Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 21:06   #1
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119

cel ---> medycyna


Hej, w przyszlym roku bede pisac mature, z biologii oraz chemii rozszerzonej, moj cel to medycyna. Co prawda gdym rozpoczela studia w przyszlym roku bede miec 21 lat, ale czego sie nie robi dla marzen Czy sa tu jakies osoby ktore zdawaly owe przedmioty na maturze, potrzebuje rad jak sie swietnie przygotowac. Szzegolnie chodzi mi o biologie, o slyszalm ze tam wszytsko od klucza zalezy, ze niekiedy bardzo ciezko wbic sie w owy klucz ;/ prosze was o rady!
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:12   #2
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: cel ---> medycyna

Na biologię sposób jest taki, że po pierwsze- nie ucz się tylko z jednego podręcznika, lepiej z dwóch (np z Operonu i PWNu- ja tak akurat robiłam). Po drugie- ćwicz rozwiązywanie arkuszy- ściągnij sobie wszystkie z internetu, kup jakieś zbiory zadań typowo z zadaniami maturalnymi, ale przede wszystkim- dokładnie czytaj klucze, po jakimś czasie zauważysz pewne prawidłowości i sposób konstruowania poprawnych- według klucza odpowiedzi

Sama będziesz się przygotowywać? Z chemii wystarczy jak przerobisz 2 zbiory Witowskiego
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:20   #3
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: cel ---> medycyna

Dziekuje za odpowiedz. Gratuluje swietnych wynikow ! Gdzie sie wybierasz na medycyne? Jestem na etapie kompletowania ksiazek potrzebnych by sie przygotowac. Spotkalam sie tez z opiniami by najlepiej brac korepetycje w celu szkolenia umiejetnosci wbijania sie w klucz. Wiec pytanie czy moze sie obejsc bez korkow, pod warunkiem ze bede wnikliwie analizowac klucze, rozwiazywac setki zadan ? Co do twego pytanie, tak sama bede sie przygotowywac, rozpoczynam od sierpnia. Mysle ze z chemia problemow nie bedzie, natomiast bardzo sie obawiam tej biologii, naczytalam sie wiele o tym ze ktos sie uczyl przez 3 lata systematycznie, rozwiazywal testy i zdal powiedzmy na te 60 lub mniej procent;/ i sie wowczas zastanawiam czy ten "ktos" byl jednak niedouczony czy rzeczywiscie ta matura opiera sie w duzej mierze na szczesciu .
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:26   #4
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: cel ---> medycyna

nie bój się biologii. przerob porzadnie kilka zbiorow i wszystkie arkusze jakie znjadziesz, a powinno byc dobrze. tylko nie zaglebiaj sie za bardzo w szczegoly - nie wykuwaj repetytorim Kąkola na pamięć itd przygotowywalam sie sama do biologii, bez korkow, i poszlo mi bdb.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:27   #5
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: cel ---> medycyna

wiedza podręcznikowa to podstawa. oprócz tego testy, testy, jeszcze raz testy!!
naprawdę musisz nauczyć się rozwiązywać testy, bez tego żadna wiedza ci nie pomoże. klucz nie jest z gumy niestety.
możesz jak najbardziej obyć się bez korków. jednak to zależy jakich masz nauczycieli od tych przedmiotów. jeśli kiepskich to może być krucho, to już sama oceń. /ja osobiście nie jestem na leku, moja siostra jest II rok Lek/
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:35   #6
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: cel ---> medycyna

A ja tu tylko przelotem, żeby Wam powiedzieć, że zazdroszczę zdolności i też od zawsze marzy mi się medycyna, tymczasem jestem na prawie, ale brak zdolności chemicznych pozbawił mnie złudzeń...

Trzymam kciuki!
__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 21:48   #7
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: cel ---> medycyna

Cytat:
Napisane przez marcia0024 Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz. Gratuluje swietnych wynikow ! Gdzie sie wybierasz na medycyne? Jestem na etapie kompletowania ksiazek potrzebnych by sie przygotowac. Spotkalam sie tez z opiniami by najlepiej brac korepetycje w celu szkolenia umiejetnosci wbijania sie w klucz. Wiec pytanie czy moze sie obejsc bez korkow, pod warunkiem ze bede wnikliwie analizowac klucze, rozwiazywac setki zadan ? Co do twego pytanie, tak sama bede sie przygotowywac, rozpoczynam od sierpnia. Mysle ze z chemia problemow nie bedzie, natomiast bardzo sie obawiam tej biologii, naczytalam sie wiele o tym ze ktos sie uczyl przez 3 lata systematycznie, rozwiazywal testy i zdal powiedzmy na te 60 lub mniej procent;/ i sie wowczas zastanawiam czy ten "ktos" byl jednak niedouczony czy rzeczywiscie ta matura opiera sie w duzej mierze na szczesciu .
wybieram się do Katowic ja też sama się przygotowywałam bo skończyłam humana, nie chodziłam na żadne korepetycje, wszystko można zrobić samemu, także nie martw się na zapas

