" Parówka " - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-12, 14:12   #1
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646

" Parówka " - wątek zbiorczy


Chcialabym sie dowiedziec, czy da sie oczyscic twarz w domu równie dobrze, jak u kosmetyczki? Jesli tak, to prosze o przepisy
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 14:20   #2
streptococus
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 784
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

moja mama kiedys oczyszczala twarz przez parówki..trz przez pare wodna .
wiesz ma takie urzadzenie do inhalacji tam dawala jakies ziola np rumianer no i sobie twarz dawala i miala takia parówke na twarzy

mozan rowniez pirw zaprzyc sobie jakies ziola a pozniej wlac do ihalatora i sobie robic parówki .
pozdraiwam
__________________
Jeśli do ludzia tuli sie ludź,
to ludź do ludzia musi coś czuć

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 14:26   #3
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez streptococus
moja mama kiedys oczyszczala twarz przez parówki..trz przez pare wodna .
wiesz ma takie urzadzenie do inhalacji tam dawala jakies ziola np rumianer no i sobie twarz dawala i miala takia parówke na twarzy

mozan rowniez pirw zaprzyc sobie jakies ziola a pozniej wlac do ihalatora i sobie robic parówki .
pozdraiwam
zrob parowke a pozniej naloz na twarz jakas maseczke i jak bedziesz stosowala regularnie to powinno byc ok

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 15:52   #4
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

A ja znam przepisy na maseczki różne mam też oczyszczające jeśli chcesz
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:00   #5
Dreamgirl
Rozeznanie
 
Avatar Dreamgirl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 813
GG do Dreamgirl
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez justyna:)
A ja znam przepisy na maseczki różne mam też oczyszczające jeśli chcesz
justyna to podaj przepisy tu na forum wszystkie pewnie z chęcią przeczytamy
__________________
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Dreamgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:03   #6
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

podlaczam sie.....
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:14   #7
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

To są moim zdaniem najlepsze przepisy na oczyszczanie z tych które wypróbowałam:

1.maseczka z płatków owsianych; 2 łyżki płatków owsianych wsypać do miseczki i wlać tyle ciepłej wody (lub mleka jeśli chcesz nawilżyć twarz) by powstała rzadka papka. Odczekać 15 min żeby płatki spęczniały i papka się zagęściła. Nałożyć tą papkę- maseczkę na twarz i trzymać ok.20 min (jeśli masz suchą skórę trzymaj 10 min żeby nie zaschła). Maseczkę najwygodniej zmyć wacikiem wilgotnym. Zmywa się ciężko i trwa to długo ale efekt jest bardzo dobry- skóra bardzo dobrze jest oczyszczona a jednocześnie nawilżona. Stosować raz na tydzień albo 2.

2.maseczka z otrębów: do miseczki nasypać 2 łyżeczki otrąb i rozgnieść lub zmielić. Następnie dodać kilka kropel oleju roślinnego i dobrze zmieszać składniki. Rozłożyć maskę na twarzy, odczekać 5 min. i zmyć ciepłą wodą.

tych maseczek nie próbowałam jeszcze sama ale słyszałam że są niezłe więc możesz spróbować :

1.maseczka z drożdży: oczyszcza zanieczyszczoną skórę. 2 łyżeczki drożdży zmieszać z łyżką ciepłego mleka. Po 20 min. zmyć ciepłą wodą

2.łyżka ekstraktu z nagietka, 4 łyżki wody różanej, łyżeczka proszku agar-agar. Składniki wymieszać w gorącej kąpieli wodnej. Następnie sciągnąć z kąpieli i mieszać dopóki nie zgęstnieje. Nałożyć na twarz, ściągnąć gdy maseczka się zetnie.

3.maseczka z białka: ubić białko na sztywno, dodać 0,5 łyżeczki soku z cytrynki lub octu jabłkowego. Nałożyć na twarz na ok.10 min i zmyć ciepła wodą.

4.algowa maska: łyżeczka proszku z alg, łyżeczka glinki, 2-3 krople olejku z drzewa herbacianego, 2-3 łyżeczki serka homogenizowanego lub wody. Algi wymieszać z glinką, dodać wodę lub serek tak aby powstała papka. Następnie dodać olejek herbaciany( lub lawendowy). Maskę można nakładać 2-3 razy w tygodniu.

5.z winogron: 3 winogrona( obrać ze skórki i wyjąć pestki) rozgnieść na papkę i zmieszać złyżką otrębów pszennych i paroma kroplami soku z winogron. Nałożyć na twarz, pocierać delikatnie okrężnymi ruchami, jak przy peelingu a następnie spłukać.


