Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-29, 11:55   #1
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641

Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik


Mój problem polega na tym, że od dziesięciu lat nieskutecznie leczę trądzik. Mój rodzaj skóry to mieszana, najczęściej bywa sucha, choć czasami ma tendencję do przetłuszczania. Chodziłam do dermatologa. Stosowałam płyny, maści, kremy, antybiotyki( po antybiotykach wystąpiły bóle wątroby więc przerwałam stosowanie), zabieg kwasem migdałowym (seria 10 zabiegów). Nic nie pomaga. Jestem uczulona na większość składników preparatów na trądzik. Czy znacie jakieś środki nie zawierające ich?
Stosowałam następujące preparaty które wywołały u mnie uczulenie, nie mogłam ich dalej stosować i nie przyniosły żadnych efektów:
- maść cynkowa
- Benzacne
- Acnosan
- Afronis
- Vichy Normaderm
- Antipsor
- BB cream azjatycki krem na trądzik Skin79
- serie kosmetyków firm: Dr Eris, Crearasil, Nivea Visage Young, Avon, Orfilame, Garnier, Yves Rocher, Dax, Synergen etc.
- produkty przepisane przez dermatologa (wymieniam część, którą pamiętam): Zineryt, Atrederm, Crawford, Differin oraz maści robione na receptę

Nie mogę stosować produktów z z alkoholem
Jestem uczulona na:
kwas salicylowy
kwas glikolowy
cynk
nadtlenek benzoilu
erytromycyna
octan cynku
tretinoine

Bardzo proszę was o pomoc. Wyrzuciłam w błoto już bardzo dużo pieniędzy. Oczywiście szukam, testuję próbki ale we wszystkich występują te składniki, z którymi produktów nie mogę używać. Do dermatolog nie chcę się już wybierać - robi wszystko na szybko, nie wysłucha, tylko byle szybko i następny
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 21:23   #2
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

A robiłaś jakieś badania w kierunku uczulenia na te składniki? Jak się ono u Ciebie objawia? Wiesz, że przy każdym z leków trzeba skórę odpowiednio pielęgnować, nawilżać, żeby się za bardzo nie wysuszała? Te leki od dermatologa, o których pisałaś są skuteczne, ale one same w sobie nie wystarczą. Najczęściej wysuszają, podrażniają, uwrażliwiają, przy większości nie wolno się opalać, a nawet trzeba stosować stabilne filtry 50+ (nie tylko na plaży, ale codziennie). Napisz, co się dzieje z Twoją skórą w trakcie stosowania leków, jak reaguje, jak wygląda i jak dokładnie wygląda Twoja pielęgnacja, poza smarowidłami od dermatologa. No i jak duży masz trądzik? Tzn. masz kilka krostek raz na jakiś czas plus parę zaskórników, czy pryszcz pryszcza pryszczem pogania, że tak do brzydko ujmę, czy może coś pomiędzy? Skłonności do zapychania? Zaskórniki? Jak masz umiejscowione wypryski (czoło, broda? Policzki, żuchwa?). Nie wiem, czy będę w stanie, ale jeśli odpowiesz to postaram się pomóc, sama mam trądzik od 9 lat, ale nigdy nie byłam uczulona na żadne składniki. Teraz leczę się doustnie Tretinexem.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 07:44   #3
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Nie badan nie robiłam, za duże koszty.
Przy stosowaniu następowało pogorszenie stanu twarzy (utrzymywał się przez długi czas, wiem, że przy krótkim stosowaniu to normalne), swędzenie, podrażnienie, schodziła mi skóra i była czerwona. A używałam też kremów nawilżających. Nie opalam się wcale.
Mam bardzo duży trądzik. Kilkanascie pryszczy zazwyczaj + przebarwienia nie do ukrycia Praktycznie nie ma dnia aby twarz wyglądała dobrze. Pryszcze najczesciej znajduja sie na policzkach, czasami na czole. Mam wągry i zaskórniki.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 10:21   #4
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