tak na prawdę na maturze nie wymagają szczegółów a raczej ogólnych mechanizmów, czasem ta najprostsza odpowiedź jest tą pożądaną także najpierw wiedza, a potem ćwicz, ćwicz i ćwicz dobra jest strona: arkuszematuralne.pl, poczytaj też forum biolog.pl - tam są praktycznie sami kandydaci na medycynę ;p

życzę powodzenia, rok to dużo czasu
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-06, 21:57   #8
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: cel ---> medycyna

Przez cale liceum bylam nastawiona wlasnie na prawo, zdawalam nawet mature z przedmiotow ktore mialy pozwolic mi sie dostac na prawo , lecz po calosci zawalilam WOS, nie dostalam sie na wowczas wymarzone prawo, postanowilam zrobil rok przerwy wyjezdzajac do USA do pracy, to miejsce dzie spedzilam rok odmienilo moje patrzenie na sprawe przyszlosci mego zawodu , spotkalam osobe bezposrednio zwiazana z medycyna , ktora przyblizyla mi tematyke zawodu i wowczas mnie olsnilo ! W liceum nie mialam absolutnie trudnosci z biologia, przedmiotami scislymi i pomyslalm ,tak musze sprobowac! Stwierdzilam ze to jest to co chce w zyciu robic

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

Katalonka , wlasnie przegladam polecona przez ciebie strone, widze ze jest tam mnostwo tematow odnosnie matury, takie forum bylo mi ppotrzebne od jutra zaczne go porzadnie przegladac. A co myslisz o osobach ktore to opisalam w poscie wyzej ( czy rzeczywiscie na biologii trzeba miec duzo "szczescia"?)
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 22:05   #9
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: cel ---> medycyna

marcia- wszyscy moi znajomi, którzy byli świetnie przygotowani do matury uzyskali b. wysokie wyniki z biologii także może Ci którym nie poszło zwyczajnie tłumaczą się kluczem bo tak najłatwiej. Oczywiście nie wszyscy, ale jest sporo osób które nawet nie spojrzały jak taki klucz wygląda a potem narzekają
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 00:02   #10
coniglio
Raczkowanie
 
Avatar coniglio
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: cel ---> medycyna

Hej
Postanowiłam się odezwać, bo temat jest mi całkiem bliski
Ja również za rok zdaję maturę z tych przedmiotów. Z biologii poprawiam wynik sprzed dwóch lat i z niej się będę raczej przygotowywać sama (byłam w klasie z rozszerzoną biologią). Ale jeśli chodzi o chemię to trochę się jej obawiam. W liceum miałam niestety kiepską nauczycielkę i myślę, że będę musiała wziąć korki z tego przedmiotu, aczkolwiek wolałabym tego uniknąć. Mam tylko jako takie podstawy jeszcze z gimnazjum. Słyszałam też, że chemia na maturze nie jest zbyt trudna, ale nawet nie wiem jak się za nią zabrać Może jakieś rady?
Chciałabym się dostać na stomatologię.
Pozdrawiam
coniglio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 09:11   #11
panna_zuzanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4
Dot.: cel ---> medycyna

może napiszę, jak ja nauczyłam się chemii w rok:
1. podręczniki OPERON do liceum, czytać i robić notatki. UWAGA! nie wszystkie informacje z tych książek przydają się na maturze!
2. zbiory do chemii WITKOWSKIEGO, zrobić wszystkie zadania (np. do tego działu, który się akurat czyta).
3. robić arkusze maturalne.

ja co jakiś czas umawiałam się ze znajomą chemiczką, która tłumaczyła mi zadania, których nie potrafiłam rozwiązać.
panna_zuzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 09:35   #12
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: cel ---> medycyna

coniglio- ja polecam do chemii podręczniki z wyd. Żak- mało kto z nich korzysta a są świetne, no i przede wszystkim musisz przerobić 2 zbiory zadań Dariusza Witowskiego- bez tego ani rusz
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 12:21   #13
szafirowa_panienka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: cel ---> medycyna

Heywie ktoś może czy na protetykę stomatologiczną trzeba zdawać na maturze fizykę i jak wygląda egzamin manualny?
szafirowa_panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 13:25   #14
Dirael
Raczkowanie
 
