Misja w Zambii - cz. V - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 09:41   #241
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Ja niestety zostałam wypisana z grupy Rodziców adopcyjnych, widzę taki komunikat :

Nie możesz zobaczyć zawartości publikowanej na stronie tej grupy, ponieważ nie jesteś już jej członkiem.

Przecież jestem rodzicem adopcyjnym, co miesiac wysyłam przelewy dla Moniki, no chyba że już nie jestem.... ani rodzicem ani mile widziana, przykre....
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:00   #242
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

MAMA ale tam jest jakaś taka ikonka, dołącz do grupy czy coś? Możesz kliknąć.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:03   #243
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Seona tam sie klika jak chcesz dołączyć do grupy a ja już w niej byłam i zostałam wyrzucona, nie wiem tylko dlaczego...
Trudno, nic na siłę. Ktoś tak zdecydował nich i tak będzie...
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:06   #244
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Seona tam sie klika jak chcesz dołączyć do grupy a ja już w niej byłam i zostałam wyrzucona, nie wiem tylko dlaczego...
Trudno, nic na siłę. Ktoś tak zdecydował nich i tak będzie...
ja i tak tam nie zaglądam. Basia tam siedzi dużo to o jakichś akcjach typu nasiona może nam napisze.
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2013-04-08 o 10:11
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:06   #245
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
Ja niestety zostałam wypisana z grupy Rodziców adopcyjnych, widzę taki komunikat :

Nie możesz zobaczyć zawartości publikowanej na stronie tej grupy, ponieważ nie jesteś już jej członkiem.

Przecież jestem rodzicem adopcyjnym, co miesiac wysyłam przelewy dla Moniki, no chyba że już nie jestem.... ani rodzicem ani mile widziana, przykre....
Głowa do góry Aguś. Ja nawet nie zostałam poinformowana, że już mam nie być rodzicem. Dano mi Cecilię i odebrano z dnia na dzień kasując maila.
Jednak zmiany są dobre. Pod warunkiem, że sposób ich wprowadzania jest kulturalny, że ludzi sie traktuje z szacunkiem i nie zwalcza jak wszy za pomaganie innym. Monopolu nikt nie ma, choć ten wątek powinien zostać wyłącznie dla Zambii.
Prosiłabym o nieumieszczanie tu postów o Tanzanii i Kamerunie, bo nie wprowadzać osób w błąd; nie kolić w oczy tych, którym pomaganie gdzie indziej jest niemiłe i nie narażać pomocników dzieciom Tanzanii i Kamerunu na nieprzyjemności jakie są im serwowane.
pozdrawiam wszystkich o wielkich serduchach działających na rzecz dzieci Afryki. Tak trzymać!
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 10:08   #246
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez ava80 Pokaż wiadomość
Głowa do góry Aguś. Ja nawet nie zostałam poinformowana, że już mam nie być rodzicem. Dano mi Cecilię i odebrano z dnia na dzień kasując maila.
O jeny to nie fajnie
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 12:43   #247
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Witam wszystkich!

Jestem wlasnie po rozmowie z Siostra Jozefa, ktora prosila, abym zamiescila krotka informacje dla wszystkich. Sprawy Adopcji Serca w Misji Siostr Boromeuszek w Zambii dyskutowane sa droga e-mailowa-jesli ktos ma jakies pytania czy watpliwosci, oto lista osob, z ktorymi moze sie skontaktowac:

Anna Sikora (Adopcja Serca): anna@adopcjaserca.org
Justyna Nowacka (Adopcja Grupowa): justyna@adopcjaserca.org
Agata Niedzielska (Dary Boga): Dary_Boga@stlukesmissionh ospital.org

Sprawy poszczegolnych dzieci czy adopcji ze wzgledu na poufne informacje nie sa omawiane na wizazu-kazdy dysponuje mailem, wiec w swojej sprawie moze pisac.