No więc niekoniecznie jesteś uczulona. To jest normalna reakcja skórna, jeżeli używałaś kosmetyków drogeryjnych do tego (np. krem nawilżający) to ja się nie dziwię, że było jak było. Powinnaś odstawić wszystkie kosmetyki do skóry trądzikowej i zainwestować w te do cery wrażliwej (np. firmy Ziaja, Iwostin, Avene, Bioderma, La Roche Posay). Skórę musisz myć czymś bardzo delikatnym, jeśli masz taka możliwość to zainwestuj w płyn micelarny, wtedy możesz myć bez wody, możesz też spróbować myć twarz wodą mineralną i delikatnym żelem. Na dzień kremy z filtrami, może być SPF30 skoro się nie opalasz (ale tu też trzeba znaleźć odpowiedni stabilny filtr bo nie wszystkie takie są, z drogeryjnych stabilna jest Soraya balsam spf45 i spf60 i Lirene family, i najprawdopodobniej Eva Natura spf 50, taki mały do miejsc szczególnie wrażliwych).
Na Twoim miejscu spróbowałam jeszcze raz pójść do dermatologa, jak masz mozliwość to do innego niż zazwyczaj. To, co Ci przepisze (powiedzmy, że dostaniesz differin - tak przykładowo tylko) to powinnaś go stosować tylko na noc w niewielkiej ilości, a jeśli jeszcze za bardzo Cię podrażnia to nawet co drugi dzień. Nie ma potrzeby katować skóry, nawet jeśli dermatolog każe Ci się smarować 5 razy dziennie to tego nie rób, a jemu nie musisz nic mówić, dopiero po wyleczeniu, jak już będzie dumny ze swoich metod możesz go uświadomić jak naprawdę wyglądało Twoje leczenie. Pamiętaj, że najważniejsze jest bardzo delikatne traktowanie skóry.
A i jeszcze jedno. Piszesz, że miałaś 10 zabiegów kwasowych, jeśli odpowiednio nie dbasz o skórę to efekt, o którym piszesz może się utrzymywać bardzo długo, a przebarwienia całe życie. Przy kwasach konieczny jest filtr 50+, nieważne, czy idziesz na plażę, czy po bułki, jest konieczny i koniec kropka. Poczytaj trochę na wątkach kwasowych i filtrowych.
Możesz też napisać jakich dokładnie produktów używasz (firma, nazwa, kiedy dokładnie) to może łatwiej mi będzie powiedzieć Ci co robisz źle.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James

Edytowane przez Marzena17
Czas edycji: 2011-06-30 o 10:27 Powód: Niedopatrzenie
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 11:37   #5
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Ale ja też stosowałam te leki rzadziej niz lekarz kazał
Na razie używam tylko No Scar raz dziennie, Krem wybielający Ziaji oraz Tonik z rozmarynu

Edytowane przez whitejenny
Czas edycji: 2011-06-30 o 11:39
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 18:15   #6
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

No scar jest na blizny, nie na trądzik. Wybielający wybiela po prostu przebarwienia i fajnie, tylko tak, jak już wcześniej napisałam potrzebne Ci coś nawilżającego najlepiej do cery wrażliwej i krem z filtrem na dzień. Nie wiem co to za tonik rozmarynowy. Sama go robisz?
Poczytaj trochę forum
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 20:01   #7
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Mama zrobila ten tonik rozmarynowy.
Kupiłam krem z filtrem ziaja faktor 50 bo mam jasna cere, nie chce sie opalac.
Teoretycznie to nie mam nic na trądzik, tylko uzywam tych dwoch kremow.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-02, 12:13   #8
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Ziaja jest niestabilna,
Więc skoro masz trądzik, a teoretycznie nic na niego nie masz, to praktycznie powinnaś pójść do dermatologa po leki. Trądzik to choroba, nie woda, nie wyparuje.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 13:44   #9
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Ale mam już nieprzyjemne doświadczenia z dermatologiem.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 22:55   #10
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

No cóż, jak nie poszukasz innego to będziesz żyła sobie radośnie z trądzikiem, bo poza lekami na receptę nic Cię nie wyleczy, niestety. Ja też miałam różne doświadczenia z lekarzami różnej profesji, ale jak jestem chora to idę, nawet jeśli od jednego wyjdę trzaskając drzwiami to do drugiego pójdę z nadzieją, że mi pomoże, w końcu trafi się na lekarza w miarę rozgarniętego, który spokojnie z Tobą podyskutuje. Nie leczenie się nie jest zbyt mądrym posunięciem. Oczywiście musisz tez pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, na forum jest pierdyliard wątków dotyczących trądziku. Udaj się na nie, tylko błagam najpierw poczytaj, a potem dopiero działaj, stosowanie wszystkiego na raz nie przyniesie efektów, a może wręcz zaszkodzić.

Odnośnie tego toniku rozmarynowego robionego przez Twoją mamę to ja bym uważała, do ekstraktów roślinnych, a już tym bardziej do kosmetyków robionych na ekstraktach też trzeba podchodzić bardzo ostrożnie, bo może Cie wysypać jeszcze bardziej, możesz dostać uczulenia, wysypki, pokrzywki, możesz mieć buraka na twarzy.
Polecam odstawić wszystko (łącznie z tonikiem), udać się do innego dermatologa, możesz też spróbować do endokrynologa, bo trądzik może mieć podłoże hormonalne, możesz spróbować zmienić sposób odżywiania (mniej cukru, soli, rzeczy wysokoprzetworzonych, z ogromną zawartością tłuszczu, takich, które ciężko sie trawi)
I przeczytaj dokładnie moje pozostałe odpowiedzi i zobacz co Ci w nich poleciłam, zrób listę, poszukaj na KWC, zaopatrz się w próbki w aptece i działaj.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:27   #11
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

