Wyższe zarobki i stanowisko od partnera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-18, 19:27   #1
remindme
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3

Wyższe zarobki i stanowisko od partnera


Drogie Kobietki,
czy byłyście kiedyś w sytuacji, gdzie zarabiałyście więcej od partnera i/lub miałyście widocznie lepsze stanowisko? Jak reagowali na to Wasi mężczyźni?

Stoję przed takim wyborem i po prostu boję się, że to może coś zepsuć między nami - wiecie jaka jest presja społeczna by to mężczyzna był tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie.
Jak dla mnie nie miałoby to znaczenia - nie za pieniądze go kocham, a szansa jaką dostałam może się nie powtórzyć. Paraliżuje mnie jednak myśl, że na przykład nie będę mogła nawet opowiedzieć jak było w pracy, bo będzie to raz za razem jakaś niezamierzona szpila w kruche męskie ego. Chciałabym by czuł się przy mnie takim bohaterem, a praca jest dla niego istotna i boję się, że nie będzie to przez to możliwe
remindme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:30   #2
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

A zapytałaś go wprost, co on o tym sądzi?

Dla mnie osobiście to nie do pomyślenia, żebym ze względu na faceta miała rezygnować z awansu, rozwoju i większych zarobków.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:32   #3
ferty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 33
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

ja tak miałam. nie wpływało to na relacje w żaden sposób. oczywiście zależy tez jak wielka to jest różnica. ja chyba nie dałabym rady być z kimś gdzie dzieli nas różnica ok. 10k/msc- dwa zupełnie różne poziomy życia i trudno to wypośrodkować by żadna ze stron nie czuła się poszkodowana


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ferty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:34   #4
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez remindme Pokaż wiadomość
Drogie Kobietki,
czy byłyście kiedyś w sytuacji, gdzie zarabiałyście więcej od partnera i/lub miałyście widocznie lepsze stanowisko? Jak reagowali na to Wasi mężczyźni?

Stoję przed takim wyborem i po prostu boję się, że to może coś zepsuć między nami - wiecie jaka jest presja społeczna by to mężczyzna był tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie.
Jak dla mnie nie miałoby to znaczenia - nie za pieniądze go kocham, a szansa jaką dostałam może się nie powtórzyć. Paraliżuje mnie jednak myśl, że na przykład nie będę mogła nawet opowiedzieć jak było w pracy, bo będzie to raz za razem jakaś niezamierzona szpila w kruche męskie ego. Chciałabym by czuł się przy mnie takim bohaterem, a praca jest dla niego istotna i boję się, że nie będzie to przez to możliwe
jedziesz stereotypami aż przykro.

W życiu bywa różnie. Za 3 lata Ty możesz zostać zwolniona a on awansuje w korpo. Za 10 on złapie depresję a Ty się przekwalifikujesz.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:36   #5
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Tak. Nie miał z tym problemu. Sytuacja się odwróciła i teraz on zarabia więcej. Nie wiązałabym się z mężczyzną o tak "kruchym ego". Sytuacja, w której kobieta nie może opowiedzieć o sukcesach w pracy, gdyż się mężczyzna czuje urażony, to dla mnie zwykła zazdrość z jego strony.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:41   #6
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Też zależy jak Ty do całej sytuacji podejdziesz. Jeśli będziesz jechała w domu takim stereotypem, że to on faktycznie powinien mieć imponującą karierę, gruby portfel i sukcesy na koncie i będziesz mu to dawała do zrozumienia na każdym kroku, to nikt, czy to facet czy kobieta, takiego podejścia długo nie wytrzyma.




2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:41   #7
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Jak dla mnie dziwne pytanie. Nie rozumiem dlaczego miało by mu coś takiego przeszkadzać. A jeszcze bardziej nie rozumiem dlaczego Ty się źle czujesz z tym, że dostałaś fajną propozycje zamiast się cieszyć. I dlaczego on by się nie miał cieszyć razem z Tobą...