Grono osob zdecydowalo sie odejsc z Wolontariatu. Co te osoby robia w chwili obecnej jest ich sprawa. Misja w Zambii, ktorej poswiecony byl ten watek, nadal dziala. Niedawno mialam okazje w niej byc i po 3 latach pracy zobaczyc, jak wszystko funkcjonuje. Rola wolontariuszy jest wspieranie Siostr i ich poslugi. Prywatnie robimy wiele innych rzeczy, ale pracujemy dla Misji. Nie jest to platna praca, jednak jest to zobowiazanie. Dla tych, co zostali i tych, ktorzy sie przylaczyli, jest to tez duma i radosc.

Wiele dobrych zmian zostalo wprowadzonych od listopada. Wiem, ze Rodzice Adopcyjni wdzieczni sa za wieksza ilosc zdjec, za Sklepik, za dokladne wyszczegolnienie, co dziecko ma zapewnione dzieki oplacie adopcyjnej. Niestety niektorzy stracili swoje dzieci-czasem ze wzgledu na przeprowadzke dzieci, kiedy indziej z powodu braku zainteresowania nauka, a czasem dlatego, ze rodzic nie oplacal adopcji.

Od stycznia prawie 100 nowych dzieci znalazlo Rodzica Adopcyjnego-dziekuje wszystkim, ktorzy mowia o swoim pozytywnym doswiadczeniu w naszej adopcji. Prawie 100 dzieci zarejestrowalismy w Kamwenshyi podczas naszego pobytu-one nadal czekaja, wiec chetnych zapraszam do Ani Sikory, ktora koordynuje Adopcje Serca.

Zapraszam tez na nowa strone, ktora bedzie sie nadal tworzyla:

www.adopcjaserca.org

Nowe informacje beda tam sukcesywnie zamieszczane. Jako osoba odpowiedzialna za kontakt z Rodzicami Aodpcyjnymi poprzez Newslettery, zapewniam, ze wazne informacje dojda do wszystkich. Akcja nasionkowa byla akcja na Facebooku-otrzymalismy ponad 6 tysiecy torebek nasion dzieki wielu osobom, ktore nie mialy wczesniej pojecia, czym jest Adopcja Serca. Dziekujemy wszystkim, ktorzy wzieli udzial w wydarzeniu na FB i w akcji. Nasionka juz sa w Zambii-dzieci beda nimi obsiewaly swoj ogrodek.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do kontaktu mailowego z podanymi osobami.
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-08, 14:24   #248
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Choosing, zabrzmiało to jak cenzura nie pisać tutaj nic, tylko na meila, na fb w grupie zamkniętej o żadnej akcji pomocowej nie można tutaj pisać, tylko też na fb?

Bardzo szkoda że w ten sposób przekreślasz tak fajny, ciepły wątek - właśnie to była atut, że można było zapytać się o wszystko tutaj a osoby nie związane z adopcją również się chętnie przyłączały czy poprostu czytały sobieZ czasem zachęcone podjęły temat i były i wystawy w szkołach/bibliotekach, jakieś kiermasze ciast itp.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 14:38   #249
ChoosingHope
Raczkowanie
 
Avatar ChoosingHope
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Connecticut, USA
Wiadomości: 212
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Choosing, zabrzmiało to jak cenzura nie pisać tutaj nic, tylko na meila, na fb w grupie zamkniętej o żadnej akcji pomocowej nie można tutaj pisać, tylko też na fb?

Bardzo szkoda że w ten sposób przekreślasz tak fajny, ciepły wątek - właśnie to była atut, że można było zapytać się o wszystko tutaj a osoby nie związane z adopcją również się chętnie przyłączały czy poprostu czytały sobieZ czasem zachęcone podjęły temat i były i wystawy w szkołach/bibliotekach, jakieś kiermasze ciast itp.
Absolutnie watku nie przekreslam. Napisalam, ze konkretne pytania w sprawie dzieci prosze kierowac do koordynatorow. Przeciez nie bedziemy na forum, do ktorego wszyscy maja wglad, pisac, dlaczego jakies dziecko nie jest w adopcji. Nie byloby to mile chyba dla nikogo. Pojawily sie watpliwosci i pytania, wiec przekierowalam je zgodnie z procedurami, ktore obowiazuja.

