Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-18, 13:09   #1
Karo_990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 13

Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021


Hej!
Zainspirowana "Akcją pozbywamy się" postanowiłam rozszerzyć to pozytywne wyzwanie i założyć nowy wątek gdzie będziemy mogły się podzielić wrażeniami ze wspólnego odgruzowania naszych domów a nie tylko półek kosmetycznych. W dobie pandemii więcej czasu spędzamy w domu, zatem aż prosi się by ta najbliższa nam przestrzeń była milsza dla oka, bardziej wygodna i przyjazna.
Rozejrzyjmy się wokół siebie i poszukajmy przedmiotów, których od wieków nie używałyśmy. Tak zwanych przydasiów, które tylko przekładamy z miejsca na miejsce podczas porządków. Warto znaleźć im nowy dom sprzedając w serwisie aukcyjnym, oddając potrzebującym czy wyrzucić (i poddać recyklingowi oczywiście)
Dziewczyny, pora oczyścić nasze pokoje, szafy, domy, garaże, piwnice, pawlacze czy stryszki od bezużytecznych zbieraczy kurzu i przymałych ubrań (bo w końcu schudnę!)
Moim problemem są ciuchy oraz biżuteria (szczególnie kolczyki) zatem dzisiaj przetrzepię koszyczek ze świecidełkami )

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Zaczynamy ode mnie:
Po krótkim przejrzeniu części biżuterii do wyrzucenia poszło:
- 2 pary zniszczonych, starych kolczyków
- 2 pojedyncze kolczyki
- 5 elementów biżuterii,
- 2 zużyte własnoręcznie wykonane bransoletki,
- 8 par kolczyków, które po ponad roku wiszenia w necie na olx się nie sprzedały
Razem - 29 sztuk !
+
- para kolczyków i 10 bransoletek wystawionych w necie na sprzedaż )
Niestety wciąż tonę w przydasiach
Karo_990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 14:31   #2
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Bardzo podoba mi się ten wątek, bo właśnie się przeprowadzam i nawet przy tej okazji powinnam przeprowadzić declutter
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 16:02   #3
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

O mnie też się przyda
Wymieniałam garderobę, a raczej budowałam dopiero tę świadomą i jestem zawalona rzeczami.

Zaczęłam niecałe dwa miesiące temu i udało mi się sprzedać do tej pory:
8 świec
6 torebek
1 portfel
4 pary butów
11 szt ubrań
W sumie 30 szt. Liczę, że jest ich jeszcze ok 200.

Do wyrzucenia uzbierała się cała średniej wielkości doniczka sztucznej biżuterii. Tej z cyklu dwa założenia i wytarta Został mi pozłacany zegarek, graficzna bransoleta, kilka złotych charmsów, jeden z turkusów i złote kolczyki. Nie dopasowałam sobie jeszcze żadnego naszyjnika, który byłby ze mną na stałe.

Realnie patrząc odgruzowywanie, a w zasadzie pozbywanie się rzeczy będzie trwało do końca roku jak nic i już nie mogę się doczekać tych wolnych szafek i porządku

Myślę nad wygospodarowaniem osobnej półki na rzeczy, które założyłam. Taki test np na 3-4 mce, żeby zbadać, jakich ubrań noszę najwięcej i przyjrzeć się jakie sytuacje społeczne u mnie dominują (matko jak ja to kulawo napisałam), by wiedzieć, na czym skupiać się w garderobie, a czego mi zdecydowanie wystarczy. Czyli poznać raz - nawyki, dwa - zapotrzebowanie sytuacyjne.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 17:10   #4
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Super wątek, akurat dla mnie na czasie.
Mam tak zagracone mieszkanie i piwnicę, że szok. Większość to ciuchy i buty, ale jest też spora ilość innych rzeczy. Wystawiam to sukcesywnie na allegro, olx i vinted i udało mi się do tej pory sprzedać ok. 20 różnych rzeczy. Przyznam, że jestem grażyną biznesu i staram się w ogólnym rozrachunku odzyskać to co zapłaciłam. Sprzedałam np. pojemnik na sól kultowej marki za 120 zł, choć sama zapłaciłam za niego 50 zł w tk maxx. Ale, że nie wszystko jestem w stanie sprzedać choćby za cenę zakupu, więc trochę się rozgrzeszam z tego grażynizmu.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 17:31   #5
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Ja sprzedaję rzeczy za średnio 60% ceny zakupu jeśli są nowe i to jest dobry wynik (bo poluję na kody i promocje), a 30% ceny katalogowej. Drożej by wisiały pewnie latami, a nie bardzo chcę żyć w magazynie ubrań
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 18:32   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;88651486]Super wątek, akurat dla mnie na czasie.
Mam tak zagracone mieszkanie i piwnicę, że szok. Większość to ciuchy i buty, ale jest też spora ilość innych rzeczy. Wystawiam to sukcesywnie na allegro, olx i vinted i udało mi się do tej pory sprzedać ok. 20 różnych rzeczy. Przyznam, że jestem grażyną biznesu i staram się w ogólnym rozrachunku odzyskać to co zapłaciłam. Sprzedałam np. pojemnik na sól kultowej marki za 120 zł, choć sama zapłaciłam za niego 50 zł w tk maxx. Ale, że nie wszystko jestem w stanie sprzedać choćby za cenę zakupu, więc trochę się rozgrzeszam z tego grażynizmu.[/QUOTE]

