   #11
Krzysztof_Jarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 195
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Brrr… Już sobie wyobrażam jak teściowa ci udowadnia, że nic nie potrafisz, nic nie robisz dobrze i w ogóle to Iwonka by była dla jej synka lepsza. Ona zawsze była pracowita, nie to co ty.
Jeśli chcesz wybrać rozsądnie, to wyobraź sobie przyszłość. Nie taką za 5 lat. Taką za 5, 10 i 20 lat I jak? Miło się mieszka z teściami, albo bardzo blisko żeby być na każde zawołanie?
Krzysztof_Jarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 11:45   #12
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
Nigdy nie było mowy o tym że mamy zamieszkać z tesciami. Po za tym oni mają jeszcze dwójkę dzieci. Syn też mieszka w mieście i dojeżdża a córka jest na studiach.

Ja mam pracę mobilna więc z tego względu obojętne jest to gdzie mieszkam.

Od początku mówiliśmy o tym że kupimy mieszkanie, pomieszkamy kilka lat o będziemy budować dom. Ale jak przyszlo co do czego to nagle zaczęły się robić problemy, co z domem rodziców TZ, bo jest duży a oni zostają tam sami.

To nie Twoja wina, że oni mają duży dom i zostają sami... No błagam. Dla mnie to nie jest argument za tym, by mieszkać z rodzicami. Twój facet chyba nie odciął sobie jeszcze pępowiny... Całe swoje dorosłe życie mieszkać z rodzicami? Nie wyobrażam sobie, już na samą myśl mam duszności.

Pracę zdalną masz teraz, ale może ona nie być na całe życie. Myśl o sobie. Tak, by Tobie było dobrze.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:51   #13
zankakolezanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 16
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Ja od 7 miesiecy mieszkam z tesciami (na szczescie jest to tylko tymczasowe, bo bedziemy budowac dom) i odradzam z calego serca. Nawet jesli tesciowa jest wspaniala kobieta to to jednak tesciowa a Ty nigdy do konca nie bedziesz sie czula jak u siebie, zauwazysz to przy pierwszej okazji do podejmowania jakiejs decyzji dotyczacej domu, podworka itp. Mlodzi powinni mieszkac sami takie jest moje zdanie, moich rodzicow i praktycznie wszytskich z mojego otoczenia.
zankakolezanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:54   #14
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Też mam takie zdanie że młodzi powinni mieszkać sami. I to było oczywiste do momentu aż moi rodzice nie powiedzieli że kupią nam mieszkanie w mieście.

Ja już nie wiem jak mam rozmawiać z narzeczonym, czy postawić ultimatum że albo mieszkamy sami albo wyjeżdżam .
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 11:58   #15
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Rozmowa tu raczej nie pomoże, ultimatum też nie, bo co, zmusisz go siłą do swojej racji? To będzie się męczył, narzekał rodzince jaka jesteś niedobra i takie tam. Bardzo możliwy scenariusz.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:00   #16
Krzysztof_Jarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 195
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Ultimatum to ZAWSZE zły pomysł. Pokazuje tylko twoją słabość. Najpierw może spróbuj racjonalnych argumentów.
Krzysztof_Jarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:02   #17
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mieszkanie po ślubie

A jak się brat i siostra zapatruja na przyszłość? Chcą tam też mieszkać? Wg twojego narzeczonego będziecie tam później wssycy mieszkać na kupię?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:04   #18
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Dla mnie racjonalnym argumentem jest to że my nie mamy tam gdzie mieszkać, ja nie chce mieszkać z teściami, a mieszkanie w starym bloku po PGR nie wchodzi w grę. Byśmy mieli mieszkanie, nic by nie musiał dokładać nawet kasy do tego. Za kilka lat byśmy uzbierali pieniądze i budowali się na tej wsi. Tak było mówione a teraz nagle tak nie może być

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Z siostrą nie wiadomo co będzie , gdzie będzie mieszkać bo dopiero zaczęła studia 100km dalej. Brat mieszka teraz w tym samym mieście co my, wziął mieszkanie na kredyt z dziewczyna
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:05   #19
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Tak, pełna zgoda, ale może być i tak, że jemu się z czasem, z wiekiem i przez naciski rodziców zaczęło "przestawiać" na tą opcję. Nie wszystko wie się z góry, nawet jeżeli się rozmawiało.
No to jak chłop jest niezdecydowaną królewną podatną na sugestie rodziców, to wiadomo - uciekać w podskokach jak najszybciej.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 12:21   #20
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Mieszkanie po ślubie

A wezze go kopnij w tylek. Jak mamusia ważniejsza i OLABOGA dom duży - to co, mogli sobie mniejszy wybudować. Przecież sami sobie taki wymyślili.
Z doświadczenia - jak teraz jest na każde zawołanie, to zawsze będzie, mój ex zawsze murem za mamusią. Jak mamusia się dowiadywała, że jesteśmy umówieni, to nagle znajdowała mu milion zajęć. I on oczywiście słuchał mamusi. Jak się wynieslismy 40 km dalej to każdy weekend musiał być u mamusi.
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:26   #21
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A wezze go kopnij w tylek. Jak mamusia ważniejsza i OLABOGA dom duży - to co, mogli sobie mniejszy wybudować. Przecież sami sobie taki wymyślili.
Z doświadczenia - jak teraz jest na każde zawołanie, to zawsze będzie, mój ex zawsze murem za mamusią. Jak mamusia się dowiadywała, że jesteśmy umówieni, to nagle znajdowała mu milion zajęć. I on oczywiście słuchał mamusi. Jak się wynieslismy 40 km dalej to każdy weekend musiał być u mamusi.

