Zakupy na Vinted - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-03-03, 21:53   #631
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Zakupy na Vinted

Ja nigdy nie kupuję u osób, które nie sprzedają przez "kup teraz".
Sama jeśli komuś sprzedałam inaczej to zaznaczam rezerwację.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 21:55   #632
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Dlatego nigdy nie klikam "kup teraz" zanim nie zacznę rozmowy, nawet jak to rzecz z przed kilku godzin.
Czy może jeśli kliknę kup teraz a rzecz jednak nie będzie już dostępna (bo ktoś w tym czasie sprzedał to np. na OLX) to anuluje mi transakcje?
Mnie się z kolei opcja kup teraz podoba właśnie dlatego, że omijam pisanie wiadomości.
Podejrzewam, że jeśli sprzedająca w ciągu 7 dni nie wyśle przedmiotu, to transakcja sama się anuluje.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 22:07   #633
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie kupuję u osób, które nie sprzedają przez "kup teraz".
Sama jeśli komuś sprzedałam inaczej to zaznaczam rezerwację.
Ja też nie kupuje jak ktoś ma w opisie że nie sprzedaje przez kup teraz. Wtedy nawet nie zaczynam rozmowy.
Ale ogólnie wolę najpierw coś napisać żeby sprawdzić "status" rzeczy.
Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie się z kolei opcja kup teraz podoba właśnie dlatego, że omijam pisanie wiadomości.
Podejrzewam, że jeśli sprzedająca w ciągu 7 dni nie wyśle przedmiotu, to transakcja sama się anuluje.
Może faktycznie, najlepiej sprawdzę w regulaminie
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-03, 22:09   #634
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mnie się z kolei opcja kup teraz podoba właśnie dlatego, że omijam pisanie wiadomości.
Podejrzewam, że jeśli sprzedająca w ciągu 7 dni nie wyśle przedmiotu, to transakcja sama się anuluje.
Miałam sytuację, że przedmiot nie został wysłany i tak, vinted anuluje automatycznie.
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-05, 22:39   #635
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Czarna Maciejka dziękuję że napisałaś jak to wygląda ze zwrotem pieniędzy


Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
Miałam sytuację, że przedmiot nie został wysłany i tak, vinted anuluje automatycznie.
Potwierdzam. W grudniu chciałam kupić jakąś rzecz i dogadałam się ze sprzedającym, że wyśle mi to za jakieś 2 tygodnie. Zapłaciłam.
Jaka byłam zdziwiona, gdy wyskoczył po tygodniu komunikat, że pieniądze wracają na moje konto
Nie pomyślałam, że jest przecież określony czas na dostawę i nie ma gdzie odhaczyć, że umówiłam się na dłuższe oczekiwanie.

Ja wczoraj znów dostałam sukienkę znacznie poniżej oczekiwań
Wiem, że większość osób w tym wątku zaznacza rzeczy nowe, z metkami. Ja staram się przeglądać wszystko i udało mi się jakiś czas temu kupić ubrania w pięknym stanie bardzo tanio.
Niestety, ostatnio trafiam na oszustki, które mocno znoszone i zużyte rzeczy wystawiają w średnich cenach jako "bardzo dobre" i nie robią zdjęć wad.
Trafiłam dwa razy po kolei na takie vintedzianki i trochę mi smutno.
Nawet nie jestem zła, bardziej mi przykro i nie wiem dlaczego ludzie to robią. Czemu wystawiają wyraźnie zniszczone ubrania pisząc, że są w bardzo dobrym stanie, skoro ewidentnie tak nie jest?
Sama sprzedałam mnóstwo używanych rzeczy, ale albo dokładnie oglądałam czy nie są gdzieś zmechacone lub nie mają dziurek, albo wstawiałam stan dobry i pisałam o tych rzeczach... Ech
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 05:12   #636
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość




Potwierdzam. W grudniu chciałam kupić jakąś rzecz i dogadałam się ze sprzedającym, że wyśle mi to za jakieś 2 tygodnie. Zapłaciłam.
Jaka byłam zdziwiona, gdy wyskoczył po tygodniu komunikat, że pieniądze wracają na moje konto
Nie pomyślałam, że jest przecież określony czas na dostawę i nie ma gdzie odhaczyć, że umówiłam się na dłuższe oczekiwanie.