Sprzedanie używanej rzeczy za cenę zakupu to raczej rzadkość. Ja sprzedaję za ułamek ceny, bo chcę się przede wszystkim ich pozbyć. Dla przykładu koszule z COS, które kosztują wyjściowo 70-80 euro na vinted jako używane są za 5-30 euro, a więc nawet nie połowę oryginalnej ceny. W tej sytuacji nawet nie próbowałabym ich wystawiać za cenę zakupu. Ciuchy nawet z metkami raczej rzadko schodzą za cenę zakupu, no chyba że to jakieś strasznie pożądane marki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 21:06   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Jak dla mnie ma tu znaczenie zasada, że jak się wynosi daną rzecz ze sklepu to ona już traci na wartości z metki.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-18, 21:43   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie ma tu znaczenie zasada, że jak się wynosi daną rzecz ze sklepu to ona już traci na wartości z metki.
No zdecydowanie. Zapewne są jakies marki, na których można zarobić i sprzedać powyżej ceny wyjściowej (tylko nie wiem, czy aby na pewno używane). Tylko że to raczej nie te średnio- ani niskopółkowe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 21:45   #9
Karo_990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 13
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

A ja mam trochę w drugą stronę - chciałabym być grażyną biznesu ale pojawiają się myśli w głowie typu "A nikt tego za tyle nie kupi" "Co ludzie powiedzą?"
Aktualnie często zdarza mi się obniżać ceny przedmiotom na aukcjach by w końcu się pozbyć z ich domu [COLOR="Silver"]

[
Karo_990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 21:47   #10
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

No cóż, ja kupuję w zasadzie tylko na wyprzedażach, więc nie liczę od ceny regularnej, tylko od tej, którą ja zapłaciłam. Ubieram się głównie w Zarze, a ciuchy tej marki są dość chodliwe. Mam jeszcze taki patent, że jak coś kupię to zapisuję sobie w folderze zdjęcia katalogowe, z takimi zdjęciami rzeczy lepiej się sprzedają. Sporo bluzek sprzedałam na allegro, gdzie wystawiałam je za cenę zakupu plus prowizję dla serwisu - czyli sprzedawałam używaną rzecz drożej niż sama kupiłam nową. To są moje doświadczenia, wasze mogą być inne.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-18, 21:53   #11
Karo_990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 13
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
O mnie też się przyda
Wymieniałam garderobę, a raczej budowałam dopiero tę świadomą i jestem zawalona rzeczami.

Zaczęłam niecałe dwa miesiące temu i udało mi się sprzedać do tej pory:
8 świec
6 torebek
1 portfel
4 pary butów
11 szt ubrań
W sumie 30 szt. Liczę, że jest ich jeszcze ok 200.

Do wyrzucenia uzbierała się cała średniej wielkości doniczka sztucznej biżuterii. Tej z cyklu dwa założenia i wytarta Został mi pozłacany zegarek, graficzna bransoleta, kilka złotych charmsów, jeden z turkusów i złote kolczyki. Nie dopasowałam sobie jeszcze żadnego naszyjnika, który byłby ze mną na stałe.

