Czy poród bardzo boli? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-08, 12:04   #31
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o czarnych to zgadzam sie z Aga. Mieszkałam trochę w Toronto gdzie czarnych jest jak mrowkow. Oni nic nie robia tylko wykorzystują pomoc socjalna. Dostają mieszkania i zyja na koszt tych którzy uczciwie pracują. Malo tego, uważają ze wszystko im sie należy i sa wiecznie niezadowoleni a na białych (ktorzy na nich pracuja) patrzą wzrokiem jakby chcieli ich zaraz rozszarpać. Dlaczego biali maja szanować czarnych jak to właśnie czarni nienawidzą białych. Biali sa dla czarnych za dobrzy a ci maja ich w tyłku i tyle powiem. Oczywiście sa cywilizowane wyjątki. Ja kazdemu daje kredyt zaufania i jeżeli widze ze czarny jest dobrym i tolerancyjnym człowiekiem będę go szanować. No to tyle nie na temat
Dokladnie tak
Czarnoskórzy maja 3-5 dzieci, wszystkie male a wrzeszcza na nie jak nie wiem co typu "zamknij sie". A dlaczego tyle ich maja? Bo im wiecej dzieci tym wiecej dodatkow, a i mieszkanie sie wieksze nalezy. Sa bezczelni /ci z ktorymi sie spotkalam/. A uwazaja sie za nie wiadomo kogo, nie mowiac juz o rowrzeszczanych nastolatkach, ale to juz inna historia [ nigdy nie widzialam aby biale dzieci w wieku okolo 15 lat zachowywaly sie tak jak czarne ]. Gdybym mieszkala w Polsce to bym nie uwierzyla gdyby ktos mi opowiedzial o tym.

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa czy rzeczywiście pomagają techniki relaksowania i prawidłowego oddychania podczas porodu ktorych kobiety uczą się w szkołach rodzenia.
Ja nie wiem bo ja zapomnialam o oddychaniu, kulilam sie na lozku w czasie skurczu, a potem zaciskalam usta, piesci na koldrze i sie darlam wiec zupelnie nie tak jak powinno byc, a polozna zamiast mi mowic jak oddychac czy cos takiego to sie darla zebym nie krzyczala bo jest noc
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 12:48   #32
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Boze,to nie byla wina lekarzy! Pisalam ze to czarna polozna sie mna opiekowa i zamierzala mi dac zzo ! Czyli od samego poczatku klamala bo nie ma takich uprawnien, wiec jak chciala mi dac? Dodam ze zostalam przyjeta na oddzial w tym samym czasie co czarna muzulmanka. Rano dowiedzialam sie ze ona jest po znieczuleniu i dlatego zostanie cala dobe w szpitalu (normalnie zostaje sie z okolo 8 godzin)A skad sie dowiedzialam? Lezalysmy na jednej sali oddzielone parawanem i slyszlam co do niej lekarka mowila. A znieczulenie moze zrobic tylko lekarz - nie polozna. Malo jeden przyklad? Oto drugi, w przychodni czarna pielegniarka robi zastrzyk czarnemu dziecku, to sie nad nim rozczula i robi to zwinnie, szybko i wogole widac ze je faworyzuje (czarne dzieci), a moje dziecko? Po pierwszym wkluciu dopiero szykuje druga strzykawke, a powinna obydwie przygotowac przed zabiegiem aby dziecko odrazu miala 2 zastrzyki a Milenka zaczela sie juz uspokajac od pierwszego a tu drugi i znowu ryk. Po trzecie nigdy zadna murzynka nawet nie usmiechnela sie do mojej corki, a gdy jestem na spacerze na zakupach to nigdy nie zdazylo sie aby nikt nie zwrocil uwagi na Milenke, czy to mlody czy starszy, jakas babcia lub nawet facet ale nigdy nie czarnoskora osoba.
Do lekarzy nie mam zastrzerzen, gdy tylko cos w ciazy bylo nie tak - mialam robione dodatkowe badania (krwi oraz USG). Nikt nikogo nie olewa gdy cos jest nie tak, ale gdy przebiga prawidlowo to po co lekarz? Polozna jest tutaj wystarczajaco kompetentna aby prowadzic ciaze.
Poza tym piszesz ze co poczuje czarnoskory Polak czytajac to? Hehehe powinien sie wstydzic za swoja rase mieszkajaca w Londynie, a dokladniej w Lewisham, poniewaz to nie biali tutaj dyskryminuja czarnych lecz na odwrot.
A przykladow jest o wiele wiecej, nie bede sie tu o tym rozpisywac bo jakas dziewczyna nie ma pojacia o zyciu w Londynie.

