Zaparcia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-21, 22:39   #61
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: wypróżnianie

Przewlekłe zaparcia mogą doprowadzić nawet do raka jelita. Jeśli jest ono cały czas drażnione zalegającymi substancjami to może dojśc nawet do tego.

Na moje problemy nie pomagały żadne musy jabłkowe czy śliwkowe mikstury Byłam cięzkim przypadkiem
Poszłam do lekarza pediatry i on zapisał mi jakieś leki, po których problem ustąpił ale niestety jedynie doraźnie...

Jednak od kiedy pilnuję się, żeby pić dużo wody mineralnej oraz herbaty (z miodem!) to jest o wiele lepiej

Co do przyrostu wagi bez przyrostu centymetrów w obwodzie... Reczywiście mogą to być masy kałowe (przepraszam, to okropne określenie ale tak to się właśnie nazywa ) albo waga mięśni. Mogłaś wyrobić sobie mięśnie, które są cięższe niż tłuszcz i waga może wskazywać więcej podczas gdy Twoje ciało nie stało się obszerniejsze
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 06:22   #62
kasssikk19
Zadomowienie
 
Avatar kasssikk19
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: domciu :D
Wiadomości: 1 385
Dot.: wypróżnianie

wypowiem sie bo mam taki problem ze np ostatnio od sobotty do wczoraj nic :| ale we wtorek wypilam na wieczór herbate z biedronki Fit time i od razu rano w środę efekt był po wypróżnieniu 1kg lżejsza
kasssikk19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 12:35   #63
golden_alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: wypróżnianie

muszę się w końcu zapisać do tego lekarza. Tylko do jakiego? Do dietetyka? Z tymi herbatkami to u mnie nigdy nie działa-strasznie boli mnie brzuch, a efekt mizerny....
__________________
golden_alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 13:07   #64
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: wypróżnianie

Jeśli jesteś niepełnoletnia to do pediatry a jeśli jesteś pełnoletnia to do lekarza rodzinnego
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-24, 22:05   #65
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: wypróżnianie

http://www.vitalia.pl/index.php/mid/...article_id/158
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 08:50   #66
Sathi
Zakorzenienie
 
Avatar Sathi
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: uroczysko
Wiadomości: 5 656
Dot.: wypróżnianie

Z Vitalia.pl

Aby leczyć chorobę najpierw trzeba poznać przyczynę, która ją wywołuje. Najczęściej przyczyną zaparć jest niewłaściwa dieta, uboga w błonnik pokarmowy. Pełni on rolę tzw. “szczotki fizjologicznej”, która "wyłapuje" substancje toksyczne, chłonie wodę i przyspiesza proces tworzenia kału, a następnie wydalany jest wraz ze wspomnianymi substancjami na zewnątrz. Zwykle za mało jemy surowych owoców, warzyw, otrębów, grubych kasz, pieczywa razowego, produktów pełnoziarnistych, a za dużo produktów wysokoprzetworzonych, takich jak: produkty “w proszku”- szybkie do przygotowania, “rozgotowane” potrawy, spożywamy słodycze, cukier rafinowany, białe pieczywo, kluski i produkty z białej mąki, fast-foody.

Dostarczając organizmowi zbyt mało pokarmów o niskim stopniu przetworzenia pomagamy mu tylko w powstawaniu zaparć. W ten sposób resztki pokarmowe zalegają zbyt długo w jelitach, fermentują, przez co są przyczyną zaparć i wzdęć.

Jak walczyć z zaparciami?

* Najpierw należy przyjrzeć się swojej codziennej diecie i zastanowić się jaki jej udział stanowią produkty o dużej zawartości błonnika pokarmowego. Jeśli zjadasz zbyt mało produktów bogatych w błonnik, wprowadzaj je do diety stopniowo, gdyż organizm nie jest przyzwyczajony do dużej ilości włókna roślinnego.
* Zjadaj przynajmniej 1-2 jabłka ze skórką dziennie lub pół grejpfruta z białymi błonkami na pół godziny przed posiłkiem.
* Spożywaj od czasu do czasu suszone owoce. Zalej ciepłą wodą kilka sztuk suszonych owoców, przykryj je i odstaw na noc. Rano zaraz po przebudzeniu wypij napar, a owoce zjedz.
* Zjadaj 4-5 posiłków dziennie, nie pomijając śniadania. Odstępy między posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3-4 godziny.
* Do każdego posiłku staraj się spożyć jedną porcją warzyw lub owoców, najlepiej surowych.
* Dużo pij, przynajmniej 1,5-2 litry niesłodzonych płynów dzienne. Woda wchłaniania jest przez błonnik pokarmowy, pozwala to zwiększyć objętość stolca, a dzięki temu skrócić czas jego pasażu jelitowego.
* Staraj się ruszać, dużo maszeruj szybkim tempem, biegaj. “Zastały” tryb życia również utrudnia pracę Twoim jelitom.
* Wzmacniaj mięśnie brzucha poprzez właściwy dobór ćwiczeń.
* Udaj się od czasu do czasu na masaż.
* “Gimnastykuj” oddech, wzmacniając w ten sposób mięsień przeponowy.


