Początkująca w makijażu proszę o pomoc ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-06, 17:42   #1
VanillaGirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 144
Thumbs down

Początkująca w makijażu proszę o pomoc !


Hej dziewczyny!

Chciałabym zacząć się malować ale kompletnie się na tym nie znam! Owszem,czasami się maluję ale tylko tusz i błyszczyk,co zajmuje mi jakieś 2 minuty więc nie wygląda to dobrze. Nie znam podstawowych zasad makijażu,może mi coś podpowiecie? Jakie kosmetyki polecacie? Może jakaś kolejność co trzeba robić na pierwszy rzut? Jak podkreślić oczy? Wiem,jest tu dużo wątków ale one raczej są przeznaczone dla zaawansowanych w tych tematach dziewczyn...Ja na razie posiadam tylko pełny kuferek kosmetyków i za nic umiejętności. proszę o odpowiedzi,z góry dzięki
VanillaGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 19:26   #2
Noc(nik)
Zadomowienie
 
Avatar Noc(nik)
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Polska
Wiadomości: 1 241
Dot.: Początkująca w makijażu proszę o pomoc !

Podpinam się
Noc(nik) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 19:30   #3
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Początkująca w makijażu proszę o pomoc !

to chyba wątek na "wizażystkę"?

ale generalnie rzecz ujmując trzeba próbować, próbować i próbować - sama zobaczysz w czym Ci najładniej

jedyna zasada, którą według mnie warto przestrzegać to "lepiej za mało niż za dużo"

co do kolejności tez nie ma żadnych zasad, ale ja zwykle robie tak:
1. baza na powieki i na buzię
2. cienie
3. tusz
4. korektor pod oczy (ew na podkład)
5. podkład
6. puder
7. róż lub brązer na policzki (ew jakiś rozświetlacz na kości policzkowe)

oczywiście można najpierw podkład i puder a potem oczy, ale żadnych sztywnych reguł nie ma - jak się da podkład i puder przed oczami to potem łatwo usunąć osypane cienie pędzlem, a jak robisz oczy przed podkładem to można umyć normalnie osypane cienie, ale mi się łatwo strzepuje ewentualne osypania także z samej bazy, a podczas makijażu oka baza się spokojnie "wiąże" ze skórą

ale każdy ma i tak swoje sposoby
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 20:13   #4
n@ta
Rozeznanie
 
Avatar n@ta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Dolina Zielonego Bakłażana
Wiadomości: 800
GG do n@ta
Dot.: Początkująca w makijażu proszę o pomoc !

Dziewczyny pamiętajcie, że im puźniej zaczniecie sie pacyfikować tym lepiej.
Więc jeśli nie ma jakiejś solidnej potrzeby(typu -tragiczny kolorytcery, rzadkie rzęsy) to zwlekajcie ile możecie.
Warto się nad tym zastanowić czy naprawde warto, zanim przeczytasz resztę.
A najlepiej byłoby żebyś te wszystkie porady wcielała w czyn tylko na jakieś większe wyjścia.
A jeśli bardzo Ci zalezy to napisz w jakie kosmetyki jest wyposażony twój kuferek.
Na początek przygody najlepiej zacząć od jakiegośc lekkiego (najlepiej!)kremu koloryzującego lub ostatecznie lekkiego podkładu.Im mniej kosmetyków, tym lepiej.A jeśli nie macie problemów z cerą to najlepiej tylko antybakteryjny krem matujący i nie męczyć buzi( a podkłąd tylko na wielkie wyjścia).Jeśli chodzi o konkretne kosmetyki to niezastąpione jest oczywiśćie KWC(pierwsza zakładka na wizaz.pl, tuż obok zakładki 'forum').Wystarczy wybrać odpowiednią kategrię i szperać do woli.Prawie każda seria antytrądzikowa ma krem koloryzujący(tonujący) w swojej ofercie.Poczytaj opinie i wybierz ten, który będzie ci odpowiedał.Jeśli chodzi o lekki podkład to osobiście moge polecić dream matt musse Maybellina( jezusie...jak to się pisze?), jeśli nie masz suchych skórek na twarzy.Dalej przydałby się tusz do rzęs( na początek także z wyżej wymienionej firmy:w miarę tani turbo boost i naprawdę tani, a kultowy-w różowym opakowaniu z pistacjowa nakrędką).Następnie oczka- tutaj już próbować ,czytać, mazać, mazać, mazać ile wlezie-żeby znaleźć coś dla siebie.Pomocne przy nauce mogą być "step by step" z forum "moje makijaże"-dziewczyny "krok po kroku" pokazują jak wykonać dany makijaż i tam właśnie można podpatrzeć różne 'style" malowania oka.Na finisz coś na usta-ale w obsłudze błyszczyków, myslę że nie potrzebujesz instrukcji.
Z twojego profilu wyczytałam ile masz lat i myśle że wątki typu:pudry, róże, brązery, bazy itp narazie mogą poczekać.Nie obejdzie się bez "treningu" w domu.Każdy makijaż to rzecz indywidualna, musisz sobie "wymalować" swoje własne reguły.

Pozdrawiam.!
__________________
d a nc e
n@ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-06, 20:15   #5
n@ta
Rozeznanie
 
Avatar n@ta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Dolina Zielonego Bakłażana
Wiadomości: 800
GG do n@ta
Dot.: Początkująca w makijażu proszę o pomoc !

Link do KWC:http://www.wizaz.pl/kosmetyki/
Link do "stepów':http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=157928 (teria,którą chciałaś poznać ,tyleże wcielona w czyn)

Miłego buszowania!
__________________
d a nc e
n@ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.