Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-03, 18:18   #1
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343

Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)


Kochane wizażanki.
Otóż...
Zależy mi na tym, aby zebrać do kupy informacje dotyczące dbania o cerę dla osób o cerze wrażliwej trądzikowej.
Moja koleżanka z pracy ma córę, która właśnie przechodzi burzliwy okres dojrzewania i rzecz jasna "wysypało" ją.
Chciałabym jej udzielić kilka rad, aby "prawidłowo" dbała o swoją buzię i nie szkodziła jej.
Mam również nadzieję, że z naszego wspólnego podsumowania skorzysta też wiele osób.
Wię ja zacznę, a jeśli coś pominę, to proszę dopisujcie, co wiecie Z góry ślicznie dziękuję za pomoc

1) Do mycia skóry unikać antybakteryjnych mydeł, silnych środków na bazie alkoholu, które mogą podrażnić wrażliwą skórę twarzy. Takie środki stosować na ewentualne zmiany na dekolcie i plecach, gdyż tam skóra jest jak wiadomo mniej wrażliwa, aniżeli na twarzy. Polecam delikatne żele, na bazie wyciągów z ziół, mydełko dla dzieci (Bambino). Myć twarz 2 razy dziennie - zbyt częste mycie narusza barierę hydrolipidową, skóra jeszcze szybciej wtedy się przetłuszcza.

2) Nie wyciskać krostek, wogóle nie "macać" się po twarzy, gdyż bardzo łatwo przenieść bakterie.

3) Unikać grzywki na czoło - przetłuszczające włosy spowodują powstawanie właśnie tam zmian trądzikowych.

4) W miarę często przebierać poszewkę na poduszkę, przecierać komórkę spirytusem - tę część, która ma styczność z twarzą podczas rozmowy.

5) Nie wystawiać skóry zbytnio na słońce, gdyż jeśli nawet początkowo osiągniemy rezultat pozytywny, powróci on do nas z podwójną siłą, gdyż przesuszona słońcem cera zacznie produkować znacznie więcej łoju i zatkane pory gwarantowane - a co za tym idzie zaskórniki, krostki. (to samo dotyczy solarium).

6) Na pojedyńcze wypryski stosować maść cynkową (bądź pastę) - wysusza krostki, działa przeciwzapalnie.

Jeśli chodzi o kremy i maści to nie jestem wgłębiona w temat więc proszę wizażanki w tym miejscu o pomoc
Za wszystkie porady śliczne THANK YOU
Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 03:34   #2
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Ja bym poradzila takze delikatna kuracje zluszczajaca kwasami BHA i filtry 50+ na dzien
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 06:36   #3
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

ja w swoim arsenale kosetyków i specyfików do walki z trądzikiem i pielegnacji skłonnej do nich cery mam:
mazidła, kremy, emulsje:
- Tormentiol, nakłdam na ropne syfki, lub takie które chce wyciągnąć do góry
- maść ichtiolowa, tak jak Tromentiol, też dobrze wyciąga paskudy
- maść cynkowa, podobnie jak Tromentiol, tylko do tego jeszcze wysusza je odrobinę
- emulsja Acne Sulph, ok 4,9zł na bazie z siarki, dobrze się ja zmywa, czasem tylko ona mi pomaga, dobrze podsusza, ale nie mocno, nie podrażnia skóry
- Acnofan, 8zł to mój faworyt w ostatnich czasach, nakładam punktowo, dobrze leczy tradzik, nie wysusza, dobry na wyciśnięte syfki (moja zmora i uzaleznienie), super działa, tubka jest trochę nieporęczna, w ostatniom opakowaniu urwał mi się dziubek, ale przelełam do pojemniczka z apteki, i dzięki temu się nie rozwarstwia
- Adonis Afrodyta, 6zł niestety wysusza, ale w przypadku dużego wulkanu rozdrapanego, czy nie daj Boże wyciśniętego, przykłądam z nim wacik na syfka, niestety ma alkohol więc raz na jakiś czas w kryzysie
- maść Benzacne 5% czy 10% skuteczny, to on pomógł mi sie pozbyć trądziku w takiej wielkości jakiej towarzyszył mi od 13 roku życia, teraz już jest lepiej, niestety był okres kiedy mnie podrażniał, teraz całe szczescie już tak nie jest, i mogę się nim ratować, może wysuszac, trzeba używac z głową, bo to jednak dość mocny specyfik
- Dermaknel, tego nie polecam, podrażnia, jeszcze większe zaczerwienienia, czerwone plamy niż same syfki

