Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-27, 12:05   #481
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

http://www.curlymadeleine.pl/ polecam wyszukac na tym blogu typow skretow - dziewczyna zebrala z grupy Curly Girls Polska zdjecia wlosow i podzielila na typy skretow, jeszcze wszystkich nie ma na blogu, z tego co pamietam sa 2a i 2b wiec latwiej porownac sobie typ skretu do czyis zdjec niz do takich grafik z neta.
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-27, 12:39   #482
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Ekhem, to co widać na zdjęciu to jest osiągnięcie w stosunku do tego co było Są oklapnięte przez żel i cięcie na prosto, tak myślę przynajmniej. Ale nie są tłuste ani nic takiego
No no, bo mnie nie chodziło o to, że są nieumyte, tylko o to, że wyglądają jakby miały za dużo emolientów albo humektantów. Klaudenc już zdiagnozowała problem
A co do typów skrętu: gdzieś kiedyś wyczytałam, że najprostsza różnica między 2a i 2b jest taka, że 2a da się wystylizować bez prostownicy na proste. W sensie nie proste jak drut, tylko bez fal. No i u mnie się to właśnie sprawdza w zależności od długości włosów i widzę też, że przy półdługich mam ciaśniejszy skręt, a przy długich luźny.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-27, 19:20   #483
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Co jak co ale na typach skrętu to ja się nie znam
Na tych fotach panei wyglądają jakbym iały ulizane i uklejone żelem włosy, jakoś tak ble, bez życia. Moim zdaniem dobrzek ierowac się porowatością, grubością i typem włosa czy prosty czy kręcony, mocno kręcony, twardy miękki i wiotki itd. bo jak się to zbierze razem to dopiero wtedy widać że np. włosy grube i wysokoporowate a cienkie i wysokoporowate będa się różnić i wymagają innego traktowania.

Tak na oko patrząc na zdjęcia Twoje włosy wyglądają jakby miały za dużo nawilżaczy, ja bym je odstawiła na kilka myć i zastosowała raz na 15 minut proteiny i kolejne parę myć emolienty.
No nie za fajne te włosy, fakt. 2A wyglądają na zniszczone a B i C na posklejane żelem Wiem, że ta typologia nie ma raczej podstaw naukowych

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
http://www.curlymadeleine.pl/ polecam wyszukac na tym blogu typow skretow - dziewczyna zebrala z grupy Curly Girls Polska zdjecia wlosow i podzielila na typy skretow, jeszcze wszystkich nie ma na blogu, z tego co pamietam sa 2a i 2b wiec latwiej porownac sobie typ skretu do czyis zdjec niz do takich grafik z neta.
Dzięki za linka, weszłam i obczaiłam, ale ciągle mi to nic nie wyjaśnia Opisy obu typów są bardzo podobne., a dziewczyny ze zdjęć mają dość zróżnicowane te fale w obrębie jednego typu..

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
No no, bo mnie nie chodziło o to, że są nieumyte, tylko o to, że wyglądają jakby miały za dużo emolientów albo humektantów. Klaudenc już zdiagnozowała problem
A co do typów skrętu: gdzieś kiedyś wyczytałam, że najprostsza różnica między 2a i 2b jest taka, że 2a da się wystylizować bez prostownicy na proste. W sensie nie proste jak drut, tylko bez fal. No i u mnie się to właśnie sprawdza w zależności od długości włosów i widzę też, że przy półdługich mam ciaśniejszy skręt, a przy długich luźny.
Mogę wystylizować swoje na 'mniej więcej prosto' ale z kolei fale nie wyglądają jak rozciągnięte S, tylko wiele takich S.

Właśnie oglądałam przed i po z Curly Girl Method i znowu zaczełam się zastanawiać, co bym z tym osiągnęła. Niestety mam dość przetłuszczającą się skórę głowy, łatwy oklap i połamane włosy więc nie widzę rezygnacji silikonów i SLSów :/

A Wy macie jakieś porównanie CG i nie CG na Waszych włosach?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 14:22   #484
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Mogę wystylizować swoje na 'mniej więcej prosto' ale z kolei fale nie wyglądają jak rozciągnięte S, tylko wiele takich S.

