Zaparcia po antydepresantach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-27, 09:41   #1
masiapytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 38

Zaparcia po antydepresantach


Od 3 ch lat mam zaparcia po psychotropach.Niestety nie mam mozliwosci zmiany lub odstawienia leków.Raz jest ,raz gorzej.Nieraz zdarza sie, że nie wypróżniam się przez 7, 10 dni
Kiedyś chodziłam do dwóch internistów, zalecili zmiane diety,nie pomogło, w końcu dostałam skierowanie do gastrologa.Niestety był to konował, powiedzial ze to na pewno po lekach i nie ma po co robić badań.Ochrzanil mnie, że do niego przyszłam, bo takimi rzeczami zajmuje sie internista.Zalecił zmiane diety i powiedział,ze niektorzy biorą środki na przeczyszczenie do końca życia(po prostu debil).Na wlasną rekę zrobiłam mocz, krew i usg.Na usg wyszło tylko duzo gazów, mimo regularnego brania simetigastu( który jest 6 razy silniejszy od espumisanu).
Kiedys nieco pomagała mi laktuloza, ale teraz nie biore, bo mam po tym takie wzdęcia, że płacze z bolu.Pomagała też lewatywa, ale przestała.
Wymienie, co próbuje i nie działa:Preparaty z błonnikiem i babka jajowatą, otręby,czopki, kompot ze śliwek, sliwki, kefiry, zsiadłe mleko, ciemne pieczywo.unikam tego, co zapiera, ruszam się i pije dużo płynów.Ostatnio wyprożniam sie raz na tydzień po parafinie na przeczyszczenie
Proszę pomózcie mi, może macie jeszcze jakieś pomysły

Edytowane przez masiapytasia
Czas edycji: 2016-08-27 o 09:44
masiapytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 09:42   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Iść do psychiatry i zmienić lek.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 09:46   #3
masiapytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 38
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Przez rok dobierałam leki, pol roku byłam w szpitalu.Nie chce znoe zaczynac od poczatku
masiapytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 09:47   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

To idź do innego gastrologa.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 11:04   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Skoro zadna dieta nie pomaga, to czas sie zabrac za zmiane lekow lub szukanie przyczyny innej zaparc. Dlugotrwale zaparcia sa bardzo niezdrowe.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 23:06   #6
motylek66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 339
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Po antydepresantach to faktycznie najlepiej zapytać lekarza o rade, co powinnaś zrobić. Chociaż wydaje mi się, że może nie ma co panikować, skoro dobrze się czujesz to musisz po prostu spróbować dużo witamin brać i może wszystko się ureguluje. Możesz gastrologa zapytać o eva/qu, to są czopki dla kobiet w ciąży więc podejrzewam, że muszą mieć delikatny skład, może akurat i Ty byś mogła spróbować. Ale wszystko najpierw konsultuj z lekarzem!
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć

http://fotoforum.gazeta.pl/a/50296.html
motylek66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 07:48   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

proponuję dodać trochę tłuszczy do jedzenia. po drugie - regularnie pijesz wodę, jesz produkty z błonnikiem, ruszasz się?

ja polecam wodę z miodem i cytryną. codziennie wieczorem rozpuszczasz łyżkę miodu w ciepłej wodzie i odstawiasz. rano dodajesz sok z połowy cytryny i wypijasz na czczo.

zastanowiłabym się też nad farmakoterapią, tyle, że powinnaś dostać receptę od lekarza na np. bisacodyl.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-02, 14:23   #8
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Moje sposoby to łyżka oliwy z oliwek na czczo, dwa kiwi zjedzone rano, morele suszone ale po nich są koszmarne wzdęcia, reszta typu kefir, jabłko, woda z cytryną, siemię na mnie zupełnie nie działa ale można spróbować bo nie zaszkodzi na pewno, jak to nie zadziała to już tylko dicopeg, można stosować w ciąży, podczas karmienia bo nie wchłania się z przewodu pokarmowego jak inne środki
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 13:44   #9
masiapytasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 38
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

skazana_na_bluesa piję codziennie ok. 2,5l płynów, głównie czerwonej herbaty, gazowanych napojów nie pijam.Codziennie spaceruje 3, 5 km, nie wiem,czy to dużo czy mało(latem jezdże też rowerem)
Co do błonnika to jem tylko razowe pieczywo, otręby, spozywam 2 łyzeczki dziennie Normolax Regular.

Normolax skład:
błonnik pszeniczny (Nutrioza) (40%), len mielony odtłuszczony (22,7%), inulina (20%), proszek jabłkowy (10%), łuski nasion babki jajowatej (5%), aromat (lecytyna sojowa), kwas cytrynowy - regulator kwasowości.