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-18, 19:42   #8
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Nie wiązałabym się z mężczyzną o tak "kruchym ego".
kruche ego i bohater to się raczej wyklucza ......
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 19:44   #9
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez remindme Pokaż wiadomość
Drogie Kobietki,
czy byłyście kiedyś w sytuacji, gdzie zarabiałyście więcej od partnera i/lub miałyście widocznie lepsze stanowisko? Jak reagowali na to Wasi mężczyźni?
Tak, ja zarabiam nieco więcej niż mój mąż. Żadnemu z nas to nie przeszkadza. No bo niby dlaczego miałoby?



Cytat:
Napisane przez remindme Pokaż wiadomość
Stoję przed takim wyborem i po prostu boję się, że to może coś zepsuć między nami - wiecie jaka jest presja społeczna by to mężczyzna był tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie.
Jak dla mnie nie miałoby to znaczenia - nie za pieniądze go kocham, a szansa jaką dostałam może się nie powtórzyć. Paraliżuje mnie jednak myśl, że na przykład nie będę mogła nawet opowiedzieć jak było w pracy, bo będzie to raz za razem jakaś niezamierzona szpila w kruche męskie ego. Chciałabym by czuł się przy mnie takim bohaterem, a praca jest dla niego istotna i boję się, że nie będzie to przez to możliwe

Nie ma czegoś takiego, jak presja społeczna, żeby mężczyzna musiał tamto czy siamto, podobnie jak kobieta. To krzywdzący stereotyp.
Nie rozpatrywałabym nawet związku z mężczyzną o "kruchym ego" jakie tu opisujesz.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 20:01   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez remindme Pokaż wiadomość
Drogie Kobietki,
czy byłyście kiedyś w sytuacji, gdzie zarabiałyście więcej od partnera i/lub miałyście widocznie lepsze stanowisko? Jak reagowali na to Wasi mężczyźni?

Stoję przed takim wyborem i po prostu boję się, że to może coś zepsuć między nami - wiecie jaka jest presja społeczna by to mężczyzna był tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie.
Jak dla mnie nie miałoby to znaczenia - nie za pieniądze go kocham, a szansa jaką dostałam może się nie powtórzyć. Paraliżuje mnie jednak myśl, że na przykład nie będę mogła nawet opowiedzieć jak było w pracy, bo będzie to raz za razem jakaś niezamierzona szpila w kruche męskie ego. Chciałabym by czuł się przy mnie takim bohaterem, a praca jest dla niego istotna i boję się, że nie będzie to przez to możliwe
1. To jest twoje wyobrażenie w twojej własnej głowie, a nie presja społeczna.
2. Opowieści o innych facetach nijak sie mają do twojego partnera, bo faceci nie mają jednej wspólnej reakcji na daną sytuację. To różni ludzie.
3. Twoja kariera w jakiś sposób przekreśla jego możliwości? Bo nie rozumiem o co chodzi z tym, że mężczyzna ma być "tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie". Będzie to będzie. Nie to nie. Niezależnie od twojej wypłaty.
4. Naprawdę chcesz być z takim przewrażliwionym umysłowym biedaczkiem o kruchym ego?


Osobiście owszem, byłam, a nawet jestem w takiej sytuacji, że zarabiam więcej niż partner. Gdyby miał z tego powodu chociaż cień problemu, to straciłabym do niego cały szacunek jak do każdego seksisty. Nie będę tolerować w swoim otoczeniu żadnych podwójnych standardów.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 20:03   #11
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Mój mąż się uśmiał.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-18, 20:08   #12
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Jeśli paraliżuje Cię strach przed powiedzeniem mu co w pracy to czuję trupy z szafy

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Pomóż Sandrze, proszę - wpłać chociaż 1 zł.
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 20:44   #13
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