Kosmetyki które polecam:
- delikatny tonik Uroda, Melisa
- żel bez SLS do mycia twarzy np. Ziaja Calma, http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...3&postcount=83
- maseczki które służą, Apis, Czarne błoto z Morza Martwego, Apis, Maseczka oczyszczająco-wygładzająca, Garnier z ogórkiem
- lekki krem bez zapychaczy, ja polecam Oceanic, AA Young, Krem antybakteryjny Intensywna pielęgnacja, moje ostatnie odkrycie z wizażu, dobrze robi cerze trądzikowej lekko leczniczy
- w razie wiekszego wysypu ratuję się myciem twarzy mydełkiem siarkowym Barwa, działa i to dosyć zadziwiająco skutecznie i na twarz i na klatke piersiową, plecy, myje nią twarz codzień przez kilka dni, lub co drugi dzień i koniecznie potem przecieram tonikiem i smaruję kremem
- unikanie czestego mycia twarzy wodą, wystarczy 2 razy dziennie rano i wieczorem, dla odświeżenia wystarczy przetrzeć twarz tonikiem
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:15   #4
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Szybciutko napiszę, co polecam:
- Brevoxyl, Brevoxyl i jeszcze raz Brevoxyl - myslalam,ze to cos podobnego do Benzacne, ktory w ogole mi nie pomogl i podchodzilam bardzo sceptycznie, a tu proszę - bardzo pomógł, jednak mocno wysusza i po jakims czasie przestaje tak spektakularnie dzialać ,cena: ok. 20 zł,
- Myło siarkowe - bardzo mocno ściąga, więc do twarzy jeśli już, to od czasu do czasu, ale na plecki codziennie jak najbardziej - bardzo pomoglo moim zapryszczonym plecom, cena: ok. 3 zł,
- Acne-derm - pomaga walczyć z przebarwieniami, ale niestety nie zwalcza ich w 100%, cena: ok. 20 zł,
- Całkiem skuteczny jest też Aknemycin, ale niestety, nie zawsze pomaga, cena: ok. 30 zł.

Pielegnacja:
- Tonik Uroda , cena. ok 6 zł, tonik Benzacne, cena: ok. 17 zł,
- Krem Antybakteryjny Oceanica, cena: ok. 15 zł,
- Kremowy żel do mycia twarzy Clearasil, cena: ok. 13 zł.
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 10:50   #5
kutonaszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 18
Send a message via Skype™ to kutonaszek
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Nie mam trądziku, ale słyszałam różne rady: nie stosować pudru na 'gołą" skore: najpierw krem antybakteryjny dopiero potem kosmetyki albo w ogóle przestawić się na podkłady antybakteryjne. Jak coś wymyślę do dopiszę :P pozdrawiam
kutonaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 11:01   #6
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

ja stosuje mydło siarkowe (codziennie, nie wysusza pod warunkiem ze zaraz po umyciu nim buzi posmarujesz sie kremem nawilzającym) , Acnefan tez sobie chwale , punktowo lub na całą buzie (wedle potrzeb).
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 13:35   #7
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

;]
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-04, 14:06   #8
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

czytałam że twarz należy przemywać wodą mineralną, przegotowaną a nie taką prosto z kranu- zimną !!!
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:36   #9
Mondzia
Zadomowienie
 
Avatar Mondzia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 343
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Dziękuję ślicznie wszystkim za pomoc

Wasze rady na pewno się przydadzą
Mondzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-04, 19:39   #10
mia17str
Raczkowanie
 
Avatar mia17str
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 220
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Ja polecam do przemywania twarzy jak tonikiem kwas borowy. Mi mój dermatolog polecił, a jest bardzo tani (ok.2-3 zł? - opakowanie rozpuszcza się w 1 litrze przegotowanej wody )
A poza tym to nie wiem co polecić, bo mi nie pomógł I Differin, i Skinoren, i antybiotyki..... Szkoda gadać
Pozdrawiam
mia17str jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 11:55   #11
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Mydełko siarkowe baaaardzo dobra rzecz!!!! poza tym ja używam kremu nawilżającego Clean & Clean opodwójnym działaniu na dzień a na noc krem nawilżający, co 2-3 dni robię maseczkę nawilżającą, regularne peelingi, nie dotykam buzi łapskami (chyba że się zapomnę ) no i staram sie nie wyciskać... ale na staraniach zazwyczaj się kończy, hehehe . To by była pielęgnacja, a co do krycia w ciągu dnia to excipial - bardzo fajny podkładzik z apteki, który ma właściwości leczące trądzik.
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 14:46   #12
Cuki07
BAN stały
 
Avatar Cuki07
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 112
Red face Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Witajcie! mam pytanie do kosmetyczki, albo do was dziewczyny... mam 17 lat i jeszcze nie korzystałam z usług kosmetyczki w prawdziym salonie. Nie mam poważnych problemów ze skórą... fakt pojawiają się jakieś zaczerwienienia ,krosty, pryszcze ale jakoś sobie z nimi radze jednak denerwują mnie... i chciałabym mieć czystrzą buźke /robie różne maseczki oczyszczające itp./ jednak słyszałam, że taka wizyta pomaga! Jakie to są zabiegi ja słyszałam o "oczyszczaniu twarzy" najpierw pod wpływem pary a następnie wyciskanie ich?! Napiszcie prosze jakie mogą być zabiegi pielegnacyjne i oczyszczające twarz z pryszczy, wągrów itp. i jak to wychodzi cenowo! Z góry ślicznie dziękuje.... Pozdrawiam
Cuki07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-12, 16:12   #13
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Pomóżcie mi zebrać porady dla trądzikowców dot. dbania o cerę :)

Standardowe oczyszczanie - polega na tym, że kosmetyczka najpierw przygotuje twoją twarz (otworzy pory), a potem zwyczajnie powyciska zaskórniki.
Podobno zabieg powtarzany regularnie co miesiąc pomaga w walce z tradzikiem, skutecznie!

Koszt - różnie. W moim mieście to cena rzędu 45 zł za zabieg.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:34.