Praca w księgarni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-15, 22:09   #1
ci-sha
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 047

Praca w księgarni


Witajcie dziewczyny!
Zwracam się do tych które pracują bądź pracowały jako sprzedawca w księgarni. Jak wyglądały warunki pracy i płaca? Czy któraś była może na rozmowie kwalifikacyjnej w świecie książki?
ci-sha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:14   #2
ania_ks
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 52
Dot.: Praca w księgarni

A idziesz na rozmowę kwalifikacyjną właśnie do Świata Książki? Też tam wysyłałam aplikację, jednak bez odzewu. (Zresztą z ich adresem mailowym często są problemy, nie wiem, czy moje zgłoszenie w ogóle dotarło). Nie umiem Ci za bardzo pomóc, ale jeśli chodzi o rozmowę, na pewno musisz co nieco wiedzieć o firmie, do której idziesz, znać jej asortyment i być zorientowana w tym, co się dzieje na rynku książki

PS. W innym temacie doczytałam, że masz tam rozmowę, to napisz potem, jak było, komuś się może przydać

Edytowane przez ania_ks
Czas edycji: 2010-09-16 o 12:27
ania_ks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 14:16   #3
Trelek
Raczkowanie
 
Avatar Trelek
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 468
Dot.: Praca w księgarni

Pracowałam na sezon jakiś czas temu, 3 miesiące umowy zlecenie w sieci Matras.
Swoją drogą, a propo Świata Książki to słyszałam wtedy zabawną historię (wiadomo, o konkurencji się plotkuje ;-) , że w placówce tejże sieci księgarskiej nie przedłużyli pewnej dziewczynie umowy bo była cytuję: "ZA MAŁO ROZRYWKOWA" Halo, mówimy o księgarni :P

Praca w księgarni jest bardzo specyficzna :P Łatwiej jak podzielę to na plusy i minusy :P
Plusy:
- dostęp do wszystkich nowości (a nowości i generalnie książki są za***iaszczo drogie :P ), akurat w Matras było tak że można było naraz wziąć "pożyczyć" 2 książki do domu.
- dość znaczna, o ile pamiętam to 25%, zniżka pracownicza
- z racji miejsca pracownicy (nie spotkałam faceta na tym stanowisku nigdy, chyba ze w empiku) są z reguły bezkonfliktowi, kulturalni i oczytani (ja tak trafiłam), można pogadać na wiele ciekawych tematów
- księgarnia w centrum handlowym = 6 godzin pracy dziennie, reszta do odklepania w weekendy, plusem jest to, że nie trzeba było się zwalniać specjalnie żeby coś załatwić (co bywa minusem w pracach 8h stałozmianowych)
- pracodawca jako sieć był rzetelny - płaca zawsze na czas, bez obcinania godzin, nadgodziny za remanent bez problemu doliczone, po zakończeniu pracy brak problemu z dokumentacją itp.
- mało stresująca praca, (burzą jest tylko sezon podręcznikowy, w sierpniu i wrześniu nie ma dosłownie kiedy się wysikać :P), chociaż dużo zależy od klientów i podejścia do nich. Jak ktoś lubi kontakt z ludźmi to spodoba mu się, bo większość klientów chce żeby w czymś doradzić co wiąże się z krótszą lub dłuższą pogawędką ;-)


Minusy:
- są takie dni, że nadźwigasz się... serio.. :P
- bardzo słabe zarobki i małe perspektywy awansu/podwyżki
- to co odczułam w porównaniu z moją teraźniejszą pracą to również: brak socjalu, prywatnej opieki medycznej dla pracowników, funduszu socjalnego do wykorzystania
- do umowy nie wpisano mi większości obowiązków, które de facto wykonywałam bo musiałam tak jak pełnoprawni pracownicy
- minusem może być odpowiedzialność materialna, o to trzeba się zawsze zapytać, bo ludzie generalnie z księgarni wynoszą ile się da :P, my musieliśmy dosłownie patrzeć ludziom na ręce (brak bramek :/)
- praca mało rozwojowa i mało ambitna wbrew pozorom, tak na prawdę to jest zwykła robota sprzedawcy, nie nauczysz się czegoś super-przydatnego, no może obsługi kasy fiskalnej, terminala do kart itp.