Realnie patrząc odgruzowywanie, a w zasadzie pozbywanie się rzeczy będzie trwało do końca roku jak nic i już nie mogę się doczekać tych wolnych szafek i porządku

Myślę nad wygospodarowaniem osobnej półki na rzeczy, które założyłam. Taki test np na 3-4 mce, żeby zbadać, jakich ubrań noszę najwięcej i przyjrzeć się jakie sytuacje społeczne u mnie dominują (matko jak ja to kulawo napisałam), by wiedzieć, na czym skupiać się w garderobie, a czego mi zdecydowanie wystarczy. Czyli poznać raz - nawyki, dwa - zapotrzebowanie sytuacyjne.
Właśnie ze sztuczną biżuterią mam problem Nagromadziłam ją przez lata gdy wydawałam wszystkie pieniądze jakie zarobiłam. Kupowałam na potęgę dziadowskich ciuchów i tandetnej biżuterii. Obecnie przeszłam ze skrajności w skrajność - aktualnie kwiecień jest moim 14 miesiącem bez kupowania ubrań i biżuterii )
Karo_990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-19, 05:56   #12
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Karo_990 Pokaż wiadomość
Właśnie ze sztuczną biżuterią mam problem Nagromadziłam ją przez lata gdy wydawałam wszystkie pieniądze jakie zarobiłam. Kupowałam na potęgę dziadowskich ciuchów i tandetnej biżuterii. Obecnie przeszłam ze skrajności w skrajność - aktualnie kwiecień jest moim 14 miesiącem bez kupowania ubrań i biżuterii )
Bardzo dobrze! Tez mialam kilka takich miesiący.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 06:28   #13
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Ja niedawno pozbyłam się większości biżuterii (sztucznej). Zostawiłam tylko złoty łańcuszek W. Kruk, srebrny łańcuszek i ze stali chirurgicznej, choker ze srebrną zawieszką, bransoletkę Pandora, sznurkową bransoletkę ze srebrnymi zawieszkami (mają ważne dla mnie grawery), srebrną bransoletkę (ze srebrnych kulek) i kilka par wkrętek (złoto i stal chirurgiczna). Aha, zostawiłam też pierścionek zaręczynowy i obrączkę, ale je noszę na co dzień Ciuchów pozbywam się regularnie od kilku lat. Zostawiam te, które faktycznie do mnie pasują, mają odpowiednie dla mnie kroje i kolory. Wyrzuciłam wszystkie falbanki, żakiety (wolę cienkie, eleganckie kurtki z ekoskóry), bluzki z kołnierzykami babydoll, infantylne wzory, wzory zwierzęce itp. Jedyne kolory, jakie teraz mam w szafie, to biały, czarny, ecru, beżowy, nude, camel, bordowy, butelkowa zieleń, granat (jeansy), brudny róż i musztardowy. Dla mnie ideolo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-04-19 o 06:30
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-29, 16:23   #14
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Pozbyłam się większości długich spódnic, bo sam fakt, iż dawno skończyłam 30 lat nie spowoduje, że się będę ubierać jak 80latka
Kiecki codzienne też w większości znikają ( nie noszę ). Zostawiam tylko łącznie 3, takie w sportowym stylu, idealne na upały.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-29, 16:56   #15
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Pozbyłam się większości długich spódnic, bo sam fakt, iż dawno skończyłam 30 lat nie spowoduje, że się będę ubierać jak 80latka
Kiecki codzienne też w większości znikają ( nie noszę ). Zostawiam tylko łącznie 3, takie w sportowym stylu, idealne na upały.
To co to były za spódnice, że wyglądałaś jak 80-latka? Bo ja np. uwielbiam maxi, mam ich bardzo dużo i czuję, że wyglądam w nich młodo (mam prawie 33 lata)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-29, 18:49   #16
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
To co to były za spódnice, że wyglądałaś jak 80-latka? Bo ja np. uwielbiam maxi, mam ich bardzo dużo i czuję, że wyglądam w nich młodo (mam prawie 33 lata)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Leżały u mnie z 15 lat, mama mi kiedyś na bazarku kupiła. Podkreślały wszystko to, co chciałam ukrywać np. boczki i brzuch.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 07:02   #17
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Fajny wątek kilka lat temu przeszłam etap minimalizmu i nauczyłam się rozsądnych zakupów. Co nie znaczy, że dalej mam porządek. Muszę dzisiaj przejrzeć jeden składzik, bo nagromadziło mi się tam rzeczy, których nie potrzebuje, a potrzebuję miejsca na zbiornik wody do solarów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 08:09   #18
Karo_990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 13
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Efkakam Pokaż wiadomość
Fajny wątek kilka lat temu przeszłam etap minimalizmu i nauczyłam się rozsądnych zakupów. Co nie znaczy, że dalej mam porządek. Muszę dzisiaj przejrzeć jeden składzik, bo nagromadziło mi się tam rzeczy, których nie potrzebuje, a potrzebuję miejsca na zbiornik wody do solarów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mam, pomimo, że wewnętrznie czuję się już minimalistką, to jednak wciąż otacza mnie zdecydowanie za dużo rzeczy w mojej przestrzeni osobistej. Mam trochę rzeczy sentymentalnych z którymi ciężko mi się rozstać. Ponadto chciałabym odmienić moją garderobę na bardziej przyjazną środowisku - len, wełna, bawełna organiczna. I pozbyć się wszystkich poliestrów, zrezygnować z kupowania fast fashion. Ech.. długa droga przede mną
Karo_990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 19:22   #19
K1987
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 804
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Ja jestem na etapie sprzedawania książek. Kiedyś kupowałam namiętnie na różnych wyprzedażach czy w antykwariatach. Marzył mi się wielki regał z książkami. Ale się przeprowadziłam, zobaczyłam ile jest problemu z tym żeby to spakować i przewieźć... trochę mi się zmieniła koncepcja wyglądu mieszkania. Poza tym od dłuższego czasu nam czytnik... więc sprzedaje i wrzucam kasę do skarbonki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
K1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-13, 19:46   #20
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez K1987 Pokaż wiadomość
Ja jestem na etapie sprzedawania książek. Kiedyś kupowałam namiętnie na różnych wyprzedażach czy w antykwariatach. Marzył mi się wielki regał z książkami. Ale się przeprowadziłam, zobaczyłam ile jest problemu z tym żeby to spakować i przewieźć... trochę mi się zmieniła koncepcja wyglądu mieszkania. Poza tym od dłuższego czasu nam czytnik... więc sprzedaje i wrzucam kasę do skarbonki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już przeszłam te etap i z 4 regałów po dwa rzędy ograniczyliśmy się z TŻ do jednego. Teraz przeprowadzamy się i w nowym miejscu nie mam nic na książki... Nie chcę kupować mebli i nie wiem, co zrobić z tym fantem...
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 19:46   #21
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Leżały u mnie z 15 lat, mama mi kiedyś na bazarku kupiła. Podkreślały wszystko to, co chciałam ukrywać np. boczki i brzuch.
To ja się w takich chowałam jak wyglądałam niczym z obozu. Patyk w dużej ilości materiału, widok musiał być rewelacyjny

