Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-05-17, 18:39   #1
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66
Arrow

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2


Ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???Chiałab ym zacząć brać tabletki w czerwcu lub lipcu i skończyć w październiku.Czy można brac tabletki 3-4 miesiące i póżniej normalnie je odstawić?
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 20:00   #2
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Tak można
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-17, 20:59   #3
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Móc można.. Ale zdrowe to to na pewno nie jest. Jeżeli chziałabyś np. brać tylko, żeby nie miec okresu przez ten czas (bo taki powód przycodzi mi na myśl, bo w końcu wakacje, ale jak się mylę to przepraszam) to na pewno nie jest to dobrym pomysłem. Zaburzysz gospodarkę hormonalną.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 15:12   #4
didi_d
Raczkowanie
 
Avatar didi_d
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 290
GG do didi_d
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

zgadzam sie z tutusia-ja bym tak sobie nie mieszala
__________________



didi_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 15:28   #5
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

a ja nie zgadzam się z tutusią to nie jest tak, że im krócej, tym gorzej, a wręcz przeciwnie.
nie ma się co oszukiwać, jakiekolwiek hormony rozregulowują gospodarkę hormonalną. a z rozregulowaniem, tak jak z ciążą- albo jest, albo nie ma, opcja pośrednia nie istnieje, podobnie jak "rozregulowanie trochę".
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 15:44   #6
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Owszem. Tylko, że podejrzewam, że skoro ewentualny czas przyjmowania miałby byc tak krótki to nie jest to sprawa konieczna, a nie warto sie truć.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 17:30   #7
bisskit
Raczkowanie
 
Avatar bisskit
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 228
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

czy warto- to jest moim zdaniem sprawa do zdecydowania dla potencjalnej przyjmującej, dla kogoś trzy miesiące antykoncepcji to bez sensu, dla innego- właśnie optymalnie

po prostu zabieram głos w tej sprawie, żeby powiedzieć, że z medycznego punktu widzenia jest to mniej szkodliwe niż branie dłuższe i że nie trzeba się martwić, że to "za krótko".

no a jeśli nie opłaca się truć przez 3 miesiące, to chyba dłużej tym bardziej nie, czy hołduję jakiejś niepopularnej logice?

pozdrawiam
bisskit jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-18, 18:15   #8
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

oczywiście ze można

asia26
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 19:15   #9
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Dziewczyny chce tak pokombinować ponieważ w październiku wychodzę za mąż i nie chce mieć w tym dniu okresu,chce mieć ładną cere i mam czasem bolesne okresy i jak lekarz określił "pikanie"jajników i to dlatego to wszystko.
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 19:35   #10
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

No ja też wypowiedziałam swoje zdanie. Zgodziłam się, że można to zrobić. Ale podkreśliłam burzę hormonów zafundowaną własnemu organizmowi. Decyzja należy do autorki wątku. Jeżeli uważa, że ma na tyle ważne powody (w sumie ja chyba też bym się na cos takiego zdecydowała, bo jednak dzień ślubu ma być tym najbardziej wyjątkowym w całym życiu) to oczywiście może.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-05-18, 22:51   #11
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

moim zdaniej najlepiej pojdz do lekarza zrob badania i spytaj sie czy nie ma przeciwskazan. lekarz napewno ci pomoze w podjciu decycji, jesli trafisz na odpowidniego oczywiscie.
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-19, 06:40   #12
myszka217
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 66
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

U lekarza już byłam przepisał mi YASMIN ale ja się ciągle zastanawiam czy zacząć je brać czy nie?Boję się rozregulować organizm na taki krótki okres czasu.
myszka217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 20:48   #13
AgniesiaS
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 116
Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Jak w tytule wątku. Co mam zrobić??? Bo już naprawdę jestem bliska załamania!!! Mam już pryszcze na całej twarzy a ciągle wyskakują mi nowe! A na dodatek są naprawdę ogromne
__________________

AgniesiaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-09, 21:57   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

mysle ze trzeba poczekac az organizm sie uspokoi ,ew. wizyta u gina(chociaz nie wiem czy nie zaleci ponownie pigulek) i dermatologa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 12:30   #15
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Agniesia tak niestety reaguje wiekszosc kobiet po odstawieniu pigulek. Ja tez to przechodzilam i niestety moj wyglad byl tak straszny, ze po 3 miesiacach nie wytrzymalam i znowu wrocilam do pigulek (poprawilo sie po 2-3 miesiacach stosowania).

Moja przyjaciolka walczyla z pryszczami 8 miesiecy. Miala je od pasa w gore tzn. plecy, rece, dekold, szyja, twarz.
Ja mialam tak samo gdy odstawilam, mialam pryszcze nawet we wlosach. A niektore byly wielkosci wrzodow, takie wielkie bolace gule.

