30 na karku,jakie kremy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-02, 11:35   #1
Monikaaleksandra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 30

30 lat i matowanie?


Już chyba najwyższyc zas zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe, a tymczasem moja skróra jest mieszana i domaga się matowania w dzień? Czy można na krem przeciwzmarszczkowy stosować krem matujący? Jakiego kremu używać na noc, by cery nie "przetłuścić", ale jednocześnie dobrze ją odżywić?
Teraz, w wieku 30 lat podobno należy stosować kosmetyki z retinolem a nie kremy matujące, więc jak "wytłumaczyć" to mojej mieszanej skórze?
Monikaaleksandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 11:41   #2
balbinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 1
Re: 30 lat i matowanie?

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Ja też mam trzydziechę na karku i matuję i nawilżam i ścieram i matuję i nawilżam i tak w kółko. Metryka papierowa nie ma zmnaczenia, tylko to, ile lat ma Twoja skóra.
Pozdrawiam.
balbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 12:10   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: 30 lat i matowanie?

sama najlepiej wiesz czego potrzebuje twoja skora.matuj ja ,jesli tego potrzebuje i uzywaj kremow na dzien matujacych,a na noc odzywczych.Mozesz zreszta to polaczyc, bo wiele firm ma w swojej ofercie kremy antyzmarszcz.+matujace.po wodzenia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 12:23   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: 30 lat i matowanie?

Dziewczyny ...nie straszcie mnie! Mam 29 lat i uważam, że jeszcze chyba za wcześnie stosować kremy przeciwzmarszczkowe.Moja skóra jest mieszana z tłustawą strefą T, nie jest wrażliwa. Nie widzę zmarszczek, czasem mimiczne na czole..ale to wszystko.Czy naprawdę profilaktycznie juz powinnam stosowac specyfiki z retinolem?kolagenem? Myślałam,że czeka mnie to za jakieś 4-5 lat.Pozdrawiam.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-09-02, 13:10   #5
AnetaAN
Rozeznanie
 
Avatar AnetaAN
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: Bratyslawa
Wiadomości: 533
GG do AnetaAN Send a message via Skype™ to AnetaAN
Re: 30 lat i matowanie?

Ja również nieuchronnie zbliżam się do tego magicznego wieku, a problem mam ten sam. Próbuję z nim "walczyć" na różne sposoby, oczywiście z różnym też skutkiem [img]icons/icon12.gif[/img]
Ostatnimi czasy mocno tutaj płakałam, że z oczyskami coś nie tak. Cudowałam, kremowałam, zmywałam, malowałam, aż wreszcie podreptałam do okulisty. Wyrok: tłusta maść na oczyska i NO MAKE-UP przez 2 tygodnie! Efekt: po paskudnych plamach, opuchliźnie i dużej części zmarszczek mimicznych (sic.!) ani śladu. Skóra mięciutka, nawilżona - zupełnie jak nowa. A jeśli chodzi o pielęgnację ... żel ze świetlikiem firmy Flos-Lek ...
Za to resztę twarzy traktuję n a dzień fluidem mocno matującym, a na noc "zarzucam" TT Clinique + RetiC Vichy, a rano paszczka jest gładka i różowiutka.
Podsumowując : oczyska chyba mam sporo "młodsze" niż resztę paszczy [img]icons/icon12.gif[/img]
Rozumiecie coś z tego ???
__________________
Aneta
AnetaAN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-18, 14:50   #6
m.sousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 16
30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

Nigdy nie uzywalalam gorliwie kremow(naprawde), odkad pamietam mylam twarz mydlem (bambino)i kranowka, czasem mleczkiem i bylo ok. Nie mialam zadnych problemow z cerą(mieszana ale bez tradziku).
Po rocznych wakacjach w tropikalnym klimacie porobily mi sie przebarwienia, z ktorymi walcze od wielu miesiecy (drula i wysokie filtry).Poza tym od niedawna obserwuje objawy starzenia sie skory (zmarszczek nie mam ale cera jest zszarzala i bardziej wiotka). Co z tym? Kwasy, Retin A,od czego zacząc? Czy moglaby mi Pani nakreslic ramowy plan dobowy dla twarzy(demakijaz, pielegnacja,parafarmaceut yki)? Bylabym b.wdzieczna, bo zupelnie sie w tych wszystkich informacjach pogubilam. Mysle ze skorzysta na tym wiele innych 30stolatek
Pozdrawiam i z gory dziekuje.
Ps.: Uprzedzam ze o wplywie diety wiem i staram sie z calych sil
m.sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 09:41   #7
m.sousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 16
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

up
m.sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-19, 10:00   #8
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