Zebrałam się i obfociłam ze 40 kosmetyków i 25 ciuchów. Mam 3 kosze... skrzynie ciuchów do sprzedania i co chwilę coś dokładam na "fotel z rzeczami do sprzedania" Chciałabym się chociaż w tych skrzyniach zmieścić i zwolnić fotel. Kończy mi się też miejsce w kosmetykach do sprzedania, wylewają się z koszy górą tak jak i buty w koszach obok. Wygląda to jakbym szykowała się do przeprowadzki.
Kurtki, plaszcze, szale już nie pójdą, ale 1/3 to rzeczy na lato.
Książki upłynniłam również po przeprowadzce typu noś se sama, opcja bez windy. Teraz mam tylko branżowe - co muszę, a co się da - na czytniku.

Tak sobie fantazjuję ile tu będzie KIEDYŚ miejsca...
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 09:09   #22
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Ja przerzuciłam się na czytnik już kilka lat temu, ale kiedyś też kupowałam dużo książek, które zajmowały bardzo dużo miejsca, raz nawet zarwała się pod nimi półka. I tak pewnego razu stwierdziłam, że właściwie to większości tych książek nie będę nigdy czytać po raz drugi. Wtedy zaczęłam się ich pozbywać. Część sprzedałam do antykwariatów, część zaniosłam do biblioteki, a te zupełnie bezwartościowe na śmieci.