Ja nie mam czasu sledzic wpisow na wizazu, a w pewnym momencie zostalam poinformowana (tez bardzo niefajne to bylo), ze to jest watek dla glownej adopcji i ze mam przestac pisac. Zastosowalam sie do zyczenia owczesnych wolontariuszy, piszac rzadko (wlasciwie tylko na prosbe Siostry, ktora dysponuje takim polaczeniem internetowym, a nie innym-o czym tak czesto zapominamy).
ChoosingHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 15:07   #250
_MAMA_
Zakorzenienie
 
Avatar _MAMA_
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 3 412
GG do _MAMA_
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość
Misja w Zambii, ktorej poswiecony byl ten watek
chyba nadal jest...
ludzie nadal tu przychodzą

Cytat:
Napisane przez ChoosingHope Pokaż wiadomość

w pewnym momencie zostalam poinformowana (tez bardzo niefajne to bylo), ze to jest watek dla glownej adopcji i ze mam przestac pisac. Zastosowalam sie do zyczenia owczesnych wolontariuszy, piszac rzadko (wlasciwie tylko na prosbe Siostry, ktora dysponuje takim polaczeniem internetowym, a nie innym-o czym tak czesto zapominamy).
A można zobaczyć tę prośbę kto i kiedy?
_MAMA_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-08, 22:43   #251
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
chyba nadal jest...
ludzie nadal tu przychodzą



A można zobaczyć tę prośbę kto i kiedy?
Cześć Mama Co się tutaj porobiło?, czy to podobnie jak w naszym rządzie? Przecież założyłaś ten wątek. Przypomniało mi się teraz, że gość, który w Stanach założył firmę internetową (chyba Aple?) też został "wysiudany" z firmy i musiał zaczynać od nowa. Podobnie zresztą jak założycielka Żywego Różańca i PDRW- Paulina Jaricot - też ją odsunięto od przywództwa i odebrano pierwszeństwo, potem okradziono i umarła w nędzy i zapomnieniu. Nikomu z Was tego nie życzę. Wspominam mile wszystkie chwile i akcje. Mnie na razie jeszcze nikt nie poinformował, że nie mogę tu wchodzić. "Swoje dzieci" też mogę wspierać i mam nadzieję, że tak zostanie. Trzymajcie się dziewczyny - mamy. za Waszą piękną pracę, a jak się spotkamy kiedyś to obiecuję każdej a na razie załącznik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bukiet_mixbig.jpg (23,7 KB, 2 załadowań)
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-09, 11:08   #252
Monia B.
Przyczajenie
 
Avatar Monia B.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 26
GG do Monia B.
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Witam serdecznie,
Ja od niedawna jestem mamą adopcyjną i od niedawna znalazłam tę stronę, więc trudno mi się wypowiadać o sentymencie z tym związanym.Chciałam napisać tylko kilka słów na temat przyzwyczajenia, bo myślę, że o to chodzi. Ja kiedyś kompletnie zielona byłam, jeśli chodzi o facebook i nabrałam trochę kolorów, bo już się tam tak nie gubię, ale na początku to była masakra! Myślę, że to całkiem naturalne, że osoby z wizażu nie mogą się odnaleźć na facebooku, bo to jest coś zupełnie innego od tego forum.
Podobno "najgorszym wrogiem człowieka są przyzwyczajenia"
A kiedy już oswoimy się z nowym miejscem i "poczujemy bluesa" to wtedy wpadamy w wir i "stare miejsca" odchodzą gdzieś w dal, co nie znaczy że zostały całkowicie zapomniane.
Pozdrawiam, niestety jeszcze zimowo i mroźnie
__________________
Moniq
Monia B. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 22:36   #253
MartaiMaciej
Raczkowanie
 
Avatar MartaiMaciej
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 355
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Dziewczęta potrzebuję KRS na potrzebujące dziecko. SEONKA TY miałaś. Podeślij szybciutko. Jeśli ktoś ma, to proszę. POZDROWIONKA.

W związku z powyższymi wpisami jestem w szoku. Usiłuję przetrawić i nie wychodzi. Dodając wizytę w Krk na klinice i ponowną chorobą taty..... Chyba zbyt mała głowa.