Dopóki nikt się nie odezwie z fachowców, podsyłam wątek. http://www.wizaz.pl/basia_kosmetyki_a_wiek.php Może coś Ci się rozjaśni. Pozdrawiam!
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 10:01   #9
Basia_K
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 198
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

Aha, dla jasności, to nie ja jestem autorką tekstu, już mnie pomylono z Basią Kwiatkowską
Basia_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-19, 12:44   #10
m.sousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 16
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

no tak, ale ja wiem ze nawet niemetrykalnie mam cere 30 letnia a moze nawet troche starszą...na pewno nie wrazliwą, na pewno nie bardzo problematyczną, po prostu starzejącą się (wiotczenie i przebarwienia)wiec chce tylko wiedziec od czego zaczac...krok po kroku.
kremow z filtrami (100) uzywam codziennie,na noc krem dla skory dojrzalej (bez podraznien ale i efektu)...a co poza tym? czy glico A plus odzywczy, czy reaczej odpuscic sobie kwasy i od razu zaaplikowac retin A?
czas nagli bo kuracje trzeba przeprowadzic jesienia...
m.sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 08:56   #11
m.sousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 16
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

czy juz nikt nie pomoze starszej pani?
m.sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-21, 10:03   #12
lumiaa
Rozeznanie
 
Avatar lumiaa
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: totutotam
Wiadomości: 638
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

30 jeszcze przede mną ale mialam nieco podobny problem do Twojego po lecie w upalnej Turcji...na szczęście stosowałam wysokie filtry i przebarwienia mi sie nie porobiły ale cera bardzo zszarzała zgrubiała wysuszyła/przetłuściła jednym słowem wyglądała okropnie (już się chyba NIGDY nie będe opalać)myślę że dalsze postępowanie zależy od faktycznego stanu Twojej cery i tego jak duże masz wiadomości o jej pielęgnacji - jeżeli dotychczas stosowałaś tylko mydło - jak napisałaś - to obawiam się że nieco czasu "przegapiłaś" i teraz nie będzie łatwo - ale nie martw się, cera jest jeszcze młoda zregeneruje sie na pewno...więc byc może najlepszym rozwiązaniem będzie na początku zafundowanie sobie intensywnej kuracji odżywczo - nawilżająco -odmładzającej u prosesjonalistów w gabinecie, kilka zabiegów powinno nieco ulepszyć sprawę, ja tak zrobiłam i nie żałuję. Jednocześie starałam sie względnie unikać wody do oczyszcania buzi(Phytożel)zaczęłąm stosować na noc łagodny kremik z kwasami LRP EffeclarK a na to krem odżywczy na noc. Rano Phytożel ewetualnie tonik i kremik nawilżający + filtr. Kremik pod oczy obowiązkowo. Raz/dwa razy na tydzień maseczka oczyszcająca Erisa i maska nawilżająca z wyciągiem różanym Dermiki w saszetce.Raz na tydzień łagodny peeling. Po około 1,5 miesiąca widzę zasadniczą poprawę i ZDECYDOWANĄ różnicę.
Chyba bałabym się od razu wytaczac taką "ciężką artlerię" jak retinoidy ale skonsultuj to najpierw z kimś koniecznie żeby sobie nie zaszkodzić...nie wiem r=tez jak by zareagowała twoja cera na większe stężenie kwasów jeśli wcześniej ich nie stosowałaś...acha tak sobie myślę że może te objawy które opisujesz-wiotczenie,przebarwienia- to bardziej efekty niefortunnego opalania (fotostarzenie)i wcześniejszego braku odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych niż typowego starzenia, na to jeszcze sporo za wcześnie życze powodzenia cierpliwości...i powodzenia
lumiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 10:58   #13
m.sousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 16
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