Ja wczoraj znów dostałam sukienkę znacznie poniżej oczekiwań
Wiem, że większość osób w tym wątku zaznacza rzeczy nowe, z metkami. Ja staram się przeglądać wszystko i udało mi się jakiś czas temu kupić ubrania w pięknym stanie bardzo tanio.
Niestety, ostatnio trafiam na oszustki, które mocno znoszone i zużyte rzeczy wystawiają w średnich cenach jako "bardzo dobre" i nie robią zdjęć wad.
Trafiłam dwa razy po kolei na takie vintedzianki i trochę mi smutno.
Nawet nie jestem zła, bardziej mi przykro i nie wiem dlaczego ludzie to robią. Czemu wystawiają wyraźnie zniszczone ubrania pisząc, że są w bardzo dobrym stanie, skoro ewidentnie tak nie jest?
Sama sprzedałam mnóstwo używanych rzeczy, ale albo dokładnie oglądałam czy nie są gdzieś zmechacone lub nie mają dziurek, albo wstawiałam stan dobry i pisałam o tych rzeczach... Ech
Pewnie dlatego, że każdy człowiek ma inne pojęcie na temat stanu ubrania co już okazało się nawet w tym wątku, kiedy były wstawione czarne spodnie. Dla mnie to, że są wymięte, wcale nie oznacza ich złego stanu. Jak je upiorę i wyprasuję to będą okej 🤷
Tak samo jak sweter posiada kulki, to nie widzę przeszkód, aby je zgolić 🤷
Za słaby stan uważam rzeczy, których się nie da doprać. Np. kiedyś w ciuchlandzie nie zauważyłam i kupiłam bluzkę, która pod pachami miała coś twardego. Coś jak zastygnięty antyperspirant. Nie dało się tego doprać. Bluzka poszła do śmieci 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-06, 10:19   #637
ciabol
Wtajemniczenie
 
Avatar ciabol
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 117
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88558346]Pewnie dlatego, że każdy człowiek ma inne pojęcie na temat stanu ubrania co już okazało się nawet w tym wątku, kiedy były wstawione czarne spodnie. Dla mnie to, że są wymięte, wcale nie oznacza ich złego stanu. Jak je upiorę i wyprasuję to będą okej ��
Tak samo jak sweter posiada kulki, to nie widzę przeszkód, aby je zgolić ��
Za słaby stan uważam rzeczy, których się nie da doprać. Np. kiedyś w ciuchlandzie nie zauważyłam i kupiłam bluzkę, która pod pachami miała coś twardego. Coś jak zastygnięty antyperspirant. Nie dało się tego doprać. Bluzka poszła do śmieci ��

Wysłane z aplikacji
Forum Wizaz
[/QUOTE]

Kurczę, to jak coś jest porwane to też nie można powiedzieć, że jest w złym stanie, bo przecież można to zszyć i nosić dalej Dla mnie każda rzecz po wyjęciu z paczki ma być w stanie, który umożliwia jej założenie i wyjście do ludzi (pomijając zagięcia od złożenia). Jeśli jest inaczej to powinno być to wyraźnie zaznaczone w opisie. Obojętnie czy cena to 5, 50, czy 200zł. Oczywiście każdy kupujący (chyba) pierze te ciuchy po otrzymaniu, ale kultura i szacunek do drugiego człowieka nie pozwoliłyby mi wysłać komuś czegoś brudnego i psu z gardła wyjętego. I tym się wg mnie różni kupowanie używanych ciuchów na m.in. vinted od lumpków.

