CLINIQUE----bardzo dziwny efekt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-01, 23:27   #1
mania1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 141
Unhappy

CLINIQUE----bardzo dziwny efekt


Witam ,

mam pytanie , bo uzywam od kilki dni , Clinique ten 3 etapowy do skory meiszanej w strone tlustej czyli (mieszana i normalna na policzkach) neiwiem czy ktora z was uzywala.
moj stan skory bardzo sie poprafil po zaledwie kilki dniach .

ale problem ktory mam to to , ze po uzyciu czuje efekt sztywnosci , i mam niby gladka skore ale ejst ona taka nie przyjemnie szorstka i taki efekt zciagniecia (nie dobry) ze nie przyjemnie jest mi ruszac twarza , bo jest jakby znieruchomiala.... A jak ruszam to jak by jakas warstwa sie odrywala od siebie.

wiecie moze o co chodzi?
pozdrawiam
mania1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 05:10   #2
merczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Fribourg
Wiadomości: 455
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Tez mam cere mieszana i znam to uczucie, zazwyczaj mam tak po zastosowaniu maseczek oczaszczajacych. Mi zazwyczaj na uczucie sciagniecia na twarzy pomaga beztluszczowy krem nawilzajacy, czasami jak uczucie sciagniecia jest naprawde duze, nakladam podwojnie i jest ok.
merczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 08:38   #3
madziamkk
Raczkowanie
 
Avatar madziamkk
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 268
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Ja tez zawsze mialam problem z dobraniem kremu do twarzy. Ale wybralam sie raz do kosmetyczki, ktora mi odpowiednio doradzila co lubi moja skora a czego nie lubi i nie toleruje... Jestem bardzo zadowolona.
madziamkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:10   #4
mania1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 141
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

tylko ze to jest komplet taki : zel , tonik i krem.
krem ma bardzpo dziwny efekt bo skore nawilaza tylko ta pierwsza powierzchnie , moze to o to chodzi. bo chce to dalej uzywac bo moj stan skory jest swietny. czyli mam uzywac dodatkowego kremu? tez mam 15 lat to moze dla tego , ze jest to przeznaczone do starszej skory zeby naciagnac?
mania1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 13:55   #5
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Dziewczyny może po prostu ten zestaw jest dla Was za mocny?
Sama zdecydowałam się kiedyś na zestaw 3 i działał właśnie w ten sposób, że twarz była nieprzyjemnie ściągnięta Zmieniłam na 2, działa tak samo, ale jest o wiele łagodniejsza.
Drugie moje przypuszczenie to to, że może za bardzo trzecie twarz tonikiem? On jest dość agresywny, mocno złuszcza i nie można z nim przesadzać, producent nawet pisze, żeby nie przecierać tego samego miejsca dwa razy.
Poza tym wydaje mi się, że ten żel dołączony do zestawu nie może zastąpić kremu bo jest zwyczajnie za lekki i tak jak mówisz nawilża tylko najbardziej zewnętrzne warstwy skóry.

Spróbuj najpierw nakładać dodatkowy, mocno nawilżający krem i nie trzeć tonikiem. Jeśli to nie pomoże to przerzuć się na zestaw z mniejszą cyferką
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 14:16   #6
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Zgadzam się z poprzedniczką. Także używam trzech kroków Clinique. Pamiętaj o zasadach, które sugeruje sam producent:
- dobierz najdelikatniejszy dla twoje cery tonik (ja mam mieszaną i używam nr 2)
- nie przecieraj twarzy tonikiem dwa razy w tym samym miejscu
- 3 krok - czyli DDML lub DDMG to nie jest samodzielny krem nawilżający! Na niego należy nakładać jeszcze innym krem. DDML/G ma za działanie tylko lekko nawilżyć skórę, nie przetłuszczać jej oraz chronić ją przed czynnikami zewnętrznymi.
To uczucie ściągnięcia, które masz jest wynikiem przesuszenia cery. Polecam Ci chociażby krem Nivea Soft, nie zapcha Ci porów, a dobrze nawilży. Chociaż ja zawsze używam kremów z filtrami na dzień.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 15:26   #7
mania1994
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 141
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

o to dzikeuje bardzo! bardzo pomoglyscie mi!
a powiedzcie jeszcze czy ta 2 dobrze dziala?
najbardziej mnie denerwuje ten taki alla zel na koniec, bo nic nie robi a tylko jest skora sztucznie gladka, ale jak nie bede go uzywacx to nie bedzie efektu?
mania1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-02, 15:30   #8
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

moim zdaniem 2 jest tak samo skuteczna jak 3, tylko delikatniejsza dla mieszanej skóry
ja byłam średniozadowolona z mydła (krok 1), a ten żel po jakimś czasie też okazał się słaby i teraz używam tylko toniku, bo jest fanastyczny i jest ok Działanie takie samo. A krem i żel do mycia twarzy mam inne.

