Ekspert odpowiedział zgaga, skurcz przełyku itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta marki Buscopan

Notka

Forum eksperta marki Buscopan Żyjesz w stresie, nie masz czasu na właściwy posiłek, dokuczają Ci skurczowe bóle brzucha lub inne dokuczliwe dolegliwości w okolicach brzucha?
Zasięgnij porady eksperta mgr inż. Anny Englisz – dietetyk z firmy Set Point, która przez miesiąc będzie odpowiadała na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2009-09-02, 20:09   #1
kkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 418

zgaga, skurcz przełyku itp.


Od dawna mam problem z brzuchem, ciagła zgaga, cofanie się treści pokarmowej do żołądka, biegunka, skurcze jelit, bekam a najgorsze jest jak mam taki jakby skurcz przełyku. Nie wiem co to jest ale polega to na tym, że zaczynam się dusić, chce mi się wymiotować ale wiem ze tego i tak nie zrobię i mam taką gulaję pod mostkiem jednocześnie. Zazwyczaj występuje to po wysiłku fizycznym, kiedy zjem np kanapkę a później muszę gdzieś pójść oraz na koncertach. Musze spędzic pół godziny masując gulaje i odbekiwać zeby przeszło lub było chociaż mniej dokuczliwe. Najgorzej jest w górach bo wiadomo ze trzeba dostarczyć oragnizmowi energię, ale cokolwiek zjem to i tak mam takie "coś" i nawet zwykła woda potrafi mi się cofnąć. Nie piję niczego gazowanego i unikam słodyczy. Co powinnam jeść? Mam sporą niedowagę, więc nie mogę jeść jeszcze mniejszej grupy żywności, i czasami mam ból brzucha po zjedzeniu nawet jednej czekoladki. Równeż po zwykłym posiłku - obiedzie w domu czy kolacji jest mi niedobrze. Mam takie okresy w roku ze cokolwiek zjem to zaraz jest mi niedobrze. Prosze o jakąś dietę lub coś co ułatwiło by mi życie.
pozdrawiam

Edytowane przez kkaa
Czas edycji: 2009-09-02 o 20:16
kkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-02, 23:01   #2
alprazolam
Raczkowanie
 
Avatar alprazolam
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 102
Dot.: zgaga, skurcz przełyku itp.

wg mnie masz refluks żołądkowo przełykowy, też się na to leczę. najlepiej idź do lekarza, bo wszelkie pomagające na to leki są na receptę.
alprazolam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 00:58   #3
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: zgaga, skurcz przełyku itp.

mnie bardzo pomagają na zgagę i na skurcze gardła migdały, kilka migdałów zalewam wrzątkiem, obieram ze skórki i zjadam, momentalnie pomaga
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-06, 20:11   #4
rozważna_i_romantyczna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 674
Dot.: zgaga, skurcz przełyku itp.

Cytat:
Napisane przez alprazolam Pokaż wiadomość
wg mnie masz refluks żołądkowo przełykowy, też się na to leczę. najlepiej idź do lekarza, bo wszelkie pomagające na to leki są na receptę.
Zgadzam się z Alprazolam.
rozważna_i_romantyczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-24, 19:52   #5
Anna Englisz
Przyczajenie
 
Avatar Anna Englisz
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 20
Dot.: zgaga, skurcz przełyku itp.

Witam,

Określenie właściwych zaleceń żywieniowych musi zostać poprzedzone badaniami diagnostycznymi u lekarza oraz wywiadem żywieniowo – zdrowotnym u dietetyka.
Objawy, o których Pani pisze mogą dotyczyć choroby refluksowej, która jest bardzo rozpowszechnionym schorzeniem.
Choroba refluksowa musi być koniecznie leczona, gdyż nieleczona prowadzi do groźnych powikłań (zwężenie przełyku, krwawienia, trudności w połykaniu), dlatego zalecam wizytę u lekarza.

Czynnikami zaostrzającymi tę jednostkę chorobową są między innymi: zbyt obfite posiłki, kawa, alkohol, palenie tytoniu, stres...itp.

Podstawowe, bardzo ogólne zalecenia przy tej chorobie dotyczą:
- rezygnacji z palenia tytoniu
- unikania: obfitych ilości pożywienia, owoców cytrusowych i soków z nich, warzyw cebulowych, soku pomidorowego, ostrych i kwaśnych potraw, kawy naturalnej, alkoholu, czekolady i wyrobów czekoladowych, kakao, napojów gazowanych, cukierków zawierających alkohol, miętę.
- …..........oraz wszystkich pozostałych produktów i potraw, na które dana osoba reaguje niekorzystnie
- wprowadzania regularnych, małych posiłków, spożywanych w spokoju i powoli 5-6 razy dziennie.

Pozdrawiam
Anna Englisz
Anna Englisz jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta marki Buscopan


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:09.