dobry dermatolog? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-11-29, 22:07   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

dobry dermatolog?


mam klopoty z tradzikiem i wybralam sie do pani dermatolog. Ku mojemu zaskoczeniu przepisala mi ona tonik z alkoholem (robiony), puder w plynie (tez robiony) i zalecila mycie buzi w mydle (najepiej DOVE). Zawsze unikalam mydla i alkoholu w kosmetykach bo wydawalo mi sie ze pzresuszona skora zachowuje sie jeszcze gorzej. Cy rady pani doktor sa dobre? Gdyby ktos mogl odpowiedziec bylabym wdzieczna, w razie czego moge podac sklad obu preparatow robionych. Z gory dziekuje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-29, 22:10   #2
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: dobry dermatolog?

Alkohol alkoholowi nierowny... Podaj sklad, prosze.

mexa, biolożka. [img]icons/icon7.gif[/img]
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-30, 15:54   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dobry dermatolog?

Droga mexo
oto sklad toniku:
2% spirytus salicynowy
3% Sd Acidi borici
aa ad 200,0 - nie wiem czy dobrze napisalam

Sklad plynnego pudru
detromycyci 4,0
zinici oxydati
tala veneri aa 30,0
glycerylini agua casacis aa as 200,0

Mexa, gdy cos Ci to mowilo to bylabym wdzieczna za odpowiedz.
Dziekuje
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-30, 21:10   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dobry dermatolog?

Tonik, ma dzialanie typowo wysuszajaco-odkazajace, oparty jest na spirytusie salicylowym oraz kwasie bornym.
Kwas borny to łagodny środek aseptyczny, ściągający i wysuszający, o właściwościach bakterio- i grzybostatycznych, wzmagający ziarninowanie.
Spirytus salicylowy dziala antyseptycznie, ale jednczesnie bardzo przesusza naskorek.
Osobiscie radzilabym uwazac z tym tonikiem i jesli juz to uzywac go tylko miejscowo, ale nie na cala twarz.

Drugi produkt zawiera antybiotyk, tlenek cynku o dzialaniu wysuszajacym i przeciwzapalnym, oraz gliceryne, ktora ma nieco zmniejszyc przesuszenie skory.

Odradzalabym calkowicie myci twarzy mydlem Dove, jest juz na rynku tyle delikatnych zeli myjacych, najlepiej wybierz zel dla cer wrazliwych, bezzapachowy, natomias nie wybieraj zeli typowo antytradzikowych. Firma np. SVR dostepna w aptece ma takie zele w ofercie.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-30, 21:40   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: dobry dermatolog?

Dziekuje Basiu za odpowiedz.
Ja tez bylam zdzwiona tym skladem.
Co do mydla to od dawna stosuje zel myjacy Garniera do cery tlustej i calkiem dobrze na mnie dzialal ale pani dermatolog powiedziala ze Dove jest najlepsze (!!).
Aha... no i najwazniejsze - powiedziala ze nie powinnam uzywac kremu! Jak to mozliwe? Na moje pytanie o przesuszona skore powiedziala ze jezeli to konieczne to moge od czasu do czasu uzyc jakiegos beztluszczowego. Ja codziennie nawilzam skore i nie wyobrazam sobie ze moglabym przestac. Te kosmetyki, jak sama napisalas.. dzialaja wysuszajaco wiec krem jest chyba konieczny!
Ja juz nie wiem co robic. Sluchac lekarki czy postepowac zgodnie z moimi przekonaniami.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 13:01   #6
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: dobry dermatolog?

Odstaw tonik. Jest za ostry, szlag mnie trafia jak przy tradzikowej skorze dermatolog poleca takie specyfiki.

Plynny puder wydaje sie ok.

Natomiast mycie zwyklym mydlem twarzy to tez jakas fatalna pomylka. W polaczeniu z tonikiem zafundowalabys sobie skore jak pergamin i zdwojona prace gruczolow lojowych.

Tonik: polecam bezalkoholowy Erisa z serii dla cery mieszanej i tlustej, co do mycia buzki zas - plynny preparat bezmydlowy.
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 13:03   #7
mexa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 34
Re: dobry dermatolog?

a co do kremu - konieczny jest jakis lekki nawilzajacy preparat, moze Effidrate LRP?

dermatologa zmien.
mexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.