Nie lubię swojej teściowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-26, 10:47   #1
Cukinia2017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 49

Nie lubię swojej teściowej


Witam, chcialabym żebyscie napisały jakie stosunki ma wasz mąż/narzeczony/ chłopak ze swoją matką? Czy często im pomaga, czy często się widujecie z nimi?

Jestem osobą która nie wymieni zbyt wielu osób których nie lubi, ale jedną z takich właśnie wyjątków jest moja PRZYSZŁA TEŚCIOWA

Nie przepadam za nią ponieważ widzę przepaść między rodziną mojego męża, a moją. Moi rodzice są ludźmi " trochę światowymi", w domu rozmawiało się o historii, kulturze, podróżach, zawsze był dom otwarty, wesoły, towarzyski, nie przykładało się wagi do bzdur. Do tego pochodzę z innego regionu.Teściowa (i teść)to osoba w starszym wieku, jest bardzo oschłą, małostkową, nie okazującą emocji, do tego przywiązaną do swoich już dorosłych dzieci, mało jest tematów wspólnych i mimo że to osoba wykształcona to mam wrażenie że ma bardzo wąskie ograniczone myślenie. Nie wiem czy to kwestia przeżyć ( spotkała ją w życiu tragedia) czy dość specyficznego charakteru albo wieku.
Ciągle żyje naszym życiem, opowiada jednym na drugich co u kogo słychać ze szczegółami, powtarza się, i w ten sposób wiem, że siostry mojego narzeczonego dziecko miało dziś wyrywanego ząbka. Ciągle wspomina mojego męża jak był niemowlakiem. Drugim tematem jakim żyje to ogród wiosną i latem, ile to razy musiałam wysłuchiwać , że drzewka podrosły albo nie podrosły, albo co trzeba zrobić. W kółko te same tematy, wąskie problemy które mnie duszą..
Podsumowując jej dwa tematy wokół których się obraca to jej własny sos rodzinny i ona sama . Nie mam wpływu z jakiej rodziny pochodzi mój narzeczony ale nie czuję się dobrze z jego matką. Do tego ona nie ma swojego życia i żyje naszym.

Wystarczy, że nie odzywamy się 3 dni a teściowa już pyta " co się nie odzywacie"
Do tego mój mąż nie do końca zerwał pępowinę, pewnie dlatego mieszkał do 30 z mamą .

Przykład:

Jego siostra mieszka pod Wrocławiem ma wnuki i zawsze jak tam jedziemy to on chce zajechać po swoją mamę tłumacząc, że ona tak rzadko widuje swoje wnuki a jest okazja.. Ja mu tłumaczę, że to nie jest nasz problem jak często jego mama widuje dzieci jego siostry i mam ochotę sobie po prostu pojechać do nich na herbatę.. On jest taki poczciwy że od razu wyskakuje z propozycją zabrania mamy

Latem co weekend najchętniej przesiadywał by u rodziców, podwozi mamę do centrum handlowego odwozi, mimo że ona ma komunikację miejską. Ciągle by siedział i pił z nimi kawę w wakacje na ogrodzie, pomagał. Ja mu tlumacze ze ich ogrod nie jest naszym problemem, jego mama jak tylko sie widzimy opowiada nam ze szczegolami co sie zmienilo na ogrodzie i co moj maz musi tam zrobic...

Marzę żeby zbudować dystans, on mieszka najblizej rodziców ze wszystkich 4 dzieci i chyba wpadł w rolę takiego przydupasa. Nie mamy dzieci
Cukinia2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:12   #2
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Nie pchałabym się w to, wychodząc za niego deklarujesz zgodę na życie w haremie z tą kobietą. Nie widzę tego, każdy weekend spędzany u teściów, on ciągle im coś pomaga w ogrodzie, robi za jej prywatnego szofera, też miałabym dość wysłuchiwania ciągłych ploteczek co u brata siostry wnuczki jej drugiego syna. On jak widać nie czuje potrzeby tego zmieniać. Jest po 30, a nie widać jakiegoś odcięcia się od matki, jak by mógł to by po ślubie chciał u niej zamieszkać pewnie. Nope
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:12   #3
karola11
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Stumilowy Las
Wiadomości: 2 853
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Cukinia2017 Pokaż wiadomość
Witam, chcialabym żebyscie napisały jakie stosunki ma wasz mąż/narzeczony/ chłopak ze swoją matką? Czy często im pomaga, czy często się widujecie z nimi?

Jestem osobą która nie wymieni zbyt wielu osób których nie lubi, ale jedną z takich właśnie wyjątków jest moja PRZYSZŁA TEŚCIOWA

Nie przepadam za nią ponieważ widzę przepaść między rodziną mojego męża, a moją. Moi rodzice są ludźmi " trochę światowymi", w domu rozmawiało się o historii, kulturze, podróżach, zawsze był dom otwarty, wesoły, towarzyski, nie przykładało się wagi do bzdur. Do tego pochodzę z innego regionu.Teściowa (i teść)to osoba w starszym wieku, jest bardzo oschłą, małostkową, nie okazującą emocji, do tego przywiązaną do swoich już dorosłych dzieci, mało jest tematów wspólnych i mimo że to osoba wykształcona to mam wrażenie że ma bardzo wąskie ograniczone myślenie. Nie wiem czy to kwestia przeżyć ( spotkała ją w życiu tragedia) czy dość specyficznego charakteru albo wieku.
Ciągle żyje naszym życiem, opowiada jednym na drugich co u kogo słychać ze szczegółami, powtarza się, i w ten sposób wiem, że siostry mojego narzeczonego dziecko miało dziś wyrywanego ząbka. Ciągle wspomina mojego męża jak był niemowlakiem. Drugim tematem jakim żyje to ogród wiosną i latem, ile to razy musiałam wysłuchiwać , że drzewka podrosły albo nie podrosły, albo co trzeba zrobić. W kółko te same tematy, wąskie problemy które mnie duszą..
Podsumowując jej dwa tematy wokół których się obraca to jej własny sos rodzinny i ona sama . Nie mam wpływu z jakiej rodziny pochodzi mój narzeczony ale nie czuję się dobrze z jego matką. Do tego ona nie ma swojego życia i żyje naszym.