Właśnie oglądałam przed i po z Curly Girl Method i znowu zaczełam się zastanawiać, co bym z tym osiągnęła. Niestety mam dość przetłuszczającą się skórę głowy, łatwy oklap i połamane włosy więc nie widzę rezygnacji silikonów i SLSów :/

A Wy macie jakieś porównanie CG i nie CG na Waszych włosach?
Ja tylko zaczerpnęłam kilka rzeczy z CG. ALE
jeśli Twoja skóra głowy się przetłuszcza, to przerzucenie się na delikatniejsze szampony może nie być tak kiepskim pomysłem, jak Ci się wydaje. Skóra może reagować obronnie naprodukcją łoju dlatego, że jest wysuszana SLSami. Masz tłustą albo mieszaną cerę? Bo to są powiązane problemy. Tłustą cerę traktuje się delikatnymi myjadłami, żeby jej nie wysuszyć i koniecznie nawilża oraz odżywia, żeby nie produkowała dużo łoju. Tak więc ja polecam Ci jakiś delikatny szampon (sama używam Sylveco i Biolaven), a od czasu do czasu peeling i odżywianie. Tak, jak nakłada się maseczki na twarz, tak samo można je nakładać na skórę głowy. Najlepsza byłaby jakaś nawilżająca maseczka o naturalnym składzie, ja używam lnianej maski Sylveco. Od czasu do czasu możesz sięgnąć po SLS na "doszorowanie" włosów i skóry. Ja z takim podejściem pozbyłam się trądziku (nie miał podłoża zdrowotnego, po prostu cera mi się potwornie przetłuszczała i zapychała) i wtedy zaczęłam tak samo myśleć o skórze głowy. Spróbuj, może pomóc i Tobie.
Co do CG: ja nie mogę myć skóry głowy odżywką. Żadną. Zdarza mi się myć nimi włosy, kręcą się potem super i są mięciutkie. Niestety po umyciu odżywką skóry głowy, robią mi się wypryski ropne. Mam jak Ty przetłuszczającą się skórę.
Co do silikonów: nie skleisz nimi połamanych włosów, ani w żaden sposób nie poprawisz ich kondycji. Możesz wzmocnić włosy i opóźnić dalsze zniszczenia za pomocą masek i odżywek, ale nawet one nie naprawią już wyrządzonych szkód. Jedynym sposobem na pozbycie się problemu połamanych włosów jest ich obcięcie. Silikony obciążają włosy i mogą mieć znaczny wpływ na skręt, ale nie muszą. Zależy od włosów. Możesz używać silikonów tylko na końcówki, a resztę włosów traktować bezsilikonowo.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 17:10   #485
pina258
Raczkowanie
 
Avatar pina258
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 195
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cześć dziewczyny Boże nie było mnie tu wieki, można się przyłączyć do dyskusji? Jakoś tak zawsze jak buszuje po wizażu łatwiej mi się zmotywować do pielęgnacji tych kłaków, a chciałabym je w końcu porządnie zapuścić
__________________
When you lose, it's like you're starving. When you win, it's like you're starving, but you ate a little crumb.
pina258 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 17:27   #486
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez pina258 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Boże nie było mnie tu wieki, można się przyłączyć do dyskusji? Jakoś tak zawsze jak buszuje po wizażu łatwiej mi się zmotywować do pielęgnacji tych kłaków, a chciałabym je w końcu porządnie zapuścić
Cześć, my Cię zmotywujemy, bez obaw
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 17:29   #487
pina258
Raczkowanie
 