Suma sumarum, jako pracę wakacyjną wspominam ją miło, nie ma w końcu ideałów ;-)
Pozdrawiam ^^


-------

edytując: Najlepsze przygotowanie przed rozmową: przejdź się po księgarniach w swoim mieście. Zobacz jakie są nowości, poczytaj te opisy książek z tyłu, jak są wyeksponowane, w necie znajdź jakie będą premiery, co jest teraz na topie itp.
Na bank padnie pytanie "co Pani ostatnio czytała" czy coś w tym stylu. Odśwież sobie dorobek ulubionych autorów i ulubione książki.
No i warto zorietować się w najpopularniejszych nazwiskach każdego gatunku, o które ludzie często pytają i będą pytać (np. że horrory i thrillery to Koontz i Masterton, z beletrystyki Coehlo, z historii pytali dużo o Wołoszańskiego i Suvorowa)

Trzymam kciuki

Edytowane przez Trelek
Czas edycji: 2010-09-25 o 14:24
Trelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-23, 17:29   #4
Kelpie
Zakorzenienie
 
Avatar Kelpie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8 185
Dot.: Praca w księgarni

Witam
Żeby nie dublować odświeżę ten wątek.
Wybieram się na rozmowę do księgarni Świata Książki. Czy któraś z Was tam pracowała, jak wygląda rozmowa?

Będę wdzięczna
Kelpie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:22   #5
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Praca w księgarni

Podbijam czego się spodziewać na rozmowie?
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 07:41   #6
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Praca w księgarni

Pracowałam w księgarni- nie była to sieciówka, natomiast jakiś czas temu byłam na rozmowie w księgarni Matras, niestety nie zostałam przyjęta.

Nie wiem jak w Świecie Książki, natomiast kiedy szłam do pracy w pierwszej księgarni, połączonej z antykwariatem rozmowa była krótka, szybka i na temat. Czy pracowałam już w podobnej branży, czy interesuje się książkami, czy nie mam przeciwwskazań do pracy fizycznej i od razu zostałam przyjęta. W Matrasie było milion pytań- jakie lubię książki, jaką ostatnio przeczytałam, co poleciłabym osobie starszej, a co takiej w moim wieku, czy praca fizyczna nie jest mi obca no i czy warunki finansowe mi odpowiadają- 1100zł na rękę. Generalnie nie wiem czego spodziewają się w Matrasie i jakich szukają pracowników za taką pensję, gdzie możliwość awansu jest niewielka. Doświadczenie miałam, książki czytam, no ale cóż... może poszukiwali mola książkowego (bez urazy dla tych co dużo czytają)
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 18:28   #7
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Praca w księgarni

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;33619875]Pracowałam w księgarni- nie była to sieciówka, natomiast jakiś czas temu byłam na rozmowie w księgarni Matras, niestety nie zostałam przyjęta.

