Benzacne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-31, 16:48   #31
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Benzacne

syyyylwia-przypomniałaś mi
Mydło siarkowe jest the best wszelkie toniki czy żele się chowają-serio
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-31, 22:13   #32
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez agabil1
jaki z niego mężczyzna,gówniarz jeden
To było the best, Aga!!!

A poważniej - cóż, tonik to tonik i niestety, nie ma co oczekiwać jakiś fajerwerków po nim - trądzik to choroba i należy ją leczyć u lekarza, lekami, a kosmetyki to tylko miły dodatek

Tonik Benzacne jest b. dobry i wcale nie uważam że zapach jest odrzucający, no slowo daję! Jak sie czyta recenzje to człowiek mógłby przysiąc że to jakiś trupi jad czy coś w tym stylu, a to nieprawda. Przede wszystkim lekko złuszcza, odblokowuje pory, po prostu leczy. Nie ma nadtlenku beznoilu więc nazwa jest nieco myląca. Jesli chcesz coś bardziej złuszczającego - polecam tonik Lysanel SVR.

Benzacne mnie osobiście podrażnia, zaś moja naczynkowa cera b. dobrze znosci większość preparatów z nadltlenkiem benzoilu. Zawsze mam pod ręką Brevoxyl a teraz preparat Paula's Choice. Oczywiście nie non stop, nalezy pamiętać że NB ma też swoje wady, więc na zmianę z innymi preparatami punktowymi. oczywiście o ochronie przeciwsłonecznej wspominać nie muszę, bo to się rozumie samo przez się
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 07:40   #33
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Benzacne

tylko, ze ja nie mam trądziku, nie mam ani jednego pryszcza ropnego. Mam maciupkie grudeczki, wygląda to jak papier scierny
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 07:43   #34
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Benzacne

Czesc! A jak ktoś ma naczynka to tez moze go stosowac??
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 09:16   #35
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: Benzacne

ja właśnie używam ostrożnie tego toniku od kilku dni

zbyt krótko żeby mówić czy daje jakiekolwiek efekty ale mogę się wypowiedzieć na temat używania .. zapach przypomina mi zapach maseczki drożdżowej Bandi (co zresztą zgadza się ze składem).. producent pisze że nadaje się nawet do wrażliwej cery i chyba ma rację..
to jedyny tonik który mi nie podraznia buzi.. wprawdzie wieczorem po jego użyciu i nałożeniu kremu czasem pojawia się delikatne szczypanie ale takie same czynności rano nie przynoszą żadnego szczypania więc do końca nie wiem jak to rozumieć
ale na pewno cera nie robi się czerwona po jego użyciu (co jest ewenementem na mojej buźce - dotychczas każdy tonik tak niefajnie działał)

na pewno popróbuję go przez jakiś czas
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 11:48   #36
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
tylko, ze ja nie mam trądziku, nie mam ani jednego pryszcza ropnego. Mam maciupkie grudeczki, wygląda to jak papier scierny
To jest właśnie trądzik grudkowy, który moim zdaniem należy własnie leczyć u specjalisty (bardzo pomagają choćby wspomniane retinoidy).
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 11:56   #37
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
To jest właśnie trądzik grudkowy, który moim zdaniem należy własnie leczyć u specjalisty (bardzo pomagają choćby wspomniane retinoidy).
Właśnie miałam pytać co to jest, bo znów mi pełno tego paskudztwa powychodziło Toś mnie pocieszyła A ja myślałam, że to może zapchane pory albo coś w tym stylu, bo ostatnio znów moja cera ma skłonności do błyszczenia i wysyfiania
A powiedz, skoro wiesz, co to jest, to może wiesz, czym sobie pomóc (pomijając wizytę u dermatologa)??? Cerę mam podobną do Twojej - naczynkową, wrażliwą, przesuszającą się zimą, bardziej mieszaną latem.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 13:11   #38
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Benzacne

a są jakieś skuteczne produkty na tą "dolegliwość" ?
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 13:51   #39
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Benzacne

Nie wiem jak tonik, ale mam krem Benzacne i jest ok, nie robia juz mi sie grudki ani zaskorniki. Jego wada to to ze strasznie wysusza skore, ale jest tani. Tez mam problemy ze strefa T i mam zamiar wyprobowac bibulki. Pozdrawiam
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 13:54   #40
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Benzacne

ja też używam tego żelu, niestety z tonikiem nie miałam przyjemości się poznać, ale żel pozwolił i opanować trądzik, mojemu bratu też pomógł, ale faktycznie mocno wysusza, po 3 tygodniowej kuracji widać różnicę i efekty, czasem warto robić przerwy na dobre nawilżanie
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 09:40   #41
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Benzacne

Witam Na początku zaraz podkreślam że użyłam wyszukiwarki i choć często pada nazwa BENZACNE nie ma o nim nic konkretnego napisane... Chociaż wydaje mi się że kieeeeeedyś (daaawno temu ) coś takiego było.. .ale nie da rady znalesc tego watku.
A założyłam dlatego że... Byłam u pani dermatolog i własnie to mi poleciła...
Nazwa znana, głownie z tego forum. Ale nie słyszałam zeby komuś jakoś rewelacyjnie pomagała :[ Ale... dlaczego tylu dermatologów właśnie to zaleca na początek ?

