Solarium pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-03, 00:27   #1
grzesiu16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Unhappy

Solarium pomocy!


Ostatnio wybralismy sie z dziewczyna sie na solarium... nic dziwnego... pierw poszlismy na 5 minut na lampy o mocy 650 vat... a na drugi dzien na lampy o mocy 800 vat na 10 minut ... jestesmy cali spaleni nie umiem spac ... ani nie poszedlem do szkoly... dziewczyna poszla i spac potrafi choc tez nie zadobrze sie czuje i jest cala poparzona ! nie wiem co mam robic... nawet nie moge sie przykryc iz kazde otarcie sie kołdry boli jak nie wiem co ! nie wiem co mam robic. i co teraz moze mi pomoc.. czy mam czekac az skora stanie sie brązowa?? < nie wiem czy wytrzymam > mysle ze ktos tutaj moze mi pomoc bardzo prosze zalezy mi na tym !
z góry dziekuje

ps. co do tego wyzej to wiem ze glupio zrobilem wiec prosze nie pisac ze jestem glupi czy cos w tym stylu... to moj pierwszy raz byl ... nie mam zamiaru wiecej tam chodzic

PROSZE O POMOC
grzesiu16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 00:46   #2
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Solarium pomocy!

Na szybko - panthenol
I przejrzyj wątki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=poparzenie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=poparzenie
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 00:50   #3
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Solarium pomocy!

Witaj!

Współczuję bardzo, znam ten ból z własnego doświadczenia (co prawda nie solarium, a słońce, ale na jedno wychodzi). Nie wiem, ile czasu upłynęło od tego drugiego razu, ani nie znam faktycznego stanu (wyglądu) Waszej skóry, jednak z domowych "metod" pomagają okłady z zimnego mleka lub kefiru. Chłodna kąpiel/prysznic również przynoszą ulgę. Warto zażywać jakieś leki przeciwbólowe - powinno choć trochę pomóc. W aptece też powinni Wam coś poradzić - jest sporo środków na oparzenia, w różnych postaciach. A jeśli jest naprawdę źle (cokolwiek termin "naprawdę źle" oznacza ), to radzę czym prędzej udać się do lekarza.

No i duuużo cierpliwości, bez tego się nie obędzie.

Pozdrawiam, życzę szybkiej ulgi
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 00:54   #4
grzesiu16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Solarium pomocy!

dziki wam naprawde bardzo pomogliscie dobrez forum nie tak jak na niektorych ... no nic jutro do apteki i do sklepu po mleko lub keir i sie kąpać bede dzieki jeszcze raz
grzesiu16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 01:08   #5
grzesiu16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Solarium pomocy!

jezeli jeszce ktos mialby jakies rady to bede wdzieczny
grzesiu16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 01:10   #6
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Solarium pomocy!

Dziwne, że ekspedientki (czy jak tam to nazwać) nie poradziły wam, na ile możecie sie wybrać Powinny się przecież znać na tym, same wypytać, doradzić...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 01:12   #7
grzesiu16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Solarium pomocy!

hmm no nic sie nie pytała nawet... a przeciez widac ze nie korzystam z solarium bo "blady jak sciana" jestem masz racje powinna cos doradzic... ale co zrobic... przeciez o takie cos o odszkodowanie jakies to chyba nie ma co sie starac ;p
grzesiu16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 06:30   #8
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Solarium pomocy!

Ja bym raczej radziła udać się do lekarza. Bo takie poparzenie to poważna sprawa. Lepiej żeby to pooglądał. Jeżeli jest to mocne poparzenie przepisze oprócz Panthenolu napewno coś jeszcze.

Koleżanka spiekła się raz ( co prawda na słońcu) musi teraz używać blokerów przy każdym wyjściu w słoneczny dzień, bo jej skóra od razu reaguje czerwonymi swędzącymi plamami.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 07:02   #9
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Solarium pomocy!

a jaką macie karnację?

5 i 10 minut to raczej mało, żeby aż tak się poparzyć

jak w solarium są "nowe" lampy to podobno tak parzą albo bez atestów czy coś takiego...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 07:58   #10
grzesiu16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5
Dot.: Solarium pomocy!