Wystarczy, że nie odzywamy się 3 dni a teściowa już pyta " co się nie odzywacie"
Do tego mój mąż nie do końca zerwał pępowinę, pewnie dlatego mieszkał do 30 z mamą .

Przykład:

Jego siostra mieszka pod Wrocławiem ma wnuki i zawsze jak tam jedziemy to on chce zajechać po swoją mamę tłumacząc, że ona tak rzadko widuje swoje wnuki a jest okazja.. Ja mu tłumaczę, że to nie jest nasz problem jak często jego mama widuje dzieci jego siostry i mam ochotę sobie po prostu pojechać do nich na herbatę.. On jest taki poczciwy że od razu wyskakuje z propozycją zabrania mamy

Latem co weekend najchętniej przesiadywał by u rodziców, podwozi mamę do centrum handlowego odwozi, mimo że ona ma komunikację miejską. Ciągle by siedział i pił z nimi kawę w wakacje na ogrodzie, pomagał. Ja mu tlumacze ze ich ogrod nie jest naszym problemem, jego mama jak tylko sie widzimy opowiada nam ze szczegolami co sie zmienilo na ogrodzie i co moj maz musi tam zrobic...

Marzę żeby zbudować dystans, on mieszka najblizej rodziców ze wszystkich 4 dzieci i chyba wpadł w rolę takiego przydupasa. Nie mamy dzieci
Twojemu przyszłemu mężowi najwyraźniej to odpowiada, jego nie zmienisz. Jedynie sama możesz unikać zbyt częstych spotkań z jego rodziną, nie masz obowiązku spotykania się z nimi czy utrzymywania kontaktu.
Jeśli mimo tego nie na rękę Ci to jaki kontakt ma Twój przyszły mąż ze swoją rodziną to zastanów się nad tą relacją. Przecież nie można komuś zabronić spotkań z rodziną, tym bardziej, że z tego co piszesz to teściowa jest normalną, nietoksyczną kobietą. Ale żeby nie było, rozumiem, że spotkania co weekend i w każdą wolną chwilę mogą być przegięciem.
__________________

Edytowane przez karola11
Czas edycji: 2021-02-26 o 15:14
karola11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:37   #4
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Cukinia2017 Pokaż wiadomość

Nie przepadam za nią ponieważ widzę przepaść między rodziną mojego męża, a moją. Moi rodzice są ludźmi " trochę światowymi", w domu rozmawiało się o historii, kulturze, podróżach, zawsze był dom otwarty, wesoły, towarzyski, nie przykładało się wagi do bzdur. Do tego pochodzę z innego regionu.Teściowa (i teść)to osoba w starszym wieku, jest bardzo oschłą, małostkową, nie okazującą emocji, do tego przywiązaną do swoich już dorosłych dzieci, mało jest tematów wspólnych i mimo że to osoba wykształcona to mam wrażenie że ma bardzo wąskie ograniczone myślenie. Nie wiem czy to kwestia przeżyć ( spotkała ją w życiu tragedia) czy dość specyficznego charakteru albo wieku.
Masz męża, ale teściowa jest przyszła?
Trochę późno się obudziłaś skoro już został Twoim mężem.
I chyba swoją złość na męża, który jest zbyt przywiązany do rodzicielki odreagowujesz na niej.
Gdyby to był problem wyłącznie z teściową, to możnaby zwyczajnie zredukować z nią kontakt, ale Twój chłop się na to nie zgodzi no i jest klops.

Cytat:
Napisane przez Cukinia2017 Pokaż wiadomość

Nie przepadam za nią ponieważ widzę przepaść między rodziną mojego męża, a moją. Moi rodzice są ludźmi " trochę światowymi", w domu rozmawiało się o historii, kulturze, podróżach, zawsze był dom otwarty, wesoły, towarzyski, nie przykładało się wagi do bzdur. Do tego pochodzę z innego regionu.Teściowa (i teść)to osoba w starszym wieku, jest bardzo oschłą, małostkową, nie okazującą emocji, do tego przywiązaną do swoich już dorosłych dzieci, mało jest tematów wspólnych i mimo że to osoba wykształcona to mam wrażenie że ma bardzo wąskie ograniczone myślenie. Nie wiem czy to kwestia przeżyć ( spotkała ją w życiu tragedia) czy dość specyficznego charakteru albo wieku.
Natomiast powyższe trąca kijem w wiadomym miejscu u Ciebie.

Edytowane przez wlosomaniaczkaaa
Czas edycji: 2021-02-26 o 15:38
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:41   #5
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

twoja "tesciowa"obiektywnie nie wyglada na osobe toksyczna,zwykla kobiecina oddana rodzinie i swojemu hobby ,rozumiem jednak ze jej sposob zycia moze ci nie odpowiadac
moim zdaniem jesli nie lubisz tam jezdzic to przeciez nie musisz wiec nie jezdzij,nie musisz rowniez odbierac jej telefonow ale zabraniac swojemu chlopakowi utrzywania kontaktow z rodzicami i pomagania w ogrodzie jesli on to lubi nie powinnas
jesli meczy cie jego postawa,nie potrafisz pogodzic sie z jego stosunkami rodzinnymi nie widze innej metody jak sie rozstac ,o ile on cie nie zmusza do wizytowania swoich rodzicow i pomagania w ich ogrodku to w jego postawie nie widze nic zlego

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2021-02-26 o 15:42
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 15:55   #6
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Cukinia2017 Pokaż wiadomość
Witam, chcialabym żebyscie napisały jakie stosunki ma wasz mąż/narzeczony/ chłopak ze swoją matką? Czy często im pomaga, czy często się widujecie z nimi?