Mam nadzieję że ci się coś z tego spodoba. Mi osobiście najbardziej odpowiada maseczka z płatków owsianych bo głeboko oczyszcza moją mieszaną cerę. Powodzenia
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 16:27   #8
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

mam nadzieję że wszystko doszło
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 16:53   #9
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

ta maseczke z drozdzy z mlekiem... ja probowalam ja robic. daje nawet ladny efekt, najbardziej nadaje sie do tlustej cery.. i przy okazji jest bardzo prodta do zrobienia i nalozenia... tylko nie przedobrzyc z mlekiem Buzki for all
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:09   #10
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Dzieki za przepis napewno wykorzystam i zobacze co z tego bedzie, czekam na inne przepisy
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 17:24   #11
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Po solidnej parówce można zastosować maseczkę oczyszczająco-złuszczającą, np. Pore Fection Avonu.Myślę, że jednak lepiejby było udać się do kosmetyczki - ona napewno profesjonalnie oczyszci buzie
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 17:43   #12
sasetka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: gorzów wlkp.
Wiadomości: 1
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Zrobienie sobie parówki to rzeczywiscie dobry pomysł.Polecalabym także ciepłe kompresy z gazy namoczonej np. wywarem z rumianku ale tylko pod warunkiem że na twarzy nie wystepuja rozszerzone naczynka.Mozna jeszcze uzyc gotowej maseczki rozgrzewajacej np. AVON.Po takim przygotowaniu mozna zaczac buzie oczyszczac.Koniecznie dlonie musza byc porzadnie umyte a palce owiniete w chusteczki higieniczne.Wyciskaj tylko zaskorniki z czarna glowka!Bron Boze pryszcze!Rob to delikatnie nic na sile.Po tym calym oczyszczaniu przemyj buzie woda utleniona tylko nie spirytusem!Nastepnie poloz maseczke sciagajaca np. z zielona glinka. Buzie trzeba tez nawilzyc np. maseczka nawilzajaca.Nakoniec oczywiscie tonik i krem.Skora po paru dniach moze sie luszczyc ale to przejdzie .Powodzenia
sasetka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 20:57   #13
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Wiem, ze najlepiej do kosmetyczki, profesjonalizm itd... ale jak narazie nie mam kaski mam nadzieje, ze sie szybko podreperuje po wakacyjnych duzych wydatkach
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 22:14   #14
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

ja polecam maseczke z drożdży. bardzo prosta i tania do zrobienia a skora po niej jest gladka i miekka, jednak stosowalam ja za krotko zeby powiedziec czy usuwa pryszcze .

P.S : Justyna zajzyj tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65625 ja i i inna wizazanka mamy malutka prosbe do Ciebie
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 13:44   #15
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Ja bym raczej nie brała się za wyciskanie syfków.Po maseczce oczyszczającej/rozgrzewającej możesz zastosować maseczkę z zielona glinką.A na ewentualne "niespodzianki" na buzi możesz zastosować cos punktowego, oczywiście już na krem
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 14:06   #16
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Witam,
bardzo fajna jest tez maseczka z ubitego bialka, daje dobre rezultaty chociaz mnie troszke denerwowala, bo po pewnym czasie trzymania tego na twarzyczce, to bialko zaczyna sie robic takie rzadki i splywa hehe

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 17:21   #17
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez srubka
Witam,
bardzo fajna jest tez maseczka z ubitego bialka, daje dobre rezultaty chociaz mnie troszke denerwowala, bo po pewnym czasie trzymania tego na twarzyczce, to bialko zaczyna sie robic takie rzadki i splywa hehe

pozdr.
Dziwne bo ja zawsze slyszalm od osob ktore robia te maseczke ze to bialko im zasycha i tworzy taka skorupke i ze wogole nie da sie ruszyc twarza i czuja sie jak po liftingu
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 17:27   #18
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez ..::LiMoNkA::..
Dziwne bo ja zawsze slyszalm od osob ktore robia te maseczke ze to bialko im zasycha i tworzy taka skorupke i ze wogole nie da sie ruszyc twarza i czuja sie jak po liftingu
no pozniej tak, ale na poczatku to jakies to takie "ruchome" jest
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 20:37   #19
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Ja mam pytanie, moze glupie ale chce je zadac. Czy jak zrobie parowke to czy ona otworzy pory, bo jesli tak to pozniej po ich oczyszczeniu powinno sie je zamknac, ale jak? U kosmetyczki to ja rozumiem ona wszystko zrobi. Ale jak je zamnknac samemu w domu?
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-13, 21:05   #20
..::LiMoNkA::..
Raczkowanie
 
Avatar ..::LiMoNkA::..
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 408
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

no wiec mozna to zrobic wspomniala juz wczesniej maseczka z bialka ktora sciaga pory albo np. przylozyc do twarzy czysty recznik polany lodowata woda (zimna woda powoduje zamykanie sie porow). Sa takze rone maseczki do kupienia ktore sciagaja i zamykaja pory...
..::LiMoNkA::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 22:17   #21
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

wlasnie dlatego zadalam to pytanie kiedys tez robilam parowke, ale jakos nie pomyslalam zeby pozniej zamknac pory i wyskakiwalo mi wiecej tego wszystkiego, a teraz chodze do kosmetyczki i jestem bardzo zadowolona. ale w sumie czasami moze i lepiej zrobic parowke w domu niz biec z kilkoma zaskornikami do kosmetyczki
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 22:29   #22
śliweńka
Zakorzenienie
 