A dają takie próbki?
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 17:18   #12
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

To zależy od apteki, niestety, ale trzeba pochodzić i posprawdzać.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 19:34   #13
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Zamawiałam też próbki przez internet, czasami przysyłają ale to co dostałam okazało się nieskuteczne.
Zakrywam trądzik dermacolem.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 00:42   #14
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Witaj, możesz w wolnej chwili poczytać wątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=385876&page=123

Moja sytuacja jest bardzo podobna do Twojej (te preparaty co podałaś kiedyś mi pomagały ale w pewnym momemcie wszystko zaczęło mi szkodzić, bardzo szkodzić). Nie idź do dermatologa, nie ma to sensu bo on jedynie może Ci przepisać to co już brałaś i co Ci szkodziło! Strata pieniędzy i zdrowia.
Aktualnie odstawilam całą chemię i cera poprawiła się. Odstawiłam też wszystkie kremy, strasznie zapychają cerę. Na początku była sucha ale potem sama się unormowała. Teraz używam tylko:

- żel aloesowy o zawartości czystego aloesu 97% Merino
- codziennie maseczka z miodu manuka MGO 250 (przynajmniej 2 godziny)
- codziennie okład z wywaru z wierzby białej (zawiera NATURALNY kwas salicylowy, chemiczny kwas salicylowy strasznie mi zaszkodził)

Miód i aloes może wywoływać alergię więc najpierw trzeba zrobić test na kawałku skóry.

Łykam też suplementy (drożdże, witaminę E, B5, selen, cynk, olej z wiesiołka) oraz Poldanen, na efekty trzeba długo czekać, ale nie ma żadnych efektów ubocznych. Dodam że trądzik mam od 13 lat.

Możliwe jest też, że masz gronkowca. Można zrobić wymaz i antybiogram w laboratorium. Na gronkowca można łykać liść oliwny.
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 09:05   #15
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

A gdzie można kupić te rzeczy co piszesz?
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 14:48   #16
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Cytat:
Napisane przez whitejenny Pokaż wiadomość
A gdzie można kupić te rzeczy co piszesz?
Większość powinna być w sklepie ziołowym. Jedynie żel aloesowy kupuję przez internet, bo te dostępne w sklepach stacjonarnych mają małą zawartość czystego aloesu. Najlepiej żeby miał powyżej 95% czystego aloesu np:

www. doz. pl /apteka/p55540-Equilibra_zel_dermo_extra _aloesowy_Multi-Active_150_ml

-http://allegro.pl/zel-aloesowy-99-9-...686930312.html

Edytowane przez eunchae
Czas edycji: 2011-07-09 o 14:58
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 15:34   #17
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Kiedyś używałam aloesu stosowanego doustnie w syropie.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 12:28   #18
ewa102
Zadomowienie
 
Avatar ewa102
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 003
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Ja od siebie dodam,że też miałam kilka lat trądzik i wyleczyłam go hormonalnie.Mozesz udac sie do ginekologa skoro masz zle doświadczenia z dermatologami,powinien Cie wyslac na dobe do szpitala gdzie bedziesz miala pobieraną kilka razy krew,po czym stwierdzi jak mocny hormon potrzebujesz -ja np. mialam wszystko w normie ale ze moja twarz wygladala okropnie to mi przepisala OC 35 i pomoglo,choc pierwsze efekty byly widoczne dopiero w 3 miesiącu stosowania.Inna metoda to IZOTREX lek na tradzik,który najpierw z twarzy zrobi Ci masakre ale potem wszystko ładnie zejdzie - tylko to u dermatologa no i muszisz miec zdrową wątrobe - reszte infiormacji znajdziesz w googlach.Na koniec dodam,że moj kolega miał mocny tradzik - nawet na policzkach i kupili mu mydło dla chirurgów przez zabiegami - mył nim raz dziennie i mu zszedł cały,tak,że gdyby mi nie powiedział ze miał trądzik nigdy bym nie przypuszczała ze mial jakies problemy - gdzie sie kupuje itd rowniez odsyłam do googli bo to wszystko co wiem.

P.s."BB cream azjatycki krem na trądzik Skin79" - kto Ci takich głupot nagadał,ze jest na tradzik? lub czytałaś ze zrozumieniem jego opis? używa się go m.in. przy trądziku bo robi mniej szkód niż zwykły podkład ale trądziku nie leczy! ma pomagać ale sam nie wyleczy... ;/
ewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 14:08   #19
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Uczulenie na większość składników preparatów na trądzik

Nie chce środków hormonalnych, boję się takiej metody.
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.