Edytowane przez ciabol
Czas edycji: 2021-03-06 o 10:21
ciabol jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-08, 12:59   #638
BasiaKoza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 3
Dot.: Zakupy na Vinted

jestem fanką Vinted, kupuje sprzedaję polecam!!!
BasiaKoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-08, 20:09   #639
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Zakupy na Vinted

Zadziwiają mnie czasem ceny, np ładne niezniszczone rzeczy są po 10-15 zł a teraz znalazłam buty, na których mi zależy bo zniszczyłam swoje - marka ccc, eko skóra, zdarte czubki i jakieś małe przetarcia za 40 zł... z wysyłką i ochroną wychodzi 60 to ja za tyle kupię w ccc podobne ale nowe na promocji 🧐 jedyne co to się uparłam bo bardzo lubię ten model ale wątpię żeby posłużyły dłużej niż sezon w takim stanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 11:55   #640
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Zakupy na Vinted

A co zrobić gdy kupujący ociąga się z odbiorem zamówienia w punkcie Ruchu? jak nie odbierze to co wtedy?
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 14:52   #641
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez jola1000 Pokaż wiadomość
A co zrobić gdy kupujący ociąga się z odbiorem zamówienia w punkcie Ruchu? jak nie odbierze to co wtedy?
paczka do Ciebie wraca, ale to wszystko trwa bardzo długo (u mnie około 3 miesiące)
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-09, 19:31   #642
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Zakupy na Vinted

Dlaczego niektórzy sprzedający nie chcą sprzedawać przez Kup Teraz? Przeciez to wygodna opcja, generuje się od razu etykieta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 19:38   #643
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Dlaczego niektórzy sprzedający nie chcą sprzedawać przez Kup Teraz? Przeciez to wygodna opcja, generuje się od razu etykieta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie maja drukarki np
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 21:45   #644
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie maja drukarki np
Nie pomyślałam o tym. Ale to bardzo utrudnia sprzedaż. Ja np nie kupuję jezeli nie ma kup teraz. Ode mnie ostatnio ktos chciał kupić coś i płacić tradycyjnie. Nicz tego. Wolę gotowe etykiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-09, 21:50   #645
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 022
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Nie pomyślałam o tym. Ale to bardzo utrudnia sprzedaż. Ja np nie kupuję jezeli nie ma kup teraz. Ode mnie ostatnio ktos chciał kupić coś i płacić tradycyjnie. Nicz tego. Wolę gotowe etykiety

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak samo. Jak widzę nie sprzedaje przez kup teraz to nawet jeśli mi się coś podoba rezygnuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 18:03   #646
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Dobra, ruszam z tym Vinted, bo od października nic nie wrzuciłam. Wzięłam sobie uwagi do serduszka. Zrobiłam wiecej fotek, plus zdjęcia na osobie... plus adnotację "zanim zadasz pytanie, przeczytaj stronę o mnie", na której wyjasniam, ze nie ma wad ukrytych, zmechacen, plam, dziur, krzywych szwów, ze rzeczy sa nowe z metkami/bez lub założone z 3-4 razy (i oczywiście zawsze dokładnie wyprane). Że nie mam nic 100% poliester, a stawiam na wiskozę i bawełnę, ale domieszki się zdarzają; podalam swoje wymiary, stopę, maksymalną wysokość sprzedawanych obcasów. Na razie jadę z torebkami i butami, i pewnie pomierzę talie w spódnicach i spodniach, ktore nie sa na mnie idealne, ale pełnych wymiarow to mi sie robic nie chce, ja mam ze 200 rzeczy jak nic, a same fotki plus zdjęcia na osobie moze ze 20 rzeczy zajęły mi pół dnia. Zanim to powrzucam na Vinted, będzie 22, czyli 8h pracy. Najwyżej na życzenie będę mierzyć. Przeorganizowałam szafki, żeby mieć te ciuchy i buty pod ręką, a nie w pojemnikach pod wyrem.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 18:23   #647
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dobra, ruszam z tym Vinted, bo od października nic nie wrzuciłam. Wzięłam sobie uwagi do serduszka. Zrobiłam wiecej fotek, plus zdjęcia na osobie... plus adnotację "zanim zadasz pytanie, przeczytaj stronę o mnie", na której wyjasniam, ze nie ma wad ukrytych, zmechacen, plam, dziur, krzywych szwów, ze rzeczy sa nowe z metkami/bez lub założone z 3-4 razy (i oczywiście zawsze dokładnie wyprane). Że nie mam nic 100% poliester, a stawiam na wiskozę i bawełnę, ale domieszki się zdarzają; podalam swoje wymiary, stopę, maksymalną wysokość sprzedawanych obcasów. Na razie jadę z torebkami i butami, i pewnie pomierzę talie w spódnicach i spodniach, ktore nie sa na mnie idealne, ale pełnych wymiarow to mi sie robic nie chce, ja mam ze 200 rzeczy jak nic, a same fotki plus zdjęcia na osobie moze ze 20 rzeczy zajęły mi pół dnia. Zanim to powrzucam na Vinted, będzie 22, czyli 8h pracy. Najwyżej na życzenie będę mierzyć. Przeorganizowałam szafki, żeby mieć te ciuchy i buty pod ręką, a nie w pojemnikach pod wyrem.
Jaki rozmiar? Może coś mi wpadnie w oko