U mnie jest taka sytuacja.
Nie wpływa to w żaden sposób na relacje. Partner nie ma problemu z różnicą z zarobkach. Możemy sobie nawzajem opowiadać co sie u kogo działo w pracy.
Chociaż jest jeden aspekt który ma znaczenie. Ponieważ spora część mojej pensji jest z godzin nadliczbowych i nocnych, które teraz mogę trzaskać to w przyszłości gdy przyjdzie dziecko już świadomie je ograniczę, a w trakcie np ciąży nie mam zamiaru brać. To motywuje partnera do rozwoju żeby w przyszłości zarabiać więcej, żebyśmy nie odczuli mojego ograniczenia ilości pracy.
Chociaż generalnie to ten ambitny typ. Podejrzewam, że nawet bez dysproporcji w zarobkach dążyłby do rozwoju i perspektywy lepszej pensji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 20:53   #14
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez remindme Pokaż wiadomość
Drogie Kobietki,
czy byłyście kiedyś w sytuacji, gdzie zarabiałyście więcej od partnera i/lub miałyście widocznie lepsze stanowisko? Jak reagowali na to Wasi mężczyźni?

Stoję przed takim wyborem i po prostu boję się, że to może coś zepsuć między nami - wiecie jaka jest presja społeczna by to mężczyzna był tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie.
Jak dla mnie nie miałoby to znaczenia - nie za pieniądze go kocham
, a szansa jaką dostałam może się nie powtórzyć. Paraliżuje mnie jednak myśl, że na przykład nie będę mogła nawet opowiedzieć jak było w pracy, bo będzie to raz za razem jakaś niezamierzona szpila w kruche męskie ego. Chciałabym by czuł się przy mnie takim bohaterem, a praca jest dla niego istotna i boję się, że nie będzie to przez to możliwe
Nie, nie wiem jaka jest ta rzekoma presja spoleczna, bo ##uj mnie interesuje co ktos mysli na temat tak prywatny jak moja praca. Ja sie tylko zastanawiam - skad niby ludzie wokol mieliby wiedziec kto jakie stanowisko ma i kto ile zarabia w Twoim zwiazku? Skad niby ta presja, masz na czole wypisane, ze zarabiasz 10.000 a Twoj facet 2? Bo wedlug mnie to Ty uwazasz, ze facet powinien byc tym z kariera i grubym portfelem i masz z tym podswiadomie problem (inaczej nie mialabys tych rozkmin).

Tak bardzo nie ma to dla Ciebie znaczenia, ze az zalozylas watek na wizazu i zastanawiasz sie czy w ogole powinnas skorzystac z super hiper extra szansy, bo a nuz zwiazek Ci sie posypie. Faktycznie, brzmi jak cos, co nie ma dla Ciebie zadnego znaczenia..
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 20:56   #15
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

bierz tę pracę i się nie zasłaniaj jakimiś durnymi stereotypami. nie ma znaczenia, kto zarabia więcej. a jak to taki związek, gdzie musisz na paluszkach chodzić, żeby czasem jaśniepana nie urazić swoimi sukcesami to ewakuuj się jak najszybciej.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 20:59   #16
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Presja społeczna istnieje na to, ale pytanie na ile ty to przenosisz do związku.
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 21:27   #17
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Tak, byłam w takiej sytuacji przez 2 lata. Skończyła się pół roku temu przez pandemię i teraz znów wracam do normalnej pracy. Od początku mój faceta bardzo mi kibicował mimo iż sporo rzeczy musiał wziąć na siebie, bo ja szkoliłam się przez 2 miesiące najpierw w innym mieście w Polsce, a później za granicą.
Tyle, że jak już miałam pozytywną odpowiedź z tamtej pracy to była rozmowa, że będzie to wyglądać tak i tak, w przyszłości możliwe jest to i to itd. I czy w to wychodzimy. Wiele osób mówiło mi, że przez tę pracę rozpadnie mi się związek, bo żaden facet tego nie wytrzyma (praca mocno wyjazdowa), a nic takiego się nie stało. Wręcz oboje się cieszyliśmy, że teraz mamy lepsze możliwości, żeby np. kupować lepsze jedzenie, zacząć budowę domu czy częściej lecieć na wakacje.
Nie słuchaj innych, jeżeli Tobie ta oferta pasuje to porozmawiajcie szczerze i zobaczysz.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 00:02   #18
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 067
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Absolutnie nie odrzuciłabym dobrej oferty z tak błahych powodów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 07:34   #19
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Byłam i jestem w takiej sytuacji. A mój związek ma się dobrze.
Oboje zdajemy sobie sprawę z kilku rzeczy:
- ta sytuacja i tak może się odmienić (jak już się odmieniała w przeszłości), a aktualnie rynek pracy nie jest jakiś super stanilny
- prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe. Więc większe zarobki któregokolwiek z nas wpływają na ogólny dobrobyt NASZEGO WSPÓLNEGO życia
- przecież to fajnie jak partnerce/partnerowi się powodzi - tak po prostu wzajemnie życzymy sobie jak najlepiej. Więc cieszymy się jak to drugie odnosi sukces/rozwija się.