Avatar pina258
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 195
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Cześć, my Cię zmotywujemy, bez obaw
na to liczę bo złapałam takiego lenia że od tygodnia chodzę w związanych
pina258 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 20:06   #488
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Ma ktoś może pomysł, czemu mam lepszy skręt, po szamponie, rypaczu z silikonami, niż po pielęgnacji bez, i delikatnym szamponie. IMG_1506621962.861863.jpg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 22:27   #489
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Ja tylko zaczerpnęłam kilka rzeczy z CG. ALE
jeśli Twoja skóra głowy się przetłuszcza, to przerzucenie się na delikatniejsze szampony może nie być tak kiepskim pomysłem, jak Ci się wydaje. Skóra może reagować obronnie naprodukcją łoju dlatego, że jest wysuszana SLSami. Masz tłustą albo mieszaną cerę? Bo to są powiązane problemy. Tłustą cerę traktuje się delikatnymi myjadłami, żeby jej nie wysuszyć i koniecznie nawilża oraz odżywia, żeby nie produkowała dużo łoju. Tak więc ja polecam Ci jakiś delikatny szampon (sama używam Sylveco i Biolaven), a od czasu do czasu peeling i odżywianie. Tak, jak nakłada się maseczki na twarz, tak samo można je nakładać na skórę głowy. Najlepsza byłaby jakaś nawilżająca maseczka o naturalnym składzie, ja używam lnianej maski Sylveco. Od czasu do czasu możesz sięgnąć po SLS na "doszorowanie" włosów i skóry. Ja z takim podejściem pozbyłam się trądziku (nie miał podłoża zdrowotnego, po prostu cera mi się potwornie przetłuszczała i zapychała) i wtedy zaczęłam tak samo myśleć o skórze głowy. Spróbuj, może pomóc i Tobie.
Co do CG: ja nie mogę myć skóry głowy odżywką. Żadną. Zdarza mi się myć nimi włosy, kręcą się potem super i są mięciutkie. Niestety po umyciu odżywką skóry głowy, robią mi się wypryski ropne. Mam jak Ty przetłuszczającą się skórę.
Co do silikonów: nie skleisz nimi połamanych włosów, ani w żaden sposób nie poprawisz ich kondycji. Możesz wzmocnić włosy i opóźnić dalsze zniszczenia za pomocą masek i odżywek, ale nawet one nie naprawią już wyrządzonych szkód. Jedynym sposobem na pozbycie się problemu połamanych włosów jest ich obcięcie. Silikony obciążają włosy i mogą mieć znaczny wpływ na skręt, ale nie muszą. Zależy od włosów. Możesz używać silikonów tylko na końcówki, a resztę włosów traktować bezsilikonowo.
Wiem, mam mieszaną cerę i też tak pozbyłam się trądziku i rozumiem stosowanie tej samej logiki w pielęgnacji skóry głowy. Może spróbuję, jak będę mieć dostęp do tych szamponów. Kiedyś próbowałam myć odżywką, jak jeszcze miałam proste. Miałam strasznie oklapnięte po tym. Poza tym myślę, że jeśli po danym szamponie nie swędzi mnie głowa, to znaczy że nie wysusza mi skóry.

Oczywiście wiem, że nie skleję silikonami włosów ani ich nie naprawię, ale ochronię i zapobiegnę plątaniu. Stosowałam jakiś czas odżywki bez silikonów i szczerze mówiąc nie widzę różnicy pod względem skrętu.

To w takim razie jakie elementy zaczerpnęłaś z CG i jak to wpłynęło na Twoje włosy?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 23:07   #490
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Wiem, mam mieszaną cerę i też tak pozbyłam się trądziku i rozumiem stosowanie tej samej logiki w pielęgnacji skóry głowy. Może spróbuję, jak będę mieć dostęp do tych szamponów. Kiedyś próbowałam myć odżywką, jak jeszcze miałam proste. Miałam strasznie oklapnięte po tym. Poza tym myślę, że jeśli po danym szamponie nie swędzi mnie głowa, to znaczy że nie wysusza mi skóry.
Mycie odżywka, a odpowiednio dobranym łagodnym szamponem to zupełnie inny poziom. Ja od keidy takcih szamponów spróbowałam to teraz nie jest mi szkoda wydać więcej na dobry szampon bo tak naprawdę jeśli szampon mi włosów nie bedzie niszczył ani szkodził skórze głowy to mogę użyć jakiejś prostej odżywki i bedzie dobrze bo włosy nie będa wymagac nie wiaodmo jakiej pielęgnacji i przede wszystkim są to efekty długotrwałe.

Jakiś czas temu dałam mojemu lubemu spróbować takiego myjadła i już po 2dnym użyciu był tak zachwycony, ze zaraz dokupił 2 butelki innego rodzaju na jakiejś promocji i już nie chce czym innym myć głowy, moja mama też się na takie szampony przerzuciła a wcześniej nie przywiązywała wielkiej wagi. Nawet jeśli nie jest się maniakiem włosowym to po spróbowaniu dobrego myjadła się docenia
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-28, 23:31   #491
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Mycie odżywka, a odpowiednio dobranym łagodnym szamponem to zupełnie inny poziom. Ja od keidy takcih szamponów spróbowałam to teraz nie jest mi szkoda wydać więcej na dobry szampon bo tak naprawdę jeśli szampon mi włosów nie bedzie niszczył ani szkodził skórze głowy to mogę użyć jakiejś prostej odżywki i bedzie dobrze bo włosy nie będa wymagac nie wiaodmo jakiej pielęgnacji i przede wszystkim są to efekty długotrwałe.