Herbatki przeczyszczające nie są dobrym sposobem pomagającym w walce z zaparciami na dłuższą metę. Mogą być one stosowane od czasu do czasu gdy pojawia się jednorazowy problem z wypróżnianiem. Jednak wypijane częściej “rozleniwiają” jelita i bez nich samodzielnie nie potrafią już funkcjonować. Z tego powodu warto dbać o prawidłową perystaltykę troszcząc się o właściwy skład diety, a herbatki przeczyszczające stosować tylko w sytuacjach awaryjnych.

Jeśli Twoja dolegliwość będzie na tyle uciążliwa i długotrwała, że zacznie już niepokoić, a zmiana diety nie pomoże skonsultuj swój problem z lekarzem. Zaparcia to poważny problem, który wymaga specjalistycznego leczenia, jeśli odpowiednia dieta i zwiększenie aktywności fizycznej nie pomaga.
__________________
Połam język
Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.


MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-25, 16:38   #67
golden_alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 36
Dot.: wypróżnianie

Ojej,jestem pod wrażeniem cały wielki przepis....
chciałabym jeść 5 posiłków dziennie, ale jestem tak zabiegana, ze cieszę się jak mam czas zjeść trzy. Jem otręby, owoce, wykonuję sporty i piję dużo wody.
Ale nie chodzi o to, że teraz mam takie problemy. Problem z tym, że w wakacje wyjechałam na miesiąc do Francji i załatwiłam się może 3 razy w ciągu całego wyjazdu-miesiąca! Jak byłam mała miałam poważne problemy zdrowotne i przyjmowałam mnóstwo bardzo mocnych lekarstw więc moja flora bakteryjna w jelitach mogła się zupełnie wyniszczyć. Poza tym przez całe dzieciństwo praktycznie nie jadłam owoców. Chcę się teraz pozbyć tego, co już siedzi w moim brzuchu od wakacji i zastanawiam się, czy jest na to jakiś naturalny sposób czy muszę iść do lekarza...
__________________
golden_alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 17:24   #68
jaskółka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 160
Dot.: wypróżnianie

na flore bakteryjna to może pojedz troche jogurtów. jeśli chodzi o wyjazd do Francji to ja też mam zawsze problem z załatwianiem się w nowych miejscach, chciaż 3 razy w ciągu miesiąca to rzeczywiście bardzo mało.

co do pozbycia się tego co zalega w jelitach to nie wiem, bo się za bardzo nie znam.

ale tak sobie pomyślała może spróbuj tą tygodniową diętę oczyszczająca: http://www.wizaz.pl/smoczek_porzadki.php
mam mnóstwo błonnika, otrębów, więc powinna porządnie oczyszcić jelita. sama zamierzam ja zrobic na wiosne.

ale tak czy siak powinnas wybrac sie do lekarza
jaskółka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-15, 18:38   #69
gujana
Wtajemniczenie
 
Avatar gujana
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 682
Dot.: wypróżnianie