Jestem na razie na etapie 5% (żel) później mam zamiar przejść do 10%. Nie tylko na twarz - głownie plecy i ramiona.
Czy jest ty ktoś komu BENZACNE pomogło ? Na co trzeba uważać ? Zmywać to rano ? Czym nawilżać skóre po tym ? Pani dermatolog podkreślała zeby był to krem nawilzajacy NIE tłusty... ale konkretnej nazwy nie podała :[

Czyli wszystko o BENZACNE, wasze oceny, spostrzeżenia itd itp


Jeśli pytania są bardzo głupie to przepraszam... ale nie mam doświadczenia z tego typu rzeczami, uzywałam tylko raz Davercin... wiec wiem o tym prawie nic... Mam nadzieję ze wątku nie dubluje... ale sprawdzałam!
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 09:43   #42
Kajeczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kajeczka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 069
Dot.: Benzacne

Benzacne... Strasznie wysusza twarz... A na dekolcie mnie uczulało. Miałam wielkie czerwone plamy. Sto razy bardziej pomaga mi Davercin. No, ale u każdego jest inaczej...
Kajeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 10:22   #43
aniol_z_duzymi_skrzydlami
Raczkowanie
 
Avatar aniol_z_duzymi_skrzydlami
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 71
Dot.: Benzacne

moje kolezanki prawie wszystkie tego uzywaja i mowia, ze superdziala - niestety u mnie nike widac rezultatow

ja polecam zel punktowy clearcil /wiecie o co chodzi nie wiem jak to sie pisze/ ale jest drogi - ok 30zł
__________________
aniol_z_duzymi_skrzydlami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:06   #44
tyneczka
Wtajemniczenie
 
Avatar tyneczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 036
GG do tyneczka
Dot.: Benzacne

Moja koleżanka używała Benzacne, pomagał jej, więc postanowiłam pójść za jej śladem. Moja pierwsza przygoda z Benzacne - rewelacja. Wysypane czoło, nagle stało się gładziutkie (pomijając już fakt jak bardzo mnie wysuszyło i schodziła skóra, ale smarowałam kremem Bambino na noc i potem było OK), ale późniejsze stosowanie nie przynosiło rezultatów. Skóra za bardzo mi się przyzywyczaiła. Odstawiłam więc na dość długi okres czasu. Ostatnio użyłam go ponownie i... rano wstaje, a ja mam na czole jakieś czerwone i swędzące plamy, przy nosie również. Tak więc podziękowałam temu specyfikowi raz na dobre.
__________________

tyneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:15   #45
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Benzacne

Mi polecila Benzacne dermatolog- super pomoglo, od rau widac bylo efekty. Uzywalam przez kilka lat i bylo ok. Jednak strasznie niszczyl mi pizamy, ubrania (stosowala tez na wybryski na dekoldzie i ramionach), no i odstawilam, bo w koncu bo moj problem z pryszczami sie skonczyl. Teraz mialam dziwne,wodne pryszcze na twarzy i nie pomogl na nie w ogole.. ale cale szczescie juz sie ich pozbylam i jest ok. Fakt ze wysusza, ale to normalne przy tego typu preparatach. A to ze z czasem przestaje dzialac- tez normalne, orgaznim sie przyzwyczaja- w przypadku kazdego produktu mzoe tak byc.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:15   #46
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Benzacne

polecam jeszcze tonik benzacne- dobry i ma duze opakowanie.
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:27   #47
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez aniol_z_duzymi_skrzydlami Pokaż wiadomość
moje kolezanki prawie wszystkie tego uzywaja i mowia, ze superdziala - niestety u mnie nike widac rezultatow

ja polecam zel punktowy clearcil /wiecie o co chodzi nie wiem jak to sie pisze/ ale jest drogi - ok 30zł
ja tego używałam okazjonalnie na wszelkie syfki przez wiele lat, a ostatnio też mnie uczula na twarzy-robią się tak niesamowicie czerwone plamy, których nie da się niczym ukryć, aż mi puchnie skóra
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 12:45   #48
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Benzacne

Benzacne wysusza, dlatego trzeba używać rozważnie i PUNKTOWO.i nawilżać cerę przyspiesza gojenie się krostek i je podsusza.nakładam na noc i zmywam rano
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 13:44   #49
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Benzacne

a ja zapytam, może nie ładnie, ze tak w tym wątku, ale...

