Związek z kuzynostwem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-01, 22:34   #1
Elo54320
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1

Związek z kuzynostwem


Witam

Problem mam taki iż łączy mnie coś z pewną dziewczyną.

Okazuje się że jej babcia i mój dziadek to rodzeństwo, czyli mamy wspólnego przodka, pradziadka. Nie wiem czy się dobrze orientuje ale wychodzi mi na to że to pokrewieństwo w linii bocznej. A pytanie moje jest takie

Czy wgl jest szansa na jakiś związek z osobą z którą mam wspólnego pradziadka?

To wygląda tak

Pradziadek

Mój dziadek - jej babcia - rodzeństwo

Mój tata - jej mama - kuzynostwo

Ja - ona. - ?

Proszę o jakieś rady
Elo54320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-02, 14:30   #2
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Związek z kuzynostwem

Zakładam że pytasz bo myslisz poważnie o związku z tą dziewczyną? W Polsce mogą wziąć ślub (i kościelny i cywilny) nawet kuzyni których rodzice sa rodzeństwem, jeśli chodzi o ślub kościelny będziesz potrzebował pozwolenia biskupa. Poważnie się zastanów natomiast czy będziecie myśleć o dzieciach bo tutaj to tak naprawdę ruletka. Znam małżeństwo kuzynów którzy świadomie nie zdecydowali się na dzieci z obawy o możliwe wady genetyczne, bardzo się kochali i uznali że to jedyne rozwiązanie. Znam też historię gdzie osoby spokrewnione tak jak w Twoim przypadku mają dwoje dzieci, jedno ma jakieś problemy neurologiczne (nie wiem dokładnie o co chodzi) i nie jest w pełni sprawne, z drugim wszystko było ok do pewno momentu ale teraz jest psychicznie chore.
Sama nigdy bym się na to nie zdecydowała, wiem że to czy urodzi się chore dziecko to tak naprawdę ruletka ale jednak takie bliskie pokrewieństwo zwiększa szanse. Nie mam jednak na ten temat żadnej specjalistycznej wiedzy więc może rozejrzyj się za jakimiś badaniami genetycznymi, poczytaj czy da się to jakoś sprawdzić, przewidzieć..?
Prawnie no i "kościelnie" nie ma żadnych przeciwskazań, dla mnie byłoby to nie do przyjęcia bo wszystkich moich kuzynów, nawet tych dalszych, znam od dziecka, z wieloma bawiłam się na podwórku i chodziłam do tych samych szkół i związek z którymkolwiek z nich byłby jak związek z rodzonym bratem, w ogóle nie przyszłoby mi to na myśl.
Domyślam się że u Ciebie jest zupełnie inaczej więc będziesz musiał sam to przeanalizować.
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 21:25   #3
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Związek z kuzynostwem

Cytat:
Napisane przez Senija Pokaż wiadomość
Zakładam że pytasz bo myslisz poważnie o związku z tą dziewczyną? W Polsce mogą wziąć ślub (i kościelny i cywilny) nawet kuzyni których rodzice sa rodzeństwem, jeśli chodzi o ślub kościelny będziesz potrzebował pozwolenia biskupa. Poważnie się zastanów natomiast czy będziecie myśleć o dzieciach bo tutaj to tak naprawdę ruletka. Znam małżeństwo kuzynów którzy świadomie nie zdecydowali się na dzieci z obawy o możliwe wady genetyczne, bardzo się kochali i uznali że to jedyne rozwiązanie. Znam też historię gdzie osoby spokrewnione tak jak w Twoim przypadku mają dwoje dzieci, jedno ma jakieś problemy neurologiczne (nie wiem dokładnie o co chodzi) i nie jest w pełni sprawne, z drugim wszystko było ok do pewno momentu ale teraz jest psychicznie chore.
Sama nigdy bym się na to nie zdecydowała, wiem że to czy urodzi się chore dziecko to tak naprawdę ruletka ale jednak takie bliskie pokrewieństwo zwiększa szanse. Nie mam jednak na ten temat żadnej specjalistycznej wiedzy więc może rozejrzyj się za jakimiś badaniami genetycznymi, poczytaj czy da się to jakoś sprawdzić, przewidzieć..?
Prawnie no i "kościelnie" nie ma żadnych przeciwskazań, dla mnie byłoby to nie do przyjęcia bo wszystkich moich kuzynów, nawet tych dalszych, znam od dziecka, z wieloma bawiłam się na podwórku i chodziłam do tych samych szkół i związek z którymkolwiek z nich byłby jak związek z rodzonym bratem, w ogóle nie przyszłoby mi to na myśl.
Domyślam się że u Ciebie jest zupełnie inaczej więc będziesz musiał sam to przeanalizować.
znam malżeństwo osób niespokrewnionych, gdzie oboje okazali sie nosicielami wady genetycznej, mają chore dziecko. Bardzo bardzo bardzo chore.

Znam kuzynostwo, które ma zdrowe dzieci i wnuki.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-16, 10:14   #4
Miss_Impatient
Przyczajenie
 
Avatar Miss_Impatient
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 22
Dot.: Związek z kuzynostwem

Z tego co się orientuje, to związek z osobą, która jest spokrewniona z Tobą w takim stopniu nie jest zakazany. Możecie wziąć ze sobą nawet ślub. Jednak nie posiadam wiedzy odnośnie potomstwa takich rodziców. Musisz o tym poczytać. Jesteś pewien, że chcesz ryzykować? Na świecie jest wiele innych kobiet, jak dla mnie lepiej w takie związki nie wchodzić.
__________________
“Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore.”
Miss_Impatient jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 14:35   #5
Olerka991
Raczkowanie
 
Avatar Olerka991
 
Zarejestrowany: 2019-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 111
Dot.: Związek z kuzynostwem

ślub? okay jeżeli chcecie.. dzieci? oj ja bym się nie zdecydowała ;///
__________________
..., chyba się spóźniłam :O
Olerka991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 15:37   #6
Dabcia
Przyczajenie
 
Avatar Dabcia
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 16
Dot.: Związek z kuzynostwem

Jak już wyżej było napisane - prawnie nie ma przeszkód. Gdybym była w takiej sytuacji pewnie miłość byłaby silniejsza i świadomie bym zrezygnowała z własnych dzieci. To też nie znaczy, że nie można mieć dzieci w ogóle, bo są też inne sposoby jak adopcja
Dabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-17, 14:31   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Związek z kuzynostwem

Cytat:
Napisane przez Miss_Impatient Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuje, to związek z osobą, która jest spokrewniona z Tobą w takim stopniu nie jest zakazany. Możecie wziąć ze sobą nawet ślub. Jednak nie posiadam wiedzy odnośnie potomstwa takich rodziców. Musisz o tym poczytać. Jesteś pewien, że chcesz ryzykować? Na świecie jest wiele innych kobiet, jak dla mnie lepiej w takie związki nie wchodzić.


Nie jest.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-17 15:31:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.