hmmm....pewnie masz rację...z ta pielegnacją mydłem nie bylo tak zle, czasem zrywami stosowalam jakies kremy i maseczki, nieczesto, co moze sie oplacilo, bo nie mam alergii, uczulen na kremy itp...utkwił mi w pamieci wywiad z grazyna wolszczak ktora jest piekna pania po 4Ostce, a jak sama twierdzi do 30 roku zycia w ogole nie uzywala kosmetykow pielegnacyjnych...
wracajac do tematu: poza wszystkim okresowo smarowalam twarz sokiem cytrynowym (co dawalo niezłe efekty, niestety prawdopodobnie przysporzylo mi przebarwien w tropikach)...swoją droga ciekawe jak to jest z tą cytryną, też ladnie zluszcza skore (pamietam jak na poczatku luszczyla sie na skrzydelkach nosa, ale potem zero podraznien),poza tym wybiela, no i witamina C 9szybko sie utelnia ale zawsze troche zostaje)...a nikt jej nie poleca zamiast kremow z kwasami...
dziekuje za wypowiedź
pozdrawiam
m.sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 18:30   #14
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

Sama jestem trzydziestoletnią posiadaczką lekko wiotczejącej skóry( tak się starzeję) bo zmarszczek nie mam, ale muszę powiedzieć że nie wierzę że jakokolwiek krem na to pomoże, żaden krem nie działa tak głęboko w skórze, już prędzej wygładzą ci się powierzchowne zmarszczki.Krem liftingujacy moze tez napiąć chwilowo skórę, ale to wszystko. Ważniejsze jest zdrowe odżywianie, podobno dobry wpływ mają też masaże i to jest to co zamierzam przetestować u kosmetyczki.
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 23:09   #15
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

Dla mieszanej cery do mycia najlepszy będzie delikatny żel ,nie myj twarzy mydłem gdyż to może powodować jej przesuszenie i podrażnienie.Koniecznie krem pod oczy -wybieraj przeciwzmarszczkowe i raczej kremy nie żele.Na noc krem o działaniu odżywczym -przeciwzmarszkowy ,na dzień może być lżejszy ,delikatniejszy ,ale koniecznie z filtrami UV,rób systematycznie peeling, nakładaj maseczki na twarz ,szyję i dekolt.Jesli zabiegi w domu nie pomagają wybierz się do kosmetyczki - bardzo polecam peeling ultradźwiękowy , masaż liftingujący Norel ,wszelkiego typu zabiegi odżywcze,nawilżające ,regenerujące. Po kilku zabiegach zauważysz ,że Twoja cera jest ładniejsza.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 08:22   #16
m.sousa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 16
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

a co z glico A i retin a? przez pania basie kwiatkowska byl polecany juz od 30 roku zycia zwlaszcza dla cery fotostarzejacej sie....tymczasem pani pani beato nie wymienia ani preparatow o lzejszym stezeniu kwasow ani kremow z retinolem...czy to oznacza ze nie powinnam ich stosowac?
pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
m.sousa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 08:28   #17
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: 30 lat minęło (Do Pani Beaty albo Basi)

przepraszam,że moja odpowiedź nie była taka bardzo szczegółowa ,zwykle unikam podawania konkretnych nazw kosmetyków - najlepiej znam te na których pracuje i nie chciałabym aby posądzono mnie o nadmierne reklamowanie tych właśnie kosmetyków.
Oczywiście 30-latka może i powinna stosować kosmetyki z retinolem ,z kwasami jeśli skóra dobrze je toleruje, ja zwróciłabym się także w strone zapomnianych trochę ceramidów.
I bardzo proszę nie zwracaj się do mnie przez "pani" - ja też już za chwilę będę 30-latką.
Pozdrawiam
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-06, 20:28   #18
olka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 5
30 lat i co dalej?