Jestem osobą która nie wymieni zbyt wielu osób których nie lubi, ale jedną z takich właśnie wyjątków jest moja PRZYSZŁA TEŚCIOWA

Nie przepadam za nią ponieważ widzę przepaść między rodziną mojego męża, a moją. Moi rodzice są ludźmi " trochę światowymi", w domu rozmawiało się o historii, kulturze, podróżach, zawsze był dom otwarty, wesoły, towarzyski, nie przykładało się wagi do bzdur. Do tego pochodzę z innego regionu.Teściowa (i teść)to osoba w starszym wieku, jest bardzo oschłą, małostkową, nie okazującą emocji, do tego przywiązaną do swoich już dorosłych dzieci, mało jest tematów wspólnych i mimo że to osoba wykształcona to mam wrażenie że ma bardzo wąskie ograniczone myślenie. Nie wiem czy to kwestia przeżyć ( spotkała ją w życiu tragedia) czy dość specyficznego charakteru albo wieku.
Ciągle żyje naszym życiem, opowiada jednym na drugich co u kogo słychać ze szczegółami, powtarza się, i w ten sposób wiem, że siostry mojego narzeczonego dziecko miało dziś wyrywanego ząbka. Ciągle wspomina mojego męża jak był niemowlakiem. Drugim tematem jakim żyje to ogród wiosną i latem, ile to razy musiałam wysłuchiwać , że drzewka podrosły albo nie podrosły, albo co trzeba zrobić. W kółko te same tematy, wąskie problemy które mnie duszą..
Podsumowując jej dwa tematy wokół których się obraca to jej własny sos rodzinny i ona sama . Nie mam wpływu z jakiej rodziny pochodzi mój narzeczony ale nie czuję się dobrze z jego matką. Do tego ona nie ma swojego życia i żyje naszym.

Wystarczy, że nie odzywamy się 3 dni a teściowa już pyta " co się nie odzywacie"
Do tego mój mąż nie do końca zerwał pępowinę, pewnie dlatego mieszkał do 30 z mamą .

Przykład:

Jego siostra mieszka pod Wrocławiem ma wnuki i zawsze jak tam jedziemy to on chce zajechać po swoją mamę tłumacząc, że ona tak rzadko widuje swoje wnuki a jest okazja.. Ja mu tłumaczę, że to nie jest nasz problem jak często jego mama widuje dzieci jego siostry i mam ochotę sobie po prostu pojechać do nich na herbatę.. On jest taki poczciwy że od razu wyskakuje z propozycją zabrania mamy

Latem co weekend najchętniej przesiadywał by u rodziców, podwozi mamę do centrum handlowego odwozi, mimo że ona ma komunikację miejską. Ciągle by siedział i pił z nimi kawę w wakacje na ogrodzie, pomagał. Ja mu tlumacze ze ich ogrod nie jest naszym problemem, jego mama jak tylko sie widzimy opowiada nam ze szczegolami co sie zmienilo na ogrodzie i co moj maz musi tam zrobic...

Marzę żeby zbudować dystans, on mieszka najblizej rodziców ze wszystkich 4 dzieci i chyba wpadł w rolę takiego przydupasa. Nie mamy dzieci
Rozumiem, że nie odpowiada Ci taki układ, nie lubisz teściowej, ale tak naprawdę ja nie do końca widzę, żeby ona robiła cos złego. Twojemu męzowi taki układ pasuje, on jest szczęsliwy, ona jest szczęśliwa, wszyscy są zadowoleni. Jakie widzisz wyjście z tej sytuacji? Przecież nie zabronisz swojemu mężowi widywania się z rodziną, skoro jemu to nie przeszkadza.
Nie możesz też wyśmiewać kogoś, że ma wąskie myślenie, bo interesują go inne rzeczy niż Ciebie. Widocznie teściowa ma takie zainteresowania, tym się chce dzielić i tego nie zmienisz. Jedynym wyjściem jest abyś Ty ograniczyła z nią kontakty, skoro tak irytują Cię rozmowy z nią (co żeby nie było, rozumiem, masz do tego prawo).
Teściowa nie jest jakąś toksyczną osobą, ma po prostu inny światopogląd, nie jest to jakaś tragiczna sytuacja. Jeśli nie jesteś w stanie tego zaakceptować, to faktycznie nie widzę innego rozwiązania niż rozstanie. Nie zauważyłaś przywiązania męża do matki przed ślubem? Nie przeszkadzało Ci to? Czy to się zmieniło po ślubie, a wcześniej był inny?
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:12   #7
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez IronWidow Pokaż wiadomość
Rozumiem, że nie odpowiada Ci taki układ, nie lubisz teściowej, ale tak naprawdę ja nie do końca widzę, żeby ona robiła cos złego. Twojemu męzowi taki układ pasuje, on jest szczęsliwy, ona jest szczęśliwa, wszyscy są zadowoleni. Jakie widzisz wyjście z tej sytuacji? Przecież nie zabronisz swojemu mężowi widywania się z rodziną, skoro jemu to nie przeszkadza.
Nie możesz też wyśmiewać kogoś, że ma wąskie myślenie, bo interesują go inne rzeczy niż Ciebie. Widocznie teściowa ma takie zainteresowania, tym się chce dzielić i tego nie zmienisz. Jedynym wyjściem jest abyś Ty ograniczyła z nią kontakty, skoro tak irytują Cię rozmowy z nią (co żeby nie było, rozumiem, masz do tego prawo).
Teściowa nie jest jakąś toksyczną osobą, ma po prostu inny światopogląd, nie jest to jakaś tragiczna sytuacja. Jeśli nie jesteś w stanie tego zaakceptować, to faktycznie nie widzę innego rozwiązania niż rozstanie. Nie zauważyłaś przywiązania męża do matki przed ślubem? Nie przeszkadzało Ci to? Czy to się zmieniło po ślubie, a wcześniej był inny?
oni nie maja slubu to jest jej cjhlopak nie maz
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 16:13   #8
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88541130]oni nie maja slubu to jest jej cjhlopak nie maz[/QUOTE]