Cytat:
Napisane przez golden_alice Pokaż wiadomość
Ojej,jestem pod wrażeniem cały wielki przepis....
chciałabym jeść 5 posiłków dziennie, ale jestem tak zabiegana, ze cieszę się jak mam czas zjeść trzy. Jem otręby, owoce, wykonuję sporty i piję dużo wody.
Ale nie chodzi o to, że teraz mam takie problemy. Problem z tym, że w wakacje wyjechałam na miesiąc do Francji i załatwiłam się może 3 razy w ciągu całego wyjazdu-miesiąca! Jak byłam mała miałam poważne problemy zdrowotne i przyjmowałam mnóstwo bardzo mocnych lekarstw więc moja flora bakteryjna w jelitach mogła się zupełnie wyniszczyć. Poza tym przez całe dzieciństwo praktycznie nie jadłam owoców. Chcę się teraz pozbyć tego, co już siedzi w moim brzuchu od wakacji i zastanawiam się, czy jest na to jakiś naturalny sposób czy muszę iść do lekarza...
hej i jak, bylas u lekarza?
bo jak rpzeczytalam o tych 3 razach w ciagu miesiaca to mnie lekko zgięło. ja w nowych miejscach tez mam problemy z wyproznianiem. Na uczelni czy w pracy nie umiem sie zalatwiac, tylko w domu. Ale tylko 3 razy? to naprawde malusienko..
__________________
Życie jest zbyt ważne, żeby brać je na serio. [Oscar Wilde]






gujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 17:25   #70
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: wypróżnianie

przepraszam, ze zadaje takie pytanie, ale ile razy w tygodniu powinno sie wyprozniac? :P
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-16, 17:30   #71
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: wypróżnianie

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
przepraszam, ze zadaje takie pytanie, ale ile razy w tygodniu powinno sie wyprozniac? :P
najlepiej codziennie
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-16, 17:36   #72
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: wypróżnianie

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
przepraszam, ze zadaje takie pytanie, ale ile razy w tygodniu powinno sie wyprozniac? :P

Zależy od organizmu, od przmiany materii.
Optymalnie codziennie raz. Co dwa dni też jest ok
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 19:43   #73
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Odnawiam temat ...
czy ktoś używał Duphalacu ?
Wlasnie to wypilam i zastanawiam sie czy mi pomoże ...
nie wiem czy macie tak jak ja- ale ja juz od paru dni mam problem z wypróżnieniem ... bolą mnie żebra brzuch i wszystko tak jakby w srodku i wydaje mi sie ze to wlasnie z tego powodu ...
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:24   #74
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość

Odnawiam temat ...
ale ja juz od paru dni mam problem z wypróżnieniem ... bolą mnie żebra brzuch i wszystko tak jakby w srodku i wydaje mi sie ze to wlasnie z tego powodu ...

Jakby to się przedłużało to może przyda się wizyta u lekarza ?


Jakiś czas temu też miałam problemy, ale akurat uzasadnione to było. Napiszę Ci co zaczęłam stosować i co mi bardzo pomogło. Po około 2 tygodniach wszystko zaczęło być OK.
  • Codziennie rano przed śniadaniem szklanka letniej, przegotowanej wody z cytryną.
  • Codziennie jeden jogurt lub serek lub do picia - danone activia - mi pomogła i wielu innym osobom z tego co czytałam na forum również.
  • Piłam czerwoną oraz zieloną herbatę (nadal to robię).
  • Dostarczam organizmowi 100 % dziennego zapotrzebowana na błonnik, czyli około 40 g dziennie zjadam (w produktach, a oprócz tego otręby masowo).
  • Suszone śliwki
  • 4 - 5 posiłków dziennie
  • Dużo wody! Ogólnie musisz dużo pić, przynajmniej 2l dziennie
  • Więcej ruchu - to bardzo ważne
  • Zaczęłam jeść tylko jeden rodzaj chleba - pełnoziarnisty Light który w 100g ma aż 34 % dziennego zapotrzebowana na błonnik!
Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dam znać
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:25   #75
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

Ja mam z zaparciami problem od kiedy tylko pamietam. Czrwona herbata poczatkowo troche pomagała ale teraz już nie, otreby jakis czas jadłam i nic. musze zaczac szamac go znowu skoro wam pomogły to warto spróbować i woda z cytrynką... Lekarz przepisał mi na zaparcia gasprid i debridat ale szczerze to tez nie bardzo pomagaja a tiedyś hardcorowe akcje były ze po 7-8 dni wszystko stało... dobrze ze teraz po 3-4 ale to i tak za dużo

Edytowane przez Candiiia
Czas edycji: 2007-05-04 o 13:51 Powód: literówka
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:46   #76
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Spróbuje jutro rano wypić tą przegotowaną wodę z cytryną....
a czy ktoras z was tez ma taki problem,ze Was wszystko w srodku boli?
Kiedys jakbylam u pediatry bo mowilam o nudnosciach i bolach brzucha, to powiedziala mi,ze osoby szczuple czesto tak mają,że maja problem w wyproznianiem i ze to im sie 'nie miesci' i tak jakby cofa do góry i z tad te bóle
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 20:53   #77
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Candiiia Pokaż wiadomość
otreby jakis czas jadłam i nic. musze zaczac szamac go znowu skoro wam pomogły to warto spróbować
Min. 2 tyg. stosowania zmian. Wcześniej dużej poprawy nie zauważysz, musi minąc trochę czasu.