a po czym to stwierdziłaś
to że w lokalizacji nie mam wpisane Londyn? nie mam też również Polska, ani też żadnego miasta, więc?
ja nie mówię o tym, że nie zostałaś tak i tak potraktowana, bo wierzę i widzę, że tak było. Również uważam, że większość czarnoskórych nie liczą się często z białym człowiekiem.
Ale chodziło mi o uogólnianie z Waszej strony i tyle.
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 13:00   #33
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
[/b]
Ale chodziło mi o uogólnianie z Waszej strony i tyle.
To nie bylo uogolnienie bo ja napisalam ze stwiedzam to na podstawie tych z ktorymi sie spotkalam i ktorzy mieszkaja w mojej dzielnicy a nie wszyscy czarni. A Pappaya napisala ze nie wszyscy tacy sa; wiec o co Ci chodzi? Czy ja pisze ze kazdy czarny to wyzyskiwacz i rasista? Nie - mowi o tych z ktorymi mialam stycznosc, ktorych widze na codzien.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 13:33   #34
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Czarnoskórzy maja 3-5 dzieci, wszystkie male a wrzeszcza na nie jak nie wiem co typu "zamknij sie". A dlaczego tyle ich maja? Bo im wiecej dzieci tym wiecej dodatkow, a i mieszkanie sie wieksze nalezy.
A tak tak, zapomniałam to dodać. Ale to samo robią tez Muzułmanie - i oczywiście aby nie było ze uogólniam to tez zdarzają sie wyjątki


Cytat:
Ja nie wiem bo ja zapomnialam o oddychaniu, kulilam sie na lozku w czasie skurczu, a potem zaciskalam usta, piesci na koldrze i sie darlam wiec zupelnie nie tak jak powinno byc, a polozna zamiast mi mowic jak oddychac czy cos takiego to sie darla zebym nie krzyczala bo jest noc
Tak właśnie sądziłam ze te nauki relaksacji to pic na wodę i ze jak przyjdzie co do czego to nie będzie można skupić się na niczym innym prócz bólu.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 15:06   #35
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Poród

pappaya ; moim zdaniem nie... ale mi naprzyklad polozna poradzila zebym sobie stala przy lozku i kolysala sie z nogi na noge - tak przetrwalam caly porod! i bylo naprawde o wiele lapiej niz na lozku - fotelu, na ktory sie polozylam tylko na ostatnie 5 min skurczow partych zeby urodzic.
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 16:33   #36
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Poród

duza role odgrywa nastawienie to prawda..

ja szlam z zaloeniem ze bedzie bolec nie da sie ukryc ale wciaz myslalam ze w koncu moje cierpienia wielkiego brzucha mina.. bo mialam tego dosc

zanim dostalam zoo bolalo to fakt ale mniej boli jak sie stoi pochylonym do przodu i sie kolysze... tak jak by silna miesiaczka...

ja jedynie pam,ietam ze jak juz mala wyskoczyla to poczulam duuuuza ulge heheh jak by spadl caly ten ciezar ze mnie i taka leciutka sie czulam
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 21:03   #37
agag22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Janów Podlaski
Wiadomości: 67
Dot.: Poród