Teraz od 3 tygodni znowu nie biore tabletek tym razem na powaznie. Juz do nich nie wroce. Wiem co mnie czeka z cera, wiec poki jeszcze nic nie mam kupilam sobie AcneDerm (bez recepty) oraz Effaclar K, robie sobie tonik octowy. Uzywam ich naprzemiennie tzn. jeden wieczor AD, drugi wieczor Effaclar, trzeci tonik. Potem znowu AD...

Bylam tez u dermatologa i uprosilam recepte na Isotrex (a nie mam jeszcze zadnych pryszczy). Lada dzien wlacze go do pielegnacji cery. Zamierzam uzywac go 2 razy w tygodniu.

Uzywam tego, zeby zapobiec nadciagajacemu wysypowi pryszczy.

Dzieki tym specyfikom skora staje sie ciensza (moze sie luszczyc), a wiec pory sie nie zatykaja, co zapobiega twoerzeniu sie pryszczy, a takze reguluje sie wytwarzanie sebum.

Jesli Ty masz juz mega wysyp sprobuj moich metod, a najlepiej zajrzyj na biochemie kosmetyczna. Tam wizazaki radza sobie nawzajem jak dbac o problematyczna cere.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 13:29   #16
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

ja przezywam ten sam problem 4 m0ce temu odstawiłam plastry evra i co tez na czole nono stop pryszcze a przed miesiaczka jeszcze wiecej.Jakos zniknac mi nie chca !!!!!!!W czasie stosowania anty wszystko było ok buźka jak pupcia niemowlaka.Trzeba sprobowac kosmetyków na krosty i pryszcze


asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-10, 16:31   #17
M_Y
Raczkowanie
 
Avatar M_Y
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Ja co prawda brałam tabletki krotko, bo 3 miesiace, po odstawieniu znacznie pogorszła mi się cera, poszłam na oczyszczanie do kosmetyczki ( mimo iz bałam sie ze mnie czymś zarazi czy tylko pogorszy stan cery ). Efekty super nigdy nie miałam tak gładkiej cery, az sama sie dziwię
ale na pewno to zależy od kosmeyczki i jej umiejętności. Pozdrawiam serdecznie
M_Y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-12, 20:16   #18
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

a po jakim czasie gdy zaczelyscie brac tabletki wysyp przyszczy wam przeszedł?? bo wlasnie zamierzac brac tabetki i nie wiem po jakims czasie moja buźka bedzie super bez pryszczy?
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 07:33   #19
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez AgniesiaS Pokaż wiadomość
Jak w tytule wątku. Co mam zrobić??? Bo już naprawdę jestem bliska załamania!!! Mam już pryszcze na całej twarzy a ciągle wyskakują mi nowe! A na dodatek są naprawdę ogromne
AgniesiaS bardzo dobrze Cię rozumiem. Ja tabletki brałam 7 lat bez żadnej przerwy. Jak odstawiłam to cera jeszcze przez 3 miesiące była super, a później tragedia. Próbowałam się leczyć na własną rękę ale to nic nie dawało i po przeszło pól roku poszłam do dermatologa. Na początku były maści, kremy i toniki niby było po tym lepiej ale to nie to czego oczekiwałam i na którejś z kolei wizycie dostałam antybiotyk doustny "summamed". Do tego dochodziły różne zabiegi u kosmetyczki i dopiero to podziałało. Przerwa w braniu tabletek wynosiła ok.1 roku czyli pierwsze pół roku było tragicznie,a kolejne z dermatologiem i kosmetyczką troszkę lepiej. W tym roku wyjeżdżałam na wakacje i akurat w tym czasie dostałabym okres i znowu wziełam dwa opakowania tabletek nie robiąc przerwy i dziś znowu mam powtórkę.
Niestety tak to wygląda. Jedno co mogę stwierdzić to, że ten rodzaj trądziku jest bardzo ciężki do wyleczenia i potrzeba dużo czasu i na pewno nie pomagą żadne kosmetyki tylko dermatlog. Także namawiam Cię żebyś nie zwlekała tylko marsz do lekarza!!!
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 08:46   #20
maddi
Przyczajenie
 
Avatar maddi
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Polska C
Wiadomości: 17
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

U mnie było identycznie. Odstawiłam prochy 5 miesięcy temu. Przez pierwsze 2 miesiące było w miarę dobrze, a potem....TRAGEDIA. Wysyp krost, wągrów, wielkie, bolące gule pojawiające sięsię średnio raz na 2 tygodnie. Męczę się do tej pory, regularnie chodzę do kosmetyczki, ale niewiele to pomaga. Ostatnio zakupiłam krem acne - derm i smaruję nim buzię na noc. No i podstawowa rzecz: powstrzymać się od wyciskania. Powoli mogę spoglądać bez przerażenia w lustro, ale już chyba nigdy nie wróce do tabletek, tym bardziej, że ubyło mi ponad 5 kg)
maddi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 09:34   #21
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Dziewczyny jak czytam Wasze wypowiedzi to jestem przerazona. w moim przypadku lekarze nie wiedza, skad mam te syfy . ginekolog radzi tabletki antykoncepcyjne. natomiast ja bronie sie przed tym rekoma i nogami. jak mu powiedzialam, ze pigulki to nie jest rozwiazanie i ze po odstawieniu bedzie jeszcze gorzej z buzia, to on na to "nie, nie bedzie gorzej" . juz do niego nie wroce .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 09:51   #22
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

warto przeczekać ten okres. kup brevoxyl na przyszcze i glinkę zieloną.
nie ma sensu wracać od razu do tabletek, bo następnym razem będzie to samo.