Myślę że to taki chwyt marketingowy z tym, że trzeba jednocześnie stosować wszystkie trzy
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:37   #9
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Moim zdaniem 2 jest najlepsza, bo nie podrażnia, a pięknie oczyszcza cerę. Zgadzam się, że nie trzeba używać wszystkich 3 kosmetyków dla uzyskania dobrego efektu. Ja nie używam mydełka, bo nie wolę inne. Natomiast DDMG używam, gdyż bardzo dobrze mi służy.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:56   #10
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Może po prostu DDMG za malo nawilza Ci skore i olepszy bylby DDML(ktory można stosowac także pod oczy),ogolnie nie wiem w jakim wieku jestes,ale DDMG/L mozna stosowac jako taka baze pod krem przeciwzmarszczkowy.
uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 22:39   #11
milka894
Rozeznanie
 
Avatar milka894
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 566
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Cytat:
Napisane przez noseknosek Pokaż wiadomość
moim zdaniem 2 jest tak samo skuteczna jak 3, tylko delikatniejsza dla mieszanej skóry
ja byłam średniozadowolona z mydła (krok 1), a ten żel po jakimś czasie też okazał się słaby i teraz używam tylko toniku, bo jest fanastyczny i jest ok Działanie takie samo. A krem i żel do mycia twarzy mam inne.

Myślę że to taki chwyt marketingowy z tym, że trzeba jednocześnie stosować wszystkie trzy

Dziewczyny, będę bronic jak lwica mojego kochanego Clinique'a,więc wybaczcie,że się wymądrzam

1. 3 kroki są zestawem pielęgacyjnym, który działa jedynie stosowany w komplecie.
2. Mydełko stosujemy po demakijażu, nie zamiast! Ma ono za zadanie zmiękczyć martwy naskórek, usunąć RESZTKĘ makijażu i przygotować do kroku nr 2.
3. Claryfing Lotion to NIE JEST TONIK, tylko płyn rozświetlający,złuszczają cy martwy naskórek-usuwa dogłębne zanieczyszczenia i działa antybakteryjnie.
4. Absolutnie NIE WOLNO pocierać krokiem nr 2 dwa razy tego samego miejsca
5. DDML/DDMG służy po to, by wyrównać barierę lipidowo-tłuszczową i przygotować do kolejnego zabiegu pielęgnacyjnego (czyt. nałożenia kremu).
6. Stosowanie 3 kroków zwiększa działanie pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych o 60%


MANIA1994, spróbuj kochana zestawu dla typu 2-tak jak dziewczyny pisały, wydaje się,że lepszy będzie dla Ciebie DDML. Krok nr 2 dla II też działa na skórę przetłuszczającą się A powiedz mi, czy łatwo się opalasz?

Edytowane przez milka894
Czas edycji: 2009-04-01 o 22:40
milka894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-24, 12:26   #12
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

odświeżam temat bo mam podobny problem

Chciałam Was zapytać co sądzicie o Clinique 3 kroki? I czy moja reakcja jest normalna?

U mnie oczywiście zaczęło się od próbek.
Stwierdziłam pewnego pięknego dnia że wypróbuję cały zestaw (mam liquid facial soap mild, clarifying lotion 2 orar DDML)
mydełko super, ale zdziwiłam się bardzo jak przeszłam do toniku sama nie wiem co o nim myśleć!!!
wywołał on na mojej twarzy pieczenie, mimo że nakładałam go bardzo delikatnie i w małych ilościach. spojrzałam w skład a tam na pierwszym miejscu alkohol przestraszyłam się, ale trudno nałożyłam DDML, w ciągu kilku minut pieczenie przeszło w szczypanie i ustąpiło, a potem spojrzałam na swoją buźkę i zaniemówiłam.
Normalnie skóra jak nowo narodzona

Tylko strasznie mnie nurtuje kwestia owego toniku... czy to nie jest w jakiś sposób szkodliwe dla skóry, a jeżeli nie, jak często się powinno go używać żeby nie zrobić sobie krzywdy? podoba mi się efekt, jestem skłonna kupić sobie całt zestaw ale chcę mieć pewność że na dłuższą metę sobie tym nie zaszkodzę...

czy ktróaś z Was miała do czynienia z nim / albo innymi tonikami złuszczającymi i mogłaby mnie oświecić?
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 22:49   #13
uzunia
Wtajemniczenie
 
Avatar uzunia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 016
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Po pierwsze to nie tonik a płyn zluszczający.Tonik ma za zadanie zneutralizowac pH skory natomiast plyn z Clinique usuwaja obumarly naskorek.
Ktorego systemu uzywalas? Byc moze jest zle dobrany do skory albo po prostu masz wariant nr 2 z fioletowym plynem,ktory w skladzie zawiera mentol .Stad efekt.
Alkoholu w skladzie nie masz sie co obawiac.W kosmetykach tak naprawde wystepuja ioosci nie szkodzace w skorze w dodatku ten zawarty w plynie Clinique to alkohol lotny i chwile potem paruje ze skory.
Lotion mozesz jak najbardziej uzywac 2 razy dziennie (rano i wieczorem) i nie powinno wplynac to negatywnie na stan twojej skory.
__________________
MOJA WYMIANKA-KOSMETYKI!!!

NEW~!!! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post25471289


uzunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 09:54   #14
coco_kiciusia
Zadomowienie
 
Avatar coco_kiciusia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 900
Dot.: CLINIQUE----bardzo dziwny efekt

Dzięki za odp.
Tak, miałam clarifying lotion 2. Z tego co czytałam pasuje do mojej skóry (mieszana w kierunku suchej).
Jeżeli to szczypanie które odczuwałam jest normalne przy tym kosmetyku, to chciałabym móc go używać, bo efekt na mnie jest świetny boję się tylko, czy mnie za bardzo nie przesuszy, zimą szczególnie... czy DDML jest w stanie sobie z tym poradzić.
__________________
coco_kiciusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.