Staram sie tego nie robić często,ale jak jest bardzo zle to biore parafine.
Piję 3łyzki na noc(wg ulotki), jest to lek przeczyszcajacy, więc chyba powinien zadziałać nastepnego dnia, a mi pomaga po 2, 3 dniach brania

masiapytasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 17:52   #10
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Przydałaby się wizyta u proktologa i rektoskopia, bo przez te lata mogły się niestety zrobić jakieś wtórne zmiany np. w śluzówce odbytnicy. I to może być przyczyna braku poprawy mimo zastosowania licznych preparatów. Gastrolog nie specjalizuje się w takich kwestiach.

Też kiedyś miałam duży problem z zaparciami przy niedoczynności tarczycy. Pomogły ogromne, ale to naprawdę ogromne ilości warzyw, które stanowiły podstawę pożywienia.
Preparaty błonnikowe zatykały mnie, mimo popijania ich dużą ilością wody.
Jadłam "kisiel" z siemienia, ale solo on nie działał. Był też niesłodzony mus jabłkowy jedzony po łyżce kilka razy dziennie, smoothie na bazie banana czy brzoskwiń z dodatkiem warzyw i zmiksowanych nasion babki/siemienia - ale to tylko wspomagacze.
Dziś mam już uregulowaną tarczycę, nie muszę jeść aż tyle zieleniny. Ale jak tylko zaniedbam dietę i zacznę jeść jak "normalni" ludzie - to problem wraca.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2016-12-09 o 21:58
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-08, 19:37   #11
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Mi przy zaparciach pomaga mocna kawa, herbata lub gorzki likier ziołowy, ale nie wiem czy to są zdrowe sposoby, w każdym razie działają
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 18:45   #12
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Tak, kawa bardzo pobudza perystaltykę. Najlepiej, by to było espresso, bez cukru i mleka, włoskim zwyczajem popite szklanką wody.

Jednak jedzenie gigantycznych ilości warzyw to podstawa. Wszystkie posiłki w ich akompaniamencie. Czyli nie zjadamy jajecznicy z bułką, tylko jemy jedno jajko w koszulce w towarzystwie sporej porcji sałatki ze szpinaku. Białe pieczywo, ryż, słodycze, kakao, makaron wyrzucamy zupełnie. Oczywiście wskazany razowy chleb, kasze, ale z moich doświadczeń wynika, że nie powinno być ich tak dużo jak zalecane. Czyli do obiadowej kaszy dorzucamy pieczarki, cebulkę, wcieramy korzeń pietruszki. Kromka chleba to też jedna, posmarowana pastą warzywną, dopiero na to plasterek sera czy wędliny, na wierzch pomidorek z sałatą. To przegryźć selerem naciowym. Takie warzywne i owocowe przegryzki do każdego posiłku i pomiędzy nimi. Jeść częściej a mniej. Zupy bez zasmażek, ryżu czy makaronu, najlepiej takie jak dla niemowlaków, zupy-kremy. Mięsa warto jeść w formie rozdrobnionej, czyli jakieś pulpety z warzywnymi wypełniaczami zamiast namokniętej bułki i babką płesznik w roli jajka. Do śniadaniowego muesli wcieramy dynię, jabłko, dorzucamy suszone owoce, świeżo zmielone siemię lniane. I tak dalej. Poczytaj wątek "Więcej warzyw". Nabiału i mięsa niewiele, tyle co niezbędne minimum, w małych porcjach, zawsze z warzywnym popychaczem. Powinnaś zaprzyjaźnić się z kuchnią wegańską, wpleść jej elementy w codzienne menu.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-17, 13:37   #13
arielka_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Błonnik witalny to błogosławieństwo! Ja miałam straszne zaparcia, nic mi nie pomagało nawet jak nie brałam żadnych leków, a teraz nie mam żadnych problemów z wypróżnieniem, ale pije go codziennie.☠
arielka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-19, 08:34   #14
zywe_srebro
Raczkowanie
 
Avatar zywe_srebro
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 116
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

błonnik ok, ja bym dodała jeszcze olejek rycynowy albo lniany. jeżeli masz takie zaparcia to 1,2 łyżeczki by było ok. do tego brzoskwinie.... u mnie tak w krytycznych momentach to pomaga
zywe_srebro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-23, 06:45   #15
Fagot44
Przyczajenie
 
Avatar Fagot44
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Też mam ten problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Daj znać czy w końcu coś znalazłaś na to.
__________________
Krytykować może każdy głupiec. I wielu to robi.
Fagot44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-08, 10:22   #16
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zaparcia po antydepresantach

Tez tak miałam po lekach. I pomimo tego, że duszo się ruszam, jestem aktywna, to w jelitach tworzyły się bardzo bolesne kamienie kałowe. Pomogło regularne picie soku z ogórków kiszonych i soku z buraka kiszonego.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2021-01-08 o 10:23
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-08 11:22:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.