też odstawiłam hormony 4 mies. temu, ale na szczęście nie mam do tej pory syfków, nawet miesiączka jest regularnie co 28 dni. a byłam przygotowana na najgorsze. brałam prochy, a później evrę łącznie 5,5 roku.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 14:28   #23
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
a po jakim czasie gdy zaczelyscie brac tabletki wysyp przyszczy wam przeszedł?? bo wlasnie zamierzac brac tabetki i nie wiem po jakims czasie moja buźka bedzie super bez pryszczy?
Ja pisałam w moim poście wyżej, że u mnie poprawiło się po 2-3 miesiącach stosowania piguł.



Współczuję dziewczynom biorącym pigułki na poprawę cery. Toć to istna głupota. Prędzej czy później zdecydują się je odstawić i ... czeka je niemiła niespodzianka - pryszcze są gorsze niż przed braniem pigułek.

Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie miałam wielkich problemów z cerą, ale po odstawieniu pigułek miałam cerę gorszą niż dojrzewająca nastolatka!

Dziewczyny nie bierzcie hormonów, żeby pozbyć się pryszczy, bo po odstawieniu (np. żeby mieć dziecko) jest o wiele gorzej i trudniej się to leczy.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 14:40   #24
imported_Iśka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 38
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Ja pisałam w moim poście wyżej, że u mnie poprawiło się po 2-3 miesiącach stosowania piguł.



Współczuję dziewczynom biorącym pigułki na poprawę cery. Toć to istna głupota. Prędzej czy później zdecydują się je odstawić i ... czeka je niemiła niespodzianka - pryszcze są gorsze niż przed braniem pigułek.

Jeśli chodzi o mnie to nigdy nie miałam wielkich problemów z cerą, ale po odstawieniu pigułek miałam cerę gorszą niż dojrzewająca nastolatka!

Dziewczyny nie bierzcie hormonów, żeby pozbyć się pryszczy, bo po odstawieniu (np. żeby mieć dziecko) jest o wiele gorzej i trudniej się to leczy.
Zgadzam się z Tobą, że tabletki antykoncepcyjne na poprawę stau cery to nie jest żadne rozwiązanie.
imported_Iśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 14:45   #25
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Agniesia jakie pigulki?Diane 35?czytalam tu w paru watkach ze wlasnie po nich tak sie dzieje.
bess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 14:59   #26
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

a ja odstawilam i nic mi na twarzy nie wyskoczylo ,bralam 2 lata cilest i 2 lata minulet.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 15:31   #27
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Mi po 3-fazowych Trinordiol21 też nic nie wyskoczyło.

Ale po 3 innych jedno i dwufazowych miałam problemy z cerą.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2006-10-13 o 16:31
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 16:24   #28
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

gad przerazilam sie jak to przeczytalam... ja zamierzam odstawic pigulki teraz ale jak przeczytalam o takim wyspie to do kwietnia biore bo nie chce na wlasny slub wygladac jak zmora..... wiec sie przemecze z nimi...

a powiedzcie mi czy jak odstawilyscie zeby zajsc w ciaze tez mialyscie w jej trakcie taka cere brzydka?? bo jestem przerazona ze w ciazy bede wygladac jak potwor....
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 16:32   #29
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

Ja akurat miałam w obu ciążach ładną cerę tzn. bez jakichś strasznych wrzodów itp. Nieraz wyskoczył jakiś pojedynczy pryszczyk. Ale ja wtedy jeszcze nie miałam problemów z cerą. Mam je dopiero po odstawieniu pigułek
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-10-13, 16:41   #30
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Mega wysyp pryszczy po odstawieniu tabletek:(

kurde bo mnie to przeraza.... nie to ze jestem egoistka bo o dziecko dbalabym bardzo i siebie ale wiecie chcialabym tez czuc sie dobrze w ciazy a nie zaslaniac twarz wlosami i patrzec w lustro i sie dolowac ze wygladam jak potwor. Gad po co ja te tabletki bralam

wzielam 2 lata temu diane wlasnie na porpawe cery bo mi juz zaden deramtolog nie pomagal bylam zdesperowana stanem zaplanym itp.... taka uradowana ze pryszczy nie ma moglam uzywac podkladow lekkich malwoac sie jak chce i odslaniac twarz a jak je odstawie ( musze bo robi sie z nimi tragicznie) to niespodzianki zostawiaja... co za los maja kobiety ohhh
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.