Jakiś czas temu dałam mojemu lubemu spróbować takiego myjadła i już po 2dnym użyciu był tak zachwycony, ze zaraz dokupił 2 butelki innego rodzaju na jakiejś promocji i już nie chce czym innym myć głowy, moja mama też się na takie szampony przerzuciła a wcześniej nie przywiązywała wielkiej wagi. Nawet jeśli nie jest się maniakiem włosowym to po spróbowaniu dobrego myjadła się docenia
Hah faceci tak mają, to prawda. Niby tylko woda i mydło, ale jak tylko spróbują kosmetycznego luksusu to już za nic nie wrócą do mydła

To czym myjesz włosy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 01:36   #492
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Hah faceci tak mają, to prawda. Niby tylko woda i mydło, ale jak tylko spróbują kosmetycznego luksusu to już za nic nie wrócą do mydła

To czym myjesz włosy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mój to teraz szamponami się zachwyca i 9lejkami do twarzy i brody, docenił Niby temat mu nie obcy ale jakoś wcześniej nie używał.

Zwykle szamponami Dr organics, ale one są na bazie aloesu więc zamiennie z Joanna Rzepa z fioletową nalepką i ostatnio nowością dla mnie szamponem dla dzieci z Lidla. Fajny był tez szampon Incognito ale drogi ^^
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 10:29   #493
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

O olejku do brody myślę od jakiegoś czasu, muszę się w końcu za to wziąć

Szampony Dr Organics niestety wysuszają mi włosy, z wyjątkiem tego z olejem arganowym, który jest z kolei zbyt odżywczy :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 13:32   #494
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
O olejku do brody myślę od jakiegoś czasu, muszę się w końcu za to wziąć

Szampony Dr Organics niestety wysuszają mi włosy, z wyjątkiem tego z olejem arganowym, który jest z kolei zbyt odżywczy :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No bo to trzeba sobie dobrac szampon, nie wszyskto wszysktim pasuje. Teraz na rynku jest bardzo duzo dobrych myjadel tylk oze duzo marek dostepnych glownie w Polsce.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 13:34   #495
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No bo to trzeba sobie dobrac szampon, nie wszyskto wszysktim pasuje. Teraz na rynku jest bardzo duzo dobrych myjadel tylk oze duzo marek dostepnych glownie w Polsce.
No właśnie wiem, próbowałam tutaj znaleźć taki własnie dobry szampon, ale nie ma nic albo kosztują jakby były ze złota
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 13:40   #496
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
No właśnie wiem, próbowałam tutaj znaleźć taki własnie dobry szampon, ale nie ma nic albo kosztują jakby były ze złota
Wiem ze na m-shop.eu mieli biovalen i jakeis inne polskie myjadla, moze tam zobacz bo co jakis czas wrzucaja polskie i rosyjskie nowosci.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 13:41   #497
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Wiem ze na m-shop.eu mieli biovalen i jakeis inne polskie myjadla, moze tam zobacz bo co jakis czas wrzucaja polskie i rosyjskie nowosci.
A no tak, zupełnie o nich zapomniałam
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 13:42   #498
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
A no tak, zupełnie o nich zapomniałam
Szamp;ony Fitokosmetik po 2 funty maja okolo teraz, po co ja weszlam i to zobaczylam xD Sporo rosyjskich zarzucili i sa tanie wiec warto. Ja mam pok ico duzo kosmetykow wiec raczej nic nie zamowie bo msuze uzywac to co mam bo potem za duzo tego
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2017-09-29 o 13:43
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 13:43   #499
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Szamp;ony Fitokosmetik po 2 funty maja okolo teraz, po co ja weszlam i to zobaczylam xD
Oj tak, ich strona to pułapka
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-29, 15:14   #500
201801022103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 94
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Rainberry Tobie się skręcają a mi prostują, o zgrozo! Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze z nich coś wykrzesać. Jak będą proste to będą proste, finito.
Mi się też przetłuszcza skóra głowy, mam ŁZS. Skalp traktuję leczniczym szamponem, długość natomiast produktami bez silikonów (w każdym razie staram się ).
Byłam u fryzjera. Miałam ciężkie włosy co nie dawało fajnego efektu. Zdecydowałam się na cieniowanie i podcięcie. Mam mniej włosów, ale wygląda to trochę dziwnie. Z jednej strony pasma miałam krótsze, z drugiej dłuższe. Poza tym są w niektórych miejscach połamane, wypadają, puszą się, ogółem mówiąc - kiepsko jest. Co więcej, prostują się. No ale nic, będę walczyć, zobaczymy co z tego wyjdzie. Może uda mi się wrócić do dawnego "skrętu".
Załączam zdjęcia włosów bez stylizacji, nieco kiepskiej jakości, ale mniej więcej tak teraz to wygląda na mojej głowie.