Autorka raz pisze o mężu a raz o przyszłej teściowej, więc nie wiadomo

Tak czy inaczej chyba trochę już ze sobą są, ciekawe dlaczego wcześniej jej to nie przeszkadzało
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:19   #9
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez parallel_roads Pokaż wiadomość
Autorka raz pisze o mężu a raz o przyszłej teściowej, więc nie wiadomo

Tak czy inaczej chyba trochę już ze sobą są, ciekawe dlaczego wcześniej jej to nie przeszkadzało
w grudniu pisala ze nie sa jeszcze nawet zareczeni wiec chyba jednak nie maz
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:28   #10
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

ogrodnictwo to zajefajne hobby wiec wyjmij kija i moze sie zainteresuj troche. Tesciowa pewnie chce kontaktu, nie umie zagadywac wiec powtarza co u kogo slychac itd.
Powinnas wykazac sie sie zrozumieniem i wyjsc poza swoje waskie myslenie o innych.
Taki lekki prztyczek do autorki
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:31   #11
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88541139]w grudniu pisala ze nie sa jeszcze nawet zareczeni wiec chyba jednak nie maz[/QUOTE]
Napisała "rodzina mojego męża", więc założyłam, że to mąż. Jakkolwiek nie jest - muszą być ze sobą długo, skoro już tak dobrze zna jego rodzinę, sprawa nie wyszła podejrzewam tydzień temu.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
ogrodnictwo to zajefajne hobby wiec wyjmij kija i moze sie zainteresuj troche. Tesciowa pewnie chce kontaktu, nie umie zagadywac wiec powtarza co u kogo slychac itd.
Powinnas wykazac sie sie zrozumieniem i wyjsc poza swoje waskie myslenie o innych.
Taki lekki prztyczek do autorki
Dokładnie.
Tez wydaje mi się (może jest inaczej), że teściowa na swój sposób szuka kontaktu, porozumienia, robi to tak, jak potrafi i sądzi, że jest dobrze. Nie wydaje mi się, żeby robiła to przeciwko Tobie.
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 16:43   #12
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 857
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Spojrzałam na Twoje wątki i wypowiedzi na temat faceta i jego rodziny i sporo tych narzekań i żalu. Wręcz się zastanawiam co Cię trzyma w tym związku? Przy takich różnicach to nie wróżę powodzenia. W przyszłej teściowej upatrzyłaś sobie takiego trochę kozła ofiarnego a problemy są tak naprawdę większe i głębsze.

---------- Dopisano o 16:43 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez IronWidow Pokaż wiadomość
Napisała "rodzina mojego męża", więc założyłam, że to mąż. Jakkolwiek nie jest - muszą być ze sobą długo, skoro już tak dobrze zna jego rodzinę, sprawa nie wyszła podejrzewam tydzień temu.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------


Dokładnie.
Tez wydaje mi się (może jest inaczej), że teściowa na swój sposób szuka kontaktu, porozumienia, robi to tak, jak potrafi i sądzi, że jest dobrze. Nie wydaje mi się, żeby robiła to przeciwko Tobie.
Wystarczy poczytać. Autorka ma problem prawie ze wszystkim, co dotyczy rodziny faceta. Z nim samym zresztą również ma sporo "ale". Cóż, rozwody są dla ludzi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:45   #13
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Spojrzałam na Twoje wątki i wypowiedzi na temat faceta i jego rodziny i sporo tych narzekań i żalu. Wręcz się zastanawiam co Cię trzyma w tym związku? Przy takich różnicach to nie wróżę powodzenia. W przyszłej teściowej upatrzyłaś sobie takiego trochę kozła ofiarnego a problemy są tak naprawdę większe i głębsze.
dokladnie
autorka wyglada na osobe ktorej zawsze cos przeszkadza nieodpowiada a nadal w desperacji trzyma sie tego faceta jakby to byl ostatni meski przedstawiciel na ziemi
najwyrazniej nie jest im po drodze ale trudno sie przyznac przed sama soba wiec lepiej znalesc temat zastepczy niedoszla desciowa i jej "waskie zainteresowania"
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:56   #14
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 02:43
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 16:58   #15
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Spojrzałam na Twoje wątki i wypowiedzi na temat faceta i jego rodziny i sporo tych narzekań i żalu. Wręcz się zastanawiam co Cię trzyma w tym związku? Przy takich różnicach to nie wróżę powodzenia. W przyszłej teściowej upatrzyłaś sobie takiego trochę kozła ofiarnego a problemy są tak naprawdę większe i głębsze.
Jak w dosłownie każdym wątku o teściowej
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 17:11   #16
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Mąż ma nieodciętą pępowinę, nie potrafi powiedzieć 'nie' rodzicom i prowadzić niezależnego dorosłego życia. Tobie się to nie podoba ale nie możesz zmienić męża więc całą swoją niechęć do takiego układu przerzucasz na teściową.