Mnie te techniki bardzo pomogły i dzięki temu, że stosowałam się do zaleceń połoznych ze szkoły rodzenia poród trwał bardzo krótko- od wejścia na trakt porodowy do wyjścia nie minęło 1,5 godziny. No i nie warto leżeć w łóżku bo to tylko opóźnia poród- czasem ciężko się do tego zmusić ale warto chodzić, kucać w czasie skurczu- przy bólach krzyżowych to duży wysiłek ale za to rozwarcie postępuje naprawdę szybko... Przynajmniej w moim wypadku tak było. No a nad moim skupieniem czuwał mój mąż- gdy skurcze były bolesne naprawdę czasem nie wiedziałam co robić a on mi "podpowiadał"... Poród był bolesny ale do przejscia. Mam nadzieję że drugi- za ok 2,5 mca też taki będzie.
agag22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 21:12   #38
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Wykorzystam wasze rady na przyszłość dotyczace chodzenia, kucania, pochylania w czasie skurczów, pewnie pomocna jest tez w tym ta duza piłka...
Ja niestety nie mogłam się oderwać za bardzo z łózka bo byłam podłączona caly czas do KTG, mialam kroplowke, tlen i nie wiem co tam jeszcze
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 08:57   #39
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Poród

pappaya kazdy ma KTG i kroplowke jesli dostaje oksytocyne, ja sie zupelnie swobodnie z tym ruszalam
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:21   #40
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez kasiura Pokaż wiadomość
pappaya kazdy ma KTG i kroplowke jesli dostaje oksytocyne, ja sie zupelnie swobodnie z tym ruszalam
Aha zapomniałam jeszcze o rurce w plecach...
No popatrz, to mi nie zasugerowano ze mam wstać a może wtedy szyjka by się szybciej rozwarła a tak leżałam i czekałam w nieskończoność az w końcu mnie wywieźli na sale operacyjna i chcieli mi cc robić
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 09:56   #41
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Poród

no pewnie ze wstac! ja rurke tez mialam wplecach od zzo
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 10:28   #42
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

No to następnym razem sobie sama wstanę
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 10:40   #43
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Poród

A ja chodzilam w poczatkowej fazie non stop i pewnie dlatego potem dostalam takich skurczy ze tylko lezalam na brzuchu na lozku i zaciskalam zeby z bolu a nikt nie raczyl do mnie przyjsc, sama musialam lazic co chwila do polozych stolika i mowic ze boli i chce znieczulenie a one ze napewno jeszcze nie ma takiego rozwarcia itp, w koncu jak zaczelam plakac na lozku, laskawie jedna przylazla i zapronowala i kapiel, powiedziala ze moze sprawdzic rozwarcie ale to bedzie bolalo i ze na darmo bo napewno nie mam takiego rozwarcia aby mi dac zzo wiec poszlam do wanny a gdy z niej wylazlam to po 10 minutach mialam skurcze koncowe wiec poszlo szybciej niz myslaly durne baby i nie dostalam znieczulenia bo bylo za pozno. Jak mi powiedziala ze za pozno to myslalam ze ja udusze i sie na nia wydarlam ze ja chce, wtedy przyszedl moj maz i zaczelam rodzic... A przyszedl tak pozno bo byl w pracy na noc, nie wiedzac ze tak to szybko pojdzie, umowilismy sie ze przyjdzie o 6. rano bo wtedy mialam miec wywolywany porod [ wszystko poszla nie tak jak sie umawialismy]. Zle to wszystko wspominam i drugie dziecko bede rodzic w Polsce w prywatnym szpitalu aby zapamietac te chwile dobrze i miec lepsze wspomnienia niz pierwszy porod.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 10:49   #44
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Aga, to w Anglii na prawdę służba zdrowia jest tragiczna. W Polsce pewnie jest lepiej... Mam nadzieje ze następny poród będziesz milo wspominać.