Edytowane przez 201801022103
Czas edycji: 2017-12-31 o 12:56
201801022103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 17:32   #501
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Achlys Pokaż wiadomość
Rainberry Tobie się skręcają a mi prostują, o zgrozo! Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze z nich coś wykrzesać. Jak będą proste to będą proste, finito.
Mi się też przetłuszcza skóra głowy, mam ŁZS. Skalp traktuję leczniczym szamponem, długość natomiast produktami bez silikonów (w każdym razie staram się ).
Byłam u fryzjera. Miałam ciężkie włosy co nie dawało fajnego efektu. Zdecydowałam się na cieniowanie i podcięcie. Mam mniej włosów, ale wygląda to trochę dziwnie. Z jednej strony pasma miałam krótsze, z drugiej dłuższe. Poza tym są w niektórych miejscach połamane, wypadają, puszą się, ogółem mówiąc - kiepsko jest. Co więcej, prostują się. No ale nic, będę walczyć, zobaczymy co z tego wyjdzie. Może uda mi się wrócić do dawnego "skrętu".
Załączam zdjęcia włosów bez stylizacji, nieco kiepskiej jakości, ale mniej więcej tak teraz to wygląda na mojej głowie.
Prostują się po fryzjerze? Tzn jeśli teraz się prostują, to jak wyglądały wcześniej? Masz jakieś zdjęcie dla porównania? Może Ci też to prostowanie przejdzie, tak jak mi przeszło. Może więcej protein im trzeba?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-29, 17:51   #502
201801022103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 94
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Nieee, one takie są od jakiegoś czasu, tzn. nie da się ich "skręcić". Właśnie tak to wygląda, trochę falowane, trochę krzywe, takie jakieś. Chyba dwie strony wstecz wstawiłam parę zdjęć jak to wyglądało kiedyś. Może to hormony, ale nigdy tego nie kojarzyłam w ten sposób. Jak cięłam włosy to się po prostu robił trochę taki baranek na głowie, teraz wygląda to inaczej.
201801022103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 09:14   #503
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Wiem, mam mieszaną cerę i też tak pozbyłam się trądziku i rozumiem stosowanie tej samej logiki w pielęgnacji skóry głowy. Może spróbuję, jak będę mieć dostęp do tych szamponów. Kiedyś próbowałam myć odżywką, jak jeszcze miałam proste. Miałam strasznie oklapnięte po tym. Poza tym myślę, że jeśli po danym szamponie nie swędzi mnie głowa, to znaczy że nie wysusza mi skóry.

Oczywiście wiem, że nie skleję silikonami włosów ani ich nie naprawię, ale ochronię i zapobiegnę plątaniu. Stosowałam jakiś czas odżywki bez silikonów i szczerze mówiąc nie widzę różnicy pod względem skrętu.

To w takim razie jakie elementy zaczerpnęłaś z CG i jak to wpłynęło na Twoje włosy?
No więc:

OMO. Tyle, że nie myję odżywką skóry głowy. Mnie się po takim myciu świetnie kręcą włosy. Łapią ładny, uporządkowany skręt. Są takie mięciutkie i milusie, nie puszą się (chyba, że akurat źle dobiorę odżywkę do pogody albo potrzeb). Po myciu samą odżywką włosy przetłuszczały mi się już po jednym dniu, a ja nie lubię myć włosów codziennie, więc tej metody unikałam. Super efekt miałam na półdługich włosach, długie już rzadko tak myję, bo mi to nie robi większej różnicy.

