Hydromanil - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-26, 09:47   #1
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Question

Hydromanil


Witam
Na wstępie zaznaczę, że dopiero zaczynam moją "mazidłową" przygodę (wciągająceeee...). A więc tak: jestem w posiadaniu hydromanilu i mam pytanie czy mogę wykorzystać go do zrobienia serum z olejem z dzikiej róży (komosy, marchwi) i NMF? Bo w macierzystym przepisie zamiast hydromanilu jest kwas hialorunowy, ale skoro oba mają właściwości nawilżające, to może nie jest tak bardzo istotne którego z nich użyję? Gdzieś na forum czytałam, że hydromanil bardzo się lepi i można go rozcieńczyć, o ile dobrze pamiętam, z wodą destylowaną. A czy mogę rozcieńczać tez np. hydrolatem różanym?

I jeszcze jedno pytanie: dostałam próbki ekstraktu z nasion winogron, protein mleka i kwasu felurowego, czy mogłabym sobie coś fajnego z nich wyprodukować? Bo jakoś nie mam pomysłu do czego mogłabym je wkręcić
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 10:55   #2
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Hydromanil

Ewa, jest cały wątek w Biochemii dotyczący mazidłowych formulacji , po przeczytaniu którego będziesz wiedzieć wszystko, więc nie wiem, czy jest sens coś nowego rozkręcać. Ja też jestem jeszcze "zielona" w tej materii, więc póki co jedynie tam chłonę wiedzę

to link: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126341
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 11:37   #3
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Hydromanil

W tym mazidlowym serum,spokojnie mozesz zastapic kwas hial. hydromanilem,tylko rzeczywiscie moze na poczatku wymieszaj hydromanil z wodą lub hydrolatem 1/1,a potem ew. testuj wieksze ilosci hydromanilu.Bo efekt klejenia i wchlanianie danego skladnika,to naprawde sprawa indywidualna

Proteiny mleka mozesz dodac np. do gotowego szamponu w ilosci 3-5%,w zaleznosci od rodzaju i kondycji wlosow.Albo dodawac do gotowej maseczki.

Kwas ferulowy stabilizuje serum z wit.C,przedluza dzialanie kwasu l-askorbinowego + zapewnie dodatkową ochrone przed UV (rozpuszczalny tylko w alkoholu ,stosujesz w ilosci 0,5% do 1%,przy czym 1% moze juz podrazniać).Stosujac kwas ferulowy nie musisz robic nowego serum co tydzien,tylko spokojnie te 3 tygodnie sobie polezy.Podobno przedluza dzialanie nawet o kilka miesiecy,ale wydaje mi sie,ze lepiej nie ryzykowac,a okres 3 tygodni to i tak dlugo,na wykorzystanie 10-15 ml. serum

Musze wreszcie sie wziac za przepisy
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 13:11   #4
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Hydromanil

Thanatosie czyli nie mogę się pozbyć z serumz wit c i kwasem f. alkoholu? mam cere naczynkową wiec jego dodatek sprawia mi pewne klopoty robie serum tylko z wody rózanej, kwasu ask. i felurowego i glikolu propylenowego czy moge tak czy jednak mam dodac alkohol a jesli tak to jaki procent? W sumie dziwi mnie to troche bo kwas bez problemu rozpuscil mi sie w ostatnim serum do ktorego nie dodalam anwet odrobiny alkocholu, fakt ze dopiero przez noc wszystkie farfocle sie rozpuscily ale jednak, obecnie nie mam w serum zadnych nierozpuszczonych drobinek.
Pozdrawiam
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 13:51   #5
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Hydromanil

Z tego co pisało parę osób na LU,czesciowo rozpuszcza sie on w glikolu i w glicerynie.Wiec jesli ktos nie toleruje alkoholu etylowego ,moze probówac z glikolem Poza tym sam glikol tez częsciowo stabilizuje wit. C , o ile dobrze pamiętam to już przy 5%.Tylko,że znowu ja glikolu unikam jak ognia i wole etanol
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-26, 17:53   #6
Ewa_20
Raczkowanie
 
Avatar Ewa_20
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 67
Dot.: Hydromanil

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Ewa, jest cały wątek w Biochemii dotyczący mazidłowych formulacji , po przeczytaniu którego będziesz wiedzieć wszystko, więc nie wiem, czy jest sens coś nowego rozkręcać. Ja też jestem jeszcze "zielona" w tej materii, więc póki co jedynie tam chłonę wiedzę

to link: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=126341
Wiem, wiem przeczytałam sporą część tego wątku już jakiś czas temu i czytam sobie nadal, ale nie znalazłam tam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, więc założyłam nowy


Thanatos - dzięki za wskazówki
Ewa_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 09:49   #7
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Hydromanil

Hydromanil jest ok, 100 razy lepszy od HA. Ja się z HA pożegnałam już dawno, bo nie widziałam żadnych efektów działania, a z Hydromanilem jest zupełnie inaczej, czuć i widać jego działanie.

Kwas H działał u mnie tylko chwilę, że niby twarz gładsza a potem zero jakichkolwiek efektów działania, ani nie nawilżał szczególnie ani nic nie zrobił z cerą dobrego.

Edytowane przez justina1985
Czas edycji: 2012-02-11 o 09:50
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.