A ja jestem ciekawa właśnie jak wygląda poród w polskich szpitalach. Ciekawa jestem tez jaka jest różnica miedzy państwowym a prywatnym szpitalem. Wypowiadajcie się dziewczyny...
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 23:11   #45
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Poród

Dziewczyny na sluzbe zdrowia w Irlandii też wszyscy narzekaja ,ale ja nie moge zlego slowa powiedzieć . Miałam porod wywolywany w 37tc z powodu sączenia wod ,i dostalam oxy ,mialam gaz rozweselajacy i w kazdej chwili moglam wziasc ZZO ,wzielam po 4 godzinach skurczy przy rozwarciu 1,5 cm . Nic nie czulam do konca porodu i nawet przy szyciu, dostalam chyba 2 albo 3 dawki juz nie pamiętam i naprawde zero czucia . Dlatego też uważam ,ze mialam cudowny porod )
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 07:08   #46
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez Kasiamaja Pokaż wiadomość
Dziewczyny na sluzbe zdrowia w Irlandii też wszyscy narzekaja ,ale ja nie moge zlego slowa powiedzieć . Miałam porod wywolywany w 37tc z powodu sączenia wod ,i dostalam oxy ,mialam gaz rozweselajacy i w kazdej chwili moglam wziasc ZZO ,wzielam po 4 godzinach skurczy przy rozwarciu 1,5 cm . Nic nie czulam do konca porodu i nawet przy szyciu, dostalam chyba 2 albo 3 dawki juz nie pamiętam i naprawde zero czucia . Dlatego też uważam ,ze mialam cudowny porod )
A ten gaz rozweselający rzeczywiście zdoła rozweselić przy skurczach?
Ciesze sie ze zzo dzialalo Ci do samego konca.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 09:54   #47
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
A ten gaz rozweselający rzeczywiście zdoła rozweselić przy skurczach?
Ciesze sie ze zzo dzialalo Ci do samego konca.
Wiesz ten gaz w sumie nie rozweselal ,ale dzialal tak ,ze bylam taka przymulona i bolu tak nie czulam, to bylo cos jak po alkoholu albo glupim jasiu tylko ,ze szybko mijalo więc trzeba bylo to wdychac caly czas
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 11:16   #48
izabela20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do izabela20
Dot.: Poród

Heh, boli jak cholera...myslalam, ze umieram autentycznie...Nie moglam az oddychac i trudno bylo sie skupic na parciu...
izabela20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:22   #49
kasiura
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 708
GG do kasiura
Dot.: Poród

nie no chyba i tyle porodow - odczuc ile kobiet!
bez sensu pytac czy boli czy nie...ja wspominam porod niczym chwilowy wysilek, a poprzedniczka umierala...grunt to dobre nastawienie i tak bedzie jak ma byc
kasiura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-14, 18:31   #50
alka1989
Raczkowanie
 
Avatar alka1989
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 186
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez izabela20 Pokaż wiadomość
Heh, boli jak cholera...myslalam, ze umieram autentycznie...Nie moglam az oddychac i trudno bylo sie skupic na parciu...