Avatar Dirael
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 104
Dot.: cel ---> medycyna

Bio - Ja przygotowywałam się do tegorocznej matury z WSiPu i z Operona - wiedza z podręcznika to podstawa. Niestety jest wiele informacji które można pominąć i uważam, że nauczyciel który tobą pokieruje byłby pod tym względem niezbędny Jeżeli masz możliwość pójścia na korki to polecam, chodziłam cały rok do wspaniałej nauczycielki, która nauczyła mnie jak odpowiadać na maturalne pytania - w ten sposób nie straciłam punktów na kluczu! Zdałam na 85%. Rób arkusze, zadania (polecam Witowskiego) i ucz się, ucz się, ucz się Nie na zasadzie "jak wygląda/przebiega..." ale raczej "do czego służy/z czym się łączy..."

Chem - Witowski i mnóstwo innych zadań + arkusze. Nie może się nie udać Uważaj na formułowanie odpowiedzi i pisz cały tok myślenia, nawet jeżeli umiesz zrobić coś w pamięci. Też zdane w tym roku, na 90% i też celuję w lek (no albo stomę )
Dirael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 14:32   #15
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: cel ---> medycyna

Dziewczyny... wesprzyjcie mnie. CO mam robić? Jestem po profilu humanistycznym a marzą mi się medyczne kierunki... Zdałam biologię na 50% PR.
Mam szanse na AGH, tak podejrzewam...
Złożyłam jeszcze na psychologię przedsiębior. i biznesu oraz filologię angielską.


Co ja zrobię jak mi się uda dostać ...
wszystkie uczelnie są publiczne..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 16:46   #16
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: cel ---> medycyna

A o jakim kierunkach medycznych marzysz? bo nie sprecyzowalas. Z medycznych z tego co mi wiadomo dostalabys sie np na pielegnarstwo, poloznictwo z twym wynikiem.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Wg mnie nie ma co isc na studia ,ktore mijaja sie z twymi zainteresowaniami. Myslalas np o roku przerwy? w miedzy czasie moglabys pracowac itp. i podejsc w przyszlym roku do matury by umozliwic sobie dostanie sie na wymarzony kiedunek.
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 17:00   #17
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: cel ---> medycyna

Sylvia, a co jest medycznego na agh?

Psychologia medyczna raczej nie jest.
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:49   #18
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: cel ---> medycyna

Katalonka ,jeszcze pytanie do ciebie korzystalas z PWN oraz operonu ,ale na jakiej zasadzie? sporzadzalas notatki ? czy tez najpierw czytalas z jednego potem drugi? Po kilkugodzinnym czytaniu biologa , stwierdzilam ze zdecyduje sie na te podreczniki, wg ciebie na ktorym przedewszystkim bazowac?
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 18:54   #19
Oh Peggy Brown
Zakorzenienie
 
Avatar Oh Peggy Brown
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 618
Dot.: cel ---> medycyna

Marcia, możesz mi wysłać na pw maila to mogę wysłać kupione opracowania z biologii- tj. wszystko streszczone, ja w sumie z tego się uczyłam (a raczej czytałam) do egzaminu z mikrobiologii i zdałam biologię r na 92%
__________________
Fizyka jest jak seks: pewnie, że może dawać jakieś praktyczne rezultaty, ale nie dlatego to robimy.

cudo <3
Oh Peggy Brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 18:59   #20
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Dot.: cel ---> medycyna

Myslalam tez by kupic jeden komplet podrecznikow pwn lub operon. Z tego co sie dowiedzialam w PWN material jest jasniej przedstawiony. Katalonka jak myslisz czy podreczniki PWN wystarczylyby? prosze cie poradz mi

---------- Dopisano o 18:59 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Oh Peggy Brown wyslalam ci mojego maila na pw.
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 07:07   #21
coniglio
Raczkowanie
 
Avatar coniglio
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: cel ---> medycyna

Cytat:
Napisane przez Katalonkaaa Pokaż wiadomość
coniglio- ja polecam do chemii podręczniki z wyd. Żak- mało kto z nich korzysta a są świetne, no i przede wszystkim musisz przerobić 2 zbiory zadań Dariusza Witowskiego- bez tego ani rusz
Okej, zbiory kliknę niebawem na all

A czy uważacie, że wystarczy przyswoić wiedzę z repetytorium czy jednak podręczniki są niezbędne? Nie wiem czy warto kupić to i to (podręczniki z liceum zdążyłam już sprzedać ), czy może jedną z tych rzeczy wystarczy? Chodzi mi cały czas o przygotowania do matury z chemii. Za wszelkie rady będę wdzięczna
coniglio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 09:57   #22
Katalonkaaa
Zadomowienie
 
Avatar Katalonkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 767
GG do Katalonkaaa
Dot.: cel ---> medycyna

Cytat:
Napisane przez marcia0024 Pokaż wiadomość
Katalonka ,jeszcze pytanie do ciebie korzystalas z PWN oraz operonu ,ale na jakiej zasadzie? sporzadzalas notatki ? czy tez najpierw czytalas z jednego potem drugi? Po kilkugodzinnym czytaniu biologa , stwierdzilam ze zdecyduje sie na te podreczniki, wg ciebie na ktorym przedewszystkim bazowac?