Silikony: ja z nich nie zrezygnowałam całkowicie, ale staram się wybierać kosmetyki bez silikonów. Najbardziej unikam silikonów w szamponach. W odżywkach i maskach raczej też, ale mam kilka kosmetyków z silikonami, np. odżywki kallos. Tak jak pisałam wcześniej: staram się traktować silikonami tylko końcówki. Nie mam nic przeciwko kombinacji szampon bez silikonów + odżywka z silikonami od czasu do czasu, ale kombinacja silikon + silikon daje mi przyklap, a czasem puch.

Plopping - często robiłam na półdługich włosach i działało. Na długich rzadko robię. W sumie nie wiem dlaczego... Zrobię dzisiaj

Czesanie tylko mokrych włosów grzebieniem. Kolejna rzecz, która sprawdzała się na moich półdługich włosach, bo wtedy miałam kręciołki prawie na całej głowie i czesanie na sucho je masakrowało. Teraz mam fale bliżej końców, więc czesanie włosów na sucho szczotką nic im złego nie robi, a nawet dyscyplinuje fale.

SLS-ów używam od czasu do czasu, dla lepszego doczyszczenia.

Raczej suszę włosy naturalnie.

Używam ręcznika z mikrofibry.

Używam stylizatorów. Czasem.

Jestem świadoma tego, że włosy falowane i kręcone łatwo się przesuszają, więc mam otwarte oczy na ich potrzeby

Tutaj się często powtórzyło,że coś robiłam, kiedy miałam półdługie włosy. Moje półdługie włosy były bardziej podatne na kręcenie, a na pewno miały ładniejszy skręt. Miałam też więcej okazji, żeby nosić rozpuszczone (bo długie niestety mi przeszkadzają w różnych aktywnościach, zaczepiają się o paski torebek), dlatego więcej pracy wkładałam w to, żeby ładniej wyglądały. Niedługo obcinam włosy i wtedy wrócę do tych metod, które obecnie stosuję rzadziej.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 10:55   #504
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Dzisiaj, jeszcze mokre, jest całkiem niezłe, ktoś wie czy szampon, mrs poters jest w ogóle dobry ? Dzisiaj nim właśnie myłam włosy... IMG_1506761677.625759.jpgIMG_1506761688.090759.jpg jeszcze nie są suche... ciekawe czy jak wyschną skręca się mocniej


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-30, 22:08   #505
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Sailormarry - Pottersa szampony były raczej ok

A ja mam załamkę. Nie wiem czego już używać, żeby wrócić do tego stanu sprzed 3 lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 88A. 19.04.2014.JPG (346,0 KB, 35 załadowań)
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-01, 23:51   #506
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
No więc:

OMO. Tyle, że nie myję odżywką skóry głowy. Mnie się po takim myciu świetnie kręcą włosy. Łapią ładny, uporządkowany skręt. Są takie mięciutkie i milusie, nie puszą się (chyba, że akurat źle dobiorę odżywkę do pogody albo potrzeb). Po myciu samą odżywką włosy przetłuszczały mi się już po jednym dniu, a ja nie lubię myć włosów codziennie, więc tej metody unikałam. Super efekt miałam na półdługich włosach, długie już rzadko tak myję, bo mi to nie robi większej różnicy.

Silikony: ja z nich nie zrezygnowałam całkowicie, ale staram się wybierać kosmetyki bez silikonów. Najbardziej unikam silikonów w szamponach. W odżywkach i maskach raczej też, ale mam kilka kosmetyków z silikonami, np. odżywki kallos. Tak jak pisałam wcześniej: staram się traktować silikonami tylko końcówki. Nie mam nic przeciwko kombinacji szampon bez silikonów + odżywka z silikonami od czasu do czasu, ale kombinacja silikon + silikon daje mi przyklap, a czasem puch.

Plopping - często robiłam na półdługich włosach i działało. Na długich rzadko robię. W sumie nie wiem dlaczego... Zrobię dzisiaj

Czesanie tylko mokrych włosów grzebieniem. Kolejna rzecz, która sprawdzała się na moich półdługich włosach, bo wtedy miałam kręciołki prawie na całej głowie i czesanie na sucho je masakrowało. Teraz mam fale bliżej końców, więc czesanie włosów na sucho szczotką nic im złego nie robi, a nawet dyscyplinuje fale.

SLS-ów używam od czasu do czasu, dla lepszego doczyszczenia.

Raczej suszę włosy naturalnie.

Używam ręcznika z mikrofibry.

Używam stylizatorów. Czasem.