Avatar śliweńka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: w poduchowie:)
Wiadomości: 12 503
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

ja nie chodze do kosmetyczki gdyż młode kosmetyczki nie potrafia obchodzic się ze skórą źle wykonuja zabiegi rózne dlatego jesli juz idziecie to idżcie do kosmetyczki z doświadczeniem z wiekiem sama sie o tym przekonałam
śliweńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 09:40   #23
hhhggg
Raczkowanie
 
Avatar hhhggg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: LUBELSKIE
Wiadomości: 84
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Niestety ja tez sie przekonalam jak kosmetyczka moze spi..... swoja robote, nie dosc ze chodzilam przez tydzien ze strupkami na calej twarzy to jeszcze porobily mi sie takie ropne krostki, ale teraz mam sprawdzona bardzo dobra kosmetyczke i jak narazie nie zauwazylam u niej zadnych wpadek. Wiec zgadzam sie z marzena ze jesli juz do kosmetyczki to do sprawdzonej i doswiadczonej.
hhhggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 20:52   #24
swierzynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 123
Smile Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Dobra jest maseczka z drożdży. Dodam tylko tyle, że jeśli zrobi się za rzadka to można troche mąki dosypać.

Kiedyś robiłam maseczkę z ubitych białek i zmielonych liści zielonej herbaty. Pomaga tylko że cały czas spływa z twarzy.

Z płatków owsianych także spróbowałam i efekty były zadziwiające, jednak zmywanie jej jest trochę uciązliwe.

Słyszałąm że również dobrze jest nałożyć od czasu do czasu na twarz jogurt naturalny
swierzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 22:53   #25
pamela90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 22
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

A ja znam inny przepis Skuteczny Na zwilżonej twarzy rozprowadzamy sodę oczyszczoną i masujemy ją przez kilka minut. Soda ma super właściwości oczyszczające Następnie zmywamy ją i nakładamy na twarz dopiero co wyjęty z lodówki jogurt naturalny. Taki chłodny okład to wtedy cudowne uczucie Zostawiamy przez ok. 15-20 minut i zmywamy.
__________________
Pamela
pamela90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 23:55   #26
vvenus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 171
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

maseczke z drozdzy goraco polecam!!! stosuje codzinnie od tygodnia i efekt jest rewelacyjny po 1).przestaly mi wychodzic zmiany ropne co jest dal mnie szokiem bo to byla norma u mnie po 2). zadziwiajaco zredukowaly mi sie sine i czerwone blizny po zmianach ropnych i urownomiernil mi sie koloryt calej tawrzy po 3). cera zrobila sie swieza i wyglada na zdrowa, zyskala blask
wydaje mi sie ze to wlasnie po tej maseczkach bo qrcze nie zastosowalam zadnej zmiany kosmetykow w miedzy czasie ani nie wproadzilam jakis nowych kuracji
vvenus89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 07:26   #27
justyna:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: nowhere
Wiadomości: 246
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Cytat:
Napisane przez ..::LiMoNkA::..
ja polecam maseczke z drożdży. bardzo prosta i tania do zrobienia a skora po niej jest gladka i miekka, jednak stosowalam ja za krotko zeby powiedziec czy usuwa pryszcze .

P.S : Justyna zajzyj tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=65625 ja i i inna wizazanka mamy malutka prosbe do Ciebie
Limonko już umieściłam wszystkie przepisy o które prosiłaś na tamtym forum
justyna:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 12:46   #28
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: Czy istnieje domowy sposów na oczyszczenie twarzy?

Witam,
juz tu pisalam ale jeszcze raz sie odezwe
wiecie, od jakiegos czasu stosuje maseczke Soraya
http://www.s☠☠☠☠☠☠☠☠☠/product.php?group=face&id=55

jest po prostu super

dzisiaj zrobilam sobie paroweczke a pozniej nalozylam ta maseczke i nie moglam uwierzyc buzia gladsza, czysciutka, dokladnie oczyszczona

goraco polecam
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 08:58   #29
Megg
BAN stały
 
Avatar Megg
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 329
''Parówka'' dobra na cerę?

Dziewczyny, chcę sobie zrobić parówkę by oczyścić buzię z zaskórników. A jest ich całe MULTUM.
Czy po parówce można je wyduszać ??

Będę wdzięczna za odpowiedzi

Buźki !
Megg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-21, 09:37   #30
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: tzw. "parówka" i oczyszczanie buzi :)

Wlaściwie to się nie powinno samemu nic wyduszać... łatwo pogorszyć systuację i rozsiać infekcję. Ale skoro już musisz to najpierw rozgrzej twarz parówką - zaskórniki będą wtedy łatwiej wychodzić, całą operację przeprowadź palcami owiniętymi w chusteczkę, potem warto zdezynfekować skórę jakimś tonikiem i nałożyć ściągającą maseczke - z glinki, albo z ubitego białka. Na zaczerwienione miejsca możesz nałożyć tormentiol, szybciej się zagoi.
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.