Do tej pory podobają mi się książki jako element wystroju, ale w dużych pomieszczeniach, a ja takich nie mam i zwyczajnie szkoda mi miejsca na trzymanie rzeczy, z których nie korzystam, żeby sobie tylko stały.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 09:52   #23
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Ale z tymi książkami to ja się i tak już ograniczyłam do minimum. Ale jakieś kucharskie czy inspirujące oraz kilka (ale dosłownie kilka), których nie zdążyłam przeczytać, chce sobie zostawić. Z tym, że nie mam ani jednego regału. I nie wiem, czy chce go mieć. TŻ ma też kilka swoich książek i nie chcę ingerować w jego przestrzeń skoro mówi, że chce i musi je zatrzymać.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 10:03   #24
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Też mam bardzo dużo ubrań, które chciałabym gdzieś "upłynnić". Są w dobrym stanie, część noszona sporadycznie albo wcale. Większość to rzeczy letnie. Nie wiem, co z nimi zrobić. Nigdy nie sprzedawałam ciuchów na jakichś portalach typu Vinted, nie wiem, jak się do tego zabrać. Z drugiej strony, jak pomyślę, że miałąbym to wszystko prać, pasować, fotografować, opisywać, a potem nic bym z tego nie sprzedała, to już sama nie wiem, czy warto się w to bawić Są to rzeczy z sieciówek typu Orsay/Reserved/ Stradivarius, a takie rzeczy nie mają popytu według moich obserwacji. A może jest jakieś miejsce w Warszawie, gdzie mogłabym to po prostu zanieść w worze i mieć z tego jakąś gotówkę? Orientujecie się jak to wygląda? Czy wówczas przyjmują wszystkie rzeczy jak leci, czy wybierają? I jak mniej więcej płacą za takie coś? Od kilograma?
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 16:29   #25
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Podjęłam takie wyzwanie rok temu, gdy zaczęła się pandemia a ja właśnie przeprowadzałam się z mojego lokum do mieszkania męża (tej samej wielkości, co moje zagracone lokum ) . Miesiąc siedzenia w domu sprzyjało odgracaniu. Sprzedałam ponad 200 ciuchów, drugie tyle rozdałam i wrzuciłam do kontenera. Książki mąż wynosił przez kilka dni - z przeznaczeniem do bibliotek, część na śmieci. W efekcie z pięciu dużych regałów z książkami zostały dwa małe. Jeszcze jedną szafę ciuchów zlikwiduję i będzie dobrze. Bizuterii jeszcze nie ruszyłam a też trzeba będzie
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 17:29   #26
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Podjęłam takie wyzwanie rok temu, gdy zaczęła się pandemia a ja właśnie przeprowadzałam się z mojego lokum do mieszkania męża (tej samej wielkości, co moje zagracone lokum ) . Miesiąc siedzenia w domu sprzyjało odgracaniu. Sprzedałam ponad 200 ciuchów, drugie tyle rozdałam i wrzuciłam do kontenera. Książki mąż wynosił przez kilka dni - z przeznaczeniem do bibliotek, część na śmieci. W efekcie z pięciu dużych regałów z książkami zostały dwa małe. Jeszcze jedną szafę ciuchów zlikwiduję i będzie dobrze. Bizuterii jeszcze nie ruszyłam a też trzeba będzie
:wow:
Ja jak sprzedam 10-15 miesięcznie, to się cieszę. Ze 200 ich jest, więc zabawy na niecały rok
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 18:09   #27
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
:wow:
Ja jak sprzedam 10-15 miesięcznie, to się cieszę. Ze 200 ich jest, więc zabawy na niecały rok
wynik sprzedażowy ponad 200 sztuk dotyczy całego roku minionego, nie jednego miesiąca w ciągu miesiąca wszystko odgruzowałam, pofotografowałam, posegregowałam. A miałam co, bo w mieszkaniu mieszkałam sama ponad 15 lat
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 18:34   #28
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
wynik sprzedażowy ponad 200 sztuk dotyczy całego roku minionego, nie jednego miesiąca w ciągu miesiąca wszystko odgruzowałam, pofotografowałam, posegregowałam. A miałam co, bo w mieszkaniu mieszkałam sama ponad 15 lat
Aaa. Ale to i tak bardzo ładny wynik
Ja liczę, że w rok te 100-150 rzeczy pójdzie JEŚLI będę pilnować i dokładać nowe, bo u mnie to różnie z tą systematycznością. Teraz zrobilam zdjecia, dodałam co prawda tylko kilkanaście rzeczy, ale fotki o wiele porządniejsze niż te, które miałam i w ogóle nikt ich nie wyświetla Poza tym setkę to ja mam pewnie kosmetyków jak nic, a niektóre mają datę rok do przodu, więc można powiedzieć, że czas mnie goni.

Też mieszkam sama od jakichś 9 lat i to sprzyja zagraceniu niestety, bo poza tym jest mega wygodne

Ja focę partiami - jesienią poszły swetry, zimą mix rzeczy różnych, teraz obfociłam topy, spódnice, sukienki i kosmetyki. Lubię robić zdjęcia w cieniu podczas słonecznego dnia, bo w innym przypadku wychodzi fatalna jakość i kolory z kosmosu.