Więc serio - byłoby mi wstyd gdyby moje dobre zdanie o najbliższej mi osobie mogło drastycznie się zmienić z racji tego, że zarabia mniej ode mnie. Bo przecież to nadal ten sam inteligentmy, ambitny facet którego znam. Zarobki po prostu nie zawsze to odzwierciedlają.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-19, 13:52   #20
olgaw79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 46
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Ja też tak miałam i mój facet nie mial z tym żadnego problemu, sam mnie dopingował i mobilizował. Odnosiłam wrażenie, że był dumny z moich osiągnięć. Po czasie sytuacja się zmieniła i On zarabiaa więcej. Jeżeli związek jest zdrowy to nie wyobrażam sobie żeby facet miał z tym problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olgaw79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 13:57   #21
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Nie grało to u nas nigdy wiekszej roli, ale wyznajemy zasade że poza rachunkami i opłatami dzielonymi na pól każdy zarządza swoimi zarobkami jak chce i robi z nimi co chce wiec moze po prostu prrzykladamy malo wagi do patrzenia drugiej osobie w portfel.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 14:46   #22
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

W moim związku były momenty, ze ja zarabiałam dużo więcej i na odwrót i nic to u nas nie zmieniało w żadnej wersji.

Gdybym miała teraz możliwość dużego zarobku to mój mąż by się sekundę nie zastanawiał i mnie dopingował, w końcu na tym polega związek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 15:09   #23
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Zarabiam w tej chwili prawie 2 razy wiecej niz moj partner. Natomiast w perspektywie 5-10 lat on ma szanse zarabiac lepiej ode mnie.

nie wplywa to na nasz zwiazek, no ale taka sytuacja byla od poczatku. On placi za randki (nie wszystkie), dajemy sobie prezenty na podobnym poziomie.

Nie zwiazalabym sie z facetem, dla ktorego musze poswiecic swoja kariere aby mu sie przypodobac.
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 16:14   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
Nie grało to u nas nigdy wiekszej roli, ale wyznajemy zasade że poza rachunkami i opłatami dzielonymi na pól każdy zarządza swoimi zarobkami jak chce i robi z nimi co chce wiec moze po prostu prrzykladamy malo wagi do patrzenia drugiej osobie w portfel.
U mnie jest tak samo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 16:34   #25
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mój mąż się uśmiał.
Mój facet też

Straszny stereotyp na dzisiejsze czasy

Partner powinien Cię wspierać w rozwoju zawodowym i cieszyć z twoich sukcesów.

Nie chciałabym być z facetem z tak kruchym ego gdzie moje osiągnięci zawodowe miałbym ukrywać aby przypadkiem nie poczuł się dotknięty
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 17:37   #26
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Mamy XXI wiek. Dziewczyna się zastanawia nad dobrą posadą, bo może ucierpieć ego misia i być może posypie im się związek. Jeszcze jeden powód, dla którego patriarchat powinien odejść w niebyt.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 18:22   #27
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Mamy XXI wiek. Dziewczyna się zastanawia nad dobrą posadą, bo może ucierpieć ego misia i być może posypie im się związek. Jeszcze jeden powód, dla którego patriarchat powinien odejść w niebyt.
Jeśli to nie troll to temat tak absurdalny, że nie wiadomo co napisać
Po co być z kimś kto ma kruche ego i przekłada to na partnera? To dość spora wada charakteru.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 18:31   #28
orzeszkova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 778
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Cytat:
Napisane przez remindme Pokaż wiadomość
Drogie Kobietki,
czy byłyście kiedyś w sytuacji, gdzie zarabiałyście więcej od partnera i/lub miałyście widocznie lepsze stanowisko? Jak reagowali na to Wasi mężczyźni?