Jestem świadoma tego, że włosy falowane i kręcone łatwo się przesuszają, więc mam otwarte oczy na ich potrzeby

Tutaj się często powtórzyło,że coś robiłam, kiedy miałam półdługie włosy. Moje półdługie włosy były bardziej podatne na kręcenie, a na pewno miały ładniejszy skręt. Miałam też więcej okazji, żeby nosić rozpuszczone (bo długie niestety mi przeszkadzają w różnych aktywnościach, zaczepiają się o paski torebek), dlatego więcej pracy wkładałam w to, żeby ładniej wyglądały. Niedługo obcinam włosy i wtedy wrócę do tych metod, które obecnie stosuję rzadziej.
Dzięki, przemyślę OMO Mówiąc o włosach półdługich i długich jaką długość masz na myśli? Sama się zastanawiam właśnie - ciąć, zapuszczać, zostawić?
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-02, 19:13   #507
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Zbyt gęste włosy

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Dzięki, przemyślę OMO Mówiąc o włosach półdługich i długich jaką długość masz na myśli? Sama się zastanawiam właśnie - ciąć, zapuszczać, zostawić?
OMO to jest dla mnie najbardziej trafiony punkt metody CG.
Ja sobie stworzyłam na własne potrzeby definicje włosów krótkich, półdługich i długich
Półdługie zaczynają się wtedy, kiedy można je czymś podpiąć/związać w jakąś kitkę, nawet śmieszną. Nawet niekoniecznie ładnie podpiąć, tylko jak przeszkadzają, na przykład przy sprzątaniu czy pod prysznicem.
Takie, przy których się trzeba starać, żeby zawsze wyglądały dobrze, bo nie da się z nimi nic zrobić przy bad hair day, to dla mnie krótkie.
Długie to już dla mnie trochę bardziej skomplikowana sprawa:
1. Takie, z których można układać koki i warkocze. Wiele takich fryzur da się układać dopiero z włosów przynajmniej do zapięcia stanika, czyli ja jestem na granicy, ale jeszcze mam półdługie.
2. Takie, które przez swoją długość zaczynają sprawiać problemy przy myciu, czesaniu i suszeniu; plączą się (moje się akurat nie plączą), wplątują w paski torebek, zaczepiają o przedmioty i ogólnie potrafią przeszkadzać.

Słuchaj, jeśli Cię kuszą długie, to zapuszczaj Tutaj dziewczyny wstawiają piękne zdjęcia długich włosów, a nuż Tobie też się uda i spodoba. Zawsze możesz obciąć.
Ja od dzieciństwa nie lubiłam mieć długich włosów. Jak oglądam swoje zdjęcia, to sobie przypominam, że im dłuższe włosy, tym gorzej wyglądałam. No ale chciałam spróbować jako dorosła kobieta, sprawdzić czy to się uda... No i się nie udało. Nie wyglądają źle, mogłabym coś z nich jeszcze wykrzesać,ale nie lubię i już.
Mnie do obojczyków nie przeszkadzają wcale (dla mnie to są półdługie), a dłuższe już się zaczynają robić coraz bardziej problematyczne.
A najlepsze jest to, że nie wykluczam, że za kilka lat znowu zechcę zapuścić

Dlatego moim zdaniem jeśli Ci jakaś fryzura chodzi po głowie, to ją sobie zafunduj i korzystaj, póki Ci się nie odmieni A jeśli nie jesteś pewna, to poczekaj. Możesz przeglądać jakieś zdjęcia na pinterescie albo z albumów fryzjerskich albo całkiem zarzucić temat. W końcu przyjdzie Ci coś do głowy i nagle stwierdzisz, że takie włosy chcesz mieć i kropka!
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-02, 21:03   #508
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Sailormarry - Pottersa szampony były raczej ok



A ja mam załamkę. Nie wiem czego już używać, żeby wrócić do tego stanu sprzed 3 lat

Dzięki za info, bo całkiem mi pasuje ten szampon


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-03, 19:58   #509
201801022103
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 94
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
A ja mam załamkę. Nie wiem czego już używać, żeby wrócić do tego stanu sprzed 3 lat
To są Twoje włosy teraz czy trzy lata temu?
201801022103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-03, 22:36   #510
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! część XXIII

Cytat:
Napisane przez Achlys Pokaż wiadomość
To są Twoje włosy teraz czy trzy lata temu?
3 lata temu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-16 09:55:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.