Witajcie, wątek dla mnie. Ostatnio udało mi się sporo schudnąć, potrzebowałam wymienić całą garderobę i tak trafiłam na vinted.
Jak na razie dwa razy miałam nieudaną transakcję. Raz kurtka miała być w w rozmiarze 38 a przyszła 40 i sprzedająca wpierała , że rozmiar L = 38 dlatego tak podała w ogłoszeniu a i kurtka strasznie śmierdziała papierosami. Kolejnym razem płaszczyk miał być w stanie idealny i na pierwszy rzut oka tak wygląda ale ma małą dziurkę na rękawie. Napisałam do sprzedającej która jest zdziwiona , że przeszkadza mi dziurka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 18:27   #648
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

Czółenka 35, sneakersy 37, ciuchy 34 i 36, ale miną wieki zanim ja to poogarniam. Jeszcze coś źle wystawiam i mi kasują niektóre ogłoszenia
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-10, 19:05   #649
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Czółenka 35, sneakersy 37, ciuchy 34 i 36, ale miną wieki zanim ja to poogarniam. Jeszcze coś źle wystawiam i mi kasują niektóre ogłoszenia
Ubrania w moim rozmiarze, daj znać gdy wystawisz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-10, 21:21   #650
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Zakupy na Vinted

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88558346]Pewnie dlatego, że każdy człowiek ma inne pojęcie na temat stanu ubrania co już okazało się nawet w tym wątku, kiedy były wstawione czarne spodnie. Dla mnie to, że są wymięte, wcale nie oznacza ich złego stanu. Jak je upiorę i wyprasuję to będą okej 🤷
Tak samo jak sweter posiada kulki, to nie widzę przeszkód, aby je zgolić 🤷
Za słaby stan uważam rzeczy, których się nie da doprać. Np. kiedyś w ciuchlandzie nie zauważyłam i kupiłam bluzkę, która pod pachami miała coś twardego. Coś jak zastygnięty antyperspirant. Nie dało się tego doprać. Bluzka poszła do śmieci 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez ciabol Pokaż wiadomość
Kurczę, to jak coś jest porwane to też nie można powiedzieć, że jest w złym stanie, bo przecież można to zszyć i nosić dalej Dla mnie każda rzecz po wyjęciu z paczki ma być w stanie, który umożliwia jej założenie i wyjście do ludzi (pomijając zagięcia od złożenia). Jeśli jest inaczej to powinno być to wyraźnie zaznaczone w opisie. Obojętnie czy cena to 5, 50, czy 200zł. Oczywiście każdy kupujący (chyba) pierze te ciuchy po otrzymaniu, ale kultura i szacunek do drugiego człowieka nie pozwoliłyby mi wysłać komuś czegoś brudnego i psu z gardła wyjętego. I tym się wg mnie różni kupowanie używanych ciuchów na m.in. vinted od lumpków.
Dla mnie zły stan to ubranie z wadami-dziurami, plamami, przetarciami, zmechaceniami, brakującymi elementami typu guziki czy dżety.
I nieważne, że plama może zejść a zmechacenie można sobie zgolić. Tak jak pisze ciabol-dziurę ostatecznie mogę zaszyć, plamę przykryć naszywką Ale chyba nie o to chodzi.
Osobiście nie rozumiem kompletnie osób, które wstawiają ogłoszenie typu: plama powinna zejść w praniu, zmechacenie wystarczy przejechać golarką