A ten tekst o tym że ma wąskie horyzonty bo gada tylko o ogrodzie..? Myślałam że umrę ze śmiechu jak to przeczytałam. Wiesz że ludzie się po prostu ogrodnictwem mogą interesować i to nie jest jakieś gorsze hobby niż kultura czy historia? Chciałabym też zapytać w czym się przejawia 'światowość' Twojej rodziny (Twoich rodziców, rodzeństwa).
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 17:41   #17
Ewa13a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 36
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88541048]twoja "tesciowa"obiektywnie nie wyglada na osobe toksyczna,zwykla kobiecina oddana rodzinie i swojemu hobby ,rozumiem jednak ze jej sposob zycia moze ci nie odpowiadac
moim zdaniem jesli nie lubisz tam jezdzic to przeciez nie musisz wiec nie jezdzij,nie musisz rowniez odbierac jej telefonow ale zabraniac swojemu chlopakowi utrzywania kontaktow z rodzicami i pomagania w ogrodzie jesli on to lubi nie powinnas
jesli meczy cie jego postawa,nie potrafisz pogodzic sie z jego stosunkami rodzinnymi nie widze innej metody jak sie rozstac ,o ile on cie nie zmusza do wizytowania swoich rodzicow i pomagania w ich ogrodku to w jego postawie nie widze nic zlego[/QUOTE]
Popieram.
Mam podobną teściową. Też o dosyć wąskich horyzontach myślowych ( nie lubi nic czytać, w życiu politycznym czy takim ogolnospolecznym sie nie orientuje niemal wcale, tak jakby czytała tylko nagłówki artykułów w fakcie lub paski na TVP ), rozmawia tylko o innych członkach rodziny, ewentualnie o gotowaniu, ale tez takim podstawowym, tradycyjne potrawy. Jak próbowałam o innych przyjemnych luźnych tematach zagadać, chociażby jakie perfumy lubi, jakie nuty zapachowe, jakie kosmetyki, marki- no takie kobiece Small talk to odpowiada jednym zdaniem typu- "a różne, mogą być kwiatowe" i koniec. Nawet jak próbuje pociągnąć temat konkretami to jest ściana. Do kina nie chodzi.m teatru czy muzeum też chyba nigdy, no takie wiejskie życie i pogawędki gdzie tylko 'plotki z magla" o innych.m co kto kupił i ile dzieci mają dzieci.
Od 10 lat ja ją znam i mimo to jakoś sobie żyjemy - bez konfliktów. Nawet prezenty na urodziny sobie dajemy jak do nich jadę to przez większość czasu ona bawi się z wnuczką, trochę czasu gotuje i "obsluguje" facetów ( to ten typ - facet sobie herbaty sam nie zrobi...) ze mną zamieni kilka uprzejmych zdań, a ja sobie czytam albo coś oglądam. Latem sie opalam, maluje mebl, dlubię jakieś rękodzieło, jesienią pojadę rowerem na grzyby, a zimą nie przyjezdzam. No na killa godzin na swieta tylko. Gadać z nią nie muszę. Mój facet jeździ tam często sam lub z wnuczką. Przez telefon gada z rodzicami w innym pokoju zwykle. Tyle ze mój byl był i jest "odpępowiony" psychicznie. A Na wieś do rodziców bardzo lubi jeździć.
Serio -można to poukładać i pogodzić.
Ewa13a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 17:42   #18
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Z początku z opisu wydawało się, że ta teściowa to musi być jakaś okropna kobita. A potem się okazuje, że to rodzinna kobieta, która ma hobby.

Czyli jak ktoś nie interesuje się podróżami i kulturą, tylko ogrodnictwem to ma ograniczone horyzonty? A ty Autorko na ile interesujesz się kulturą? Kulturalnie byłoby posłuchać czasem o tym co słychać u teściowej, o jej pasji, komu ma o tym opowiadać jak nie dzieciom? Posluchanie o tym co sie zmienilo ostatnio w ogrodzie byloby takie ciepłe i ludzkie. A zawsze można zaproponować też swój temat do rozmowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 17:43   #19
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Możesz jej i rozmów z nią nie lubić bez powodu luz, ale z tym wywyższaniem się jeśli chodzi o twoje szerokie horyzonty a jej małostkowość bo interesuje się rozwojem swoich wnuków to wielkie XD
No sorki ale to twój problem, że zarówno facet i rodzina nie pasują szczegółami do wymyślonego przed laty obrazka jak powinno wyglądać idealne życie


Cytat:
Napisane przez Ewa13a Pokaż wiadomość
Popieram.
Mam podobną teściową. Też o dosyć wąskich horyzontach myślowych ( nie lubi nic czytać, w życiu politycznym czy takim ogolnospolecznym sie nie orientuje niemal wcale, tak jakby czytała tylko nagłówki artykułów w fakcie lub paski na TVP ), rozmawia tylko o innych członkach rodziny, ewentualnie o gotowaniu, ale tez takim podstawowym, tradycyjne potrawy. Jak próbowałam o innych przyjemnych luźnych tematach zagadać, chociażby jakie perfumy lubi, jakie nuty zapachowe, jakie kosmetyki, marki- no takie kobiece Small talk to odpowiada jednym zdaniem typu- "a różne, mogą być kwiatowe" i koniec. Nawet jak próbuje pociągnąć temat konkretami to jest ściana. Do kina nie chodzi.m teatru czy muzeum też chyba nigdy, no takie wiejskie życie i pogawędki gdzie tylko 'plotki z magla" o innych.m co kto kupił i ile dzieci mają dzieci.
Od 10 lat ja ją znam i mimo to jakoś sobie żyjemy - bez konfliktów. Nawet prezenty na urodziny sobie dajemy jak do nich jadę to przez większość czasu ona bawi się z wnuczką, trochę czasu gotuje i "obsluguje" facetów ( to ten typ - facet sobie herbaty sam nie zrobi...) ze mną zamieni kilka uprzejmych zdań, a ja sobie czytam albo coś oglądam. Latem sie opalam, maluje mebl, dlubię jakieś rękodzieło, jesienią pojadę rowerem na grzyby, a zimą nie przyjezdzam. No na killa godzin na swieta tylko. Gadać z nią nie muszę. Mój facet jeździ tam często sam lub z wnuczką. Przez telefon gada z rodzicami w innym pokoju zwykle. Tyle ze mój byl był i jest "odpępowiony" psychicznie. A Na wieś do rodziców bardzo lubi jeździć.
Serio -można to poukładać i pogodzić.
Troll? Pierwszy i jedyny w życiu post i to tylko w celu poparcia autorki a z takim samym oderwaniem od rzeczywistości. Tradycyjne potrawy i kuchnia polska to mega szeroki temat i też wymaga kunsztu, a tu oceniony z pogardą bo bardziej fancy jest pewnie włoska/grecka/turecka do pochwalenia się. Albo brak zainteresowania perfumami jakby to była oczywistość nad oczywistościami dla każdej kobiety.