Stoję przed takim wyborem i po prostu boję się, że to może coś zepsuć między nami - wiecie jaka jest presja społeczna by to mężczyzna był tym z imponującą karierą, grubym portfelem i sukcesami na koncie.
Jak dla mnie nie miałoby to znaczenia - nie za pieniądze go kocham, a szansa jaką dostałam może się nie powtórzyć. Paraliżuje mnie jednak myśl, że na przykład nie będę mogła nawet opowiedzieć jak było w pracy, bo będzie to raz za razem jakaś niezamierzona szpila w kruche męskie ego. Chciałabym by czuł się przy mnie takim bohaterem, a praca jest dla niego istotna i boję się, że nie będzie to przez to możliwe
Ja zarabiam więcej, ale nie wpływa to w żaden sposób na relacje. Oboje cieszymy się z sukcesów drugiej strony a pieniądze i tak po pewnym czasie stają się wspólne.
Mówisz o byciu przy Tobie bohaterem, ale praca to tylko jeden z elementów przez który może się tak poczuć. Te czasy gdzie facet zarabia na dom, a kobieta jest od niego zależna już się na szczęście skończyły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
U mnie jest taka sytuacja.
Nie wpływa to w żaden sposób na relacje. Partner nie ma problemu z różnicą z zarobkach. Możemy sobie nawzajem opowiadać co sie u kogo działo w pracy.
Chociaż jest jeden aspekt który ma znaczenie. Ponieważ spora część mojej pensji jest z godzin nadliczbowych i nocnych, które teraz mogę trzaskać to w przyszłości gdy przyjdzie dziecko już świadomie je ograniczę, a w trakcie np ciąży nie mam zamiaru brać. To motywuje partnera do rozwoju żeby w przyszłości zarabiać więcej, żebyśmy nie odczuli mojego ograniczenia ilości pracy.
Chociaż generalnie to ten ambitny typ. Podejrzewam, że nawet bez dysproporcji w zarobkach dążyłby do rozwoju i perspektywy lepszej pensji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będąc w ciąży nie można pracować w godzinach nadliczbowych, nocnych też na 90% nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
orzeszkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 18:51   #29
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

BYlam w zwiazku w ktorym wiecej zarabialam i nie mialo to wplywu na jaokosc naszego zycia.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 21:46   #30
67eve
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 325
Dot.: Wyższe zarobki i stanowisko od partnera

Wielokrotnie, ale na szczęście tu zawsze miałam dobrą intuicję i wyczuwałam takich, którzy chcieli być ze mną dla pieniędzy i liczyli, że zostaną moimi utrzymankami.
Narzeczony zarabia mniej ode mnie. Mieszka u mnie, opłaca rachunki, ale nie płaci mi za pokój. Pamiętam jakiego to kompromisu wymagało, gdy się do mnie wprowadzał, bo nie chciał czuć się jak mój utrzymanek. To ważne dla niego, by mimo różnicy wieku pokazać, że nie jest moim utrzymankiem ani w inny sposób nie żeruje na mnie. W sprawie pierścionka okazał się tradycjonalistą i kupił mi taki, który kosztował trzy jego pensje. Moim zdaniem nie musiał, bo ja nigdy nie byłam przywiązana do materialnych prezentów, nie wymagałam by ukochany mnie obsypywał podarunkami. Ale doceniam poświęcenie. Nie musiał, ale miło z jego strony.
67eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-22 23:35:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.