kłopot z liszajem strasznie sie mnoży POMOCY ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 10:57   #1
Miszu123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Exclamation

kłopot z liszajem strasznie sie mnoży POMOCY !


Witam
mam kłopot z liszajem strasznie sie mnoży
miałem najpierw 1 na biceps 1cma później małe z 3 kropki na plecach ,
poszedłem z tym do lekarza kazał mi brać tabletki i jakaś maść to wykupiłem to zapłaciłem 100 i teraz jest kłopot
mam ogromny az mi psychika siada juz nie wiem co mam robić w ciągu 2 dni od brania przepisanych leków
mam górna cześć pleców , bicepsy, klatkę piersiowa,
szyje i czyje takie małe grudki jak by miało mi juz wyskoczyć na twarzy wszędzie na nogach mam może z 10 ich , i teraz jestem mocno załamany bo nie wiem co robic mam tego setki na sobie masc to moze starczy teraz na 2 smarowania a kosztowała 40 zł
maść MUPIROX 20mg/g
tabletki TAROMENTIN 500mg+125mg
tabletki ZYRTEC 10mg
tabletki LACIDOFIL

PROSZĘ O POMOC BO Z DNIA NA DZIEŃ MAM TEGO PRAWIE RAZ TYLE POMOCY !
Miszu123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 20:29   #2
vidia9
Zadomowienie
 
Avatar vidia9
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 368
Dot.: kłopot z liszajem strasznie sie mnoży POMOCY !

Być może masz to co mi przytrafiło się w te wakacje, dermatolog przepisał mi taką maść po której tylko podrażnienie się wzmocniło. W końcu zakupiłam zwykłą maść z witaminą A w aptece, za 2 zł. Pomogło, w ciągu paru dni wszystko zniknęło.
vidia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 09:43   #3
maja1195
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: kłopot z liszajem strasznie sie mnoży POMOCY !

witam jest taki środek homeopatyczny który od razu pomaga na to wiem to bo dziecko miało i liszaj zniknął w ciągu 1 dnia -musze sobie tylko przypomnieć co to -aha graffities 30 ch - 1 granulkę rozpuścić w szklance wody zimnej przegotowanej -podawać na poczatku po 1 łyżeczce co godzinę 2 .Potem coraz rzadziej Słowo daje dziecko pozbyło się liszaja z buzi w spektakularny sposób

Najlepiej jednak iśc do homeopaty!
Pozdrowienia
maja1195 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 11:50   #4
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: kłopot z liszajem strasznie sie mnoży POMOCY !

Liszaj może powstawać z alergii. W lutym dostałam od siostry tonik do twarzy (AVA linia profesjonalna) użyłam raz i dostałam liszaju na szyji i twarzy, byłam u alergologa, który wypisał mi jakieś lekarstwa, jednak nie pamiętam jak się nazywały i przeszło. Co prawda nie tak szybko jak się pojawiło ale rozumiem co to jest, więc może alergolog lub dermatolog?
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 13:59   #5
Peachskin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: kłopot z liszajem strasznie sie mnoży POMOCY !

Metoda jaka podziałała na mnie. Miałam wyjątkowo wredny liszaj na 90% ciała. Spotkałam się z tym po raz pierwszy więc udałam się do lekarza. Ten przepisał 2 maści ze sterydami i antybiotyk (dosyć typowo). Nie lubię stosować na sobie chemii, a przy tak dużej powierzchni ciała tym bardziej bałam się używać ze względu na efekty uboczne. Poza tym maści są tłuste czyli długo się wchłaniają, a niektóre barwią i kiepsko pachną, a do tego są na receptę.

Moja kuracja alternatywna:

Najpierw pozwoliłam liszajom wyjść na powierzchnię (ok 2 tygodnie). Co ma wywalić to musi wywalić i wtedy można zacząć działać. Kiedy nowe przestały się pojawiać zaczęłam stosować co następuje:

- Ziele ostrożenia (ostrożeń warzywny), tzw. czarcie żebro (picie 1 szklanki rano i 1 szklanki wieczorem. 1 łyżeczka ziela na szklankę) - oczyszcza i uspokaja, działa świetnie na sen. Koszt: ok 3 zł za 50 g. Uspokojenie jest przy kuracji bardzo ważne - liszaje spowodowane są przede wszystkim silnymi reakcjami emocjonalnymi, takimi większymi lub mniejszymi traumami.

- Na całą powierzchnię skóry raz dziennie rano lub wieczorem nakładałam następującą mieszankę:
*Maść Alantan Plus w kremie (7 zł)
* Mleczko nagietkowe Ziaja (8 zł)
* Witamina A w kroplach (9 zł) - jest na receptę, ale Pani sprzedała mi normalnie jak poprosiłam więc warto spróbować i poprosić.
* Witamina E w kroplach (9 zł)

Na całe ciało proporcje były następujące: pół tubki Alantanu, taka sama ilość mleczka (tzn. nie pół butelki tylko tyle ile było maści), oraz po 15-20 kropel obu witamin. Mieszanka wchłania się świetnie, wystarczy lekko wklepać, ładnie pachnie, nie jest tłusta i nie ma żadnych efektów ubocznych.

Rezultaty widoczne są każdego kolejnego ranka - najwyraźniej od 2, 3 dnia kuracji. Ranki najpierw przysychają i się łuszczą, a potem zaczynają blednąć. W tej chwili po 6 dniach kuracji mam już tylko blade brązowe szybko znikające plamki. Zamierzam stosować kurację do całkowitego zniknięcia śladów.

I jeszcze ważna sprawa - trzeba koniecznie wyluzować. Trzeba użyć jakichkolwiek zdrowych sposobów (wypady na łono przyrody, hobby, fajni znajomi, coś lekkiego do czytania, oglądanie ulubionych programów w TV, jak najmilej czynnie spędzać czas i tym samym odrywać myślenie od kiepskich rzeczy). Relaks i unikanie stresów - na ile się da - bardzo pomagają w każdym leczeniu. Nie trzeba wierzyć w leczenie ani starać się myśleć pozytywnie - wystarczy choć trochę mniej się denerwować i będzie okej.

Mam nadzieję, że będzie to pomocne
Peachskin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.