Edytowane przez Overcooked
Czas edycji: 2021-02-26 o 17:50
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-26, 18:28   #20
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Ewa13a Pokaż wiadomość
Popieram.
Mam podobną teściową. Też o dosyć wąskich horyzontach myślowych ( nie lubi nic czytać, w życiu politycznym czy takim ogolnospolecznym sie nie orientuje niemal wcale, tak jakby czytała tylko nagłówki artykułów w fakcie lub paski na TVP ), rozmawia tylko o innych członkach rodziny, ewentualnie o gotowaniu, ale tez takim podstawowym, tradycyjne potrawy. Jak próbowałam o innych przyjemnych luźnych tematach zagadać, chociażby jakie perfumy lubi, jakie nuty zapachowe, jakie kosmetyki, marki- no takie kobiece Small talk to odpowiada jednym zdaniem typu- "a różne, mogą być kwiatowe" i koniec. Nawet jak próbuje pociągnąć temat konkretami to jest ściana. Do kina nie chodzi.m teatru czy muzeum też chyba nigdy, no takie wiejskie życie i pogawędki gdzie tylko 'plotki z magla" o innych.m co kto kupił i ile dzieci mają dzieci.
Od 10 lat ja ją znam i mimo to jakoś sobie żyjemy - bez konfliktów. Nawet prezenty na urodziny sobie dajemy jak do nich jadę to przez większość czasu ona bawi się z wnuczką, trochę czasu gotuje i "obsluguje" facetów ( to ten typ - facet sobie herbaty sam nie zrobi...) ze mną zamieni kilka uprzejmych zdań, a ja sobie czytam albo coś oglądam. Latem sie opalam, maluje mebl, dlubię jakieś rękodzieło, jesienią pojadę rowerem na grzyby, a zimą nie przyjezdzam. No na killa godzin na swieta tylko. Gadać z nią nie muszę. Mój facet jeździ tam często sam lub z wnuczką. Przez telefon gada z rodzicami w innym pokoju zwykle. Tyle ze mój byl był i jest "odpępowiony" psychicznie. A Na wieś do rodziców bardzo lubi jeździć.
Serio -można to poukładać i pogodzić.
No bez przesady, czy to, że ktoś ma inne zainteresowania od nas znaczy, że jest głupszy od nas i ma wąskie horyzonty? Teściowa odpowiada jakie perfumy lubi, ale nie konkretami... A może ona myśli o Tobie - jakie ona ma wąskie horyzonty, tylko by o perfumach i takich innych gadała?
Też mi podejrzanie ten post wygląda, jakby ktoś specjalnie konto założył, żeby bronić Autorki...
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 19:15   #21
Ewa13a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 36
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Nie uważam swojej teściowej za głupszą, temat o perfumach to tylko przyklad, inny tematy też tak polslowkami zbywa. Sporo tematow przez te 10 lat sondowalam. Ona praktycznie nie ma zainteresowań, a te kulinarne tematy to dwa trzy zdania jak np. smaży schabowe czy salatke z czym zrobila.
Nie opiszę tu ze szczegółami co i jak mówi, no ale nie są to ani potrawy, ani rozmowy o nich, ktore by swiadczyly o "rozległosci tematu". Napisałam to w celu pokazania, że pomimo braku wspólnych tematów można się dogadać i mieć pozytywne relacje, bez wielkiej zażyłości i narzekania.
Ewa13a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 19:57   #22
Inia00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3
Thumbs up Dot.: Nie lubię swojej teściowej

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;88541048]twoja "tesciowa"obiektywnie nie wyglada na osobe toksyczna,zwykla kobiecina oddana rodzinie i swojemu hobby ,rozumiem jednak ze jej sposob zycia moze ci nie odpowiadac
moim zdaniem jesli nie lubisz tam jezdzic to przeciez nie musisz wiec nie jezdzij,nie musisz rowniez odbierac jej telefonow ale zabraniac swojemu chlopakowi utrzywania kontaktow z rodzicami i pomagania w ogrodzie jesli on to lubi nie powinnas
jesli meczy cie jego postawa,nie potrafisz pogodzic sie z jego stosunkami rodzinnymi nie widze innej metody jak sie rozstac ,o ile on cie nie zmusza do wizytowania swoich rodzicow i pomagania w ich ogrodku to w jego postawie nie widze nic zlego[/QUOTE]

Mam podobne przemyślenia. Ja widzę problem w autorce wątku a nie w teściowej. Czy to jest coś złego być rodzinnym i posiadać ogród, pielęgnować go, dbać o niego i rozmawiać o nim. To jest coś wspaniałego mieć hobby. Ja mogłabym się z Twoją teściową zaprzyjaźnić i podoba mi się, że Twój facet jest dobry dla kobiety, która go wychowała. Przemyśl o co Ci tak naprawdę chodzi i czy to jest w porządku wobec Twojego męża.