No tez wlasnie... tam sa nowe lampy 800 vat 10 minut jasna karnacja!!! porazka jak cho**ra dzisiaj przynajmiej pospalem 4h choc latwo zasnac nie bylo ... ale znowu do szkoly nie poszedlem :/ kurde... ile to moze trwac... uzylem juz phanenolu zobaczymy czy pomoze .. mam zamiar jutro juz isc do szkoly zobaczymny co z tego wyjdzie ..
grzesiu16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 10:06   #11
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Solarium pomocy!

Grzesiu, poza tym nie zapominaj o nawilżaniu skóry. Rozejrzyj się za preparatami "po opalaniu" - one dość przyjemnie schładzają.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-03, 22:02   #12
Marynia19
Raczkowanie
 
Avatar Marynia19
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 364
Dot.: Solarium pomocy!

Hej,
no ponoć lepiej nie chodzić do solarium częściej niż 2x w tyg. A jeden dzień za drugim to już od razu wiadomo że będzie źle...
Jak ja byłam 1 raz to pani powiedziała że najwyżej 7minut a następny raz to za tydzień.

Współczuje CI.
Marynia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 15:12   #13
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium pomocy!

Cytat:
Napisane przez grzesiu16 Pokaż wiadomość
No tez wlasnie... tam sa nowe lampy 800 vat 10 minut jasna karnacja!!! porazka jak cho**ra dzisiaj przynajmiej pospalem 4h choc latwo zasnac nie bylo ... ale znowu do szkoly nie poszedlem :/ kurde... ile to moze trwac... uzylem juz phanenolu zobaczymy czy pomoze .. mam zamiar jutro juz isc do szkoly zobaczymny co z tego wyjdzie ..
no teraz to juz po ptokach jak to sie mowi
masz nauczke i tyle.
Lecznie moze trwac zaleznie od karnacji od 2,3-7 dni. Kup jeszzce jakis krem lub ablsam z maselm kakaowym (Ziaja, Dax Cosmetics) pomoga "zbrazowic" czerwona skore.
Jedyne co ci moge poradzic, to jak pojdziecie jeszcze kiedys, to nie idz na wiecej niz na 5min. i nie czesciej niz raz na tydzien-poltorej tyg. NIE WOLNO CHODZIC CODZIENNIE!! stad te poparzenia...
ty widocznie masz jasniejsza karnacje niz twoja dziewczyna.
czy smarowaliscie sie czyms przed oaplaniem?? Jesli nie, to kupcie cos do opalania do solarium (polecam firme Emerald Bay, produkt Dark'n Dazed, przyspieszy opalanie, wiec nie trzeba bedzie spedzac w solarium 10min lecz mniej, nawilzy skore) no i oczywiscie na powieki nakladnie albo okularow do opalania w solarium albo blokerow - to samo tyczy sie ust i znamion na ciele - ICH NIE WOLNO OPALAC!!

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:09   #14
veiled
Rozeznanie
 
Avatar veiled
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pisze do was z ...nieba;)
Wiadomości: 553
GG do veiled
Dot.: Solarium pomocy!

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a jaką macie karnację?

5 i 10 minut to raczej mało, żeby aż tak się poparzyć

jak w solarium są "nowe" lampy to podobno tak parzą albo bez atestów czy coś takiego...

no tak ale jak poszedl na drugi dzien na 10 minuT!!!!! ja po 5 minutach zrobilam sobie 4 dniowa przerwe i itak mi pozniej schodzila skora....
__________________
"SexAppeal jest w jednej połowie tym co masz, a w drugiej tym co inni myślą, że masz..."
veiled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 16:14   #15
kreciak
Rozeznanie
 
Avatar kreciak
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 685
Dot.: Solarium pomocy!

a jezeli juz "zbrązowiejesz"to abyś nie drapał sie jak piesek z pchełkami (skutek poparzenia skory) pij wapno .
kreciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 20:44   #16
the_kasias
Zadomowienie
 
Avatar the_kasias
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 421
Dot.: Solarium pomocy!

dzięki temu wątkowi wybiłam sobie z głowy pójście drugi dzień pod rząd na solarium, dzięki
the_kasias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 11:08   #17
wiolamroz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 296
Dot.: Solarium pomocy!