Cytat:
Napisane przez Candiiia Pokaż wiadomość
a tiedyś hardcorowe akcje były ze po 7-8 dni wszystko stało... dobrze ze teraz po 3-4 ale to i tak za dużo
A co byś powiedziała na 1,5 tyg. ? ;]


Jestem bardzo zadowolona że u mnie już OK, bo w pewnym momencie byłam bliska załamania i zaczęłam pić xenne - ogromny błąd, szybko na szczęscie z tym skończyłam.
A odkąd wprowadziłam zmiany o ktorych pisałam wcześniej, teraz już codziennie załatwiam swoje potrzeby

Tak czy inaczej - jakby nic nie pomagało, zasięgnijcie rady lekarza raz jeszcze,najwyżej innego
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 21:09   #78
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

1,5? <szczeka jej opadła>
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 11:38   #79
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

rzeczywiscie 1,5tyg to dlugo ...
ja pije raz dziennie (od 2 dni) czyli dwa razy dopiero pilam: Duphalac (co za beznadziejna nazwa)
i wiecie ze troche mi pomoglo .... juz mnie tak 'wnętrznosci' nie bolą bo wczoraj i dzis sie wyproznilam ..
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-05, 14:57   #80
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
rzeczywiscie 1,5tyg to dlugo ...
ja pije raz dziennie (od 2 dni) czyli dwa razy dopiero pilam: Duphalac (co za beznadziejna nazwa)
i wiecie ze troche mi pomoglo .... juz mnie tak 'wnętrznosci' nie bolą bo wczoraj i dzis sie wyproznilam ..
Hm... zastanawiam się czy to działa na zasadzie herbatek przeczyszczających typu xenna. Mam nadzieję, że nie.


Tak czy inaczej ja wolę 'naturalne' sposoby, które wprowadziłam w życie i które zakończyły moj problem, głownie chodzi o zmiany w odżywianiu, ale nie tylko
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 15:59   #81
aneecia
Rozeznanie
 
Avatar aneecia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 937
Dot.: Zaparcia

kurcze.... wiecie co jak czytam wasze posty to az sie przeraziłam... ja już w kibelki ok 1,5 mięsiąca nie bylam !az sie boje pomyslec co sie w mich biednych jelitkach dzieje... A musze przyznac ze jadam duzo i niezdrowo Musze koniecznie sie za sienie wziąść ! Tylko od czego zacząc ?? bo ja mam strasznie słomiany zapał ..
aneecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 17:11   #82
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
  • Codziennie rano przed śniadaniem szklanka letniej, przegotowanej wody z cytryną.
  • Codziennie jeden jogurt lub serek lub do picia - danone activia - mi pomogła i wielu innym osobom z tego co czytałam na forum również.
  • Piłam czerwoną oraz zieloną herbatę (nadal to robię).
  • Dostarczam organizmowi 100 % dziennego zapotrzebowana na błonnik, czyli około 40 g dziennie zjadam (w produktach, a oprócz tego otręby masowo).
  • Suszone śliwki
  • 4 - 5 posiłków dziennie
  • Dużo wody! Ogólnie musisz dużo pić, przynajmniej 2l dziennie
  • Więcej ruchu - to bardzo ważne
  • Zaczęłam jeść tylko jeden rodzaj chleba - pełnoziarnisty Light który w 100g ma aż 34 % dziennego zapotrzebowana na błonnik!
Moim zdaniem Aither pisze bardzo mądrze, bo herbatki przeczyszczajace dadzą tylką chwilową poprawę, a potem jeszcze bardziej pogorszą sytację.
Ja zaczęłam pić więcej wody i problem znikł
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 19:46   #83
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Już nie bede stosowac Dupholacu
Przed chwilką zjadlam danone activia
poza tym zacznę pić wiecej wody
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 20:30   #84
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
Już nie bede stosowac Dupholacu
Przed chwilką zjadlam danone activia
poza tym zacznę pić wiecej wody