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88541398]Z początku z opisu wydawało się, że ta teściowa to musi być jakaś okropna kobita. A potem się okazuje, że to rodzinna kobieta, która ma hobby.

Czyli jak ktoś nie interesuje się podróżami i kulturą, tylko ogrodnictwem to ma ograniczone horyzonty? A ty Autorko na ile interesujesz się kulturą? Kulturalnie byłoby posłuchać czasem o tym co słychać u teściowej, o jej pasji, komu ma o tym opowiadać jak nie dzieciom? Posluchanie o tym co sie zmienilo ostatnio w ogrodzie byloby takie ciepłe i ludzkie. A zawsze można zaproponować też swój temat do rozmowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
W samo sedno
Inia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 23:23   #23
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Ewa13a Pokaż wiadomość
Popieram.
Mam podobną teściową. Też o dosyć wąskich horyzontach myślowych ( nie lubi nic czytać, w życiu politycznym czy takim ogolnospolecznym sie nie orientuje niemal wcale, tak jakby czytała tylko nagłówki artykułów w fakcie lub paski na TVP ), rozmawia tylko o innych członkach rodziny, ewentualnie o gotowaniu, ale tez takim podstawowym, tradycyjne potrawy. Jak próbowałam o innych przyjemnych luźnych tematach zagadać, chociażby jakie perfumy lubi, jakie nuty zapachowe, jakie kosmetyki, marki- no takie kobiece Small talk to odpowiada jednym zdaniem typu- "a różne, mogą być kwiatowe" i koniec. Nawet jak próbuje pociągnąć temat konkretami to jest ściana. Do kina nie chodzi.m teatru czy muzeum też chyba nigdy, no takie wiejskie życie i pogawędki gdzie tylko 'plotki z magla" o innych.m co kto kupił i ile dzieci mają dzieci.
Od 10 lat ja ją znam i mimo to jakoś sobie żyjemy - bez konfliktów. Nawet prezenty na urodziny sobie dajemy jak do nich jadę to przez większość czasu ona bawi się z wnuczką, trochę czasu gotuje i "obsluguje" facetów ( to ten typ - facet sobie herbaty sam nie zrobi...) ze mną zamieni kilka uprzejmych zdań, a ja sobie czytam albo coś oglądam. Latem sie opalam, maluje mebl, dlubię jakieś rękodzieło, jesienią pojadę rowerem na grzyby, a zimą nie przyjezdzam. No na killa godzin na swieta tylko. Gadać z nią nie muszę. Mój facet jeździ tam często sam lub z wnuczką. Przez telefon gada z rodzicami w innym pokoju zwykle. Tyle ze mój byl był i jest "odpępowiony" psychicznie. A Na wieś do rodziców bardzo lubi jeździć.
Serio -można to poukładać i pogodzić.
no ale to trzeba mieć trochę oleju w głowie
sama "swiatowosc" nie wystarczy



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 23:25   #24
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez IronWidow Pokaż wiadomość
No bez przesady, czy to, że ktoś ma inne zainteresowania od nas znaczy, że jest głupszy od nas i ma wąskie horyzonty? Teściowa odpowiada jakie perfumy lubi, ale nie konkretami... A może ona myśli o Tobie - jakie ona ma wąskie horyzonty, tylko by o perfumach i takich innych gadała?
Też mi podejrzanie ten post wygląda, jakby ktoś specjalnie konto założył, żeby bronić Autorki...
Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
Możesz jej i rozmów z nią nie lubić bez powodu luz, ale z tym wywyższaniem się jeśli chodzi o twoje szerokie horyzonty a jej małostkowość bo interesuje się rozwojem swoich wnuków to wielkie XD
No sorki ale to twój problem, że zarówno facet i rodzina nie pasują szczegółami do wymyślonego przed laty obrazka jak powinno wyglądać idealne życie


Troll? Pierwszy i jedyny w życiu post i to tylko w celu poparcia autorki a z takim samym oderwaniem od rzeczywistości. Tradycyjne potrawy i kuchnia polska to mega szeroki temat i też wymaga kunsztu, a tu oceniony z pogardą bo bardziej fancy jest pewnie włoska/grecka/turecka do pochwalenia się. Albo brak zainteresowania perfumami jakby to była oczywistość nad oczywistościami dla każdej kobiety.
zupełnie inaczej odebrałam ten post


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 10:44   #25
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
zupełnie inaczej odebrałam ten post

Ja też Aż drugi raz przeczytałam, bo zaczęłam wątpić w swoją pierwszą interpretację.

Ja tu widzę wypowiedź dojrzałej, wyważonej kobitki, która mówi, że pomimo tego, że z teściową ciężko pogadać i zbudować jakąś więź (nawet nie głęboką, a zwykłą, rodzinną), to jakoś sobie te relacje z nią poukładała w cywilizowany sposób i jedna drugiej nie wadzi.
Tylko brać przykład z tej postawy, a nie czepiać się o spojrzenie na 'tradycyjną polską kuchnię' (co w 99,99 % przypadków i tak oznacza umiejętność wyklepania schabowego i podania go z kapustą, a nie kunszt przyrządzenia tysiąca dań z dziczyzny)
Mnie też dziwi, że tak trudno pojąć, że są ludzie, którzy naprawdę nie interesują się NICZYM poza plotami i życiem innych ludzi. Mam ze dwie takie ciotki w rodzinie i jak się nie zna ludzi, o których one non stop klepią, to idzie zdechnąć z nudów w ich towarzystwie. No, ewentualnie jeszcze można z nimi ponarzekać na ceny w biedronce i że wszystko drożeje oraz na choroby. Więc tak - tacy ludzie naprawdę istnieją