Ten wątek i Was wszystkich będę zawsze miała za Osoby bardzo, bardzo bliskie, i tego nic nie jest w stanie zmienić.
__________________
Chcesz wiedzieć gdzie jest Twoja paczka?
http://sledzenie.poczta-polska.pl/

Edytowane przez MartaiMaciej
Czas edycji: 2013-04-19 o 22:42
MartaiMaciej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 21:33   #254
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Marta, ale że tak powiem, na "moje dziecko"? To wnuczek mojej dozorczyni : http://dzieciom.pl/podopieczni/14274

Marta, zdrowia dla Ciebie i Taty!!!
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 12:50   #255
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Ja jak zwykle obudziłam się po kilku miesiącach i w szoku jestem. Dostaję korespondencję adopcyjną ale jakoś nie zarejestrowałam tego dziwnego "przejęcia". Jestem tu i mam synka w Afryce dzięki MAMIE i nie rozumiem czemu ktoś próbuje zamknąć kilkuletni wątek, dzięki któremu ktokolwiek mógł o misji w Mpanshy usłyszeć. Tutaj jest źródło całego dobra, które się dokonałam za sprawą setek osób i rozumiem, że należy o tym przestać mówić, skupić się na procedurach i zapomnieć o ogromnej pracy osób tego wątku
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 13:13   #256
tereska
Rozeznanie
 
Avatar tereska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 744
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

O widzisz kochana, a ja nie umiałam tego tak ładnie jak Ty napisać chociaż dokładnie tak samo myślałam.
Dziękuję Ci za ten wpis. Pozdrawiam jeśli ktokolwiek jeszcze tu zagląda.
__________________
http://marzycielskapoczta.pl/
mozna pomóc wysyłając kartkę chorym dzieciom





tereska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 14:59   #257
anecz38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 306
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

zagląda tu sporo osób tylko tyle , że pomoc w tej chwili przeszła na Tanzanię i Kamerun. Do Zambii bardzo dużo ludzi dobrej woli wysyła paczki z pomocą - do Tanzanii i Kamerunu bardzo mało. Wejdźcie na wątek Dzieci z Afryki czekają na pomoc....
Aktualnie są organizowane zbiorowe paczki.
anecz38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 18:57   #258
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Przeczytałam dwie ostatnie strony i ręce załamałam

Myślałam o powrocie do adopcji .... ale teraz już sama nie wiem
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 21:32   #259
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez suzi82 Pokaż wiadomość
Przeczytałam dwie ostatnie strony i ręce załamałam

Myślałam o powrocie do adopcji .... ale teraz już sama nie wiem
Witam Cię Suzi Jasne, że można wrócić. Też nie mam pojęcia dlaczego nie chcą mamy, Teraz są inne osoby, które prowadzą tę adopcję. I jest zapotrzebowanie na osoby chcące sie podjąć adopcji. W postach powinno być do kogo się zwrócić, jak nie znajdziesz to napisz, to Ci podrzucę adresy.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-15, 20:02   #260
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Animator dziękuję Ci za tak miłe przywitanie Czuję się jakbym wróciła z dalekiej podróży ... wszystkich znasz, z wszystkimi wiele się przeżyło a powrót do portu wydaje się taki nie swój.

Pozostanę chyba na chwilę obecną przy wysyłaniu paczek do siostry na szpital.
__________________




suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 21:43   #261
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Na tym polega wolność. Każdy ma wybór, byle nie między dobrem a złem. Ja już dawno paczki nie wysyłałem, bo mam braki w finansach. Państwo zamknęło firmę, której sporo ludzi powierzyło część swoich funduszy (ja też) a potem zamknęło właściciela i pobrało kary i podatki (prawdopodobnie z naszych wierzytelności). A firma była zarejestrowana sądownie a więc państwo ręczyło za jej praworządność, którą później zakwestionowało.
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 19:44   #262
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cześć Wam!
Czy ktoś wysyła może teraz zbiorową paczuchę?
Pozdrawiam!
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 19:03   #263
rostia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Trudno mi uwierzyć w to, co się tu stało.
Niejedną godzinę spędziłam na tym wątku - wszystkich częściach.
Nie jedną wpłatę wysłałam dla Misji.
Przykro mi z powodu dziewczyn, które włożyły tytaniczną pracę w rozwój wątku i samej akcji.
Niemiło, niefajnie.
rostia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 21:52   #264
Animator
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 835
GG do Animator
Dot.: Misja w Zambii - cz. V