Nie wiem jak w Świecie Książki, natomiast kiedy szłam do pracy w pierwszej księgarni, połączonej z antykwariatem rozmowa była krótka, szybka i na temat. Czy pracowałam już w podobnej branży, czy interesuje się książkami, czy nie mam przeciwwskazań do pracy fizycznej i od razu zostałam przyjęta. W Matrasie było milion pytań- jakie lubię książki, jaką ostatnio przeczytałam, co poleciłabym osobie starszej, a co takiej w moim wieku, czy praca fizyczna nie jest mi obca no i czy warunki finansowe mi odpowiadają- 1100zł na rękę. Generalnie nie wiem czego spodziewają się w Matrasie i jakich szukają pracowników za taką pensję, gdzie możliwość awansu jest niewielka. Doświadczenie miałam, książki czytam, no ale cóż... może poszukiwali mola książkowego (bez urazy dla tych co dużo czytają)[/QUOTE]
a mogłabyś opisać jak wygląda praca w księgarni? jak zwykle dzień wygląda? jak wygląda sprawa np raportów pod koniec pracy albo reklamacji czy zwrotów?
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 07:33   #8
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez caro_l_a Pokaż wiadomość
a mogłabyś opisać jak wygląda praca w księgarni? jak zwykle dzień wygląda? jak wygląda sprawa np raportów pod koniec pracy albo reklamacji czy zwrotów?
Pewnie Przychodziłam zwykle kilka minut przed czasem, żeby włączyć kasy i przygotować wszystko. Szczególnie w sezonie szkolnym, sierpień/wrzesień wszystko musiało być wcześniej przygotowane, bo klienci stali już przed drzwiami od samego rana. Zaczynałam pracę o 10. U mnie był również antykwariat, skupowaliśmy podręczniki. Poza tym generalnie większość książek jakie były, to podręczniki szkolne i pomoce naukowe, tak jak mówię- to była prywatna księgarnia, nie żadna sieciówka. No i standardowy dzień, ludzie przychodzą, kupują, proszą o poradę co lepsze- tego nauczysz się z czasem, ja dla samej siebie, dla ułatwienia pracy przeglądałam w wolnym czasie książki żeby wiedzieć co polecić. Reklamacja i zwroty były na podstawie paragonu/faktury. Klient przychodził, jeśli chodzi o wymianę to jeśli książka była na stanie, a klient przyniósł nienaruszoną, to nie było żadnego problemu. Po prostu wymieniałam, a jeżeli trzeba było, to musiał dopłacić, co nabijałam na kasę. Zwroty przyjmowane były w przypadkach, kiedy była to nasza wina, np. podana zła książka(tak jak mówię- w sezonie ludzie przychodzą z całą listą i ja kompletowałam książki). W tym wypadku również na podstawie rachunku, ale lepiej było oczywiście, kiedy klient wolał wymienić książkę na coś innego. I tak wyglądał cały dzień, ludzie lubią wciskać kity, np. przypadek kiedy kiedy kobieta kupiła nową, zafoliowaną książkę, a przychodzi po kilku dniach ze zdjętą folią i mówi że trzy kartki są podarte, albo inna kobieta z awanturą że nie chcę jej przyjąć zwrotu, mimo że dostała fakturę na zwrot kosztów ze szkoły na podręczniki (wiadomo- chciała dwa razy dostać pieniążki). Czy jeszcze lepsze przypadki, gdzie kobieta 3 miesiące po rozpoczęciu roku szkolnego przychodzi, kupiła książki 5 miesięcy temu i wmawia, że ona nie chciała tych książek, a ja na siłę jej wcisnęłam. I to bez paragonu, bo ona 'nie trzyma rachunku tyle czasu.. '. W sezonie było nas dużo więcej na sklepie. Pod koniec pracy oczywiście sprzątanie- zamiatanie, zmycie podłóg, starcie kurzy, jak nie było ruchu to kurze ścierałam wcześniej, żeby zamknąć o 18 Na koniec dnia liczyłam pieniążki jakie mam w kasie, wykonywałam raport dzienny-wydruk z kasy i tyle Najlepiej kiedy były np. dwie osoby, wtedy obie liczyły, jedna po drugiej.
Jeśli były dostawy w ciągu dnia, to oczywiście jak najszybciej trzeba było książki rozłożyć, żeby nie zabrakło. Zamówień akurat nie robiłam, ewentualnie zapisywałam książki na jakie była potrzeba. Czasem po 18 trzeba było zostać, żeby zrobić spis książek jakie są, żeby wiadomo było co trzeba zamówić. Wystawiałam też faktury. Wyłączałam wszystko, zamykałam i tak codziennie Dodam że była to moja pierwsza, dłuższa praca z klientami. Wszystkiego praktycznie uczyłam się od podstaw, ale pracę wspominam baaardzo miło. W razie czego pytaj- odpowiem najlepiej jak będę potrafiła
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:12   #9
vil84
Wtajemniczenie
 