Sama nigdy bym nie wstawiła ubrań, które po wyjęciu z paczki nie dadzą się od razu założyć i nie kupuję nic od osób, które wstawiają zużyte rzeczy.
Gorzej, jak trafiam na taką panią, która o wadach w ogóle nie zamierza pisać. Zmarnowała mój i swój czas, bo pieniądze i tak postanowiła mi oddać, a ja tych ubrań nie będę nosić.
Nie wiem, albo faktycznie stan dobry czy bardzo dobry dla każdego znaczy coś innego, albo niektóre osoby myślą, że może ktoś wad nie zauważy.
W podobnej cenie dostałam: paczkę, w której były czyściutkie, pachnące świeżym praniem, wyprasowane koszule i paczkę, w której była śmierdząca, wymięta, ewidentnie nie uprana po ostatnim noszeniu i dziurawa spódnica.
Nie ma reguły.
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 08:39   #651
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Vinted

Szukam czegoś, w filtrach ustawiam stan bardzo dobry i nowy bez metki. A w opisach - stan oceniam na dobry, lekkie pęknięcia, praktycznie niewidoczne, jeszcze posłuży/mała dziurka/brudny rękaw. Serio??
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 08:44   #652
wankaw
Zakorzenienie
 
Avatar wankaw
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 28 466
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Czółenka 35, sneakersy 37, ciuchy 34 i 36, ale miną wieki zanim ja to poogarniam. Jeszcze coś źle wystawiam i mi kasują niektóre ogłoszenia
podeślij link jak wystawisz

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez czarna_maciejka Pokaż wiadomość
Dla mnie zły stan to ubranie z wadami-dziurami, plamami, przetarciami, zmechaceniami, brakującymi elementami typu guziki czy dżety.
I nieważne, że plama może zejść a zmechacenie można sobie zgolić. Tak jak pisze ciabol-dziurę ostatecznie mogę zaszyć, plamę przykryć naszywką Ale chyba nie o to chodzi.
Osobiście nie rozumiem kompletnie osób, które wstawiają ogłoszenie typu: plama powinna zejść w praniu, zmechacenie wystarczy przejechać golarką
Sama nigdy bym nie wstawiła ubrań, które po wyjęciu z paczki nie dadzą się od razu założyć i nie kupuję nic od osób, które wstawiają zużyte rzeczy.
Gorzej, jak trafiam na taką panią, która o wadach w ogóle nie zamierza pisać. Zmarnowała mój i swój czas, bo pieniądze i tak postanowiła mi oddać, a ja tych ubrań nie będę nosić.
Nie wiem, albo faktycznie stan dobry czy bardzo dobry dla każdego znaczy coś innego, albo niektóre osoby myślą, że może ktoś wad nie zauważy.
W podobnej cenie dostałam: paczkę, w której były czyściutkie, pachnące świeżym praniem, wyprasowane koszule i paczkę, w której była śmierdząca, wymięta, ewidentnie nie uprana po ostatnim noszeniu i dziurawa spódnica.
Nie ma reguły.
też mnie to zawsze śmieszy, skoro plama powinna zejść w praniu to czemu sprzedająca ubrania nie wypierze i sprawdzi czy faktycznie zejdzie? a skoro zmechacenie można zgolić to dlaczego sprzedająca tego nie zrobi? totalnie nie ogarniam
wankaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 11:50   #653
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez wankaw Pokaż wiadomość
podeślij link jak wystawisz

