Nauka angielskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-23, 11:47   #1
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28

Nauka angielskiego


Chciałabym się was poradzić. Ostatnio rozglądam się za jakąś pracą m.in. w korpo i wszędzie wymagany jest angielski w stopniu komunikatywnym. Raczej jestem na poziomie podstawowym w angielskim i chciałabym to zmienić a co za tym idzie douczyć się. Uczyłam się tego języka w szkole ale wiadomo jak się nauczy w szkole.

I chciałabym was się poradzić jak zacząć. Czy iść na prywatne lekcje do kogoś czy na kursy? Nie chciałabym uczyć się gramatyki jak w szkole tylko tego co mi potrzebne czyli mówienia i rozumienia innych.

Wiele razy byłam na lekcjach prywatnych ale to tylko na potrzeby szkolne jak czegoś nie wiedziałam czy aby przygotować się do sprawdzianu czy egzaminu.



Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 12:19   #2
mikoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 6
Dot.: Nauka angielskiego

Ze swojego doświadczenia polecam iść na prywatne lekcje (nawet online). Wydałam dużo pieniędzy na kursy grupowe, z których praktycznie nic nie wyniosłam, lektor nie jest skupiony na Tobie przez godzinę, tylko na 5-8 osobach, więc nawet nie masz możliwości dobrze się wypowiedzieć. Na kursach zazwyczaj uczysz się z podręcznikami, więc na lekcji rozwiązujesz zadania i potem je omawiasz. Aktualnie korzystam ze szkoły językowej online, spotykam się na godzinę z lektorem, który ma przygotowaną prezentację z ciekawymi tematami i całą godzinę mówimy po angielsku. Dodatkowo oczywiście praca samemu, nauka słówek, oglądanie filmów z angielskimi napisami itd.
mikoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-26, 19:04   #3
agex2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 28
Dot.: Nauka angielskiego

Tak też myślałam.
A gdzie znalazłaś korepetytora? Z jakiejś szkoły językowej czy z internetu? Bo też można różnie trafić.

Wysłane z mojego M2006C3LG przy użyciu Tapatalka
agex2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-27, 09:40   #4
mikoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 6
Dot.: Nauka angielskiego

Mogę polecić szkołę online Clever Cat. Wcześniej chodziłam na prywatne lekcje do studentki (ogłaszała się na FB na różnych grupach z korepetycjami), ale niestety nie miała ona dobrego sposobu nauki (rozwiązywanie razem kserówek). Oczywiście lekcje z tej szkoły są droższe niż u takiej studentki ang., ale po kilku lekcjach z lektorką ze szkoły nauczyłam się więcej niż przez prawie rok nauki ze studentką. Powiem szczerze, że byłam sceptycznie nastawiona do lekcji online, ale jest to bardzo wygodne i w niczym nie odbiega od lekcji tradycyjnej.
mikoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-27 10:40:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.