Avatar vil84
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 2 987
Dot.: Praca w księgarni

ja pracuje w sieciówce - praca wygląda mniej więcej podobnie, do tego co napisała UstySsia, jednak jest też jeden aspekt - ciężka praca fizyczna. Nie stale, wiadomo. Ale u nas dwa razy w tygodniu są dostawy średnio 1-2 palety (jedna paleta to z reguły 120 kg). Musisz ściągać kartony z palet, przenosić na inne miejsce, rozładowywać, układać książki na półkach (ściągając starsze i robiąc zwroty), wywozić palety ze zwrotami. Czasem przychodzi mała dostawa, a czasem bawisz się tym do wieczora. No i brud, kurz z tych książek ... Mogą Cię pytać na rozmowie, czy zdajesz sobie z tego sprawę
__________________
09.04.13 Przemuś


vil84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:39   #10
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Praca w księgarni

dzięki za odp co do pracy fizycznej to zdaję sobie z tego sprawe i nie będę mieć z tym problemu
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:42   #11
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Praca w księgarni

ja o dostawie nie pisałam, bo to wydaje mi się normalne poza sezonem miałam ją raz w tygodniu, czasem dwa razy, w sezonie prawie codziennie, czasem co drugi.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-19, 11:08   #12
madeline10
Raczkowanie
 
Avatar madeline10
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 214
Dot.: Praca w księgarni

sub.
__________________
madeline10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:51   #13
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Praca w księgarni

I co? udało się? masz tą pracę w księgarni? To moje marzenie. Jakie dostałaś pytania na rozmowie?
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 11:46   #14
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Praca w księgarni

W przyszłym tyg zaczynam, sklep jest nowo otwierany, jakieś rady? czego unikac a na czym sie skupić?
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 19:19   #15
ci-sha
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 047
Dot.: Praca w księgarni

Dziewczyny, jeśli jeszcze kogoś to będzie interesowało to napisze tak na przyszłość o rozmowie kwalifikacyjnej w Świecie Książki . Co mnie zdziwiło bardzo : dwa etapy )) ( nie zdawałam sobie sprawy z tego, ze to taka poważna firma, jeśli wiecie o co mi chodzi). Pytania na pierwszym etapie standardowe czym się interesuję, jakie lubię książki czytać itp. Drugi etap polegał już na orientacji na sali sprzedażowej, dlaczego akurat taki układ półek, skąd takie logo, co bym zmieniła w wystawie....Ogólnie rozmowa ok, dzwonili 2 razy ale ja nie zdązyłam odebrać.
__________________
miniwątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1182656
odpisuj proszę u mnie
Hand Made
Po drugiej stronie lustra, czyli...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=844011



ci-sha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 11:35   #16
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Praca w księgarni

Co znaczy wg Was niskie zarobki?
Interesuje mnie księgarnia Matras, zamierzam wysłać tam aplikację Jeśli ktoś tam pracował to ile na rękę było?
Akurat interesuję się literaturą, sporo czytam, udzielam się na portalu poświęconym książkom więc to chyba atut?
A czy skończony kierunek studiów biorą pod uwagę?
Jeśli taka księgarnia jest czynna pon-pt w godz 10-18, a w soboty do 14 to jak wygląda praca? Przysługuje jakiś dzień wolny? Bo to chyba niemożliwe żeby tyle dni pracować bo wychodzi więcej godzin niż etat?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-08, 21:22   #17
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Co znaczy wg Was niskie zarobki?
Interesuje mnie księgarnia Matras, zamierzam wysłać tam aplikację Jeśli ktoś tam pracował to ile na rękę było?
Akurat interesuję się literaturą, sporo czytam, udzielam się na portalu poświęconym książkom więc to chyba atut?
A czy skończony kierunek studiów biorą pod uwagę?
Jeśli taka księgarnia jest czynna pon-pt w godz 10-18, a w soboty do 14 to jak wygląda praca? Przysługuje jakiś dzień wolny? Bo to chyba niemożliwe żeby tyle dni pracować bo wychodzi więcej godzin niż etat?
Nie wiem jak jest w Matrasie, ale z tego co słyszałam zarobki to nie cud, chociaż nie wiem, niech ktoś inny się w tej kwestii wypowie
Ja pracowałam w księgarni prawie rok. Do Matrasa już kilka razy aplikowałam (były ogłoszenia) i zero odzewu jak na razie . Więc nie wiem jakie trzeba mieć tam wymagania
Oczywiście, że jak się idzie w sobotę do pracy to przysługuje Ci dzień wolny, jeśli oczywiście masz umowę o pracę U mnie to było trochę poronione, bo żeby był cały dzień wolny za sobotę, to trzeba było jeszcze odrobić w tygodniu te 4 godziny i niejednokrotnie w tygodniu pracowało w niektóre dni się po 9 godzin. Wg mnie bezsensu pomysł
__________________









Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 16:22   #18
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest w Matrasie, ale z tego co słyszałam zarobki to nie cud, chociaż nie wiem, niech ktoś inny się w tej kwestii wypowie
Cudu to się nie spodziewam Ale nie mając pracy w ogóle to i pensja minimalna krajowa by mnie zadowoliła

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Ja pracowałam w księgarni prawie rok. Do Matrasa już kilka razy aplikowałam (były ogłoszenia) i zero odzewu jak na razie . Więc nie wiem jakie trzeba mieć tam wymagania
A pracowałaś w takiej zwykłej czy w sieciówce? I CV zanosiłaś/wysyłałaś sama z siebie czy jak były ogłoszenia o pracę?

Cytat:
Napisane przez Myszka_83 Pokaż wiadomość
Oczywiście, że jak się idzie w sobotę do pracy to przysługuje Ci dzień wolny, jeśli oczywiście masz umowę o pracę U mnie to było trochę poronione, bo żeby był cały dzień wolny za sobotę, to trzeba było jeszcze odrobić w tygodniu te 4 godziny i niejednokrotnie w tygodniu pracowało w niektóre dni się po 9 godzin. Wg mnie bezsensu pomysł
Ja znalazłam ofertę, że na 3 m-ce zatrudniają na zlecenie, potem można dostać umowę o pracę więc nie wiem jak tu by było z tymi wolnymi...
Trochę lipa zawsze pracować w godz 10-18 plus w soboty do 14 bo cały dzień zawalony
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-09, 21:47   #19
Myszka_83
Zakorzenienie
 
Avatar Myszka_83
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Fucking ro...
Wiadomości: 3 161
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
A pracowałaś w takiej zwykłej czy w sieciówce? I CV zanosiłaś/wysyłałaś sama z siebie czy jak były ogłoszenia o pracę?
No to była sieć księgarni można powiedzieć.
Najpierw dostałam się tam na staż (było ogłoszenie w necie), a później mnie przyjęli na umowę o pracę
__________________










Edytowane przez Myszka_83
Czas edycji: 2012-10-09 o 21:49
Myszka_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-05, 13:38   #20
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Praca w księgarni

Ja się mogę o Matrasie wypowiedzieć, ale wolałabym PW
Generalnie - nie polecam.
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 09:20   #21
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Praca w księgarni

Ja chętnie prosiłabym o informacje o pracy w matrasie. Gdzie i jak złożyć CV, na jaki etat przyjmują, jak z grafikiem i oczywiście kwestia finansowa
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 23:56   #22
JohnLena
Zadomowienie
 
Avatar JohnLena
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 474
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez kolorowatecza Pokaż wiadomość
Ja się mogę o Matrasie wypowiedzieć, ale wolałabym PW
Generalnie - nie polecam.
I ja też
__________________

Я свободен, словно птица в небесах,
Я свободен, я забыл, что значит страх.