---------- Dopisano o 09:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------



też mnie to zawsze śmieszy, skoro plama powinna zejść w praniu to czemu sprzedająca ubrania nie wypierze i sprawdzi czy faktycznie zejdzie? a skoro zmechacenie można zgolić to dlaczego sprzedająca tego nie zrobi? totalnie nie ogarniam
U mnie sprzedajaca jest zdziwiona, że chce odesłać płaszczyk ponieważ ma dziurkę o której nie było wspomniane bo podobno nie zauważyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 12:40   #654
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted

Przedwczoraj odebrałam paczkę zaginioną w sierpniu czy wrześniu Ruch uznał reklamację, ślad się po niej urwał gdzieś po drodze i uznali za zagubioną. Teraz się okazało że przekazała w kiosku odbiorczym - pracownik musiał jej nie zaskanować jak dotarła, pewnie gdzieś spadła.


Przy okazji zapytałam o ta drugą etykietę, kobieta powiedziała, że czasami dostają rozwalone paczki, z uszkodzoną etykietą i teraz w razie czego mogą przykleić nową.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 13:45   #655
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Przy okazji zapytałam o ta drugą etykietę, kobieta powiedziała, że czasami dostają rozwalone paczki, z uszkodzoną etykietą i teraz w razie czego mogą przykleić nową.
Czyli tak jak myślałam

Czekam właśnie na jedną paczkę z ruchu, dostałam komunikat że drugi raz przechodzi ozonowanie (?) przez co czas dostawy pewnie jeszcze się wydłuży, chyba już więcej nie zamówię do ruchu bo ta oszczędność 2zl nie jest warta czekania
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 14:40   #656
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Kupuję i sprzedaję zarówno na Vinted jak i na olx i ręce mi opadają, gdy po raz n-ty ktoś się mnie pyta o wymiary ubrania chociaż zawsze podaję je w opisie. Nie wiem - czytać im się nie chce?

Miałam też wiele razy taką sytuację, gdy ktoś prosił o dodatkowe zdjęcia (zawsze wysyłam) i dopytywał o wiele detali, a potem - cisza.
Nie narzekam, że do tych dodatkowych zdjęć/informacji muszę wyszukać ciuch (a wystawiam ponad 100) i też poświęcić czas, a komuś się nie chce nawet napisać - Jednak mi nie pasuje, ale dziękuję za informacje.
Ja też dopytuję się o przedmioty, ale zawsze odpisuję - bez względu na to czy kupię czy nie.

Najgorsze sytuacje miałam jednak z olx, gdy kilka razy ktoś umówił się na odbiór osobisty, a potem się nie pojawiał (a ja czekałam w śniegu czy deszczu przez kilkadziesiąt minut).
Już niemal przywykłam, że do ogłoszeń z butami na obcasie dostaję wiadomości od fetyszystów/"żartownisiów" z prośbą o zdjęcia stóp.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 16:28   #657
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Morticia_Addams Pokaż wiadomość
Kupuję i sprzedaję zarówno na Vinted jak i na olx i ręce mi opadają, gdy po raz n-ty ktoś się mnie pyta o wymiary ubrania chociaż zawsze podaję je w opisie. Nie wiem - czytać im się nie chce?

Miałam też wiele razy taką sytuację, gdy ktoś prosił o dodatkowe zdjęcia (zawsze wysyłam) i dopytywał o wiele detali, a potem - cisza.
Nie narzekam, że do tych dodatkowych zdjęć/informacji muszę wyszukać ciuch (a wystawiam ponad 100) i też poświęcić czas, a komuś się nie chce nawet napisać - Jednak mi nie pasuje, ale dziękuję za informacje.
Ja też dopytuję się o przedmioty, ale zawsze odpisuję - bez względu na to czy kupię czy nie.