bolec janse, ze boli..mnie to dopeiro czeka ale jak kazda kobietka mi mowi, ktora juz urodziula, ze to inny bol...
i to xchyba prawda..bo z tego cos jendak bedzie, i podobno niemysli sie o sobie tylko o tej mlaej istoitce najgorsze niby sa skorcze samo parcie to niby pesta
alka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 09:39   #51
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
A ja chodzilam w poczatkowej fazie non stop i pewnie dlatego potem dostalam takich skurczy ze tylko lezalam na brzuchu na lozku i zaciskalam zeby z bolu a nikt nie raczyl do mnie przyjsc, sama musialam lazic co chwila do polozych stolika i mowic ze boli i chce znieczulenie a one ze napewno jeszcze nie ma takiego rozwarcia itp, w koncu jak zaczelam plakac na lozku, laskawie jedna przylazla i zapronowala i kapiel, powiedziala ze moze sprawdzic rozwarcie ale to bedzie bolalo i ze na darmo bo napewno nie mam takiego rozwarcia aby mi dac zzo wiec poszlam do wanny a gdy z niej wylazlam to po 10 minutach mialam skurcze koncowe wiec poszlo szybciej niz myslaly durne baby i nie dostalam znieczulenia bo bylo za pozno. Jak mi powiedziala ze za pozno to myslalam ze ja udusze i sie na nia wydarlam ze ja chce, wtedy przyszedl moj maz i zaczelam rodzic... A przyszedl tak pozno bo byl w pracy na noc, nie wiedzac ze tak to szybko pojdzie, umowilismy sie ze przyjdzie o 6. rano bo wtedy mialam miec wywolywany porod [ wszystko poszla nie tak jak sie umawialismy]. Zle to wszystko wspominam i drugie dziecko bede rodzic w Polsce w prywatnym szpitalu aby zapamietac te chwile dobrze i miec lepsze wspomnienia niz pierwszy porod.
Strasznie to brzmi. Wiesz Aga jestes pierwsza osoba od ktorej slysze, ze miala zla opieke w angielskim szpitalu przy porodzie. Chyba bardzo pechowo trafilas.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 10:57   #52
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Strasznie to brzmi. Wiesz Aga jestes pierwsza osoba od ktorej slysze, ze miala zla opieke w angielskim szpitalu przy porodzie. Chyba bardzo pechowo trafilas.
To prawda, ze zle trafilam. Mam kolezanki ktore rodzily w tym samym czasie co ja ale wybraly inny szpital. Ja myslam, ze szpital jak szpital, kazdy taki sam i nie bede wydziwiac, a mialam do niego 10 minut drogi na nogach. Pozniej jak opowiadalysmy sobie nasze porody... Moja kolezanka miala cudowny. Nie czula wogole bolu. Juz przy pierwszych skurczach proponowali jej zzo, miala do dyspozycji, gaz, pilke itp, o ktorych ja moglam tylko pomarzyc [gaz mi zaproponowali przy skurczach koncowych], urodzila rano a popoludniu byla juz w domu. Ja urodzilam o 7.11 a w domu bylam dopiero o 13. nastepnego dnia bo tyle musialam czekac az lekarz zbada mi dziecko!!! . Po porodzie nie przyszedl do mnie zaden lekarz i nie sprawdzal stanu dziecka w skali Apgar. Mialam zalozolny na dloni wenflon ale nic przez niego nie dostalam wiec poproslam po porodzie aby mi go pielegniarka zdjela a ona powiedziala ze za chwilke przyjdzie i nie przyszla. Dopiero nastepnego dnia mi inna pielegniarka go zdjela gdy sie dopomnialam, a ja mialam po nim siniako-krwiaka na calej dloni jeszcze przez 2 tygodnie. Pamietajcie zeby nigdy nie rodzic w szpitalu w Lewisham . Polecam w Dartford
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:18   #53
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
To prawda, ze zle trafilam. Mam kolezanki ktore rodzily w tym samym czasie co ja ale wybraly inny szpital. Ja myslam, ze szpital jak szpital, kazdy taki sam i nie bede wydziwiac, a mialam do niego 10 minut drogi na nogach. Pozniej jak opowiadalysmy sobie nasze porody... Moja kolezanka miala cudowny. Nie czula wogole bolu. Juz przy pierwszych skurczach proponowali jej zzo, miala do dyspozycji, gaz, pilke itp, o ktorych ja moglam tylko pomarzyc [gaz mi zaproponowali przy skurczach koncowych], urodzila rano a popoludniu byla juz w domu. Ja urodzilam o 7.11 a w domu bylam dopiero o 13. nastepnego dnia bo tyle musialam czekac az lekarz zbada mi dziecko!!! . Po porodzie nie przyszedl do mnie zaden lekarz i nie sprawdzal stanu dziecka w skali Apgar. Mialam zalozolny na dloni wenflon ale nic przez niego nie dostalam wiec poproslam po porodzie aby mi go pielegniarka zdjela a ona powiedziala ze za chwilke przyjdzie i nie przyszla. Dopiero nastepnego dnia mi inna pielegniarka go zdjela gdy sie dopomnialam, a ja mialam po nim siniako-krwiaka na calej dloni jeszcze przez 2 tygodnie. Pamietajcie zeby nigdy nie rodzic w szpitalu w Lewisham . Polecam w Dartford
Bardzo Ci wspolczuje tych przezyc.

Ja bede rodzila na Westminster, w St Thomas' Hospital. Ten na szczescie ma dobre opinie...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:37   #54
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Bardzo Ci wspolczuje tych przezyc.