Udało mi się też pożegnać kilka sztuk ubrań, a przy okazji odgracić po lockdownach kuchnię z dziwnymi zapasami sprzed roku, kiedy następował koniec świata I nagle się okazuje, że lodówka 160cm na jedną osobę to jednak wystarczy
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 20:56   #29
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
To ja się w takich chowałam jak wyglądałam niczym z obozu. Patyk w dużej ilości materiału, widok musiał być rewelacyjny

Zebrałam się i obfociłam ze 40 kosmetyków i 25 ciuchów. Mam 3 kosze... skrzynie ciuchów do sprzedania i co chwilę coś dokładam na "fotel z rzeczami do sprzedania" Chciałabym się chociaż w tych skrzyniach zmieścić i zwolnić fotel. Kończy mi się też miejsce w kosmetykach do sprzedania, wylewają się z koszy górą tak jak i buty w koszach obok. Wygląda to jakbym szykowała się do przeprowadzki.
Kurtki, plaszcze, szale już nie pójdą, ale 1/3 to rzeczy na lato.
Książki upłynniłam również po przeprowadzce typu noś se sama, opcja bez windy. Teraz mam tylko branżowe - co muszę, a co się da - na czytniku.

Tak sobie fantazjuję ile tu będzie KIEDYŚ miejsca...
Czytnik super oszczędza miejsce

Może wstaw kosmetyki i ubrania też na inne miejsca niż Vinted, np. grupy na FB .
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Aaa. Ale to i tak bardzo ładny wynik
Ja liczę, że w rok te 100-150 rzeczy pójdzie JEŚLI będę pilnować i dokładać nowe, bo u mnie to różnie z tą systematycznością. Teraz zrobilam zdjecia, dodałam co prawda tylko kilkanaście rzeczy, ale fotki o wiele porządniejsze niż te, które miałam i w ogóle nikt ich nie wyświetla Poza tym setkę to ja mam pewnie kosmetyków jak nic, a niektóre mają datę rok do przodu, więc można powiedzieć, że czas mnie goni.

Też mieszkam sama od jakichś 9 lat i to sprzyja zagraceniu niestety, bo poza tym jest mega wygodne

Ja focę partiami - jesienią poszły swetry, zimą mix rzeczy różnych, teraz obfociłam topy, spódnice, sukienki i kosmetyki. Lubię robić zdjęcia w cieniu podczas słonecznego dnia, bo w innym przypadku wychodzi fatalna jakość i kolory z kosmosu.

Udało mi się też pożegnać kilka sztuk ubrań, a przy okazji odgracić po lockdownach kuchnię z dziwnymi zapasami sprzed roku, kiedy następował koniec świata I nagle się okazuje, że lodówka 160cm na jedną osobę to jednak wystarczy
Ja to się staram kupować tylko wtedy jak coś wyrzucam.
1 in, 1 out itd. Inaczej utonęłabym w ubraniach.

O tak kuchnia... miałam zapasy pochowane pod i między garami nawet, takie suche z początku pandemii,
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-14, 21:23   #30
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Minimalistyczne Wyzwanie decluttering 2021

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Czytnik super oszczędza miejsce

Może wstaw kosmetyki i ubrania też na inne miejsca niż Vinted, np. grupy na FB .

Ja to się staram kupować tylko wtedy jak coś wyrzucam.
1 in, 1 out itd. Inaczej utonęłabym w ubraniach.

O tak kuchnia... miałam zapasy pochowane pod i między garami nawet, takie suche z początku pandemii,
Noo, nadal mam zapas makaronu A pieczywo kukurydziane jadłam razem z psami chyba pół roku.

Kosmetyki najlepiej mi szły na Allegro, tylko tam jest spora prowizja, koło chyba 9%. Na Vinted poszły dwie maseczki. Teraz obfociłam chyba ze 30 produktów, to będę wrzucać.

Kiedyś pilnowałam się zasady 1 za 1. No właśnie, słowo kluczowe to KIEDYŚ Później stwierdziłam, że teraz, zaraz wymieniam całą garderobę. Poniekąd wymieniłam... fizycznie to, co wisi w pomieszczeniu garderobą zwanym. Reszta jest w skrzyniach, szafkach i koszach upchnietych po pokojach Sprzedałam może łącznie z 50 rzeczy - świec, kosmetyków, butów, ciuchów i torebek, ale tak po prawdzie, to nie robiłam tego etatowo, tylko z doskoku 2-3 dni w mcu. Może gdybym od razu wystawiła wszystko, byłoby inaczej.

Mam nawet stół, którego nie mogę sprzedać wciśnięty pod łóżko
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-30 22:04:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.