800 wat? chyba cos nie zrozumialeś ... glównie w solarium opala się na 160, 180 i 200. Wiem bo pracowalam w solarium. Główny błąd - opalanie się dwa dni pod rząd , dużo nowicjuszy tak robi nie informując personelu o takim poczynaniu - miałam klientki które były u mnie a na drugi dzień lub tego samego dnia! poszly do konkurencji na następną sesję ... bez komentarza... no wiec radzilabym tak jak radzą koleżanki kupić coś w aptece na oparzenia lub jeśli nie jest aż tak źle balsamu chłodzącego po opalaniu (można kupić w saszetkach w solarium lub w drogerii)
wiolamroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 14:15   #18
veiled
Rozeznanie
 
Avatar veiled
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pisze do was z ...nieba;)
Wiadomości: 553
GG do veiled
Dot.: Solarium pomocy!

Cytat:
Napisane przez wiolamroz Pokaż wiadomość
800 wat? chyba cos nie zrozumialeś ... glównie w solarium opala się na 160, 180 i 200. Wiem bo pracowalam w solarium. Główny błąd - opalanie się dwa dni pod rząd , dużo nowicjuszy tak robi nie informując personelu o takim poczynaniu - miałam klientki które były u mnie a na drugi dzień lub tego samego dnia! poszly do konkurencji na następną sesję ... bez komentarza... no wiec radzilabym tak jak radzą koleżanki kupić coś w aptece na oparzenia lub jeśli nie jest aż tak źle balsamu chłodzącego po opalaniu (można kupić w saszetkach w solarium lub w drogerii)


wiola pracowalas w solarium wiec mi powiedz czy solarium jest od 18 lat...kiedys bylam w jwdnym salonie to mnie pracownica wyprosila a powodem bylo to ze mam 17! a nie 18 lat!!!!!!
__________________
"SexAppeal jest w jednej połowie tym co masz, a w drugiej tym co inni myślą, że masz..."
veiled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 14:39   #19
wiolamroz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 296
Dot.: Solarium pomocy!

w moim solarium wpuszczaliśmy od 15 ... a poniżej 15 za zgodą rodzica. Dziwne że od 18 nie spotkalam się jeszcze z czymś takim, a pytalaś czy wpuszczą za zgodą rodzica?
wiolamroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 14:54   #20
veiled
Rozeznanie
 
Avatar veiled
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: pisze do was z ...nieba;)
Wiadomości: 553
GG do veiled
Dot.: Solarium pomocy!

nie pytalam sie, wyszlam taka wkurzona...bo regularnie chodzilam do tego salpnu i nagle kobieta pyta sie mnie czy mam 18 lat... i mi wmawia ze u niej zawsze bylo od 18 lat a ja juz kilkarazy bylam i nawet sie nie zaptala...
__________________
"SexAppeal jest w jednej połowie tym co masz, a w drugiej tym co inni myślą, że masz..."
veiled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 15:05   #21
fugeela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 148
Dot.: Solarium pomocy!

Mnie też pytano o wiek w jednym solarium. Ale byłam z dużo powazniej wyglądającą koleżanką i ściemniłyśmy że mamy 18 W rzeczywistości miałam 16 i musiałam się opalić przed balem gimnazjalnym. O tyle dobrze, że zapytała czy jesteśmy pierwszy raz i nie pozwoliła wejśc na dłużej niż 5 minut. W każdym solarium powinno się tak robić.
fugeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 21:07   #22
tuttifrutti
Przyczajenie
 
Avatar tuttifrutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: cały świat
Wiadomości: 16
Dot.: Solarium pomocy!

oo to dosc dziwne, ja sie nigdy nie spotkalam z pytaniem o wiek w solarium a co do wizyt to zdarzalo sie ze poszlam 3 dni pod rzad na 5-7 minut i nic zlego sie nie dzialo
tuttifrutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 23:18   #23
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: Solarium pomocy!

tuttifrutti W polsce jeszcze nie ma przepisow regulujacych dotyczacych wielku od ktorego mozna sie opalac na solarium. Lecz niedlugo mysle ze juz je wprowadza Tak jak w innych krajach UE.