Cytat:
Napisane przez rostia Pokaż wiadomość
Trudno mi uwierzyć w to, co się tu stało.
Niejedną godzinę spędziłam na tym wątku - wszystkich częściach.
Nie jedną wpłatę wysłałam dla Misji.
Przykro mi z powodu dziewczyn, które włożyły tytaniczną pracę w rozwój wątku i samej akcji.
Niemiło, niefajnie.
Witaj rostia. Porobiło się na wątku wiele niedomówień, wiele pytań, na które nikt Ci nie odpowie. Tak jest z każdym wielkim dziełem; po okresie rozkwitu przychodzi zawirowanie, które sporo zmienia, ale dzieło trwa dalej. Mi też jest przykro i nieswojo, ale nikt mi dziecka nie odebrał. A co było z św. Franciszkiem? kiedy chciał zalegalizować zakon, który założył? Posłano Go do karmienia świń, swoją pokorą pokonał jednak przeciwności i zakon istnieje do dzisiaj. A Paulina Jaricot? założycielka Żywego Różańca? Okradziona przez możnych umiera w nędzy a Żywy Różaniec jest obecny na całym świecie. Pozdrawiam. a na pociechę i
__________________
"Misje dotyczą wszystkich chrześcijan"
Redemptoris Missio JPII

Mój blog: www.tereska-misje.blog.onet.pl
Animator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 14:41   #265
Otokonoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Adopcja na odległość

Witam,

zwracam się do osób, które kiedyś brały udział w adopcji na odległość dzieci z takich krajów jak np. Zambia, Tanzania, Kamerun.

Mam mieszane uczucia odnośnie działalności organizacji charytatywnych związanych z kościołem (bardziej do osób, które nimi zarządzają niż szeregowych działaczy).

Były tematy o misji w Zambii. W innych krajach też.

To były tematy zaczęte w 2009 roku. Teraz mamy rok 2019. Jakie są waże wrażenia po czasie?

Nadal macie kontakt z tymi osobami mimo, że są dorosłe?
Ile w sumie wydaliście pieniędzy na ich pomoc?
Skończyliście adopcje na jednym dziecku, czy kontunowaliście adopcje, kiedy adopcyjne dziecko już dorosło?

Kolejna sprawa; przejrzyste były rozliczenia?
Otokonoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-31, 21:23   #266
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Adopcja na odległość

Miałam chłopaka z Ruandy, półsierotę. Fajnie było, pisaliśmy listy, wymienialiśmy się zdjęciami, ale jak dorósł, kontakt mi się urwał. Nie interesowałam się jakoś bardzo, na co szła dokładnie kasa, ale czasem dostawałam podziękowania np. za kupienie kozy ze zdjęciem samej zainteresowanej.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 16:33   #267
Otokonoko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: Adopcja na odległość

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Miałam chłopaka z Ruandy, półsierotę. Fajnie było, pisaliśmy listy, wymienialiśmy się zdjęciami, ale jak dorósł, kontakt mi się urwał. Nie interesowałam się jakoś bardzo, na co szła dokładnie kasa, ale czasem dostawałam podziękowania np. za kupienie kozy ze zdjęciem samej zainteresowanej.
dostawałaś listy w jego ojczystym języku, czy były tłumaczone?
To były listy napisane ręcznie rozumiem?
Otokonoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 21:05   #268
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Adopcja na odległość

Cytat:
Napisane przez Otokonoko Pokaż wiadomość
dostawałaś listy w jego ojczystym języku, czy były tłumaczone?
To były listy napisane ręcznie rozumiem?
Czasem nawet w trzech językach dostawałam. Napisany w kinyarwanda przez dzieciaka, potem przetłumaczony przez lokalnego księdza na francuski i dopiero z tego na polski.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-01 22:05:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.