Postaraj się jeść więcej błonnika może. Np. otręby (zawierają go bardzo dużo) dodawaj do owsianki / płatków (jeśli takowe jesz), jogurtów, kanapek nawet
Są zdrowe no i dobre (jak dla mnie), a jak nie będą Ci smakować to zawsze możesz kupić granulowane ze śliwką - pyszne do chrupania
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 20:48   #85
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Sprobuje kupić otręby i dodawać do płatków Bo jogurtów to za bardzo nie jem ... jedynie przekonuję sie pomalu do tej Danon Activi
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-05, 22:58   #86
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

dobrze ze na wizaż zajrzałam bo dzieki Wam przypomnaiłam sobie ze mam pić przed spaniem kefir już sobie przyszykowałam, otręby wsypałam. troche pszennych i troche granulowanych ze śliwką ( wybornie smakuja w jogurciku... mniam). Matka mnie jescze skarmia kiszona kapustą, pije siemię lniane ( juz z tydzien, fu!) i od wczoraj (własciwie prawie wszystko z "naturalnych" sposobów robie od wczoraj ) pije ciepłą wode z cytrynką (przed posiłkami, chociaż po także ) na zmiane z zieloną herbatką ( a ta to pije juz ponad rok ). A i jeszcze siemię wcinam na noc mam nadzieje Wertusia że uda nam sie pokonać te straszne zaparcia! Ather, dziękuje za rady. Aneecia - leć do lekarza, 1,5 miesiąca to już nie przelewki. i styl odzywiania zmien koniecznie!
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 05:56   #87
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Candiiia Pokaż wiadomość
przypomnaiłam sobie ze mam pić przed spaniem kefir już sobie przyszykowałam, otręby wsypałam. troche pszennych i troche granulowanych ze śliwką ( wybornie smakuja w jogurciku... mniam). Matka mnie jescze skarmia kiszona kapustą, pije siemię lniane ( juz z tydzien, fu!) i od wczoraj (własciwie prawie wszystko z "naturalnych" sposobów robie od wczoraj ) pije ciepłą wode z cytrynką (przed posiłkami, chociaż po także ) na zmiane z zieloną herbatką ( a ta to pije juz ponad rok ). A i jeszcze siemię wcinam na noc
Ja kupiłam ostatnio elektryczny młynek do kawy i w nim mielę siemie, a potem wcinam z serkiem wiejskim i innymi ziarnami oraz otrębami (mój stały podwieczorek )

Co do granulowanych ze śliwką - zgadzam się, pycha


Załączam link do tabeli ze spisem produktów, ktore zawierają błonnik:
http://kalorie.net/modules.php?name=Kalorieblonnik


Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
Sprobuje kupić otręby i dodawać do płatków Bo jogurtów to za bardzo nie jem ... jedynie przekonuję sie pomalu do tej Danon Activi
Ja ją uwielbiam Każdy rodzaj Activii (serek, jogurt i 'do picia') we wszystkich smakach oprócz naturalnego - ten dodaję tylko do placków jak robię, etc.


Cytat:
Napisane przez aneecia Pokaż wiadomość
kurcze.... wiecie co jak czytam wasze posty to az sie przeraziłam... ja już w kibelki ok 1,5 mięsiąca nie bylam !az sie boje pomyslec co sie w mich biednych jelitkach dzieje... A musze przyznac ze jadam duzo i niezdrowo Musze koniecznie sie za sienie wziąść ! Tylko od czego zacząc ?? bo ja mam strasznie słomiany zapał ..
Jeśli żadne sposoby Ci nie pomagają to na co Ty czekasz ? Już dawno do lekarza z tym powinnaś iść.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 11:23   #88
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Wypiłam z rana wodę przegotowaną z cytryną, potem zjadłam kromke ciemnego chleba juz z siemie lnianym i otrębami (taki gotowy) i teraz zjadlam danone activia Mam nadzieje,ze to mi pomoze ... bo dziś znów mnie tak juz brzuch i w srodku wszystko boli ;/ a coś do toalety mi sie nie spieszy
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:35   #89
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Byłam dziś u pediatry z moimi zaparciami i bólami brzucha ...
Mam pić wciąż Duphalac, i jesli bedą rezultaty to zmniejszac dawke do takiej ktora mi pomoze.
I dostalam jeszcze jakies tabletki na receptę Debridat .... one są wlasnie na zaparcia, bóle brzucha itp.
Zobacze czy mi pomogą i dam wam znac.
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 20:45   #90
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

mi np. debridat wogóle nie pomaga a biore juz z 4 tygodnie. Daj znać jak u Ciebie
Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:42.