Indywidualna decyzja wlasciciela jest to czy pozwoli sie opalac czy nie

Wiesz tuttifrutti 16 lat to jeszcze ok, gorzej jak mamusie potrafia przychodzic na solarium z 9- letnimi córeczkami i mówią ze "kochanie musi do I komunii sie ladnie opalic"
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 19:19   #24
tuttifrutti
Przyczajenie
 
Avatar tuttifrutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: cały świat
Wiadomości: 16
Dot.: Solarium pomocy!

Madallllena z tymi mamusiam to masz racje, ale to ich wybor jak sobie wychowuja dzieci. Szkoda tylko, ze pozniej dorastaja i byle co maja w glowie. Ale w koncu od kogo brac przyklad
tuttifrutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 21:44   #25
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: Solarium pomocy!

Cytat:
Napisane przez Madallllena Pokaż wiadomość
tuttifrutti W polsce jeszcze nie ma przepisow regulujacych dotyczacych wielku od ktorego mozna sie opalac na solarium. Lecz niedlugo mysle ze juz je wprowadza Tak jak w innych krajach UE.

Indywidualna decyzja wlasciciela jest to czy pozwoli sie opalac czy nie

Wiesz tuttifrutti 16 lat to jeszcze ok, gorzej jak mamusie potrafia przychodzic na solarium z 9- letnimi córeczkami i mówią ze "kochanie musi do I komunii sie ladnie opalic"
ja bym taka z hukiem wywalia i nie obchodziloby mnie co by sie pozniej stalo...czy by szefa wezwala, czy zrobila by chryje... CHORE UMYSLOWO KOBIETY!!!!


tuttifrutti: po twojej wypowiedzi i beztroskim usmieszku na koncu widac ze nie masz pojecia jakie skutki przynosi przedawkowanie prom.UV no coz...robiac tak dalej to za kilka lat sie dowiesz o czym mowa - bo mnie niestety po raz 100 niec chce sie pisac tego samego...wystarczy poczytać wątek podwieszony: Memento dla fanek opalania
to mowi wszystko
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 09:34   #26
wiolamroz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 296
Dot.: Solarium pomocy!

to fakt zdarzaja sie takie mamuski... moim zdaniem przepisy dotyczace wieku w jakim mozna sie opalac powinny byc wprowadzone juz dawno... bo jak klientowi wytlumaczyc dlaczego 14latka nie moze sie opalac... szefowa tak mi kazala?
wiolamroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 10:30   #27
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: Solarium pomocy!

*wiolamroz* Nie moze sie opalac bo to dla dziecka szkodziAle tp do ludzi nie dociera
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 14:39   #28
wiolamroz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 296
Dot.: Solarium pomocy!

no tak.... ale gdybyś wiedziała czasem jakie klientki są upierdliwe... kiedyś jedna chciała żebym wpuściła jej 12 letniego syna chociaż na 3 minutki, bo taki blady ten jej synek :| a takie sytuacje czesto sie powtarzają, oczywiście odmówiłam
wiolamroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-22, 14:13   #29
Madallllena
Raczkowanie
 
Avatar Madallllena
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 264
Dot.: Solarium pomocy!

wiolamroz niestety wiem jakie czasem klientki potrafia byc... Ehhh... Czasem to szkoda gadac
Madallllena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 14:04   #30
sa_wa_emilie
Raczkowanie
 
Avatar sa_wa_emilie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: B-stok
Wiadomości: 77
Dot.: Solarium pomocy!

Kiedyś wybrałam się na solarium i "miła pani" chciała mnie usilnie namówić. żebym poszła na silniejsze łóżko i na 10 min. Mam jasną karnację i wcześniej się nie opalałam ;/
Taka fachowa obsługa, że szkoda gadać.
Poszłam na 5 min. a i tak byłam lekko zaczerwieniona ;/
__________________
Le vent l'emportera ...
sa_wa_emilie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.