Zgadzam się. Zwłaszcza, że to autorka pewnie nie zauważa, że tak powoli, krok po kroku, jej facet przybliża się do rodziców, zamiast się oddalać. Uważam, że z tej mąki chleba nie będzie i powinniście się rozstać, bo macie zupełnie inne zapatrywania na wspólną przyszłość. A jeśli się zgodzisz na układ my + rodzice to będzie się czuć przytłoczona życiem za 5 lat.
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 12:47   #22
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Mieszkanie po ślubie

To że dom jest duży i oni zostaną tam sami to nie jest problem twojego tż ani twój. To problem jego rodziców więc niech sami go rozwiążą, ale nie kosztem waszego związku. Chyba że tż się na to godzi..

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Ponadto polecam wziąć przykład z brata tż
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:05   #23
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Brat TZ jest bardziej asertywny i ma gdzieś opinię rodziców. Wziął kredyt na mieszkanie i nie pytał nikogo o zdanie, nie patrzył na duży dom czy gospodarstwo.

Jeszcze żeby te gospodarstwo było całe TZ i tylko on na nim robił, to jeszcze rozumiem. Ale tam są trzy rodziny i nic nie ustalone komu rodzice je oddadzą
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:09   #24
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
(...)
Jeszcze żeby te gospodarstwo było całe TZ i tylko on na nim robił, to jeszcze rozumiem. Ale tam są trzy rodziny i nic nie ustalone komu rodzice je oddadzą
Masz rację.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:14   #25
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Ale czy według Was to nie jest dobre rozwiązanie kupić mieszkanie w mieście i np za 5 lat zacząć budowę tam na wsi? Przecież mieszkanie można sprzedać lub wynająć. A w tym mieście gdzie mieszkamy jest bardzo mało mieszkać nowych , większość to niewyremontowany kamienice.
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:15   #26
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
Ale czy według Was to nie jest dobre rozwiązanie kupić mieszkanie w mieście i np za 5 lat zacząć budowę tam na wsi? Przecież mieszkanie można sprzedać lub wynająć. A w tym mieście gdzie mieszkamy jest bardzo mało mieszkać nowych , większość to niewyremontowany kamienice.
A co nasze zdanie ma do rzeczy? Jeden lubi jabłka a drugi gruszki. To Ty i Twój facet macie mieć zgodne zdanie, a nie robić licytacje.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:19   #27
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
Brat TZ jest bardziej asertywny i ma gdzieś opinię rodziców. Wziął kredyt na mieszkanie i nie pytał nikogo o zdanie, nie patrzył na duży dom czy gospodarstwo.

Jeszcze żeby te gospodarstwo było całe TZ i tylko on na nim robił, to jeszcze rozumiem. Ale tam są trzy rodziny i nic nie ustalone komu rodzice je oddadzą

I brat TŻ postępuje mądrze, bo chłop zdaje sobie sprawę, że nikt za niego jego życia nie przeżyje i straconych lat na życie pod dyktando rodziców nikt mu też nie odda.

Ciekawe czy Twój facet byłby taki zadowolony, gdybyś to Ty powiedziała, że będziecie mieszkać z Twoimi rodzicami. Już widzę, jak się śpieszy by pakować walizki.

A w ogóle dużo było takich rozmów, że on chce tam, a Ty chcesz tu? Twój facet jest taki uparty, że nie i koniec? Może porozmawiaj z facetem, powiedz jak to wszystko widzisz i dlaczego nie chcesz mieszkać z jego rodzicami. Jak nie zmieni zdania, to masz dwie opcje:
1. Żyć tak jak on chce, tak jak jemu jest wygodnie.
2. Rozstać się.


Innego rozwiązania nie widzę.


[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86622924]A co nasze zdanie ma do rzeczy? Jeden lubi jabłka a drugi gruszki. To Ty i Twój facet macie mieć zgodne zdanie, a nie robić licytacje.[/QUOTE]


True.
__________________
A tam, od jutra.

Edytowane przez nie_powiem
Czas edycji: 2019-03-21 o 13:18
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:19   #28
olaaleksandra123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 736
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Rozmów było bardzo dużo. Byłam pewna że on nie chce mieszkać z rodzicami. Ale gdy zaczęła się na poważnie rozmowa o kupnie mieszkania to nagle zaczął się problem z wielkim domem i gospodarstwem.
olaaleksandra123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:22   #29
nie_powiem
Wtajemniczenie
 
Avatar nie_powiem
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 893
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Cytat:
Napisane przez olaaleksandra123 Pokaż wiadomość
Rozmów było bardzo dużo. Byłam pewna że on nie chce mieszkać z rodzicami. Ale gdy zaczęła się na poważnie rozmowa o kupnie mieszkania to nagle zaczął się problem z wielkim domem i gospodarstwem.

Jeśli rozmów było dużo, a on ciągle obstaje przy swoim i Ty przy swoim, to chyba wiesz co powinnaś zrobić?
__________________
A tam, od jutra.
nie_powiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-21, 13:25   #30
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Mieszkanie po ślubie

Autorko, a może mu chodzi o to, że Twoi rodzice chcą dać pieniądze i to go gryzie - pytałaś? Może to kwestia ego, na zasadzie, że nie będzie brał jałomużny, a skoro wielka hacjenda czeka, to po co kupować.
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-23 19:19:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.