Najgorsze sytuacje miałam jednak z olx, gdy kilka razy ktoś umówił się na odbiór osobisty, a potem się nie pojawiał (a ja czekałam w śniegu czy deszczu przez kilkadziesiąt minut).
Już niemal przywykłam, że do ogłoszeń z butami na obcasie dostaję wiadomości od fetyszystów/"żartownisiów" z prośbą o zdjęcia stóp.
u mnie to standard
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 16:58   #658
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Zakupy na Vinted

To jest tak niesamowicie obrzydliwe... zamiast zapłacić za abonament u kogoś na Onlyfans te 30zł na miesięc i dostawać dokładnie takie zdjęcia i filmy jakie się chce, codziennie, to próbują wyłudzić za darmo... Nie wiem na co liczą, ale tacy goście piszą do dziewczyn sprzedających porno, żeby wysłały im darmowe próbki

Ja na OLX nic nie wystawiam, bo ludzie stamtąd to specjalny gatunek. Dej za darmo, dowieź, wnieś na plecach i podziękuj, że wzięła, bo ona ma małego bombelka, więc jej rączki i nóżki przy porodzie urwało normalnie

Jak focicie rzeczy w brzydką pogodę? Ja dziś zero zdjęć, bo było po prostu za ciemno
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 17:36   #659
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja na OLX nic nie wystawiam, bo ludzie stamtąd to specjalny gatunek. Dej za darmo, dowieź, wnieś na plecach i podziękuj, że wzięła, bo ona ma małego bombelka, więc jej rączki i nóżki przy porodzie urwało normalnie

Jak focicie rzeczy w brzydką pogodę? Ja dziś zero zdjęć, bo było po prostu za ciemno

1. Ogólnie lubię olx (pomijając wyjątki) - jeśli chodzi o męskie rzeczy, to sprzedałam ich więcej przez olx niż przez Vinted.
Od minionego tygodnia przez Vinted kilka osób mnie pytało o możliwość zakupu przez olx (wtedy informuję, że mam tam konto i rzeczy wystawione na Vinted też są wystawione na olx).
Piszą do mnie, bo na olx jest do końca marca wysyłka za 5zł do paczkomatu (bez dodatkowych kosztów), więc się bardziej opłaca niż przez Vinted.
Sama też tak zrobiłam - napisałam do osób z Vinted i kupiłam przez olx. Dzisiaj właśnie odebrałam tak kupione bluzki.

2. Też walczyłam dzisiaj ze zdjęciami i po zobaczeniu efektów - zostawiam działanie na inny dzień.
Ogólnie mam z tym mały problem, bo w domu brak odpowiedniej ściany do zdjęć, a na dworze nie zawsze się da.
Najgorzej z czarnymi ubraniami - przy zachmurzeniu nie widać detali, a przy słonecznej pogodzie czerń wychodzi na zdjęciach wyblakła (chociaż nie jest).
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-03-11, 19:21   #660
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Zakupy na Vinted

Pierwszy raz, po wielu transakcjach, mam problem.
Kupiłam przedmiot za ponad 200 zł, który okazał się nieoryginalny.
Od razu po otrzymaniu paczki kliknęłam w "mam problem" i na prośbę vinted wysłałam zdjęcia świadczące o nieoryginalności produktu. Niestety porozrywałam folie i zabezpieczenia, w których znajdował się przedmiot...nie wiedziałam, że będa takie problemy, zresztą nie spodziewałam się problemów.

Sprzedająca miała przesłać dowody na oryginalność, nie zrobiła tego, pisze teraz do mnie z pretensjami... bo przecież nie było napisane wprost, że to oryginał, a ja nie spodziewałam się podróbki za przedmiot za taką cenę (200 zł...) Otrzymałam już zwrot kosztów z vinted, ale żadnej informacji, co mam zrobić z tym produktem (zadnej etykiety do zwrotu, żadnej informacji) - ja bym nawet była skłonna go zatrzymać, ale za może 1/4 ceny...
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.