Ja bede rodzila na Westminster, w St Thomas' Hospital. Ten na szczescie ma dobre opinie...
O a Ty jestes z Londynu?
To dobry szpital, moj tato dowozi do niego {i od niego) pacjentow (jest kierowca). Ale wiekszosc szpitali w centrum jest bardzo dobrych. Nawet w telewizji ten mial swoj program . A z jakiej czesci Londynu jestes? I kiedy rodzisz?
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 12:43   #55
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
O a Ty jestes z Londynu?
To dobry szpital, moj tato dowozi do niego {i od niego) pacjentow (jest kierowca). Ale wiekszosc szpitali w centrum jest bardzo dobrych. Nawet w telewizji ten mial swoj program . A z jakiej czesci Londynu jestes? I kiedy rodzisz?
Mieszkam na Streatham Hill. Termin mam na 30-tego pazdziernika.

A Ty z jakiej czesci Londynu jestes?
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 20:35   #56
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Poród

a ja mam porówanie, bo pierwszy poród miała z ZZO, a drugi zupełnie bez znieczulenia

ZZO - podali mi kiedy miałam około 3-4 cm, zupełnie nie czułam bólu, spałam, relaksowałam się, było wspaniale. Poród był długi, 25 godzin, bo mikt mi nie powiedział, ze moge chodzic itp, zeby przyśpieszyć.
Drugi poród bez znieczulenia był ...hmmm..trochę bolesny. Moje nastawienie psychiczne było bardzo dobre. Ruch sprawiał, ze wcale nie potrzebowałam znieczulenia. Dopiero faza parcia była dla mnie koszmarem, W zasazie moment rodzenie sie dziecka i te skurczek, tóre w pozycji półleżącej sa nie do zniesienia.
Jednak jesli się zdecyduję kiedyś na kolejne dziecko na pewno wezmę ZZO, bo jednak nie ma sensu się meczyć, moim zdaniem ten ból nie jest mi do niczego potrzebny. Nie kocham przez to któregoś z dzieci bardziej...
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 21:35   #57
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Mieszkam na Streatham Hill. Termin mam na 30-tego pazdziernika.

A Ty z jakiej czesci Londynu jestes?
Zycze pomyslnego rozwiazania,
Ja jestem z Lewisham (SE) ale za miesiac sie przzeprowadzam do Dartford.

Cytat:
Napisane przez ..Asia.. Pokaż wiadomość
Jednak jesli się zdecyduję kiedyś na kolejne dziecko na pewno wezmę ZZO, bo jednak nie ma sensu się meczyć, moim zdaniem ten ból nie jest mi do niczego potrzebny. Nie kocham przez to któregoś z dzieci bardziej...
Zgadzam sie w 100%
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 23:10   #58
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Poród

Cytat:
Napisane przez pappaya Pokaż wiadomość
A ten gaz rozweselający rzeczywiście zdoła rozweselić przy skurczach?
Ciesze sie ze zzo dzialalo Ci do samego konca.
Ja przy pierwszym porodzie zużyłam 4 butle i ani przez moment nie było mi wesoło
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 23:59   #59
Kasiamaja
Zadomowienie
 
Avatar Kasiamaja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: London
Wiadomości: 1 536
GG do Kasiamaja
Dot.: Poród

papaya ten gaz jak dla mnie to nie byl rozweselajacy on po prostu dzialal na mnie tak,że "odlatywalam" ale smiac sie nie smialam po prostu tak otumanial i wtedy nie myslalam o bolu, cos jakby po alkoholu
__________________
Moja śliczna pszczółka Maja 10-01-2008, 00.11
pszczółka
I znowu odchudzanki

70,60...68,2.....66....64.....62....6 0
Kasiamaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 21:06   #60
Klaudeczka
Raczkowanie
 
Avatar Klaudeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 46
Dot.: Poród

Witajcie
Ja rowniez jestem zapisana do St Thomas dlatego jestem bardzo ciekawa opinii o tym szpitalu. Czy znacie kogos, kto tam juz rodzil? Strasznie sie boje porodu
__________________
Klaudeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-05 14:20:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.