okulary do solarium, ochrona oczu w solarium ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-26, 11:15   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

okulary do solarium, ochrona oczu w solarium ?


Raz opalałem się 15 min. na solarium bez okularów czy to mogło zaszkodzić moim oczom? Proszę o szybką odpowiedź.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-27, 12:32   #2
Evoonya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-06
Wiadomości: 223
GG do Evoonya
Re: Opalanie na solarium

Reakcje sa indywidualne. Jesli lampy byly silne, a Tobie w dodatku zdarzylo sie otwierac slepia - mogles sobie oczy uszkodzic. Masz jakies niepokojace objawy?

A tak przy okazii - znane jest Ci pojecie "samoopalacza"? Nie niszczy oczu i nie dostaje sie od niego czerniaka [img]icons/icon12.gif[/img]
Evoonya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 09:54   #3
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
okulary do solarium, ochrona oczu w solarium ?

chciałam się zapytać jak to jest z tymi okularami w solarium ... czy rzeczywiście są niezbędne i co się może stać gdy się ich nie używa ? I czy ryzyko popsucia oczków jest wielkie ? moja siostra cioteczna odraziła mi okularki (sama się opala w solarium od dwóch lat) ,powiedziała ,że jak się założy takie okularki to zostaje po nich biały ślad ( np. powieki nie będą opalone ) ... siostrzyczka ma czasem zdolności do drobnych kłamstewek i dlatego musze się spytać fachowca...a może któraś z dziewcząt zna odpowiedź ? buziaczki
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:14   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: okularki do solarium ? :/

Jeśli opalasz się w solarium to MUSISZ zabezpieczyć oczy okularami ochronnymi, wybór okularków jest duży , są takie małe łezki ,które zasłaniają tylko powiekę , ostatnio pojawiły się okularki jednorazowe :Wink-Ease , jak podaje dystrybutor tych okularków:
wykonane są z folii, którą składa się w kształt stożka a następnie stożek przykleja się do górnej i dolnej powieki , można przez te okularki patrzeć, nie spadają z oczu nawet przy intensywnie ustawionej wentylacji, nie pozostawiają nieopalonych śladów na skroniach i nosie, zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.
Okularki "łezki" wyglądają podobnie - są wykonane z tworzywa sztucznego chroniącego przed UV i także zakrywają tylko powiekę.
Powieka chroni oko tylko w 25% , opalanie w solarium bez ochrony oczu może doprowadzić do trwałego uszkodzenia wzroku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tmp056.jpg (58,8 KB, 38 załadowań)
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 15:07   #5
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Bez ochrony oczu na solarium

Dziewczyny dzis bylam na solarium pierwszy raz (wczesniej jakos nie czulam potrzeby) i po prostu zapomnialam o oczach Nawet ich nie zamknelam nie wiem jakos po prostu zapomnialam, to swiatlo mnie raczej nie razilo i stalam sobie z otwarymi oczami przez jakies 3 minuty :/
czy cos mi grozi? bo kolezanki strasznie mnie nastraszyly
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 15:20   #6
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

Solarium bardzo szkodzi tak delikatnej skórze wokół oczu jak i samym oczom - dlatego KONIECZNIE w solarium zakładaj okulary ochronne, nawet samo zamknięcie powiek nie wystarczy. Cóż, 3 minuty to nie wieczność, nic Ci nie będzie ale nigdy wiecej tak nie rób!
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 16:24   #7
Martini:)
Raczkowanie
 
Avatar Martini:)
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 496
GG do Martini:)
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

Spokojnie, bez paniki!!! Przez 3 minuty nic sie nie stało... warto pamietac, zeby na przyszłośc chronić, zarówno oczka jak i skore w okol nich.. dlatego te "okularki" trzeba miec na sobie, za kazdym razem!!!
__________________
solo quedate en silencio...
Martini:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-25, 16:26   #8
wiatr86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 600
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

tez slyszałam o okularach,ze sie powinno zaklaadc za kazdym razem,ale ja nigdy ich nie mialam a na solarium bylam kilkanascie razy;/ na razie mi sie nic nie stalo,zobaczymy jak dlugo...
wiatr86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-25, 22:18   #9
dzasmina
Raczkowanie
 
Avatar dzasmina
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 371
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

Nie wszystkie solaria dbają o swoje klientki i często albo tych okularków nie ma, albo są poniszczone (częsty przypadek to brak sznureczka, więc dwa samotne szkiełka pozostają) i nieświadome dziewczyny narażają się na kurze łapki w przyszłości. Samej zdarzyło mi się kilka razy bez ochrony opalać, ale wole tego nie praktykować częściej:P
dzasmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 09:34   #10
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

Zmarszczki zmarszczkami.... mało istotne... Ważniejsze, że wzrok niszczy. Ochrona UV dla skóry jest mniej ważna jak dla oczu ! Wzrok jest jeden i na zawsze, jak się go straci to kremy nie pomogą. Dlatego ważne jest zakładnie okularów. Nawet ważniejsze niż jakieś tam filtry.
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 12:50   #11
blue18
Raczkowanie
 
Avatar blue18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 160
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

zgadzam sie z miiee. bez okularow w solarium ? ekhmm..
ja bym chyba nie wytrzymala..
ja jesli juz chodze to tylko na lozeczko.. i nie wyobrazam sobie byc zamknieta w czyms takim... i gapic sie przez 10min (bo na tyle zwykle chodze) w to swiatlo.. Boshhh masakra
nigdy wiecej tak nie rob dziewczyno !
blue18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-27, 23:00   #12
tak-po-prostu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 052
Dot.: Bez ochrony oczu na solarium

no spoko po prostu zapomnialam :/
teraz juz tak nie bede robic chcialam sie tylko szybko dowiedziec czy cos mi grozi.
dziekuje za odpowiedz
w tym solarium o wiekszosc mnie zapytali czy mam jakies alergie, czy biore leki itd. powiadomili ze mam zmyc makijaz i takie tam rozne ale o okularach ani o oczach ani slowa.
tak-po-prostu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.