Na początku robiłam notatki, ale potem ani razu do nich nie zajrzałam czytałam sobie i w jednym i w drugim ten sam temat przez kilka dni a potem przechodziłam do następnego i tak jakoś poszło ale myślę że sam PWN jest na pewno lepszy niż sam Operon, jak czegoś nie zrozumiesz zawsze można wspomóc się internetem

coniglio- jeśli zaczynasz naukę sama i od zera to ja jednak radzę Ci zaopatrzyć się w jakieś podręczniki
Katalonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 13:44   #23
Dirael
Raczkowanie
 
Avatar Dirael
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 104
Dot.: cel ---> medycyna

Podręczniki są niezbędne coniglio Jednak przeczytać tam to co innego niż zobaczyć gotowe opracowanie. Czytałam kilka podręczników, zakreślałam ważne rzeczy, wracałam do tego i na szczęście dało skutki

Ale i tak najważniejsze są zadania zadania zadania
Dirael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 19:31   #24
together99
Przyczajenie
 
Avatar together99
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 9
Dot.: cel ---> medycyna

mi wystarczyło, że w klasie maturalnej trochę przysiadłam nad biolą i chemią. no i miesiąc przed maturą powtórka z wszystkiego a dzisiaj już cieszę się z dostania się na lekarsko-dentystyczny. nie celowałam nawet w medycynę, bo jak dla mnie trochę za długo to trwa - same studia, staż, specjalizacja...
z biologii korzystałam z podręczników OPERONU, z chemii pomogły mi zbiory Witowskiego i podręczniki (narzucone przez szkołę i szczerze mówiąc średnio mi się podobały) z WSiPu.
na biologii logiczne myślenie to podstawa ) czasem nie trzeba wszystkiego mieć wykutego na blachę, a napisać się wiele da.
pozdrawiam i życzę powodzenia!!
__________________
jeden krok może zmienić świat
(...) jeden dzień może zmienić wszystko!...

Edytowane przez together99
Czas edycji: 2011-07-11 o 19:34
together99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 00:31   #25
full_of_love
Raczkowanie
 
Avatar full_of_love
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 76
Dot.: cel ---> medycyna

Zbiory Witowskiego z biologii też są świetne w ogóle są to chyba najlepiej przygotowujące do matury zbiory dostępne na rynku a najlepsze podręczniki do bilogii ma Operon i PWN, najlepiej uczyć się z obu
full_of_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 17:21   #26
coniglio
Raczkowanie
 
Avatar coniglio
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: cel ---> medycyna

A ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych podręczników z PWN do biologii. Ich jest aż 5 tomów z zakresu rozszerzonego?
coniglio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 17:35   #27
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: cel ---> medycyna

Tak, jest 5 tomów. Moim zdaniem jak się juz je ma, to operon jest zbędny Sama się z nich uczyłam.

Ale nie ma się co martwić, bo nie wszystkie tomy są tak grube jak dwa początkowe :P A w jednym chyba tylko połowa materiału jest obowiązkowa na maturę, bo reszta to etologia - tylko dla pasjonatów

Edytowane przez nelciak
Czas edycji: 2011-07-23 o 17:37
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 02:16   #28
coniglio
Raczkowanie
 
Avatar coniglio
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 104
Dot.: cel ---> medycyna

Dzięki za odpowiedź
coniglio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 15:16   #29
marcia0024
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 119
Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokrewne)

Hej
Postanowilam zalozyc ten watek, abysmy sie dzielily wskazowkami, motywowaly przygotowujac sie do matury. Watek jak nazwa wskazuje dotyczy przygotowan do biologii oraz chemii. Ja osobiscie rozpoczynam przygotowania od zera od wrzesnia , moj cel to medycyna
zapraszam do udzielania sie
marcia0024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 15:39   #30
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Przygotowania do matury biologia i chemia ( cel ---> medycyna lub kierunki pokr

Jak to od zera? Dopiero idziesz na biol-chem?
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-08 18:08:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.