Mam problemy z właściwą pielęgnacją mojej cery: Mam 30 lat, cera jest wrażliwa, z tendecją do rozszerzania się naczyń krwionośnych , na policzkach mam jakieś chrostki, które pojawiają sie napadowo ale są uciązliwe.Aha, cera jest mieszana. Aktualnie uzywam na noc olay "total effects", na dzień Loreala na zmarszczki mimiczne. Generalnie nie jestem zachwycona efektami. Zastanawiałam sie nad kremem Neostrata Bionic Cream, jest dosc drogi ale jestem sklonna ewentualnie...zastanawiam sie tez czy w przypadku mojej cery wskazane jest stosowanie kwasów w kremach i zluszcanie. Jezeli tak, to jakiego kremu moglabym używać?

z gory dziekuje
olka74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-06, 21:16   #19
ceyda
Raczkowanie
 
Avatar ceyda
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 328
Re: 30 lat i co dalej?

moim zdaniem kwaski sa super na rózne problemy.W Twoim przypadku dla zbalansowania skóry- skoro masz mieszaną- zbalansowac wydzielanie łoju w miejscach tłustych, a w suchych partiach- nawilzyc.To dadzą Ci kwasy.Jedyne dobre 11% jakie znam to z Neoglis.Mozesz je kupic u kosmetyczki.Stosowanie tylko na noc.I nie wolno sie opalac.A na naczynka jakis kremik z vit C- uczszelnia naczynia krwionosne i rozjasnia.I czywiscie obowiązkowo na dzien krem z filtrem powyżej 30 SPF- przeciwdzialanie fotostarzeniu skory.pozdrawiam
ceyda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-08, 08:33   #20
Sonika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 231
Re: 30 lat i co dalej?

Wydaje mi się, że kwasy nie są dobrym pomysłem dla cery naczynkowej.Propozycji jednak dla pielęgnacji skóry 30-latki, niestety nie mam. Sama borykam się z tym problemem i działam nieco po omacku. Czasami zastanawiam sie nad indywidualną konsultacją u lekarza kosmetologa, jest to jednak w Polsce bardzo rzadka specjalizacja i trudno mi znależć w moim woj. takiego specjalistę. Pozdrawiam serdecznie!
Sonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-08, 14:08   #21
olka74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 5
Re: 30 lat i co dalej?

Kupiłam wczoraj Iwostin , tak tutaj polecany, na noc z witaminami, obudziłam sie rano z plamami((..musiałam łagodzić siemieniem i kremem dla dzieci Alantan..chyba sie zapre i sprobuje przyzwyczaic skóre do niego. Cały czas zastanwiam sie nad tym Bioniciem Neostraty..drogi okropnie, ale może warto..
olka74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 08:58   #22
kate.er
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
30 na karku,jakie kremy?

Witam!
W tym roku dołącze do grona 30Chciałabym porady,jak zadbać o cerę aby jak najdłużej zachowac młode rysy twarzy?Pojawiły sie juz pierwsze zmarszczki mimiczne i chciałabym stosować dobre,sprawdzone kosmetyki aby zniwelować upływ czasu.Mam cerę normalną,nie jest przesuszona,ale żyje w dużym stresie i myślę,ze to ma kluczowy wpływ na mój wygląd.
Proszę o radę jakie kremy będa dla mnie odpowiednie.Obecnie stosuję serię Dermedic Effectival.
Pozdrawiam
kate.er jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-07, 13:21   #23
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: 30 na karku,jakie kremy?

proponuję zajrzeć na forum dla 30tek:
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=24
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 01:21   #24
gemini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
34 lata i,skora mieszana i dylemat

jaki wybrac krem pod oczy na dzien i jaki na noc.prosze o pomoc i z gory dziekuje
gemini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 02:17   #25
gemini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2
Dot.: 34 lata i,skora mieszana i dylemat

dodam jeszcze ze chodzi mi o kremy przeciwzmarszczkowe.
gemini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:02   #26
kosmetyczka1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
30-letia kobieta, ma jasna karnacje cery, cera jest sucha, i luszczaca sie

Mam pytanie: Do gabinetu kosmetycznego zglosila sie 30-letia kobieta, ma jasna karnacje cery, cera jest sucha, i luszczaca sie. miejscami widoczne sa wykwity przymieszkowe i grudkowe, lichenifikacja. prosi o porade jakich moze uzywac kosmetykow, i jak swoja skore pielegnowac w warunkach domowych. proszę o pomoc. i z góry dziekuje za odpowiedz
kosmetyczka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 12:26   #27
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: mam pytanie

To chyba nie ten dział, co?
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 14:45   #28
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: 30-letia kobieta, ma jasna karnacje cery, cera jest sucha, i luszczaca sie

Przesuwam na odpowiedniejsze forum, zmieniam temat na czytelny
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.