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-02-27 o 11:43
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 12:03   #26
Gloryy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 33
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Czasem jest tak, że trudno znaleźć z kimś wspólne tematy do rozmów, co nie znaczy od razu, że któraś ze stron jest gorsza, mniej inteligentna. Ja ze swoją teściową również nie mogę porozmawiać na interesujące mnie tematy, więc rozmawiamy na temat pogody, dzieci itp. i jakoś nie czuję się z tym dziwnie. Ze starszą sąsiadką przecież też nie rozmawiam o poezji Leśmiana czy filozofii, a raczej o pogodzie, promocjach czy ogródku i też jest w porządku. Mam bliskie koleżanki i faceta żeby porozmawiać o głębszych tematach. To, że Twój mężczyzna podwiezie gdzieś matkę to dla mnie też nic wielkiego, mój również często pomaga rodzicom, nawet jak go poproszę to pomaga też moim, mam takie przekonanie, że po to jest rodzina by sobie pomagać w potrzebie. Póki teściowa nie wchodzi w Wasze życie z butami, nie obgaduje Cię za plecami i nie próbuje Was skłócać to raczej wszystko w porządku. Jeśli niepokoi Cię ile TŻ czasu poświęca matce to powinnaś z nim o tym szczerze porozmawiać i spróbować wypracować kompromis albo się rozstać zamiast obwiniać teściową.
Gloryy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 12:10   #27
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 646
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88542452]
Mnie też dziwi, że tak trudno pojąć, że są ludzie, którzy naprawdę nie interesują się NICZYM poza plotami i życiem innych ludzi. Mam ze dwie takie ciotki w rodzinie i jak się nie zna ludzi, o których one non stop klepią, to idzie zdechnąć z nudów w ich towarzystwie. No, ewentualnie jeszcze można z nimi ponarzekać na ceny w biedronce i że wszystko drożeje oraz na choroby. Więc tak - tacy ludzie naprawdę istnieją [/QUOTE]
I jeszcze programy TV. Bez tv nie ma życia
1ce31337bafe4ce50f62519e721d2985132c01a5_6111b3a307338 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 12:35   #28
Ewa13a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 36
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;88542452]Ja też Aż drugi raz przeczytałam, bo zaczęłam wątpić w swoją pierwszą interpretację.

Ja tu widzę wypowiedź dojrzałej, wyważonej kobitki, która mówi, że pomimo tego, że z teściową ciężko pogadać i zbudować jakąś więź (nawet nie głęboką, a zwykłą, rodzinną), to jakoś sobie te relacje z nią poukładała w cywilizowany sposób i jedna drugiej nie wadzi.
Tylko brać przykład z tej postawy, a nie czepiać się o spojrzenie na 'tradycyjną polską kuchnię' (co w 99,99 % przypadków i tak oznacza umiejętność wyklepania schabowego i podania go z kapustą, a nie kunszt przyrządzenia tysiąca dań z dziczyzny)
Mnie też dziwi, że tak trudno pojąć, że są ludzie, którzy naprawdę nie interesują się NICZYM poza plotami i życiem innych ludzi. Mam ze dwie takie ciotki w rodzinie i jak się nie zna ludzi, o których one non stop klepią, to idzie zdechnąć z nudów w ich towarzystwie. No, ewentualnie jeszcze można z nimi ponarzekać na ceny w biedronce i że wszystko drożeje oraz na choroby. Więc tak - tacy ludzie naprawdę istnieją [/QUOTE]
No trochę trafiłaś w sedno o chorobach innych też się trochę nasluchalam no i krytyka sposobu zycia innych, jak trochę odbiega od schematów. Sensem zyci A mojej teściowej jest opieka nad innymi, najpierw mężem i synami ( nawet doroslymi), teraz mocno schorowana mamą no i wnuczką, która bardzo kocha, rozpieszcza itd. Ona wiecej robi niz gada, malomowna jest w zasadzie. Jak mowi to często są opisy po kolei co zrobila- ze obrala już ziemniaki, kotlety uklepane, teraz pojdzie nakarmic psa itd. Itp. I pewnie przez to zarobienie kiedys-jak pracowala tez zawodowo i dlugo dojezdzala, nie miala zwyczajnie czau na wlasne zaintetesowania. W pewnym sensie ja podziwiam za to oddanie innym, ja bym tak chyba nie potrafiła. Ja "muszę " mieć trochę czasu na poczytanie chociażby.
Ewa13a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 13:04   #29
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Ja z racji swojego wieku (dojrzałego) mam wokół siebie sporo osób w starszym wieku (znaczy się w rodzinie, a mam ją bardzo dużą), no i te dziwactwa wszystkie mam na co dzień, w sensie gadanie wkółko tego samego, wycofywanie się z życia i skupianie na jakichś bzdetach typu seriale, życie przychodni i Krysi spod czwórki
Mój teść ma 77 lat i myślę, że młoda osoba w jego towarzystwie, w trakcie jakiejś posiadówy z nim, otworzyłaby okno i przez nie wyskoczyła Ja już naprawdę staram się być wyrozumiała, mi też latka lecą, ale serio wykręca mi flaki jak po raz setny wysłuchuję tej samej historii, bo dziadzio już zapomina, że to mówił przed chwilą.
No ale co zrobić, takie życie.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-02-27 o 13:05
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-27, 13:47   #30
Ewa13a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 36
Dot.: Nie lubię swojej teściowej

Moja teściowa jest ode mnie starsza jedynie o 12 lat, przy czym ja 40+ czuje się stosunkowo młoda. Tak na marginesie to po kilku latach znajomości znalazł się nam wspólny temat, taki od czasu do czasu przy odpowiednim humorze - narzekanie na mężów mój i jej mąż mają po części podobne przywary, możemy sobie ponarzekać i wykpić ich trochę. W końcu genów nie odszukasz
Ewa13a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-22 10:22:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:10.