macie moze coś dobrego, nie na receptę i niedrogiego, co pomaga na gojenie i też usuwa pryszcze z twarzy?
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-26, 14:32   #50
natalczak
Zadomowienie
 
Avatar natalczak
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 184
Dot.: Benzacne

Benzacne-oj zle wspominam... Moja twarz byla jedna wielka luszczaca sie rana...
natalczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 14:57   #51
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Dot.: Benzacne

Czyli zdania bardzo podzielone... No trudno, dziękuje kochane za odpowiedzi ;*

Pozostaje mi wierzyc ze na mnie podziała i ze tylu dermatologów sie jednak nie myli...
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:06   #52
Agentka19
Raczkowanie
 
Avatar Agentka19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: małopolska :)
Wiadomości: 164
Dot.: Benzacne

Osobiście jestem od niego uzależniona i jak tylko widze, że sie kończy to biegiem lece do apteki.... ona najlepiej działa na takie malutkie krostki których jest więcej, na pojedyncze wypryski lepiej używać czegoś innego, ja akurat mam tendencje do takich "wysypek" drobnych, przez co dla mnie suuuper pozdrawiam
Agentka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 18:10   #53
Maharet-Lessta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 23
Dot.: Benzacne


Edytowane przez Maharet-Lessta
Czas edycji: 2008-07-09 o 09:12
Maharet-Lessta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 19:57   #54
^ Red dress ^
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 411
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez Agentka19 Pokaż wiadomość
Osobiście jestem od niego uzależniona i jak tylko widze, że sie kończy to biegiem lece do apteki.... ona najlepiej działa na takie malutkie krostki których jest więcej, na pojedyncze wypryski lepiej używać czegoś innego, ja akurat mam tendencje do takich "wysypek" drobnych, przez co dla mnie suuuper pozdrawiam

A 5 % czy 10 % ? ;>

Ale skoro na mniejsze to czemu dermatolog mi to przepisała na ; plecy, ramiona "ewentualnie twarz"
Znaleść dobrego dermatologa równa się normalnie jakiemuś cudowi...
^ Red dress ^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 20:16   #55
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez ^ Red dress ^ Pokaż wiadomość
Czyli zdania bardzo podzielone... No trudno, dziękuje kochane za odpowiedzi ;*

Pozostaje mi wierzyc ze na mnie podziała i ze tylu dermatologów sie jednak nie myli...
nie no, jak Cię nie uczuli, to spoko, mi bardzo pomagał i żałuję, że już nie mogę go używac, bo już wolę syfa, niż mega plamę, jakbym sobie żelazko do twarzy przyłożyła, ale przez ok 5 lat używałam bez problemów
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-26, 20:31   #56
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: Benzacne

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
a ja zapytam, może nie ładnie, ze tak w tym wątku, ale...

macie moze coś dobrego, nie na receptę i niedrogiego, co pomaga na gojenie i też usuwa pryszcze z twarzy?

ponawiam pytanie. proszę, powiedzcie!
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 11:44   #57
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Benzacne

jeśli bez recepty to polecam właśnie benzacne
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 22:50   #58
muszkaaa8
Zakorzenienie
 
Avatar muszkaaa8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 7 371
Dot.: Benzacne

hej ja stosowalam benzacne i efekt(na poczatku) byl dobry ale poznej...to skzoda gadac;/ dostalam strasznego uczulenia;/ mialam wszedzie na twarzy takie malutkie czerwone kropeczki..;/;/noo kosmzar;/moj kuzyn tez tego uzywal i wiem ze cos mu tam pomoglo ale juz tego nie uzywa nie wiem czemu mnie tak to uczulilo?? moze da duzo tego dawlaam :P i wspomne jeszce ze jestem uczulona wiec moze jest tam jakis skladnik ktory mi poprostu nie sluzyl:PP kazda skora jest inna
muszkaaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 09:10   #59
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Benzacne

Benzacne 10% - zawsze muszę mieć na stanie . Używam tylko punktowo na krostki, głównie na noc, choć jak nigdzie nie wychodzę to w ciągu dnia też. Wysusza, to fakt, ale na krostki mi pomaga . Ogólnie lubię, bo specyfik tani i skuteczny. Mam nadzieję, że mnie nie uczuli, używam od kilku lat i poza wysuszeniem nic złego się nie dzieje.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 10:36   #60
naftalina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 66
Dot.: Benzacne

Mnie też po Benzacne robiły się rozległe zaczerwienione i swędzące plamy na twarzy. Skóra wielu osób tak reaguje na zawarty w nim nadtlenek benzoilu. A czy mi pomagał? Nawet. Ale ze względu na wyżej wspomniane plamy, odstawiłam go.
naftalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.