Sowa, córka piekarza
JohnLena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-07, 17:58   #23
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Praca w księgarni

to czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytania ?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-06, 13:03   #24
yoitsdomka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w księgarni

No właśnie, mnie też ten temat interesuje, bo chciałabym w tym roku dorabiać na studiach, więc odświeżam. Ale pytanie mam trochę z innej beczki - jaka jest szansa dostania pracy w takiej sieciówce jak Matras (a może ktoś ma doświadczenia z Empiku? Też bym chętnie posłuchała) na część etatu? I to tak...część część :P Powiedzmy że do dyspozycji miałabym do dwóch dni w tygodniu plus dwa weekendu (studiuję farmację, a to wiąże się z dużą ilością godzin ćwiczeniowych). Czy takich pracowników też potrzebują? I czy również na zmiany krótsze niż 8h, powiedzmy 6h? Jak wygląda ustalanie grafiku, tzn jak bardzo jest pozostawiona wolna ręka w tej kwestii?
yoitsdomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 20:20   #25
ci-sha
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 047
Dot.: Praca w księgarni

Hmm... wydaje mi się, że wygodniej im przyjąć kogoś na 8, ale w sumie... zawsze można spróbować
__________________
miniwątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1182656
odpisuj proszę u mnie
Hand Made
Po drugiej stronie lustra, czyli...
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=844011



ci-sha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:49   #26
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez yoitsdomka Pokaż wiadomość
No właśnie, mnie też ten temat interesuje, bo chciałabym w tym roku dorabiać na studiach, więc odświeżam. Ale pytanie mam trochę z innej beczki - jaka jest szansa dostania pracy w takiej sieciówce jak Matras (a może ktoś ma doświadczenia z Empiku? Też bym chętnie posłuchała) na część etatu? I to tak...część część :P Powiedzmy że do dyspozycji miałabym do dwóch dni w tygodniu plus dwa weekendu (studiuję farmację, a to wiąże się z dużą ilością godzin ćwiczeniowych). Czy takich pracowników też potrzebują? I czy również na zmiany krótsze niż 8h, powiedzmy 6h? Jak wygląda ustalanie grafiku, tzn jak bardzo jest pozostawiona wolna ręka w tej kwestii?
Szczerze to odradzam. Rzeczywistość jest tam całkiem inna niż sie wydaje na rozmowie. Jak cos to pisz na pw
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 07:20   #27
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez JohnLena Pokaż wiadomość
I ja też
ja rownież nie polecam
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 10:54   #28
porzeczkowe_mydlo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w księgarni

Ja dosłownie wróciłam z rozmowy kwalifikacyjnej z Matrasa. Wszystko przedstawia się "różowo" :P jak to zwykle na rozmowie. Miła sympatyczna kobieta - kierownicza, nie owijała, że owszem jest to ciężka praca. Obecnie pracuje w hipermarkecie na umowę zlecenie więc uwierzcie, że bywa gorzej i nie boję się Matrasa
Książki kocham a o samą prace tam starałam się dość długo.
Zobaczymy jak będzie, w czwartek zaczynam.
porzeczkowe_mydlo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 15:51   #29
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Praca w księgarni

Przecież w Matrasie jest umowa zlecenie i jakieś 5.8 na rękę?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 11:42   #30
caro_l_a
Wtajemniczenie
 
Avatar caro_l_a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 329
Dot.: Praca w księgarni

Cytat:
Napisane przez porzeczkowe_mydlo Pokaż wiadomość
Ja dosłownie wróciłam z rozmowy kwalifikacyjnej z Matrasa. Wszystko przedstawia się "różowo" :P jak to zwykle na rozmowie. Miła sympatyczna kobieta - kierownicza, nie owijała, że owszem jest to ciężka praca. Obecnie pracuje w hipermarkecie na umowę zlecenie więc uwierzcie, że bywa gorzej i nie boję się Matrasa
Książki kocham a o samą prace tam starałam się dość długo.
Zobaczymy jak będzie, w czwartek zaczynam.
kochasz książki? powodzenia życzę
caro_l_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-20 20:44:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.